Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Trailer 5

tron

„Fifty-fity? Si zdrogovaný? Dostaneš 10% a nazdar.“ Vlastne som bol až prekvapený, ako sa mi to páčilo, aj keď na 4* to napokon predsa len nemalo, hoc veľa k tomu nechýbalo. Bolo to strašne neoriginálne, ale zároveň natoľko suverénne natočené a tak dobre zahraté, až som mal dojem, že čosi také vidím prvý raz v živote. Akcia je v úvode brutálne počítačová a bál som sa, že to taká zostane. O to milšie ma prekvapilo, že v „následnom“ filme bola vcelku realistická a presvedčivá, s dôrazom na kaskadérske výkony reálnych ľudí a nie CGI. Medzi Hollandom a Wahlbergom to iskrí tak dobre, že keď sa Wahlberg občas vytratí z deja, tempo brutálne vädne. Oceňujem WTF vtipy (mačka, prízvuk, „Vidíš niečo divné?“). Chápem, že u tohto druhu filmov „asi“ netreba mať prehnané očakávania, tu už ale aj mne vadilo, aké jednoduché bolo napr. ukradnúť špičkovo zabezpečený artefakt atď., to už bolo vážne niekde na úrovni Lovkyne tajomstiev s Tiou Carrere. ()

Spiker01

Playstationová legenda, na kterou se čekalo 10 let, vystřídalo se u ní mnoho herců a režisérů, a konečně je tady a mně udělala radost. A nejen kvůli tomu, že jsem fanoušek série, to je vlastně krom vyzobávání nejrůznějších narážek celkem jedno. Podstatné je, že podobné adventury na styl Lovců pokladů prakticky až na výjimky vymizely či nemají v kině úspěch a já měl tenhle subžánr, samozřejmě hlavně kvůli Indiana Jonesovi, vždycky hodně rád. A jsem nakonec i spokojen s vycházející hvězdou v hlavní roli a doufám, že přitáhne do kin zbývající davy ze Spider-mana, když už se šlo touto cestou. Holland je v roli fajn, kaskadérské kousky zvládá bravurně a choreograficky se na ně dobře dívá a odvádí dojem z tuctovosti; snad i on si na chvilku odpočine a do druhého dílu vlítne v plné parádě. Jen ten Wahlberg je tu skutečně nějak moc neangažovaný a snad to příště pojme jinak. Sullyho jsem ale nikdy ve hrách nijak extra neměl rád, takže to prostě beru jako jinou postavu. A příště chci Elenu! PS : Slyšel jsem chválu na Banderase, ale mně tedy přišel kvůli jistému zvratu dost nevyužitý. ()

Disk

Nikdy jsem nehrál původní hry, ze kterých si filmové Uncharted bere jistou inspiraci, ale o to snadnější mám pozici, ze které můžu snímek v klidu hodnotit. Jasně, žádné blockbusterové dějiny se nepřepisují, ale na druhou stranu nejde o žádný předražený průšvih. Uncharted je zkrátka jednohubková fajn zábava, která - alespoň v mém případě - mile pobaví, nepřešlapuje na místě a celkově ty dvě hodiny krásně utečou. Ruben Fleischer servíruje příjemné řemeslo plné atrakcí s bonusovým hledáním dávného pokladu. Obsazení je fajn, zamrzí snad jenom málo prostoru pro Antonia Banderase. Mark Wahlberg (v devadesátkách známý jako Marky Mark) je spíše nesympatický, ale nakonec to tak hrozné není. Největším plusem je bezesporu Tom Holland, který si roli Nathana Drakea zjevně užívá. Jasně, hodně svým hereckým výkonem připomíná svého Spider-Mana, ale to nevidím jako problém. A jako velké plus hodnotím četné scény, kde je Tom k vidění pouze polonahý. Ostatně za svoje vypracované a luxusně vyhlížející tělo se nemusí nijak stydět. ()

HellFire

Videoherní předlohu neznám, takže nemůžu přirovnávat. Už z obsazení je ale jasné, že tady se hraje spíš na star power (i když zrovna nemehlo Wahlberg svou roli úplně prošustroval... jakoby tajně prahl po hlavní roli a dělat mu poskoka o x let mladšímu kolegovi mu bylo proti srsti), než na uspokojení fanoušků. Studio očividně doufalo, že na film přijdou hlavně mladé divačky, okouknout Hollanda, který se stále veze na úspěchu Spider-Mana, ale mimo MC franšízu se zatím ne a ne prosadit. Jenže za kamerou seděl rutinér Fleischer, takže výsledek je hodně tuctový. Stačí se podívat na pár klipů ze hry a každému je jasno, že tady se především šetřilo. Akčních scén se dočkáme celkem dost, ale předehra je často velmi pochybná. To samé se dá říct o hledání pokladů. Jako kdyby se čtyřem!!! scénáristům nechtělo moc přemýšlet (dobrým příkladem je scéna, kdy borka ukradne Nathanovi kříž z batohu, ačkoliv se k němu ani nepřiblíží. Buď rejža očekává, že hloupý divák nebude klást otázky nebo se jednoduše šetřilo na stopáži a tenhle záběr vystřihli). Uncharted jednoduše nemá nic, co by mě vyloženě zaujalo. Sony rozhodně doufalo že z Uncharted udělá další dojnou krávu a i když úspěch v kinech jakýs-takýs byl, rozhodně čekali víc. Mimochodem, že jde i na ploše pár minut zahrát velké divadlo, dokazuje tenhle klip. Nathan Fillion do role sedne jako poklice na hrnec, ale holt je moc starý a hlavně komerčně nezajímavý. ()

pepo

Bavil som sa. A z tych variacii na Indyho asi najviac od poslednych Piratov. Holland super a aj Marky Mark mi sadol. Skoda priemernej rezie, pretoze s vyraznejsim vedenim to mohlo byt uplne super. A samozrejme je to s prehladom najlepsi film podla videohier. 7/10 P.S. hru som samozrejme nehral a o jej existencii som sa dozvedel az s ohlasenim filmu. ()

• Film si vzal najväčšiu inšpiráciu práve zo štvrtého pokračovania hry ("Uncharted 4: A Thief´s End"). Je to Hollandova (Nathan Drake) najobľúbenejšia hra zo série. (belinko)
  • Na Nateově kufru ze sirotčince si lze všimnout samolepky s logem studia Naughty Dog, které je autorem mj. právě videoher „Uncharted“. (MatyM)
  • Film slouží jako prequel ke hrám. (LUKICKK)

Související novinky

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (více)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Mezi výborným Zlatým okem a ještě lepším Casinem Royale natočil režisér Martin Campbell taky moderní reboot (a pak výrazně slabší sequel) jiné slavný franšízy. Řeč je o Zorrovi z roku 1998, v němž si… (více)

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (více)