Mortal Kombat: Legacy

USA, (2011–2013), 3 h 4 min (Minutáž: 7–14 min)

Série(2) / Epizody(19)

Webseriál Mortal Kombat: Legacy byl vytvořen jako reklama pro chystanou stejnojmennou hru. Seriál nás v devíti dílech seznámí s hlavními hrdiny Mortal Kombat universa. Seriál je prequel a jeho příběh se odehrává před všemi filmy a hrami.
Seriál režíruje Kevin Tancharoen, který se také podílí na scénáři a produkci. Původně vznikl pouze krátkometrážní film Mortal Kombat – Rebirth, který měl ukázat, že Kevin Tancharoen a jeho tým zvládnou i celovečerní film. S tímto filmem obíhal studia a internetové publikum z něj bylo nadšeno. (-Marc-)

Mackro

Tak ja neviem... asi to naozaj musím hodnotiť vzhľadom na formát, ktorý mi niekedy príde proste krátky, inokedy zasa úplne rozvláčny (trojminútová scéna o ničom aaaaaa koniec). Prvá séria bola konzistentnejšia a išla od postavy k postave, od príbehu k príbehu. Druhá sa snaží byť celistvejšia, ale to má za následok trochu chaotickú zmes súbojov, flashbackov, biografií a občas nulových postáv. Na druhej strane, ako krátkometrážku, ktorá sa neberie moc vážne, to uznávam. Boje sú naopak dosť v pohode: lahôdky Sub Zero vs. Scorpion či Mileena vs. Kitana. Potenciál to rozhodne má, ale vinou asi o kus privysokých očakávaní mám pocit, že nie je vždy naplnený. ()

P/\/EL

první teda zatim velmi slabý, trapné, o ničem, krátké, ale stejně nudné, bez nápadu, slizounek záporák, ano Sedmá z 9 stárne, plive, on jí praští hlavou, tohle vás baví?? Fakt tupý násilí, bez nápadu, rači si pustim cokoli s Jackie Chanem.....zbraně trapné, radši si pustim DIstric 9, rači si pustim i ten trapnej Voyger....nebo ještě líp...zahraju si novej Mortal COmbat ()

Fash

Nutno dodat, ze na Rebirth to zatím víceméně nemá, ale poslední epizoda s Raidenem me nehorazne zaujala. Slabších dílů s Kitanou a Milenou je škoda, ale nic to nemění na faktu, že tato podoba MK se mi zamlouvá mnohem více než MK: Conquest, který mi v zásadě připomína Xenu a Hercula. Akce je zde dobrá, choreografie semtam pokulhává, ovšem jako celek je to výborná podívaná. ()

burg

Naprosto odlišné, ale neuvěřitelně stylové a těžce návykové! Dokoukáno prvních deset minidílků a těším se na další! ()

Polda99

Rozhodně zajímavé zpracování, troufám si říct, že snad možná nejlepší zpracování hry, které jsme kdy mohli vidět. To že se to vždy nedrží nutně původního story vůbec nevadí. Oproti Rebirthu je to návrat ke kořenům, který jsem rozhodně uvítal a moc rád bych viděl zpracování filmu v podobném duchu. Jediné, co bych vytknul je zpracování dílu o Scorpionovi a Sub-zerovi, tenhle díl totiž vypadal jakoby ho zpracoval nějakej amatér a bohužel snižuje úroveň celý řady. Oproti tomu první tři díly (Johny Cage, Sonya, Jax a Kano) předčili moje očekávání a dali celýmu příběhu trochu více "uvěřitelnosti".... ()

damned

Jsem fanda herní serie a po Rebirth jsem čekal, co Tacharoen na nás připraví. Na Rebirthu se mi nelíbila totálně vynechaná mystika a příběh serie. V Legacy se už setkáváme s nějakým nadpřirozenem, ale bohužel to asi kvůli distributorovi odnesla atmosféra. Z celých 9 dílů serie se mi tak líbil hlavně konec epizody 3 a epizody 7. Jinak už dlouho jsem neviděl tak nesympatické herce ;) Palec nahoru jen pro herce a herečky Meleeny, Kitany, Shang Tsunga a Quan Chiho ;) ()

Swifft

S Mortal Kombatem sem vyrostl a zrození jednotlivejch "hrdinů" je fakt pěkný. Jen u "lidí" sem čekal o něco víc... chyběla tam nějaká třešnička na dortu... bylo to nedokončený... ale jinak pěkný. Každopádně Raiden měl největší šmrn. Ten jeho kloubouček... dokonalost sama. Nemůžu se dočkat hry. :) Celkový hodnocení: 8/10. ()

beaverkiller

Za svých mladých let jsem pařil Mortal Kombat na své amize. Můj oblíbený hrdina byl Lord Raiden. Takže jsem byl hodně zklamaný, že filmeček o téhle postavě (6. díl) Tancharoen totálně zkurvil proto jen 3*. ()

Baerdeller

MK: Rebirth byla zajímavá odbočka a je škoda, že se svého filmu nedočkala. A to píšu jako opravdový fanda MK série. Co na tom, že by takový film popřel dosavadní lore? Vždyť každý díl hry samotný lore výrazně přepisuje. A to nezmiňuji, že to dělá i zhruba třetina aktuálních konců za různé postavy... Prostě takový vedlejší necanon spinoff s menším rozpočtem. Nemusely by se platit, tak drahé kostýmy, prostředí a efekty, protože v reálných kulisách by to nebylo třeba a film by si vystačil i s málem. Série Undisputed si vystačila s >5M $, tak dejme tomu deset by v tomhle případě mohlo bohatě stačit... Ale místo toho se hodilo pár drobáků, aby se vyzkoušelo jestli na to Tancharoen má. A výsledek je pro mě zklamáním. Už první sezóna byla rozpačitá. Hodnotil jsem ji za 2*... A druhá sezóna je úplně to samé od začátku, akorát ještě trochu horší a bez těch několika originálních prvků z 1.sezóny. Souboje prakticky nejsou, takže sledujeme nezáživné kecy o ničem a sledujeme jen, jak někdo někam jde... Krásně na tomhle (Rebirth->Legacy->Legacy II) můžeme vidět, jak Tancharoen postupně čím dál tím víc skáče, jak nějaký manažer ve Warnerech píská. Bohužel. :( Tak trochu nyní doufám, že žádný film ze světa MK Tancharoen nakonec dělat nebude. Trochu paradoxně, protože jsem fanda MK, ale je prostě jasné, že mu do toho budou zase kecat a výsledek bude absolutní sranec a my fandové, budeme mít zase na patnáct let smůlu... Po Legacy II snižuji o jednu hvězdičku. 1* ()

Pavlis.xxx

Za málo peněz spousta muziky. Pro fanoušky dobrej servis jinak to samozřejmě žádná super pecka není, ale jednotlivé příběhy jsou dobře vystavěné, takže pro fandy nebo nově začínající hráče pěkná podívaná. Je to oblíbená značka co dodat. Tancharoenovi seriály jdou celkem dobře, ale tady prostě chyběly peníze, aby z toho bylo něco víc. ()

Jak to vypadá s Mortal Kombatem?

Jak to vypadá s Mortal Kombatem?

11.03.2019

S remakem filmového Mortal Kombatu byl před časem spojován režisér Aquamana James Wan, ten ale po nějaké době projekt opustil a od té doby se toho kolem filmu moc nedělo. Tedy až doteď. Podle… (více)

Mortal Kombat nanovo a brutálně

Mortal Kombat nanovo a brutálně

02.10.2011

Režisér Kevin Tancharoen loni natočil promo video Mortal Kombat s cílem zaujmout studio Warner Bros. a ukázat, že je vhodným kandidátem na režii nového filmu. Povedlo se: studio zafinancovalo… (více)