Okno do hřbitova

Drama / Mysteriózní / Komedie
Česko, 2011, 5 h 38 min (Minutáž: 26 min)

Předloha:

Miloslav Švandrlík (kniha)

Kamera:

David Ployhar

Jiří Ployhar ml., Eva Vrbková, Milena Marcilisová, Rostislav Marek, Miloslav Maršálek, Eva Lesáková, Ondřej Mikulášek, Eva Gorčicová, Jan Grygar, Petr Bláha Nejedlý, Zdeněk Troška, Michael Beran (více)

Epizody(13)

Cyklus zajímavých příběhů ze současnosti pod názvem Okno do hřbitova je projekt Centra dramatických pořadů brněnského studia České televize. Původní povídky napsal nedávno zesnulý spisovatel Miloslav Švandrlík. Drobné příběhy obsahující tajemství, někdy vyvolávající i hrůzu, ale vždy s nádechem humoru, inspirovaly zkušené filmové scenáristy Martina Bezoušku a Dušana Kukala k vytvoření povídkového cyklu. (Česká televize)

Jello Biafra

Mám rád hororové poviedky pána Švandrlíka a čítal som všetky, ktoré kedy napísal, ale z tohto seriálu som dosť sklamaný. Tie chabé herecké výkony a dieravý scénár by sa snáď dali prehrýzť keby sa jednotlivé poviedky držali svojich predlôh. Už len treba "Králíci se nedočkali", "Vzkaz od nebožky" či "Filmová zkouška" sa predlohy vôbec nedržia a takto by som mohol pokračovať. Jednotlivé epizódy v rámci akejsi pochybnej atraktivity prekrúcajú predlohu naruby. Pre mňa je tento seriál premárnená šanca. ()

insurgentes

Tady na tom se zase potvrzuje staré pravidlo, že herec může zahrát inteligentnější postavu, než je sám, ale autor takovou postavu napsat nemůže. A nejen postavu, žejo, pane Švandrlíku. ()

patrikus

STRAŠNÁ, PŘÍŠERNÁ ELEKTRONICKÁ HUDBA.... Místy příjemné herecké obsazení, místy dobrá režie... Místy dobrá Ployharova kamera... laciná televizní záležitost, ale neurazí, dá se na to dívat a jsem rád, že Michálek točí, točí dobře... A PLEJÁDA BRNĚNSKÝCH OSOBNOSTÍ, PARÁDA :-)))) ()

mira007

Český cyklus třicetiminutových hororově laděných jednohubek ( něco jako Černá sanitka ), které jsou hrozně jednoduchoučké, až hloupoučké, ale vzhledem k délce stopáže se to dá brát jako zábavná anekdota za tři hvězdy. ( nejlepší díl Milenka mrtvého ) ()

kujon

Opět bych rád všechny zdejší uživatele upozornit na tento film, neb se tomu mělo tak, že v něm v komparzu hraju já :) Tentokráte navíc spolu s mým autíčkem - hned v prvních okamžicích povídky "Milenka mrtvého" ;] EDIT po shlédnutí: Ač jsem v tom hrál a byl na několik pikosekund vidět v záběru, tak musím zcela po prácu zkonstatovat, že to byla pěkná píčovina. Takže slabé, velmi slabé 2* ()

Zeldur

Od Miloslava Švandrlíka jsem toho přečetl hodně a jako autora ho mám moc rád. Proto mě toto televizní zpracování tak trochu zklamalo. Doufám, že s přibývajícími díly budu moct mé hodnocení alespoň o hvězdičku navýšit. Zatím tomu ale moc nevěřím. ()

javlapippi

Krátke vypintované hororové jednohubky na spôsob "Tales From the Crypt" alebo "Alfred Hitchcock Presents", prenesené do súčasného Brna a okolia, niektoré podarené viac, niektoré menej, ako nenáročná televízna oddychovka prijateľné. Predlohy nepoznám, takže posúdiť nemôžem, ale mňa to bavilo. ()

FRANTACZ1

"Tak STOP! Víte, vy to nehrajete špatně, pane profesore. Ale je to takové nějaké... odfláknuté." "Ale říkal jste, abychom se chovali přirozeně." "Jistě, bezesporu. Ale i na malém městě se dá hrát veliké divadlo. Pane profesore, vy při tom dialogu chodíte jako... jako náhrobní kámen." ()

gotham

Hodnotím jen dva díly, víc jsem zatím neviděl, není to žádná extra zábava, ale dá se na to koukat celkem v pohodě, jsou to krátké a výstižné příběhy, co jsem viděl tak i s určitým poselstvím. 40% ()

oiuoiu

Proč toto bylo vytvořeno (zaplaceno!) nevím. Jednu hvězdu dávám za herecké výkony - tak otřesné, až zábavné. (Dramaturg se jmenuje Kravka. Sice za svoje jméno nemůže... ale v tomto případě je to jaksi vtipný.) ()

rekurseman

Nemůžu si pomoct, ale většinu českých filmů hodnotí zamindrákovaní pupkáči a nebo brýlatí geekové..Jinak si nedokážu vysvětlit, že plno superních filmů (i tento) je tak zkritizováno...Noa! že nemá umělecké záběry, dokonalý střih atd..má to být mysteriózní horror u kterého se máte bát a to se povedlo...někteří by se nad sebou měli zamyslet a vylézt z černé kopky, ve které bydlí. howg ()

morlumak

Hodnocení se vztahuje na první díl, který sice byl koukatelný, ale řekl bych, že kombinace mysteriozního hororu a dejme tomu komedie nebo parodie se příliš nepovedla. ()

Felliniclub

Takoví novodobí mírně strašidelní Bakaláři. Ale konečně se pan Michálek nebere tak vážně, takže se na Okno na rozdíl od jeho rozmanitých variant Sekalů dívat dá. ()

Caesius S.

Více než o minihorory se jedná o onanistické představy pánů scénáristů, u neznámých herců je zcela zřejmé, proč jsou neznámí. Dávám jednu hvězdu aspoň za kostrbaté pointy. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

16.02.2011

Přemýšlíte, co s načatým březnovým večerem? Chcete si rozšířit své obzory, potkat se se zajímavými lidmi a načerpat atmosféru různých koutů světa? Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi představí… (více)