Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

metztlimoon

Docela roztrieštený príbeh: teta Helen, stredná škola, noví kamaráti, listy "příteli" a učiteľ literatúry. A ani z jednej časti sa nevytrieskalo dosť na to, aby ma to ohúrilo, nedajbože aby sa tie kapitoly nejak uzavreli. Miestami nuda, sem-tam zaujímavé momenty. Emma na začiatku v plesových šatách a v aute na zožratie. Bohužial ma to nevtiahlo do deja tak, ako som očakávala a emočne to vo mne zanechalo takú stopu asi ako pierko fúknuté na betónovú stenu. Rozhodujem sa medzi 3 a 4 hviedzami... "Proč si dobrí lidé vybírají ty špatné? Myslím k chození." - "Přijímáme lásku, kterou si zasloužíme." - "Ale co když si zaslouží víc?" - "Ukaž jí to." ()

petronela86

Filmek, kterej na pinterestu pinuje kdejakej hipster. Ezra Miller super, bála jsem se, že už se nikdy nezbavím jeho zmrdího pohledu ve We need to talk about kevin. Hermiona překvapila, ale nejvíc fajn psycho byl Logan Lerman. Parádní snímeček. Škoda, že už jsem stará vrba a už si nepřijdu "infinite" :) ()

TheDeparted

Výjimečný film. Třebaže zas až tak kvalitní objektivně být nemusí, pokaždé když jej vidím, říkám si, jak se to všechno mohlo tak dokonale povést sladit. Skvělé herecké výkony, sám jsem hodně zvědavý na to, jestli hlavní trio v budoucnu zahraje lépe. K tomu ta smršť emocí, čemuž asi dost pomohlo rozpoložení, v jakém jsem tento film viděl. Zkrátka tento film mi sedl skvěle a stal se mou srdcovkou. Nezapomenutelný počin. Jeden z nejlepších snímků loňského roku. ()

ludovit14

Strašné,nudné,dosť katastrofálne neviem čo na tejto_____všetci vidíte-normálne som,,rozmýšlaľ’’ film poslať do odpadu.HOD:40,01%.Iba toľko nechcel som tu vyčnievať.PS:keď toto je strhujúci, dojímavý a neuveriteľne ľudský príbeh o dospievaní-tak JA som úplne niečo iné kukal!!!!!!Je to klišé o ___________________ 83% idem zdochnúť-najväčšiemu nepriateľovi nedoporúčim tento neskutočne j.......FILM! ()

lida93

Moc příjemný film, přesně můj šálek kávy. Kluk, který má problémy a "dvě sudičky", které se ho ujmou ... ()

Lill

zadna spletita story, spis sled zazitku jednoho kluka. Zazitku casto velmi vtipnych pro pozorovatele. V mnoha situacich jsem videla svoje vlastni zazitky (zadny katastrofy :), a asi proto mi film prisel nejen koukatelny, ale s osobnim presahem. No treba se dotkne i vas. ()

andrewXx

"Mr. Anderson, can I ask you something ? Yeah. Why do nice people choose the wrong people to date ? Are we talking about anyone specific ? Yes. We accept the love we think we deserve. Can we make them know that they deserve more ? We can try !." ()

Desmi

Skvělý film. Postavu Charlieho snad ani nešlo obsadit lépe, poněvadž Logan svou roli zvládl na svůj věk opravdu výborně. Celý film je nesmírně pozitivní a smutný zároveň, ale hlavně je osobitý, za což patří velké uznání jeho stvořiteli. Není úplně běžné, aby byl jediný člověk podepsaný pod scénářem i režií. Stephen Chbosky to zvládnul skutečně skvěle. Jestli chcete vidět neobvyklou romatiku bez zbytečných hloupých klišé, tak jste tu na správné adrese.. =) ()

maty40

Logan to drží, oblíbil jsem si ho už ve Stuck in love. Tyhle role mu sedí. Za to Watson, to je fakt hrůza. Hraje hrozně, hrbí se a s těmi vlasy vypadá jak sešlý valach. ()

unclejack

Najlepší film pre mladých. Aby bolo všetkým jasné, že tých päť hviezdičiek bolo bez debát, na úvod uvediem, že Perks of Being Wallflower je o triedu lepší než Charlie Bartlett, čo znamená že o dve triedy lepší než všetky ostatné filmy pre mladistvých, zvlášť po roku 2000. Tak a máme to z krku - toľko k chváleniu a superlatívom, teraz prejdime ku konštruktívnej kritike. Vizuálne podmanivý film s nákazlivou hudbou a skúsenou kamerou by som rozhodne netipoval na debutujúceho Stephana Chboskeho - určite väčšmi spisovateľa ako režiséra - ale takýto film by som po pozretí prisúdil skôr Robovi Reinerovi alebo Johnovi Hughesovi keby ešte žil. To len aby ste si vedeli predstaviť o akej režijnej vyspelosti sa bavíme - porovnateľné so Samom Mendesom a Americkou krásou, ten tiež pôsobil akoby bol dvadsať rokov v obore a až potom nakrútil svoj debut. K Chboskemu treba prirátať jeho originálny scenár s hromadou vtipných slovných výmen - za zvláštnu zmienku určite stojí Ezra Miller a jeho prvý výstup - imitácia učiteľa ručných prác lomka vojnového veterána. Absolútnym vrcholom filmu sú potom herecké výkony - obsadenie je bez výnimky nadštandartné a dokonca aj také odstrčené postavy ako tie, ktoré zahrali Nina Dobrev alebo Paul Rudd zanechajú v divákovi výborný dojem. Chce to poriadnu dávku cynizmu, aby niekto neocenil aj výkon Logana Lermana, utiahnutého melancholika Charlieho zahral vynikajúco a ani voči nemu nemám žiadnych veľkých výhrad. To, čo predvádzali na plátne Ezra Miller a Emma Watson - od Rocky Horror Picture Show, cez rozprávania o vlastnej minulosti až po bolestivé rozoberanie svojich súčasných pocitov - môžeme nazvať hereckým koncertom a k Emme dodám len toľko, že Hermiona je mrtvá, nech žije Sam! Film Stephana Chboskeho nie je sladký a nie je ani úplne horký, je vyvážený a predsa dostatočne odvážny a nekomerčný na to aby si v ňom našla miesto erotika a drogy. A hlavne, zanecháva vo vašom vnútri pocit, ktorému po hodine od ukončenia záverečných titulkov úplne prepadnete - pocit, že ste práve dopozerali čosi mimoriadne dôležité a zároveň krásne bezstarostné. ()

Prokii

Proč z mých nejoblíbenějších? Důvod? Prsty v tom určitě má Emma Watson, ale nejen ona, i samotný příběh, který má divákovi co nabídnout, vybízí minimálně k jednomu zhlédnutí. A samotný fakt, že sami protagonisté označili film jako jeden z nejlepších, který kdy natočili (i když přes nízký věk všech zúčastněných a "nedostatek" zkušeností musíme brát s rezervou), je známkou kvality - 100%!. ()

neo177

Hm... Co povedat... Len malo filmov ma nechalo "speechless"... O com tento film je? O dospievani. O tej casti zivota, ktora najviac formuje charakter cloveka a jeho dospely zivot. O tej casti zivota, v ktorej clovek prvy krat riesi co bolo, je a bude a je to pre neho nove. V jeho vnutri sa musi vyrovnat prostredie v ktorom bol vychovavany a hyckany a aktualne, ktore ho uz nebrani pred vsetkymi nastrahami. Pokial si clovek nesie do tejto fazy zivota nejaku naloz, teraz sa zacne prejavovat jej explozia a pokial clovek nema okolo seba tych spravnych ludi, neustoji to. Tento film, je priamy pohlad do toho, co sa deje vo vnutri a okolo dospievajucich tinedzerov. Normalnych beznych tinedzerov, nie tych, ktori patria medzi TOP10 v popularite a ich jedinym skutocnym povolanim je syn/dcera zazobaneho tatka. Patrim do kategorie divakov, ktori si tuto cast zivota prezili relativne nedavno, preto som nemal problem sa vzit do role ktorejkovek postavy. Film k tomu priam nabada. Vdaka tomu, ze autor knihy je zaroven reziserom a scenaristom nemohlo to dopadnut zle... Aktualne ho radim na svoju TOP1 poziciu. Jedna z najkrajsich myslienok filmu: We accept the love we think we deserve. ()

Carnosaurus

Po druhém shlédnutí musím jít na pět. Snímek balancuje na hraně sladkobolné romance s přehledem profesionálního akrobata. Dávkuje smutné a humorné scény s citem a přirozeností. Ač mohl sklouznout k prvoplánové depešárně, skončil spíše jako oslava života takového jaký je. Poslední scéna je neskutečnej nákop plný pozitivní energie a pocitu smíření. Mazec ()

corvax

Celý film má atmosféru mlžnou, zasněnou; krásně zachycuje dobu dospívání, prvních lásek. Konec je probuzením a realizace, zě každý sen jednou skončí a dospělost klepe na dveře. ()

Richi007

Může mi někdo vysvětlit, proč oficiálně má tento film tři názvy? Dva v ČJ a jeden (jiný) v AJ? No nic, ještě než přistoupíme k filmu, tak prostě já tu Emmu žeru. Musím asi zkouknout celou její grafii (samozřejmě filmo). Je to fakt hezká baba a dodává filmu ten správnej říz. Příběhově to je nic moc, už jsme to tu párkrát měli a nic neobvyklýho. Neoblíbenej tichej panic se stane oblíbeným pohodovým nepanicem. Klasárna. OK, zbytek je vám asi jasný. Velké plus za zjištění, jaká tetička vlastně byla. Hodnotím jako super překvápko. Takže čtyři hvězdy za: Proč si dobří lidé vybírají ty špatné? ()

FIorian

Tak tohle mne překvapilo..V příběhu prvního roku na střední škole inteligentního povrchními spolužáky utlačovaného duševně lehce narušeného tichošlápka Charlieho (Logan Lerman) - čistá duše - si každý může nostalgicky najít něco ze svého středoškolského života.. Charlieho záchranou z depresí, samoty a společenského vyhoštění je sblížení s nevlastními sourozenci Sam (Emma Watson) a Patricka (Ezra Miller), kteří jsou z počátku filmu prostě dokonalí, úžasní, otevření, svobodní, radostní, vtipní, na společnosti nezávislí.. Ti dva mi zkrátka hodně sedli a svými rolemi mi s hřejivou lidskostí naplnili srdce radostí z života samého. Nic ale není tak růžové, všichni zúčastnění mají své problémy, svá hledání lásek, štěstí a cest k němu..najdou ji? P.S. Skvěle ušitý soundtrack ()

Sethiel

Úžasný romantický film, který nepůsobí ani trošku vyumělkovaně, nepřirozeně nebo neadekvátně. Je to jako nádherná kapitola jednoho zcela skutečného života. A to, že je z prostředí náctiletých, mu podle mě na kráse jenom přidává. ()

HiroM

Po prvních 5 minutách filmu jsem tušil že to bude bezva film, a on není bezva, je přímo úžasný, super, skvostný. Netřeba komentáře, prostě se na něj podívejte a pochopíte. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie