Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

tsatsiki

Netřeba slov.Dokonalost po všech stranách a nejvíc oceňuju genialní výkon Ezra Millera, to bylo něco neuvěřitelného. ()

vodkasesemte

Já jsem stáhnul něco s Emmičkou? - Vyrostla z ní pěkná pichna - Ten imbecil vypadá jako mladej Russel Crow - Nebudu koukat na dva filmy zároven a ještě od prostředka? Taky to není špatný - A není ten druhej imbecil Blesk z Ligy spravedlnosti? - I m not a bulimic. I m a bulimist - She just really believes in bulimia (a kde se to tam vzalo) - You are gonna make us deaf. So be it. Its rock and roll - You just stand there like a little bitch dog - I egged him on (to slyšim poprvý) - Příště bude hrát v nějakém akčnáku - O nic se nepokoušej. Zustan tam, kde seš. Oh, to špatně dopadne… - Dont worry. She does it all the time - I feel infinite - I have been trying hard not to be a loser - Writing essays and studying extra books outside of class - Great Gatsby - Mary Elizabeth - I m tring not to be judgmental - Mix tape so she will know how I feel - Dont make yourself small - Your mix is morbidly sad - Poetry writes me. You know? - Why do nice ppl choose the wrong ppl to date? - We accept the love we think we deserve - This was my favorite book growing up (to muselo bejt smutný dětství) - If you fail me, you get me next semester - Ladies and gentlemen, I am below average - I m in such a good mood I dont think even he could ruin it - Sexy English schoolboy. Innocent. Worst kinda boys - Never seen you coming. And parents love you. thats like extra danger - Your firs kiss. I was 11. His name was Robert. He used to come over to the house all the time. He was my dads boss. You know, I used to sleep with guys who treated me like shit (here comes the boom) - Myslim, že máš šanci zaskorovat ()

Luswani

Jeden z těch filmů se šíleně vysokým hodnocením, který mě absolutně minul. Necharakterizoval bych ho slovem špatný, ale spíš nudný, nezajímavý. O čem to mělo být? Nějaké scény ze života kluka, zasazené do mně nesympatických reálií amerických škol. Vizuálně se mi líbila scéna v tunelu. 30% ()

blazma

Tohle byla naprostá fantazie. Děkuju moc člověku, co mi tento film doporučil, protože tohle naprosto vybočuje z řady těch naprosto stejných a klišovitých teenegerských filmů co chodí na střední školu. Fakt je to pecka, Herci jsou výborní a že to nejsou žádná malá jména. Teda v té době možná byli, ale zahráli to perfektně, Ezra Miller, Paul Rudd, Nina Dobrev a další super vedlejší postavy. Emma Watson famózní jako vždy no a Logan, jakože halóó to bylo suprovní. Trošku jsem se v určitých bodech s jeho postavou dokázal ztotožnit takže mi o to víc ten film přirostl k srdci a nebudu lhát na konci filmu jsem měl na kahánku, to je důkaz skvělého filmu. ()

cimrman2.

Kdyby měla ta Emma dlouhé vlasy bylo by to ještě lepší! Jeden z mála kde jsem seznámen s knižní předlohou takže jdeme porovnávat. Když jsem četl knihu bylo to jakože slabší pasáže to má ale baví mě to. S filmem jsem to měl podobně nebylo to chrochtání blahem ale hoavně konec mi udělal další spokojenou čárku na srdci i v čsfd účtu. Chbosky je prostě borec napsat knížku napsat scénář a zrežírovat to je prostě hustý. Outsider který najde své místo v americkém vzdělávacím systému i mezi lidmi kteří si ho oblíbí. Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. ()

mimale

výborné, skvelé. predovšetkým vďaka výbornej knižnej predlohe. charaktery sadli hercom dokonale a človek si tak mohol dokonale spersonalizovať knižné postavy do filmovej podoby. mám ale pocit, že časť z úžasu nad tymto dielom som minul uz pri knihe a preto keby nečítam knihu mal by som z filmu ešte väčší zážitok. vysoko odporúčam všetkým inteligentným a trochu zasneným ľudom :) 5* ()

misul96

Ve skutečnosti ani nevím, co je na tom filmu tak úžasnýho. Každopádně asi hodně, když mě to tak uchvátilo a ohromilo! :) ()

josefklimes

***Rozpočet-$13 miliónů***Tržby víkendové-$2,150,064***Tržby USA-$17,069,636***Tržby celosvětově-$28,230,838*** ... That is so beautiful. Dokonce ani můj do téhle chvíle nejoblíbenější film Černobílý svět mě takhle neoslovil a nenadchnul. Emma Watson mi dokázala, že má na víc, než jen na filmy o Harrym Potterovi a Logan Lerman umí hrát, opravdu. Ať se jdou bodnout s Percy Jacksonem, já chci Logana vídat v těhle rolích, které mu neskutečně pásnou. Jdu si změnit mojí Top 10.*100%* ... +vynikající herecké výkony a +silné dojemné scény ()

laurence

Velmi příjemné nahlédnutí do života amerických středoškoláků. Konec jsem nepochopil, ale nijak mně to nevadilo, protože o detaily tu tentokrát nejde. ()

Marchellonzo

Příjemných a zajímavých filmů o dospívání je ve světě jako hub po dešti. Tento film se snaží být mezi nimi nejoriginálnější, nejpříjemnější a nejzajímavější. A ono mu to kupodivu vyšlo :). ()

pcarogers

Tenhle film mi připomněl, jak to bylo v mládí těžké. Seznamujeme se s tím, kým vlastně jsme a jací jsme (a netušíme, že to bude trvat celý život :-)) a nikdo nám moc nepomůže, ať už proto, že se veškeré pomoci bráníme nebo že si zkrátka musíme stejně pomoct sami. Nezbývá než hledat spolubojovníky v řadách vrstevníků, kteří se zmítají ve stejné agónii sebeobjevování a užít si tu srandu i s bolístkama společně. Dosud by to mohlo vypadat, že to vlastně bude pořádná švanda a taktéž jsem k tomu přistupoval i já, ale tenhle film (a některé recenze zde:-)) může trochu mást. Je to optimistické, je to veselé, je to romantické, ale taky trochu hrůzostrašné a já jsem celou dobu přemítal jestli je hlavní hrdina naprosto marný idiot nebo mi je přece jenom sympatický. Nakonec se z toho vyklubalo něco jiného a vše zaklaplo, tam kde mělo. Nevím, jestli jsem se bavil na čtyři hvězdičky, ale v tom filmu jsem našel svoje mládí, stejně jako asi mnoho jiných lidí zde (proto asi tak vysoké hodnocení) a za to díky. No a půl hvězdičky je za krásnou Emmu Watson.-)! ()

kolly13

Teenage komedie a přesto hluboká, plná citu, zajímavých témat a sympatických herců (že by si Emma Watson odkroutila jho malého čaroděje?). Já se bavil, dojal a ztotožnil s hlavním hercem jak už dlouho ne! A pak že jsou amíci jen vypatlaní dumbasses. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie