Čas na dobrodružství (TV seriál)

Adventure Time with Finn and Jake

Adventure Time

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2010 - 2018, 55 h 39 min (Minutáž: 11–12 + 1x44 min)

Tvůrci:

Pendleton Ward

Jeremy Shada, John DiMaggio, Tom Kenny, Hynden Walch, Niki Yang, Dee Bradley Baker, Pendleton Ward, Maria Bamford, Steve Little, Olivia Olson, Kent Osborne, Brian Posehn, Tracy Morgan, Mark Hamill, Henry Rollins, Fred Tatasciore, George Takei, Clancy Brown, Isabella Acres, Michael Dorn, Neil Patrick Harris, Kumail Nanjiani, Jonathan Frakes, Brian Doyle-Murray, Matt Jones, Ron Perlman, Kerri Kenney, Ron Lynch, Marc Maron, Johnny Pemberton, Alan Oppenheimer, Max Charles, Dan Mintz, Ashly Burch, Jessica Anne Bogart, Gregg Turkington, Tig Notaro, Lou Ferrigno, Steve Agee, Ava Acres, Bobcat Goldthwait, Kevin Michael Richardson, Mark Proksch, Eric Bauza, Tipper Newton, Brett Gelman, Jonathan Katz, James Adomian, Justin Roiland, Jill Talley, Kyle Kinane, Rae Gray, Cameron Esposito, Paul Williams, Melissa Villaseñor, Andres Salaff, Jack Pendarvis, Steve Wolfhard, Keith Ferguson, John Kassir, Thomas F. Wilson, Erik Estrada, Clancy Brown (vyp.), Peter Stormare, Jeff Bennett, Tom Herpich, Paul Reubens, Stephen Root, Davey Johnson, Michael J. Anderson, Miguel Ferrer, Andy Samberg, Kate Micucci, Toby Huss, Brian Baumgartner, Grey Griffin, Maurice LaMarche, Madeleine Martin, Rich Fulcher, Weird Al Yankovic, Keith David, Susie Essman, Donald Faison, Matthew Broderick, Paul F. Tompkins, Ming-Na Wen, Cloris Leachman, James Kyson, M. Emmet Walsh, Jim Cummings, Kristen Schaal, Donald Glover, Shyloh Oostwald, Wallace Shawn, LeVar Burton, Riki Lindhome, Chuck McCann, Aziz Ansari, Isabelle Fuhrman, Paul Scheer, Phil LaMarr, John Hodgman, Marina Sirtis, Anne Heche, Andrew Daly, Rainn Wilson, Roddy Piper, Lena Dunham, Creed Bratton, Jonah Ray, Peter Serafinowicz, James Urbaniak, Paget Brewster, Marc Evan Jackson, Billy West, Tress MacNeille, Lucy Lawless, Pamela Adlon, Alan Tudyk, Alia Shawkat, Clark Duke, Chris Isaak, Tom Scharpling, Ron Livingston, Kay Lenz, Gillian Jacobs, Ron Funches, Rebecca Sugar, Billy Brown, Rebecca Romijn, Beau Billingslea, Cloris Leachman (a.z.), Jenny Slate, Tunde Adebimpe, Fred Stoller, Amy Sedaris, Lauren Lapkus, Hannibal Buress, Rich Sommer, Reggie Watts, Lennon Parham, Amy Sedaris (a.z.), J.B. Rogers, Josh Fadem, Helena Mattsson, Livvy Stubenrauch, Jasika Nicole, Sharon Horgan, Laraine Newman, Felicia Day, Isabella Acres (a.z.), J.G. Quintel, Charlotte Newhouse, Fred Melamed, David Herman, Raza Jaffrey, Dave Foley, Steve Berg, Laura Silverman, Sean Giambrone, Willow Smith, Thurop Van Orman, Ethan Maher

David O'Reilly

Scénografie:

David O'Reilly

Po první sérii celkem zklamání, nicméně jsem ve sledování pokračoval dál v domnění, že se časem naladím na tu správnou vlnu. Bohužel se tak nestalo ani po třetí sérii. Většina vtipů mi přijde příliš dětinská, pro puberťáky. S touhle cílovou skupinou jsem sice počítal, ale stejně jsem očekával víc alespoň krapet inteligentnějšího humoru. Uznávám, že čas od času jsem se opravdu nahlas zasmál, ale takových momentů bylo opravdu poskrovnu.(3.10.2012)

Někdo prostě hodil Žlutou ponorku, Futuramu a asdf movie do jednoho hrnce. Nemám potuchy co se děje v celém seriálu, ale stejně na to koukám, je to praštěné. Jo, a abych nezapomněl, písničky jsou úžasné a dost mě bere princezna Žvýkačka, což už je spíš moje osobní degenerace, než nějaké objektivní hodnocení.(26.8.2014)

To je tak neskutecne ujety a bizardni ze to clovek proste nemuze nemilovat. Tvurci musi hodne velky zasoby LSD a extraze, protoze tohle proste nikdo pri normalnim vedomi vymyslet nemuze. A ta animace! Ta me dostava uplne do kolen. Dava tomu jeste dalsi rozmer silenosti. Finalni rozmer silenosti maj na svedomi postavy jako Lumpy Space princess, Lady Rainicorn, Ice king nebo princess Bubblegum, kteri jsou tak zvracene kouzelni az to cloveka dojima.(14.1.2014)

Výtečný pohádkový trip a skvělá relaxační záležitost! Čas na dobrodružství má své osobité kouzlo, které je jeho nejsilnější stránkou, jako i jeho největší slabinou. Jsou chvíle, kdy je naprosto zřejmé, že tohle není animák pro děti. Pak přijdou chvíle, kdy je tomu právě naopak. Právě v těch druhých chvílích může být dospělý divák odrazen od dalšího sledování, ale to by byla rozhodně škoda. Řekl bych, že tohle prolínání světů je scénáristický záměr a má podobné pocity vzbuzovat a tím i vést dospělého diváka k zamyšlení a odhalování. V tomhle ohledu jde opravdu o něco unikátního. Co se týká světa Ooo a jeho obyvatel, tak zde se fantazii nekladou žádné meze. Vůbec žádné meze. Má fantazie je veliká, ale občas jsem se musel opravdu zasmát nad tím, co si autoři vymysleli. Vizuál to jenom podtrhuje. S odstupem času po shlédnutí dílů, které nejsou kvůli obsahu distribuovány do některých evropských zemí (škoda, český dabing mně sedí) a které odhalují hodně z historie postav a celého světa, včetně jeho temných stránek, jdu s hodnocením nahoru. Je až překvapující, jak se z linie absurdních příběhových hříček začne vynořovat celistvost a hloubka. Čas na dobrodružství má všechno, co má správný seriál mít. Má postavy, které se vyvíjejí a jejichž osudy jsou propletené. Má spoustu skrytých odkazů a narážek. Má své kouzlo a vtip. Má toho ještě daleko víc, ale to se musí vidět. Princezna pětka.(7.10.2016)

A je tu tady. Sbohem a šáteček. 3.9. vyšla poslední epizoda seriálu, který nastartoval novou vlnu kreativních animovaných seriálů. Bez Času na dobrodružství by jsme neměli Regular Show, Over the Garden Wall a nebo Gumballa. Pes Jake, Finn, postavy asi všechny znáte. Asi vrcholem pro mě je 2-4 série, poté to šlo trochu už dolů, jen aby se kvalita zvedla zase ke konci. Co se samotného konce týče, nemůžu říct, že jsem naprosto spokojen, ale každému fandovi ukápne slzička při montáži na závěrečnou píseň "Come along with me". Jeden ze seriálů, díky kterým mám stále rád animaci a asi jeden z vrcholů tvorby Cartoon Network začátku nového tisíciletí.(5.9.2018)

• - V seriálu je možné spatřit zakomponované znaky jako 666, pentagram nebo obrácený kříž. (moukey)

• - Jake nosí neviditeľné spodky utkané z pavučín. (Carol Pifková)

• - Jake je rasa psa menom anglický buldog. (Carol Pifková)