Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Pilouš

Před půl hodinou jsem dokoukal a citím, že přesně teď je ten pravý okamžik, abych usednul ke klávesnici a začal znovu psát. Dříve jsem psal obsáhlé fantasy příběhy, později krátké románové povídky a skrz kratičké recenze flasových her jsem se dopracoval až k psaní stížnosti klientů, kteří mi denně volají do práce. Románovou předlohu jsem nikdy nečetl a hodnotit příběhovou hirearchii, ke které mám největší výhrady, tak hodnotit nemůžu. Při cestě domů, kdy jsem se brouzdal skrz sněhové závěje a přemýšlel nad tím, kolik zimních večerů jsem obdivoval noční oblohu zahalenou ve sloupech jemně se snášejících sněhových vloček, jsem si každým krokem připadal mladší a mladší... Nevím, jestli někdy každý z nás jednou seděl v koutě, netuším, co se stalo s lidmi, jako byl Sam a pevně doufám, že se nestali jen depresivními a odpor nahánějícími osobami. Věřím, že si vyklestili cestu dále životem a doufám, že i přesto nezapoměli psát. **** za herecké výkony a režii. ()

montel

Charlie (Logan Lerman) je typický outsider, který jde právě do prvního ročníku na střední školu. Zde by si chtěl konečně najít nějaké kamarády, ale protože je prvák a navíc šprt, nikdo o něj nemá zájem. Jeho dosavadní nudný život se změní na fotbalovém zápase, kde potká studenty posledního ročníku, Patricka (Ezra MIller) a jeho nevlastní sestru Sam (Emma Watson). Ti jej seznámí se svými dalšími kamarády a Charlie rázem zkouší jaké to je pít alkohol, experimentovat s drogami, vymetat mejdany a dělat vše co jeho vrstevníci. Čím více času s nimi tráví, tím více si uvědomuje, že se do Sam zamiloval. Ta je však zadaná a tak začne Charlie chodit s její kamarádkou Mary Elizabeth (Mae Whitman). Charlie ovšem ví, že jeho srdce patří jiné...Ani sem nedoufal, že někdy najdu romantické drama s tak kouzelným, otevřeným, atraktivním a vyjímečným příběhem. Je příjemné dívat se na nový film, který je natočen moderně a přitom se odehrává v době kdy nikdo neměl ani mobil. Jestli se tento film nějakým zázrakem vytratí z nabídky potemnělých kinosálů, podobně jako třeba Warrior, už opravdu nevím, co chcou distributoři víc. 85% ()

Hanulityda

Už z popisu jsem tušila, že by mě film mohl bavit a zaujmout, ale ve výsledku to dopadlo ještě lépe! Film mě ohromil! Tenhle snímek obsahuje snad všechno - lásku, odmítnutí, psychickou ujmu, problematiku gay komunity, rodinné pouto a spoustu dalšího. Dokonce i Emma Watson mě naprosto přesvědčila o tom, že nezůstala zaškatulkovaná v roli Hermiony a umí ze sebe vydat mnohem víc. A že matku Charlieho hraje jedna z předních postav Greys anatomy a Private practice? Zlatá třešnička na dortu! :)) ()

TadashiCZ

Užil jsem si to skoro každým coulem. Příjemné a i přes předpovídatelné dramatické scény vcelku smysluplné. Není to naprostá romantická oddechovka, ale do určité míry to náladu americké střední vystihuje skvěle. V Česku se holt tak nevydělujeme (školní sportovní týmy nejsou tak důležité). Zajímavý komentář od Bluntmana, se kterým z velké části souhlasím, ale... Na filmy se dívám kvůli pocitu, které mi dokážou dostat do hlavy a Perks of Being a Wallflower se povedla krásná sentimentální nálada. A musím pochválit Chboskyho a jeho partu, která z přehlídky dobrých mladých herců, udělala dobře natočený film. A dodávám, že mě štvou čeští distributoři, kteří Perks of Being a Wallflower v kinech vůbec neuvedli a poslední dobou mi přijde, že filmy, které nemají zaručené přeplněné pokladny mají problém dorazit. ()

TerryJohns

Jakýmsi zvláštním způsobem si mne tenhle film získal, absolutně jsem mu podlehla.. Vzbuzuje v člověku vzpomínky na chvíle, kdy se cítil naprosto jedinečný a jakoby vše, co momentálně trvá, mělo trvat navěky. Soundtrack je perfektní.. ()

DrCreo

Po prvom zhliadnutí som bol pripravený bez váhania a chladnokrvne oraziť tento film 3*. Zároveň som ale uzavrel sám so sebou záväzok ďalšieho budúceho zhliadnutia, niečo mi totiž podvedome navrávalo, že snáď by tento film mohol v sebe skrývať niečo viac, než som dokázal z neho absorbovať. Nestalo sa tak. Nieže by sa jednalo o vyložene zlý film, to v žiadnom prípade nie, ale v mnohých ohľadoch mi pripadal nedotiahnutý a nepresvedčivý, najmä mi „vadili“ nedostatočne a neurčito vykreslené vzťahy medzi postavami, absencia vysvetlenia, prečo sa hlavná postava správa tak, ako sa správa, pozadie v rodine hlavného aktéra... Takto som nútený dať „len“ 4*, čo je síce progres oproti prvému pokusu, ale ďalej už ani o krok, ani x-tý pokus by na tom pravdepodobne nič nezmenil. Záverečný rezultát teda znie: napriek veľkej snahe, potenciálu, ktorý v sebe film inhaluje a ľudskosti hereckých charakterov sa neviem zbaviť dojmu, že The Perks Of Being A Wallflower ostáva tak na polceste medzi očakávaním a nadšením. ()

Suchic

Né zrovna vysokorozpočtový, ale dobře natočený humorný teenagerovský románek odkazující na mládež v 80. - 90.letech s někdy předpovídatelným dějem avšak nečekaným rozuzlením. Zda-li je konec šťastný nebo smutný záleží jen na vás. Každý z toho může mít různé pocity, ale tu úžasnou atmosféru plnou lásky, zloby, nejistoty, štěstí tomu nikdo nevezme. Tak takhle to asi bývá.... :) ()

Mr.Hackels

Povedený kousek, který mě bavil od začátku do konce. Nejvíc mě bavil Ezra Miller. Opravdu dobře napsaná role. Ale ani ostatní nezaostávali. Emma Watson ukázala, že umí víc než jen mávat hůlkou a lítat na koštěti. 75% ()

RoyBatty444

Verím, že určite sa snažili vyzerať uveriteľne, ale nie všetkým sa to podarilo, Lerman a Watson, vedia koho myslím. napriek tomu zaujímavý nápad na nešťastie nezapadá do seba pre slabé výkony, ale možno, že to bolo na nich len moc náročné. ()

Airon

Nemal som nejaké obrovské očakávania ,skôr som sa tešil na Emmu Watson ,ale musím povedať že moc príjemná záležitosť . Študentský príbeh s peknou myšlienkou , ľudskými emóciami striedajúc veselé a smutné chvíle plachého teenegera Charlieho . 75% ()

qwentin

Jemný, uhlazený, a skvěle uchopený obyčejný snímek. Je to lidské, upřímné.Herecké výkony stabilní a uvěřitelné...Hezká kamera, perfektní hudba. V konceptu? Proč ne? 80% ()

Sacrex

Zbožňujem teenagerské filmy. Možno preto, že sám som teenager a viem sa tak trochu vcítiť do ich rolí. Pripomenulo mi to snímok Scott Pillgrim, avšak s tým rozdielom, že príbeh hlavného hrdinu tohto filmu, Charlieho, je o niečo iný. Ukazuje nám, že každý človek je odlišný, lebo každý si prešiel inou cestou. A niekedy si nevyberáme, aký osud nás čaká, alebo čo sa nám stalo v minulosti. Charlie sa nevzdáva. Ako prvák prichádza na strednú školu a snaží si nájsť priateľov. Trpí depresiami a je kolektívom utláčaní. Čoskoro nachádza partiu ľudí, ktorí od neho nie sú až tak odlišní a zistuje, že aj on môže mať v kruhu priateľov svoje miesto. The Perks of being a wallflower je krásny film o láske, priateľstve a nachádzaní samého seba. Vyriešením svojej minulosti, vyriešime aj svoju budúcnosť a naučíme sa žiť pre tento moment. Niektoré pasáže by som spravil o trochu svižnejšie, ale celkovo všetko je vo filme na svojom mieste. 90% ()

stuly

Čítam si vaše komentáre na tento film a neverím vlastným očiam.Vôbec nechápem čo je na tom filme tak skvelé.Sám seba sa pýtam."Prečo má tento film také vysoké percentá?"Tie "drístičky" o tom aké je to skvelé.....sorry ale to sa fakt nedá čítať.Dokonca,že vraj je to aj vtipné?!Fíha a kde, v ktorej pasáži?Nevšimol som si!Pre mňa to bol len úplne obyčajný príbeh mladých teenegerov,ktorí sa tvárili na vyžitých 60-ročných filozofov.Ak ešte zdieľa som mnou niekto tento názor budem veľmi rád keď mi napíše...... ()

Renesme_P

Konečně nějaký snímek o teenagerech, lásce, přátelství, který není totální romantický kýč. Logan Lerman s Emmou Watson tvoří perfektní hlavní dvojici. ,,Pochopil jsem to. Ten moment, kdy víte, že nejste smutný příběh. Jste živý. ... A v tento moment, přísahám - jsme nekoneční." ()

Poga

Už veľmi dlho som nevidel kvalitný film, kde by som hercom uveril takmer všetko. Film má síce niekde v sebe ukrytý istý "art" kalkul, ale neprekáža, pretože príbeh, postavy, atmosféra, to všetko vás vtiahne a nepustí. Chbosky pekne vedie réžiu, nenecháva film zbytočne prepadnúť do pátosu ani do prílišnej umeleckej štylizácie, aj keď ako som napísal, istý art prvok tam skrátka je, ale pri takýchto filmoch by som sa skôr čudoval, ak by absentoval. Kvalitný scenár, primeraná stopáž a výborný casting z tohto filmu robia aspoň pre mňa prekvapenie roka. Zaslúžených 5* ()

CountMike

vrámci žánru nadpriemer....trošku naviac ten záver, ktorý tomu chcel dať ešte vačšiu hĺbku- neurazil, ale mne stačilo bohate to predtým...bál som sa, že mi bude vadiť Hermiona, ale ee ...takže vydarený filmík celkovo... ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie