Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

LucyZ

Film jsem celkem protrpěla... přestože má poměrně ( a překvapivě silné) obsazení - Oldman, Christie, Haas, Madsen. Má ovšem taky špatný scénář, režii, triky (hlavně ten vlk - LOL), výpravu. Jedna hvězda za odvahu pustit to vůbec do kin. ()

Tess92

Výprava mě většinou nezajímá, ale tady jsem se na to soustředila a je pravda, že pár pěkných obrazů tam bylo. Film mě ale bavil hlavně kvůli tomu, že jsem celou dobu přemýšlela, kdo je tedy ten vlk. Celkově byl ale scénář dost špatně zpracovaný a plný nedostatků ( např. jak mohli s vlkem uzavřít smlouvu? - kdyby vystupoval v lidské podobě, tak by ho zabili rovnou, pokud byl jako vlk, nikdo mu nemohl rozumět). Film mi taky dost připomínal Vesnici - jak prostředím, tak některými postavami (šílený kluk)... 60% za výpravu a napětí/mojí neschopnost uvědomit si, kdo je vlkodlak ()

Vanila01

Dávám, průměr ovšem kdybych měla hodnotit pouze grafiku tak moje hodnocení by nejspíš padlo pod jednu hvězdičku. Při úvodních titulkách jsem se lekla, že je to animovaný film. Grafika - naprostý děs běs, když jsou záběry na krajinu mám vážně pocit že jsem se ocitla v kresleném filmu a pak ještě ten vlk, skoro jsem ho neviděla poznala jsem jen takovou černou šmouhu co tam skákala. Příběh mi přijde dobrý jsem už navyklá na atmosféru kterou umí Hardwicková vytvořit a líbí se mi. Hudba byla také krásná, takže abych to shrnula "pohádka" pro dospělé :-) ()

luboss822

3,5* Čakal som, že to bude na štýl twilightu, no bol som milo prekvapený. Nič také sa nekonalo. Taktiež som najprv nechápal ten názov, pretože to s Karkulkou nemalo takmer nič spoločné, až teda na pár scén a viet, takže ten názov filmu mohli zvoliť vhodnejší, ale ako pokus odlíšiť rozprávkovú Karkulku a spraviť niečo nové celkom fajn. Vo filme išlo hlavne o zápletku odhaliť kto je skutočne vlkodlakom a keď sa sústredíte iba na túto myšlienku a snažíte sa dať skladačku dokopy, tak dostanete z toho naozaj dobrý filmový zážitok. ()

Draconic

Tak trochu jiné stvárnění klasické pohádky určené pro dospělé a úchylné předčasně vyspělé děti. Tak bych to charakterizoval, přestože to není zas tak špatné. Jasně bylo to zcela s zcestné vedle originálu, ale myslím že originální červená karkulka má k mysteriźnímu hororu taky docela daleko. Takže tu teď použiji osvědčenou frázi: Sám bych to líp nenatočil. A proto to má za 3* ()

Lucerok

Takhle pěkná tématika a takto ošklivě ji zprznit! Myslím, že by občas stačilo trochu obyčejnosti. Dvě hvězdičky za červený plášť a soundtrack. ()

Ka_roll

Trailer k filmu sliboval něco, co jsem v celém filmu postrádala, a to pořádnou akci proloženou vášní, utrpením a strachem. Pár scén, které mi jako jediné připoměly dětství s červenou karkulkou mi přišly spíše vtipné. Ale zároveň musím pochválit výběr hlavní hrdinky. Amanda Seyfried patří mezi mé oblíbeňkyně a opět mě nesklamala. Myslím, že si film zaslouží průměr. ()

martinexa

Tak tohle se nepovedlo. jediné na co se dalo koukat byl Shiloh Fernandez, protože je prostě kus a mám ho ráda, ale jinak nuda a šeď. K červený karkulce to nemá ani omylem. No to jsme se zase jednou podívala na pěknou volovinu. ()

sofieikara

Podle mě je to milý film.Má sice předvídatelný děj ale určité napětí v něm rozhodně nechybí.Silnou stránkou filmu je výprava,které krásně dokreslují příběh.Z herců nejvíc vynikala Amanda Seyfried.Ta opravdu své roli dala život.Nevím proč tento film všichni srovnávají s Twilight,protože mě se zdá úplně jiný,i když Twilight sága se mi taky líbí.Doporučuji těm co chtějí vidět romantický film s troškou napětí a dobrodružství. ()

Sathine

Bylo mi jasné, že to s pohádkou nemá, co dělat. Bohužel, se tam pak vyskytlo pár scén, které pohádku věrně kopírovaly a to opravdu nešlo, to bylo děs. Bylo vidět, jak se scénáristé a režisérka a všichni kolem z toho strašně chtějí udělat šílený thriller, kde se budeme bát, očekávat, co se stane, nevědět do poslední sekundy, kdo je vlkodlak atd. atd. Snaha se cení, to je třeba uznat, ale bohužel, zde to vše působilo tak strašně komicky, že to snad ani nebylo možné. Začátek filmu, kradmé pohledy, hudba, ta jejich párty, no to byly akce, to jsem si opravdu říkala, do čeho se už dneska investují peníze. Potom začalo být trochu opravdové napětí a i já jsem tápala, kdo to vlastně může být. Následné rozuzlení, další hřebíček do rakve, nějak se jim nepodařilo příběh dotáhnout do konce, když vlkodlaka v podstatě odhadili velice trapným způsobem. A následná sex scéna, tak ta mě už opravdu dostala a miminko na závěr samozřejmě nemohlo chybět :D ()

BeaVV

Ak by som nebola zvedavá či sa mi moj typ na vlkodlaka potvrdí, tak to v polovici vypnem, tak hlúpe to bolo,ale zas ked sa na to spatne pozeram "neskutočná" haluz. ()

sha.piro

Zvláštní film. Červená Karkulka, co nemá s pravou pohádkovou Červenou Karkulkou pranic společného, mě něčím dostala. Ani nevím, z jaké části je to zásluhou Amandy Seyfried, Garyho Oldmana, nebo vlka, ale faktem je, že v tomhle snímku je něco, co mě u něj udrželo až do konce. A jeho shlédnutí nelituju. Mělo to atmosféru, mělo to děj (byť ne kdoví jak dechberoucí) a tak se ho musím zastat - a dát mu (nezaujatě) průměrnou známku *** Co je na tomhle filmu asi to nejstupidnější je samotný název a nic z něho už horší není. ()

Podema

Lidi, já se u toho bavila. Mnohem, mnohem snesitelnější než Twilight. Všechny základní propriety Červené karkulky zdařile zachovány, červený plášt, vlk, babička na samotě a "Babičko, proč máš tak velké oči..." ()

Denczii

Z pěti hvězdiček dávám tři plus, průběh filmu je vleklý s hororem to moc společného nemá, více to spadá do mystiky. Amanda Seyfried a její nevinný a stále viděšený pohled filmu přidává na kvalitě. Tři plus dávám hlavně proto že za vlkodlaka jsem považovala skoro každého až na toho kdo to ve finále byl. ()

Sobolisk

Zpracování klasické pohádky bratří Grimmů které se předloze ani z daleka nepodobá ála Stmívání, jen bez dlouhosáhlých pohledů z očí do očí. Zachránila to jen Amanda Seyfried a to tím že se na ni hezky dívá ale to je tak vše. ()

Shadowtear

Už když se objeví from Twilight directors má člověk chuť utéct, ale... Kde vlastně začít hodnotit? Asi tím, že je to ucouraná nuda. Dlouho předlouho čekáte kdy se začne něco dít a když už tak je to pak takové nemastné neslané. Děj to snad ani žádný smysluplný nemá, kamera je místy zběsile zbrklá a snad jediné oko potěšující je prostředí (což nemá šanci zachránit celý film). Ono vlastně očekávat něco od tohohle filmu, který je skutečnou kopií Twilight, je naprostou šíleností. Prostě slabota tak pro fanynky "strašných a mysteriózních příběhů". Pro nás co jsme vyrůstali na Věřte, nevěřte je to slabý čajík, který podáme leda tak naší 90leté babičce po třech infarktech. ()

Caesius S. odpad!

Musím říci, že pocit, kdy je mi trapně za herce, jsem měl jen několikrát. Naposledy mi takhle bylo, když jsem si naivně pustil Stmívání, a to nebude náhoda! Toto dílo je totiž extrakt ze žumpy současného středního proudu naroubovaný na dětinský námět. Největší chybou je už samotné obsazení, během castingu byli zřejmě vybíráni herci, kteří nejméně zapadají do prostředí, a také zákazníci Avonu měli přednost před lidmi, kteří umějí hrát. I když jsem byl připraven radovat se z maličkostí, neumožnil mi to scénář naprosto postrádající kreativitu a logiku. ()

Olafa

Režie nudná až divná, hudba nudná, příběh nudný, postavy nudné. Ale kvůli něčemu jsem se se dodívala - proto ta 1*. Byly to hezké ksichty, nebo snad kulisy? Nevím. ()

misuleee

Od začátku bylo všechno špatně - dialogy, hudba, herecké výkony i děj - to všechno stálo za houby. Jediná uvěřitelná postava byl nesmrtelný Gary Oldman, ale ten měl povětšinu času tak neskutečně stupidní dialogy, že se mi až chtělo brečet. Ve filmu se objevilo dokonce i pár scén odkazujících na knižní Karkulku, ovšem jejich načasování bylo zase špatně. A co si budeme povídat, všechny mě dostaly do kolen. V podstatě nezpackatelná zápletka se povedla vyzradit po několika málo minutách. Jen slepý by si toho nevšiml. Amando proč jsi jen nezůstala u modelingu? Jako herečka vážně nestojíš za nic. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?