Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Trailer 1

DaViD´82

Jako... Jako hodně moc *zííív" více než co jiného. Nemá to tempo, švih, charisma (a není to jen o nefungující dynamice Holland/Wahlberg) a kvůli okaté digitálnosti je to trestuhodně neživotné. Ve výsledku to není ani dobrý dobrodružňák a ani dobrý zástupce filmů dle videoher, ale spíše novodobý Hudson Hawk. To Tomb Raider s Alicií dopadl v těchto ohledech výrazně lépe. Raději si na YouTube pustit sestřih "Uncharted 4 all/best cutscenes 4k PS5" a je to to samé; jen o poznání našlapanější, navzdory delší stopáží lépe ubíhající, s fungujícími emocemi, lépe zahrané i napsané (speciálně dialogy!), se zdařilejší režií (o výpravě ani nemluvě) a paradoxně méně digitálně působící. ()

liskam

Akční / Dobrodružný....? No pardón, spíše Sci-fi / Šíleně nevkusné.  Dlouho jsem neviděl film, který měl solidní potenciál ale v podstatě na všech důležitých místech naprosto selhal. Nebudu se tu rozepisovat, protože tohle je na román. Přesto zmíním tři věci. Režie, příšerné. Scénář, průser, zjevně kluci nedělali společně, ale každý psal 1/4 filmu a pak se to natočilo aniž by někoho zajímal výsledek.... Casting záporáků, vlastně byli záporáci všichni, takže Casting na hovno. ZA mě 18% a 1*. ()

korbitch22

Miluju dobrodružné filmy ve stylu Indiany Jonese a z herní série znám pouze čtvrtý díl, takže jsem měl postavy celkem v malíku. Jak moc jsou fanoušci herní série rozladění nebo spokojení je spíš otázka na mého bratra, který je do série maniak. Mě osobně pobavila ta dobrodružná stránka a při sledování jsem si okamžitě uvědomil, jak moc se vlastně těším na třetí Lovce pokladů, na druhou stránku je scénář tak strašně hloupý, až jsem se místy musel plesknout přes plešku. Do podzemní tajné komnaty po Římanech je vidět z kanálu, poklad v lodích je v obří díře ve skále, kterou by za staletí prozkoumalo asi tak 600 tisíc dobrodruhů a turistů a poklad by dávno našel náhodný kolemjdoucí. Ehm kolem plující chcete li. Hlavní záporák popravený trasngender opicí ještě před tím, než cokoliv předvede. Nehodná role jména Antonia Banderase. Sully je sobecký kokot takže nemá šanci na jakékoliv sympatie. A co se týče obsazení hlavní role naprosto souhlasím s hláškou Sheldona Coopera...Tom Holland není rozhodně lepší volbou na Nathana Drakea než roztomilý dareba Nathan Fillion. Holand je pubertální dřevo a nevěřím mu jedinou větu, jestli on je Drake, já sem princezna z Walesu. Ptákovina s hloupým scénářem a castingovým failem hlavní role, bavila mě pouze ta dobrodružná část, jelikož je to jeden z mých nejoblíbenějších žánru a na páteční propršený večer s kocovinou to zabavilo. Ale spíš mám chuť dohrát čtvrtý díl série na PS než bych si takový sterilní brak pustil kdykoliv znovu. 60%. ()

nash.

Tak toto bylo hodně hodně špatné. Kdybych někomu popisoval některé scény, mohl by nabýt mylného dojmu, že jde o parádní dobrodružně akční jízdu plnou skvělých nápadů. Jenže ve skutečnosti není ani jedno z toho. Je to nuda k uzoufání, ve které nefunguje absolutně nic. Ani postavy, ani akce, ani interakce, ani příběh, ani dialogy. Hlavní lotryně je natolik komická, že shazuje veškerou snahu brát ji alespoň trochu vážně a dvojice hlavních hrdinů je nezajímavá, nudná a zcela bez jiskry, stejně jako jejich pátrání. Zlatý Lovec pokladů Nick Cage. Dokonce i ten Indiana Knihovník Flynn Carsen byl mnohem lepší. ()

Fr

„ZLATO SVĚTÍ PROSTŘEDKY…“   Tom Holland a jeho metrosexuální exhibice. Chce si to hrát na Indyho, ale má to blíž (i kvůli debilním berličkám) k Lovcům pokladů. Nebo spíš k Flinnu Carsonovi. Nejhorší je to finále, ve kterým vo nic nejde. Že by to bavilo teenagery? Pro mě ovšem píčovina. Nenáročná…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám Playstation.  2.) Od filmů očekávám lekci z dějepisu. 3.) Vždycky jsem se chtěl nechat zabít 500 let starou lodí. /// Thx za titule „Martin Petřík“                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne ()

• Tom Holland označil scénu v letadle jako nejtěžší akční sekvenci, jakou kdy natočil. (ČSFD)
  • Jedná se o první snímek z produkce Sony Playstation Productions. (Sancoo)

Související novinky

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (více)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Mezi výborným Zlatým okem a ještě lepším Casinem Royale natočil režisér Martin Campbell taky moderní reboot (a pak výrazně slabší sequel) jiné slavný franšízy. Řeč je o Zorrovi z roku 1998, v němž si… (více)

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (více)