Reklama

Reklama

Uncharted

  • USA Uncharted: Drake's Fortune (pracovní název) (více)
Trailer 5

Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Videa (8)

Trailer 5

Recenze (357)

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Tak to vypadá, že na další opravdu dobrý film podle hry si ještě počkáme, ani Uncharted totiž neuspělo tak, jak by se fandům předlohy líbilo. A nejspíš ani fandům dobrodružných filmů. To, že jde o prequel, se nakonec ukázalo jako chytrý tah a tvůrci můžou vyprávět vlastní příběh a ke hrám se jen odkazovat. Někdy hodně, někdy málo, někdy totálně. A tím být hlavně dobrým dobrodružným filmem. Jenže tím moc není. Hlavní potíž tkví v tom, že se to celé docela dost táhne, dostaneme málo akce a v některých chvílích je to, co se odehrává na plátně, až trapné. Veškeré pokusy o indianajonesovské bloudění po chodbách, vyhýbání se pastem a řešení hádanek vypadá tak lacině, až jsem si vzpomněl na devadesátkový seriál Lovci pokladů.  Chemie mezi Hollandem a Wahlbergem taky dost dře a to především kvůli tomu, že Wahlberg tu hraje spíš nesympatického šmejda než sympatického hajzlíka a Holland se sice snaží, ale plochý a předvídatelný scénář mu nedává moc možností udělat z Nathana Drakea opravdového sympaťáka, kterému byste drželi palce. Naštěstí od průměru až podprůměru šplhá Uncharted se stoupající stopáží nahoru a finále na lodích je už hodně povedená akční zábava. A právě díky ní jsem z kina odcházel s pocitem, že jsem vlastně spokojený. Bohužel jakmile jsem začal přemýšlet o tom zbytku, šlo nadšení zase o dost dolů. Dobrý finiš je důležitý, ale Uncharted má tolik nepovedených, nedodělaných nebo nezajímavých prvků, že to vystačí přinejlepším na dobrodružný průměr. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ještě než jsem dal tenhle filmovej pokrm, odehrál jsem na playku celou hru a byl jsem z ní nadšen, absolutně. (btw, když si koupíte playstation 5 dostatnete tuto hru s ještě dalšíma zadaram, alespon před rokem tomu taky bylo) Film samozřejmě nedosáhl kvalit hry, v počtu lokací, akcí a dobrodužství, vlastně až na něco málo to byl úplně jiný příběh, ale je to film a má právo na svou svobodu.  Tempo filmu je dobrý a pozornost udrží o tom žádná. nejsilnější akční scéna je honička ve Španělsku Natana s to koučkou to bylo TOP, spousta blbostí je třeba přehlídnout, protože tento film nemusí nic takovýho řešit. Co ale by měl mít v pohodě je casting a to je výbuch. Mark Wahlberg už v sobě nemá charisma akčního chlapa, ani sexy kluka od vedle, bohužel a Tom Holland je úplně mimo. Bohužel ani ženský mě nějak nenadchli, ta černoška působila toporně, nechme to bejt, to nemá cenu jim to tady solit, zábavu jsem dostal a za každý film s nejednou nádhernou lokací, hledání pokladů jsem rád, protože ve mě probouzí toho malýho kluka co u knih J.Vernea lačnil po dobrodružstvích všeho typu. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky herní série to není skoro vůbec. Holland potvrdil, že obleček Spider-Mana ani s pověstným prstenem na krku nesetřese, Wahlberg by možná fungoval, kdyby ze Sullyho nebyl extrémně nesympatický sobec a Ali má své kouzlo, ale Chloe to není. Akce je sice velkolepá, ale nezajímavá. Tolik možností a tak nenápaditý výsledek. Neříkám, že to nemá měřítko. Ale choreografie je slabá a kaskadérské kousky okatě digitální (taková série Mission: Impossible na několika podobě vystavěných akčních scénách ukázala podstatně víc). Nemluvě o dost nenápaditém hledání pokladů (do tajné místnosti pod ulicemi města je v podstatě vidět kanálem) a zkratkovitě suchém opisování známého (aukce). Nicméně ani v pozici dobrodružného akčňáku o hledání pokladů to v mých očích moc nefunguje. Interakce mezi postavami toporná, obecně mi nepřijde Holland moc uvěřitelný a příběh nenabízí nic zajímavého. O naprosto nevyužitém Banderasovi nemluvě. Je ale fér uznat, že v rámci adaptací herních hitů je to pořád ta lepší varianta, protože jsou aspoň na ní vidět peníze. Ale to je tak zhruba všechno. Pokud jde o faktor zábavy, jsou i stařičtí Lovci pokladů výživnější. 50 % ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Pozitivem  filmového fastfoodu, jako je tenhle, je pro mě, coby filmového sběratele, že ušetřím. Fakt není sebemenší důvod do tohodle investovat jedinou korunu za blu-ray. A tak je to v současnosti s většinou kinematografické produkce podobné. Já nikdy na fastfood nebyl, raději mám výživné stejky a tohle je spíš topinka s česnekem. Pronuděných 120 minut a ujištění, že nejlepší filmovou adaptací PC hry zůstává pořád 27 roků starý Mortal Kombat. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $120miliónov║ Tržby USA $146,118,043║ Tržby Celosvetovo $393,018,043▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Strašne tuctová zívačka, v kine by som na tom zaspal. Ruben Fleischer zas a opäť potvrdil, že je režisér bez nápadu. Tom Holland je v danej úlohe zle vybraný, nevýrazné chlapča na mužskú úlohu. Tváriť sa len na oko drsne asi moc nestačí. /40%/ ()

Galerie (45)

Zajímavosti (20)

  • Snímek je filmovou adaptací stejnojmenné videohry z roku 2007 od vývojářského studia Naughty Dog, která se dočkala obrovského úspěchu a několika pokračování. (-OverLord-)

Související novinky

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo…

Herní značce Uncharted se v kinech daří

Herní značce Uncharted se v kinech daří

21.02.2022

Studio Sony se chytře svezlo na vlně megaúspěšného Spider-Man: Bez domova a poslalo záhy do kin také adaptaci populární herní série Uncharted, v níž si hlavní roli opět střihl Tom Holland. A…

Netflix chystá filmový BioShock

Netflix chystá filmový BioShock

15.02.2022

S filmovými adaptacemi herních značek se v poslední době roztrhnul pytel. Zdá se, že Hollywood definitivně zahodil obavy z toho, že herní filmy nevydělají, nebo že je filmaři nedokáží natočit tak,…

Režisér Uncharted chystá další herní adaptaci

Režisér Uncharted chystá další herní adaptaci

12.02.2022

Režisér Ruben Fleischer (Venom, Zombieland) už asi po zbytek kariéry nehodlá dělat nic jiného než točit herní adaptace. Filmař, kterému mnozí kritici a diváci poslední roky nemohou přijít na jméno,…

Reklama

Reklama