Čas na dobrodružství (TV seriál)

Adventure Time with Finn and Jake

Adventure Time

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2010 - 2018, 55 h 39 min (Minutáž: 11–12 + 1x44 min)

Tvůrci:

Pendleton Ward

Jeremy Shada, John DiMaggio, Tom Kenny, Hynden Walch, Niki Yang, Dee Bradley Baker, Pendleton Ward, Maria Bamford, Steve Little, Olivia Olson, Kent Osborne, Brian Posehn, Tracy Morgan, Mark Hamill, Henry Rollins, Fred Tatasciore, George Takei, Clancy Brown, Isabella Acres, Michael Dorn, Neil Patrick Harris, Kumail Nanjiani, Jonathan Frakes, Brian Doyle-Murray, Matt Jones, Ron Perlman, Kerri Kenney, Ron Lynch, Marc Maron, Johnny Pemberton, Alan Oppenheimer, Max Charles, Dan Mintz, Ashly Burch, Jessica Anne Bogart, Gregg Turkington, Tig Notaro, Lou Ferrigno, Steve Agee, Ava Acres, Bobcat Goldthwait, Kevin Michael Richardson, Mark Proksch, Eric Bauza, Tipper Newton, Brett Gelman, Jonathan Katz, James Adomian, Justin Roiland, Jill Talley, Kyle Kinane, Rae Gray, Cameron Esposito, Paul Williams, Melissa Villasenor, Andres Salaff, Jack Pendarvis, Steve Wolfhard, Keith Ferguson, John Kassir, Thomas F. Wilson, Erik Estrada, Clancy Brown (vyp.), Peter Stormare, Jeff Bennett, Tom Herpich, Paul Reubens, Stephen Root, Davey Johnson, Michael J. Anderson, Miguel Ferrer, Andy Samberg, Kate Micucci, Toby Huss, Brian Baumgartner, Grey DeLisle, Maurice LaMarche, Madeleine Martin, Rich Fulcher, Weird Al Yankovic, Keith David, Susie Essman, Donald Faison, Matthew Broderick, Paul F. Tompkins, Ming-Na Wen, Cloris Leachman, James Kyson, M. Emmet Walsh, Jim Cummings, Kristen Schaal, Donald Glover, Shyloh Oostwald, Wallace Shawn, LeVar Burton, Riki Lindhome, Chuck McCann, Aziz Ansari, Isabelle Fuhrman, Paul Scheer, Phil LaMarr, John Hodgman, Marina Sirtis, Anne Heche, Andrew Daly, Rainn Wilson, Roddy Piper, Lena Dunham, Creed Bratton, Jonah Ray, Peter Serafinowicz, James Urbaniak, Paget Brewster, Marc Evan Jackson, Billy West, Tress MacNeille, Lucy Lawless, Pamela Adlon, Alan Tudyk, Alia Shawkat, Clark Duke, Chris Isaak, Tom Scharpling, Ron Livingston, Kay Lenz, Gillian Jacobs, Ron Funches, Rebecca Sugar, Billy Brown, Rebecca Romijn, Beau Billingslea, Cloris Leachman (a.z.), Jenny Slate, Tunde Adebimpe, Fred Stoller, Amy Sedaris, Lauren Lapkus, Hannibal Buress, Rich Sommer, Reggie Watts, Lennon Parham, Amy Sedaris (a.z.), J.B. Rogers, Josh Fadem, Helena Mattsson, Livvy Stubenrauch, Jasika Nicole, Sharon Horgan, Laraine Newman, Felicia Day, Isabella Acres (a.z.), J.G. Quintel, Charlotte Newhouse, Fred Melamed, David Herman, Raza Jaffrey, Dave Foley, Steve Berg, Laura Silverman, Sean Giambrone, Willow Smith

David O'Reilly

Scénografie:

David O'Reilly

What time is it??? It's Adventure Time!!! To nejde jinak... Už jen kvůli těm písním a celkově všemu ostatnímu... Adventure time! Come on grab your friends, we'll go to very distant la-ands, Jake the dog and Fin the human, fun that never ends, Adventure Time! MEGA 95%(22.2.2017)

Absurdní humor je nejlepší humor a to Čas na Dobrodružství dobře ví. Ale i když je vtip asi největším tahounem seriálu, v monumentálních 274 epizodách se najde asi každý možný žánr. Celá série působí jako obří hrací hřiště jak pro tvůrce, tak i pro diváky...A to je přesně důvod, proč je tak ikonická.(6.1.2018)

Čo je Adventure time? Sú to 10 minútové jednohubky príbehov Finna a Jakea, nesmierne sympatickej dvojice chlapca a hovoriaceho predlžujúceho sa psa. (dačo ako Mr Fantastic z Fantastic Four) Znie to šialene? A to som ešte nenapísal o kórejskom dúhovom jednorožcovi, mimozemskom Abrahamovi Lincolnovi, šialenom úchylovi unášajúcom princezné, žijúc so svojimi tučniakmi v ľadovci, a kope ďaľších úžasných vtipných a originálnych postáv. Ak by som mal Adventure time charakterizovať dvoma slovami, bolo by to: šialený a zábavný. Aj keď nie všetky časti sú kvalitatívne na rovnakej úrovni, je tu geniálna 2. séria. A po pár slabších dieloch sa pravidelne objaví jeden, ktorý je jednoducho AWESOME.(2.1.2013)

Nejlépe to zde asi vystihl Quizzie, když napsal, že je to vlastně seriál pro dospělé, kteří ještě neztratili fantazii. Nedávno jsem skončil s třetí sérií a zrovna otevírám tu čtvrtou a stále mi ještě nedošlo, jak to vlastně ti tvůrci mysleli. Chvílemi si připadám docela infantilně ale zničehonic mě zase z podobných pocitů vyloví humor, který prostě pro děti není. Ukázka takového humoru je vidět již v první epizodě, kdy se zombie připlazí k jedné z hlavních hrdinek - princezně Bubblegum a zasípá:"Give me some sugar baby!". Děti to nepochopí, ale já v tom prostě ten dvojsmysl vidím (dvojsmysl proto, že princezna je z cukru). Pokud ale neodsuzujete podle úplně prvního dojmu - Adventure Time je skvost. Ačkoli existují i slabší epizodky, většinou mají výborný děj a přímo srší nápady. Délka 11 minut je navíc dokonalý "vyplňovák" každé volné chvilky.(4.1.2013)

Zprvu se Adventure Time jeví jako jednoduchý silly trip zavánějící eskapismem, protože se mu protřednictvím dobrodružné výpravy dvou infantilních kamarádů daří na výtečnou vracet diváka zpátky do dětství plného Larpu, Dračího doupěte a poflakování, pak ale napříč deseti sériemi dává pozvolna zakusit malé, mnohdy vážné exkurzy do lore universa, ve kterém se příběhy odehrávají a ve kterém má každá postava svou úlohu (Občas to zavání archetypální dekonstrukcí). Nejeden dospělec tedy navíc zajásá nad propojením post-apo, fantasy, sci-fi, nad multidimenzionálními hrátkami, vytvářením alternativních realit a dalšími nerdovskými kejklemi. A ono to funguje! Pokud tedy netrváte na tom, že každá pořádná show musí obsahovat dudy, sex, krev a politické machinace, aby vám dokázala, jak moc je chytroučká a hodna vašeho času, udělejte si pohodlí a pobavte své vnitřní dítě Časem na dobrodružství. PS: První díl první série "Slumber Party Panic" není moc dobrým starterem. Doporučuji tedy předtím začít dílem 01x05 "The Enchiridion!"(26.2.2018)

• - Hra „Regression Simulator“, kterou Finnovi přinese Jake, je skutečná hra „Super Hexagon“. (immortalitas)

• - Epizóda "Bad Little Boy" je jediná, kde sa Finn neobjaví. (Carol Pifková)

• - Finn a Jake sa štyrikrát objavili v seriáli Mad (2010). (Carol Pifková)