Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

ZeeZee

Je to síce teen film, ale určite nie pre každého teenagera. Skvelý film na úrovni, s úžasnými hercami a zaujímavým koncom. Super:) ()

Matyseczek

Po delší době první romcom film, který se mi opravdu líbil. Skvělé obsazení (Emma opět nezklamala :)), úžasné Charlieho monology, velmi poutavé a zvláštní postavy Charlieho a Patricka... Skvělé :) ()

Necrolock

Ačkoliv se mi film líbil, po celou dobu jsem byl naštvaný za styl který si tvůrci zvolili. Opravdu se děsím toho, až film objeví komunita opožděných rádoby hipsterů a vyzdvihne ho jako svou modlu. Vadily mi pseudo-umělecké scény a i Hermiona v jedné z hlavních rolí (nikdy si neměla ty vlasy stříhat), ale třeba mé přítelkyni nejspíš nevadilo absolutně nic - pročež tři hvězdičky, jinak tak jednu nebo dvě. ()

CrashONE

Emma Watson to může mít teď trochu těžké. Po skončení Harryho Pottera se její kariéra musí odvíjet dál ale její nálepka "šprtka Hermiona" jí zůstane. Ovšem mě zde mile překvapila a utvrdila v tom, že je skvělá herečka. Logan Lerman se nedržel v pozadí a překvapil taktéž, abych pravdu řekl, o tomto mladíkovi jsem mockrát neslyšel, takže jsem byl zvědavý, co se z toho vyklube. Na konec koukatelný film, se skvělou hudbou a dobrými scénami, které film okořenily. Samotný děj se drží v nadprůměru. 90%. ()

Ace.A.T.L.

Až na to, že mi tam ten holomek vocumlává Emu, to je parádní film :o) Ne, teď vážně. Je to něco, co v dnešní době holt asi je potřeba. Je to nenucený, příjemný, chytlavý, nevlezlý a myslím, že obsazení je vybraný fakt parádně. Hodně dlouho jsem si u filmu takhle neodpočinul a neužil si klid bez střílení, krve, sexu a kdoví čeho. Děkuju Tvůrcům. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

girasollle

Můžu to vidět... tu jednu chvíli, kdy víš, že nejsi jen smutným příběhem. Jsi naživu. Postavíš se a vidíš světla na budovách a vše, čemu se divíš. A posloucháš tu písničku na té cestě s lidmi, které miluješ nejvíc na světě. A v tuto chvíli přísahám... že jsme nekoneční. We are infinite! ()

Setanta

Katarze. Ten film není dokonalý. Pořád mám pocit, že mi chybí hloubka (kterou bych asi našel v knížce), tempo je nevyrovnané a Emma Watson na můj vkus poněkud přehrává. Ale ta dokonalá lovestory o bandě loozerů, z nichž každý má nějakého kostlivce ve skříni, a přesto se nevzdávají a ruku v ruce se s tím rvou, mě naprosto dostávala, zas a znovu a znovu a znovu a finále bylo tím, co už jsem zmínil - katarzí. ()

AceDandelion

Když řeknu vlastnosti jako krásný, emocionální, výjimečný, romantický, bohatý a přesto tak obyčejný , tak to zdaleka nedokáže popsat tu Krásu,Emoce,Výjimečnost, Romantiku, Bohatost a Sílu tohoto filmu. Tohle je opravdu nádherné pohlazení na duši. Jsem dojatá, ale je mi krásně. Neskutečná jedinečnost. Nemluvě o hudbě,scénáři či hereckých výkonech. Velmi vydařená práce. ()

StinkingPooh

Líbí se mi jak se v tomhle filmu mísí veselé a smutné emoce. Pěkný příběh o první lásce na střední škole se spoustou zajímavých témat. Bohužel se jich většinou dotýká jen okrajově a nejde moc do hloubky, což mi nakonec ani nevadilo, není třeba hnát vše do extrému. Trochu problém jsem měl s uvěřitelností, postavy občas filozofují asi trochu přehnaně, na to kolik jim je. Z počátku jsem taky nějak moc nechápal co ostatní táhne k Charliemu, proč zrovna teď takový psychicky narušený pasivní "outsider" zapadne mezi partičku pohodových lidí a jsou z něj všichni tak unešený?! Možná to byla jeho lidskost a schopnost empatie. Těžko říct, ale jestli tohle zrovna lidé dokáží náležitě ocenit. Něžné, citlivé, dojemné a uhlazené. "Přijímáme lásku, kterou si myslíme, že si zasloužíme." ()

veverysiak

Opäť jeden z kúskov, pre ktorý sa oplatí raz za čas zabŕdnuť do neistých a zradných vôd romantického žánru, tu síce nálepka trocha nesedí, lebo ide v podstate o drámu z teenage prostredia prepletenú romantickým podmazom, najpozitívnejšie je to pohodové tempo príbehu, žiadna hektika, divočina, holé prsia, bláznivé súlože,bohapusté ožieračky a podobné prejavy zlatej mládeže, toto je pohľad z inej strany na iné typy tínedžerov, veľmi dobrý kasting dokázal, že aj herecká omladina to vie, snáď len Emma by sa už mohla definitívne vymaniť z čarodejníckej ťarchy, niekedy mi pripadala dosť strnulo a amatérsky, ako keby to nebol part pre ňu, ale zas jej vizuál je stvorený pre takéto roly, a preto jej budem fandiť , takže 80%. ()

Tatiana.B

Why do I and everyone I love pick people who treat us like we're nothing? - We accept the love we think we deserve. Romantický film z americké střední? Takových už bylo... A přece mile překvapil. Možná to je tím, že si pan Chbosky nejdřív napsal knihu, pak scénář, a pak si to sám zrežíroval, takže nikomu nedal prostor pro „zprasení“, možná za to může Emma Watson, která mi výjimečně nevadila, a možná taky soundtrack (Bowieho Heroes a The Smiths? Ano prosím!). Tohle si dám ráda znovu. Někdy... Až se na tu atmošku a emoce budu zase cítit. ()

DansteR

"Right now we are alive and in this moment I swear we are infinite."....Ani nevím jak tento film popsat, přečíst si zde jen těch pět řádků obsahu tak bych se na film asi nikdy nepodíval, ale když se o něm v okolí začne mluvit, že je fakt dobrý tak se přece jen už podíváte líp, přečtete nějaký ten komentář a podíváte se na obsazení. A to pak jsou ty důvody proč se na film díváte..... Ze středních škol existuje snad všechno, zajímavé komedie, brutální horory, ale takové drama vidím asi vážně poprvé. Je sice pravda, že je to všechno pěkně nalinkované a člověk si po shlédnutí asi řekne, že by se to tak stát ve skutečnosti určitě nemohlo, ovšem nad tímhle během filmu určitě nepřemýšlíte. Jste totiž tak zažraní do děje, do emocí, do hlubokých myšlenek, že nemáte čas ani sílu nad tím přemýšlet. Další velké plus je určitě obsazení, především potom Emma Watson, která se touto rolí pro mě konečně odpoutala od Hermiony. Film sice není perfektní, ale i díky Emmy jsem byl nucen tu 5* přece jenom přidat. ()

Stuck

Výborné, sice trochu dlouhé, ale konečně film o americké střední, který není tak jednoduchý a kýčovitý. Má příběh, zápletku i rozuzlení a netočí se jen okolo neutuchající touhy někoho odpanit. Charlie to neměl lehké, ale stačí pár už trochu vyspělejších lidí, kteří ho vezmou mezi sebe. Skvělá hudba ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie