Čas na dobrodružství (TV seriál)

Adventure Time with Finn and Jake

Adventure Time

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2010 - 2018, 53 h 27 min (Minutáž: 11–12 min)

Tvůrci:

Pendleton Ward

Jeremy Shada, John DiMaggio, Tom Kenny, Hynden Walch, Niki Yang, Dee Bradley Baker, Pendleton Ward, Maria Bamford, Steve Little, Olivia Olson, Kent Osborne, Brian Posehn, Tracy Morgan, Mark Hamill, Henry Rollins, Fred Tatasciore, George Takei, Clancy Brown, Isabella Acres, Michael Dorn, Neil Patrick Harris, Kumail Nanjiani, Jonathan Frakes, Brian Doyle-Murray, Matt Jones, Ron Perlman, Kerri Kenney, Ron Lynch, Marc Maron, Johnny Pemberton, Alan Oppenheimer, Max Charles, Dan Mintz, Ashly Burch, Jessica Anne Bogart, Gregg Turkington, Tig Notaro, Lou Ferrigno, Steve Agee, Ava Acres, Bobcat Goldthwait, Kevin Michael Richardson, Mark Proksch, Eric Bauza, Tipper Newton, Brett Gelman, Jonathan Katz, James Adomian, Justin Roiland, Jill Talley, Kyle Kinane, Rae Gray, Cameron Esposito, Paul Williams, Melissa Villasenor, Andres Salaff, Jack Pendarvis, Steve Wolfhard, Keith Ferguson, John Kassir, Thomas F. Wilson, Erik Estrada, Clancy Brown (vyp.), Peter Stormare, Jeff Bennett, Tom Herpich, Paul Reubens, Stephen Root, Davey Johnson, Michael J. Anderson, Miguel Ferrer, Andy Samberg, Kate Micucci, Toby Huss, Brian Baumgartner, Grey DeLisle, Maurice LaMarche, Madeleine Martin, Rich Fulcher, Weird Al Yankovic, Keith David, Susie Essman, Donald Faison, Matthew Broderick, Paul F. Tompkins, Ming-Na Wen, Cloris Leachman, James Kyson, M. Emmet Walsh, Jim Cummings, Kristen Schaal, Donald Glover, Shyloh Oostwald, Wallace Shawn, LeVar Burton, Riki Lindhome, Chuck McCann, Aziz Ansari, Isabelle Fuhrman, Paul Scheer, Phil LaMarr, John Hodgman, Marina Sirtis, Anne Heche, Andrew Daly, Rainn Wilson, Roddy Piper, Lena Dunham, Creed Bratton, Jonah Ray, Peter Serafinowicz, James Urbaniak, Paget Brewster, Marc Evan Jackson, Billy West, Tress MacNeille, Lucy Lawless, Pamela Adlon, Alan Tudyk, Alia Shawkat, Clark Duke, Chris Isaak, Tom Scharpling, Ron Livingston, Kay Lenz, Gillian Jacobs, Ron Funches, Rebecca Sugar, Billy Brown, Rebecca Romijn, Beau Billingslea, Cloris Leachman (a.z.), Jenny Slate, Tunde Adebimpe, Fred Stoller, Amy Sedaris, Lauren Lapkus, Hannibal Buress, Rich Sommer, Reggie Watts, Lennon Parham, Amy Sedaris (a.z.), J.B. Rogers, Josh Fadem, Helena Mattsson, Livvy Stubenrauch, Jasika Nicole, Sharon Horgan, Laraine Newman, Felicia Day, Isabella Acres (a.z.), J.G. Quintel, Charlotte Newhouse, Fred Melamed, David Herman, Raza Jaffrey, Dave Foley, Steve Berg

David O'Reilly

Scénografie:

David O'Reilly

Tento seriál ma fakt prekvapil. Na začiatku bol len vtipný a divný... ale ako som pozerala viac a viac epizod, zistila som, že "Land of Ooo" má zaujímavú a temnú minulosť. Je tu aj mnoho smutných momentov, čo je tiež prekvapenie ( Len si pozrite epizodu I Remember You, a SKÚSTE neplakať ) Ale stále sú tu vtipné a divné momenty. ;) Podla mňa velmi zaujímavý a originálny seriál. Odporúčam, hlavne od neskorej druhej série, kde všetko čo je na tomto seriáli super začalo. :)(3.3.2015)

Čo je Adventure time? Sú to 10 minútové jednohubky príbehov Finna a Jakea, nesmierne sympatickej dvojice chlapca a hovoriaceho predlžujúceho sa psa. (dačo ako Mr Fantastic z Fantastic Four) Znie to šialene? A to som ešte nenapísal o kórejskom dúhovom jednorožcovi, mimozemskom Abrahamovi Lincolnovi, šialenom úchylovi unášajúcom princezné, žijúc so svojimi tučniakmi v ľadovci, a kope ďaľších úžasných vtipných a originálnych postáv. Ak by som mal Adventure time charakterizovať dvoma slovami, bolo by to: šialený a zábavný. Aj keď nie všetky časti sú kvalitatívne na rovnakej úrovni, je tu geniálna 2. séria. A po pár slabších dieloch sa pravidelne objaví jeden, ktorý je jednoducho AWESOME.(2.1.2013)

Tento magicky animovaný seriál Vás zavedie do krajiny Oooz v ktorej sa stretnete z veľkým množstvom nekonvenčných a zaujímavých postavičiek. Tvorca Pendleton Ward spravil tento seriál na motívy DnD, čo sa prejavuje častými odkazmi a často pochybnou logikou v jednaní postav, ktorá by v skutočnom svete nebola možná. Toto spolu s animáciou akoby pridáva na sureálnosti celého sveta, ktorý Vás vtiahne okamžite do vnútra. Čím ďalej naberajú diely hlbší podtón a charaktery v tomto, na prvý pohľad infantilnom, animáku získavajú komplexitu až literárnych postav (príkladom, nech je postava Ice Kinga). Taktiež oceňujem, prepojenosť jednotlivých dielov; keď sa jedna z typických nezmyselných poznámok premení v ústredný motív celého dielu. Len málo ktorý film či seriál ma vie prekvapiť tak ako práve Adventure Time. Na druhú stranu netreba opomenúť animáciu ktorá nie je príliš pre bežného diváka a humor sa miestami môže zdať vyložene detinským.(28.1.2014)

Tak na tyhle dva nedám dopustit. Adventure Time je život a kdo se brání má lack of imagination nebo jednoduše nepochopil. V jednoduchosti je krása a tou je Jake, který oddaně stojí po boku svého lidského parťáka Finna slepě zamilovaného do princezny Bubblegum. Lady Rainicorn může být nejšťastnější cartoon postavička ever a závidím jí toho nejlepšího frajera na světě a vesmíru. Šílená dobrodružství, která jsou reálnější než si myslíte.(12.11.2016)

To není seriál, to je umělecké dílo! Ale co to není určitě, je seriál pro děti. Ale čím dál se na to koukám, tím víc jsem z toho nadšená. Ten seriál není pouze dětský převyprávěný svět, je to neuvěřitelné retro spektrum fantazie, barev, světů a nápadů. Je to Švankmajerova Alenka, v kombinaci s fantazií Salvadora Dalího. Má to záhadnost a nevysvětlitelnost fenoménu světa za zrcadlem. Nebo tajemnost japonských animovaných filmů. Psychodelické mistrovské dílo. Plus podle mně úžasná kresba, animace, dabing a humor. Kdybych mohla, dám tomu 6 hvězdiček, protože tohle je o MNOHEM víc, než se na první pohled zdá.(13.12.2012)

• - V seriálu je možné spatřit zakomponované znaky jako 666, pentagram nebo obrácený kříž. (moukey)

• - Epizóda "Bad Little Boy" je jediná, kde sa Finn neobjaví. (Momo_desu)

• - Jake je rasa psa menom anglický buldog. (Momo_desu)