Čas na dobrodružství (TV seriál)

Adventure Time with Finn and Jake

Adventure Time

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2010–2018, 55 h 39 min (Minutáž: 11–44 min)

Tvůrci:

Pendleton Ward

Helder Sun

Jeremy Shada, John DiMaggio, Tom Kenny, Hynden Walch, Niki Yang, Dee Bradley Baker, Pendleton Ward, Maria Bamford, Steve Little, Olivia Olson, Kent Osborne, Brian Posehn, Tracy Morgan, Mark Hamill, Henry Rollins, Fred Tatasciore, George Takei, Clancy Brown, Isabella Acres, Michael Dorn, Neil Patrick Harris, Kumail Nanjiani, Jonathan Frakes, Brian Doyle-Murray, Matt Jones, Ron Perlman, Kerri Kenney, Ron Lynch, Marc Maron, Johnny Pemberton, Alan Oppenheimer, Max Charles, Dan Mintz, Ashly Burch, Jessica Anne Bogart, Gregg Turkington, Tig Notaro, Lou Ferrigno, Steve Agee, Ava Acres, Bobcat Goldthwait, Kevin Michael Richardson, Mark Proksch, Eric Bauza, Tipper Newton, Brett Gelman, Jonathan Katz, James Adomian, Justin Roiland, Jill Talley, Kyle Kinane, Rae Gray, Cameron Esposito, Paul Williams, Melissa Villaseñor, Andres Salaff, Jack Pendarvis, Steve Wolfhard, Keith Ferguson, John Kassir, Thomas F. Wilson, Erik Estrada, Clancy Brown (vyp.), Peter Stormare, Jeff Bennett, Tom Herpich, Paul Reubens, Stephen Root, Davey Johnson, Michael J. Anderson, Miguel Ferrer, Andy Samberg, Kate Micucci, Toby Huss, Brian Baumgartner, Grey Griffin, Maurice LaMarche, Madeleine Martin, Rich Fulcher, Weird Al Yankovic, Keith David, Susie Essman, Donald Faison, Matthew Broderick, Paul F. Tompkins, Ming-Na Wen, Cloris Leachman, James Kyson, M. Emmet Walsh, Jim Cummings, Kristen Schaal, Donald Glover, Shyloh Oostwald, Wallace Shawn, LeVar Burton, Riki Lindhome, Chuck McCann, Aziz Ansari, Isabelle Fuhrman, Paul Scheer, Phil LaMarr, John Hodgman, Marina Sirtis, Anne Heche, Andrew Daly, Rainn Wilson, Roddy Piper, Lena Dunham, Creed Bratton, Jonah Ray, Peter Serafinowicz, James Urbaniak, Paget Brewster, Marc Evan Jackson, Billy West, Tress MacNeille, Lucy Lawless, Pamela Adlon, Alan Tudyk, Alia Shawkat, Clark Duke, Chris Isaak, Tom Scharpling, Ron Livingston, Kay Lenz, Gillian Jacobs, Ron Funches, Rebecca Sugar, Billy Brown, Rebecca Romijn, Beau Billingslea, Cloris Leachman (a.z.), Jenny Slate, Tunde Adebimpe, Fred Stoller, Amy Sedaris, Lauren Lapkus, Hannibal Buress, Rich Sommer, Reggie Watts, Lennon Parham, Amy Sedaris (a.z.), J.B. Rogers, Josh Fadem, Helena Mattsson, Livvy Stubenrauch, Jasika Nicole, Sharon Horgan, Laraine Newman, Felicia Day, Isabella Acres (a.z.), J.G. Quintel, Charlotte Newhouse, Fred Melamed, David Herman, Raza Jaffrey, Dave Foley, Steve Berg, Laura Silverman, Sean Giambrone, Willow Smith, Thurop Van Orman, Ethan Maher, Dana Snyder, Mandy Siegfried, Brad Neely, Duncan Trussell, Peter Browngardt, Bert Youn, Tom Gammill, Kyla Rae Kowalewski, ViviAnn Yee, Collin Dean, Cole Sanchez, Minty Lewis, Sam Marin, Brody Stevens, Noah Nelson

David O'Reilly

Scénografie:

David O'Reilly

Čo je Adventure time? Sú to 10 minútové jednohubky príbehov Finna a Jakea, nesmierne sympatickej dvojice chlapca a hovoriaceho predlžujúceho sa psa. (dačo ako Mr Fantastic z Fantastic Four) Znie to šialene? A to som ešte nenapísal o kórejskom dúhovom jednorožcovi, mimozemskom Abrahamovi Lincolnovi, šialenom úchylovi unášajúcom princezné, žijúc so svojimi tučniakmi v ľadovci, a kope ďaľších úžasných vtipných a originálnych postáv. Ak by som mal Adventure time charakterizovať dvoma slovami, bolo by to: šialený a zábavný. Aj keď nie všetky časti sú kvalitatívne na rovnakej úrovni, je tu geniálna 2. séria. A po pár slabších dieloch sa pravidelne objaví jeden, ktorý je jednoducho AWESOME.(2.1.2013)

Tak tohle je spojení snad všeho... Děj ve fantasy prostředí s relativně zvláštním, až věkově mnohdy poskakujícím humorem, který je mimochodem naprosto geniální a každá věková skupina jej vnímá jinak, ale zároveň se tomu všichni zasmějí nebo aspoň pohnou koutkem úst. Vzhled postav a prostředí prvně budí dojem pohádky pro malé děti, ale zároveň tomu tak není. Humor je mnohdy oplzlý a zase zapůsobí jinak na dospělého, teenagera nebo dítě. Navíc fakt nechápu, že to všechny generace diváků baví, asi to úžasně optimisticky naladěnou atmosférou, kterou seriál vydává a když na něj koukám, nedokážu myslet na nic jiného, než na to kdo další políbí Jakovi zadek. GENIÁLNÍ...(30.3.2015)

Po všech stránkách originální, úžasný, magický, místama bizardní, vtipný, dětský i dospělý... Mohl bych pokračovat a vypichovat všechna slova v kladné sféře a stejně bych se unavil dřív, než bych dopsal co chci říct. Absolutně skepticky po prvních dílech jsem přešel v uhrančení. Úplně nový svět. Tohle chci jednou sledovat ve srubu v lese na obří obrazovce s nadupanýma reprobednama poháněnejma na sluneční energii. Slunce žhne a je neděle odpoledne, tři jointy na stole, jeden v sobě, termoska kávy a spousta jídla, děti si hrají venku, pařej videohry, jiné se dívaj se mnou a mejma kámošema po težký noci. Naše ženský sbíraj borůvky a pečou koláče, nebo vedou boj s ledovým králem, vznáší se na mracích z cukrové vaty. Nic se vám nechce. Jen nechat otevřený dveře i okno, nechat plout čerstvej vzduch dovnitř a čekat na žvejkačkovou princeznu, upírku s kytarou, natahovacího psa a vůbec všechny... Občas slzy. Občas dojetí. Napětí a humor, který ještě prošpikovávaj s kadencí kulometu nehorázné hlášky (jako dát si v dětským serošu odlišnej zamilovenaj pár, kdy ženská polovička pronese o tom druhém "stará se hezky o mou růžovou zahrádku."(???) Děti to nepoberou a dospěli se v ten moment na sebe podívaj - Khuuuurva já to miluju. Tvl. To je fakt strašná bomba toto. A ty songy do píči? To mě poser.(18.4.2019)

Absurdní humor je nejlepší humor a to Čas na Dobrodružství dobře ví. Ale i když je vtip asi největším tahounem seriálu, v monumentálních 274 epizodách se najde asi každý možný žánr. Celá série působí jako obří hrací hřiště jak pro tvůrce, tak i pro diváky...A to je přesně důvod, proč je tak ikonická.(6.1.2018)

Medzi animovanými rozprávkami som videl aj ďaleko väčšie psychiatrie, ale budiž, toto jedno celkom baví. V najsilnejších miestach je to psychedelický úlet plný nepredvídateľných bizarných nápadov, v slabších je to stále dobrá kreslená rozprávka zasadená do čudného sveta plného personifikovaných sladkostí s vysoko polymorfným psom. po viacerých dieloch sa to môže opozerať, ale to nevadí.(18.3.2015)

• - V populárnej hre Pet society na Facebooku je Finnov kostým a je označený ako "Odessey Boy Costume". (Carol Pifková)

• - V některých epizodách mluví Princess Bubblegum německy. V německém dabingu tyto fráze říká turecky. (Renyu)

• - Finn a Jake sa štyrikrát objavili v seriáli Mad (2010). (Carol Pifková)