Mortal Kombat: Legacy

USA, (2011–2013), 3 h 4 min (Minutáž: 7–14 min)

Série(2) / Epizody(19)

Webseriál Mortal Kombat: Legacy byl vytvořen jako reklama pro chystanou stejnojmennou hru. Seriál nás v devíti dílech seznámí s hlavními hrdiny Mortal Kombat universa. Seriál je prequel a jeho příběh se odehrává před všemi filmy a hrami.
Seriál režíruje Kevin Tancharoen, který se také podílí na scénáři a produkci. Původně vznikl pouze krátkometrážní film Mortal Kombat – Rebirth, který měl ukázat, že Kevin Tancharoen a jeho tým zvládnou i celovečerní film. S tímto filmem obíhal studia a internetové publikum z něj bylo nadšeno. (-Marc-)

Jazz06

V první sérii je to trochu střídavě oblačno. Některý díly jsou dobrý, jiný zase ne. Druhá série je ovšem lepší a druhá polovina potom absolutně mocná. Liu Kang a Scorpion rules! ()

Likan7

Překvapivě mě mnohem víc bavily ty řeči o souboji, než samotný souboje, které nejsou rozhodně špatné, ale na Mortal Kombat poněkud realistické a nudné. Je na nich prostě vidět malý rozpočet, a ani herci nejsou očividně moc pohybově zdatní. To je pak jak nebe a dudy, když v posledním díle cvičí Dacascos, který se jako jediný nemusí spoléhat na zručného kameramana. Jako ukázka toho, kam mohl Mortal Kombat jít, je to určitě zajímavá odbočka. Tancharoen v jistých směrech talent předvedl a jako normální seriál bych si to dokázal představit, jako celovečerní film ale ne. ()

Nix

Když tenhle seriál spatřil světlo světa, já jsem byl konečně spokojený. Taková pocta Mortalu se mi líbí, hodně zajímavý počin a skvělý vizuál. ()

BadWolf

Tak já nevim. Technicky je to docela pěkně zpracované. Má to zvláštní efekty, zajímavý scénář, občas neotřelé umělecké pojetí jednotlivých epizod. To bych hodnotil jako jednoznačná pozitiva. Teď ale k tomu formátu 10 minut. To je něco co nepochopim. Docela mě rozladilo když z dílu, který měl všehovšudy 9:30min zabrali 1:30 opáčkem z předchozího dílu a vyhradili také 2min na závěrečné titulky. To je prostě směšné (a to i když vím že nešlo tvůrcům o natočení plnohodnotného seriálu). I když bych se rád koukal dál, asi toho nechám. Víc času by mi zabralo hledání jednoho dílu, než pak samotné zhlédnutí. ()

Clark_Kent

Abych pravdu řekl netradičně pojatý mortal kombat.Přesto dobře vymyšlený a pěkná charakteristika jednotlivých postav.Mě osobně dost uchvátil ten díl s Raidenem opravdu pěkný.Boj scorpiona a sub-zera stylový a cyrax a sektor taky slušná bitka.Sona a Jax dobrá dvojka. ()

RajCZitko

Vzhledem k tomu, že jsem nikdy nebyl fandou MK her, a díky podle mého názoru jejich až totální absurdností mít rád nebudu, tak filmy a filmečky, to je jiná káva. Filmy jsou prostě bojovky mládí a filmečky? Rebirth pecka. Legacy dohromady nic extra, ale zvlášť - první 2 a pak poslední díl byly fakt nadupaný zbytek hm, nic moc. ()

Lobotommy

Tak určitě! Test your might. Mortal kombat. Excellent. Fight. MORTAL KOMBAT!!! ___ Tyhlety věci jsou skoro až paměťnická záležitost. Bolavý oči z 386tky. Vybouchaný tlačítka. Seriál na tohle téma, film, druhej film, dráždění třetím filmem, a ještě seriál. MK se prostě nedá pohřbít a je to dobře. Nejradši bych, aby by byl ve všech MK Lambert... Nu což. ___Na Legacy mě štvou dvě věci. Jednak tam teda není ten Lambert :D, i když díl o lordu Raidenovi byl fakt super - snímky z cvokáren maj zkrátka svý kouzlo. A pak bych rád větší sousta, 10 minut je vážně žebrota. Ty díly by klidně snesly víc. Nicméně chválím tam každou epickou fajtku, a když se tam čas od času připlete nějaká vtipná aluze na hru (jako třeba Cyraxova fatalitka včetně motanice) srdce nostalgicky zaplesá. Ubírá se to správným směrem, těším se na další díly. ()

Neuge

Někdy příliš ukecané, atmosféra kolísá. Zatímco některé díly jsou výborné (Raiden, Cage), některé do jakoby "realistického" pojetí série vůbec nezapadají. Samostatně to nefunguje, nicméně jako prolog k chystanému filmu by to mohlo fungovat výborně - samozřejmě v závislosti na jeho kvalitě a návaznosti na tyto "miniepizody". ()

Yoshik

Po první řadě jsem k druhé přistupoval celkem s obavami. Byl jsem příjemně překvapen, v některých dějových linkách to hází nevyřčené odkazy do první řady, čímž i ta v některých bodech získava trošku smyslu. Príjemné zabavné klišé, plné rozporuplných efektů i výkonů. ()

GordonCZ

Hurá! Po blamáži jménem Rebirth nám Tancharoen konečně přinesl skutečný prequel o Mortal Kombatu. Hlavně díky většímu časovému prostoru získanému 9 díly a také díky tomu, že přestal tolik tlačit na pilu realističnosti. Pokud totiž děláte na něčem jako MK, realističnost se zkrátka nesmí přehánět, ale je potřeba jí namíchat jen tu pověstnou přesnou dávku. I když popravdě s Raidenem to mírně přehnal, přesto si zbylých 8 dílů zachovává velmi dobrou vyváženost mezi realismem a duchem Mortal Kombatu. A to je dobře. ()

george82

Za mě určitě posun od Rebirthu. Určitě v tom je taky víc peněz. Vůbec bych se nebál celovečerního filmu od Tancharoena. ()

GoustDog

Cca měsíc zpátky jsem si pořídil PS3 s MK a užíval si pocity, jaké jsem měl jako malý kluk, když jsem poprvé spustil MK jedničku. Kevin Tanchaeroen ve mně tyto pocity ještě umocnil. A co víc - dokonce ve mně vzbudil svým počinem zájem o novou filmovou podobu MK, a to i o děj! Myslím, že jako fanoušek, co měl naprosté minimum finančních prostředků, odvedl skvělou práci. Nebýt několik slabších dílů (např. Johny Cage...), šel bych asi ještě výše. ()

Vykuk

Hlavně druhá série naprostý skvost, jsem zvědav, jestli se dočkám dalšího filmu v podobné kvalitě... ()

MartinTerran

Z tohohle webseriálu mám rozporuplné pocity. První řada naprosto perfektní představení a původ základních postav, které se měli v druhé sérii zhostit turnaje na život a na smrt jak už je v turnajích tohoto stylu zvykem. A tady se dostáváme ke kamenu úrazu čili druhé řadě. Očekával jsem turnaj ve stylu 1. filmu MK když chápu že webseriál mám menší rozpočet, ale první řada měla super efekty a podobně, ale ono nic! První díl jen nějaké hospodské bitka, druhý a třetí díl taky žádný turnaj, jen "pohádka" o meči. Ve čtvrtém díle už svitla naděje, protože bylo psáno v popisu, že turnaj začíná tak jsem si to s radostí pustil a až po skončení dílů jsem si uvědomil, že ta potyčka na palouku měla být první zápas turnaje. Poté sice už bitky byly, ale vždy jen krátké, osekané, nedodělané a hlavně byl seriál vyplněn nesmyslnou vatou, která ještě více zpomalovala tempo už tak pomalého seriálu. V každém díle bylo také co jsme viděli v minulých dílech a co uvidíme příště, takže z už tak krátké stopáže moc času na samotný děj nezbývá. Údajně se chystá 3. řada, ale tu už radši vynechám. Škoda promarněného potenciálu. Hodnocení: 1.řada: 80/100, 2.řada: 10/100 Celkem 45/100. ()

Raptile

je to dost slabota pořád raděj vzpomínám na původní mortal kombat z roku 95 ten byl nejlepší chtělo by ho to natočit znova a líp =) tohle je dost ubohé ()

x_ander

Po kulervoucím promo videu Mortal Kombat : Rebirth jsem očekával hodně, výsledný "seriálek" s podtitulem Legacy mě však zatím zklamává (hodnocení zatím po čtvrté epizodě). Problémem je, že v 7-10 minutách na jeden díl se prostě nedá vystavět jakákoliv sebemenší zápletka. Jde spíš o představení jednotlivých postav. Být tyhle web-epizody jako bonusový předvoj pořádného seriálu nebo filmu, tak bych to bral, ale samostatně to (alespoň u mě) neobstojí. První dva díly byly zajímavé alespoň tím, že slibovaly něco většího (ačkoliv Kano by měl být pořádný bad-ass a ne takový mladý klučina s rádobydrsným výrazem), díl točící se kolem Johnnyho je už celkově krokem dost vedle a prozatím poslední, čtvrtý díl absolutně rezignuje na vizi ze skvělého Rebirth a vracíme se do staré provařené atmosféry, kde je Baraka opět jen tupým orkem s gumovou maskou přes ksicht (takhle pohřbít geniální nápad, stvoření šíleného MUDr. Baraky v podobě Lateefa Crowdera, prostě nepochopím). Uvidíme, co bude dál, zatím dávám slabé 3 *. EDIT : Po neskutečně nařachaném 6. dílu s Raidenem dávám Legacy šanci a těším se co bude dál. ()

Grellenort

Extrémně nevyrovnaná série, na vině je myslím formát. S desetiminutovými epizodami se toho opravdu moc udělat nedá. Hodnocení jednotlivých epizod: EP. 1&2 (Sonya, Jax, Kano) - nic proti ničemu. Nepříliš zajímavý postavy, nevhodně obsazenej Kano, mdlá akce v policejním stylu. V samotném závěru se nicméně pár jiskřiček zájmu vykřesat podařilo :) 3/5 /_____/ EP. 3 (Johnny Cage) - začátek v dokumentaristickým stylu hodně potěšil, i ta akce se dost zvedla. Začíná to nabírat docela dobrej směr. 3,5/5 /_____/ EP. 4&5 (Kitana & Mileena) - naprostá katastrofa po všech myslitelných stránkách. Bezpohlavní fantasy žvanění, strašlivý herecký výkony v ještě horších kulisách, prolínající se s hnusnou animací. Baraka v masce skřeta z Pána Prstenů to už jenom dorazil. Očekávání zpátky na nule. 0/5 /_____/ EP. 6 (Raiden) - No a z nuly rovnou na plný koule. Úvodní vzkaz od Tancharoena to celkem shrnuje za mě, ideální mix nemilosrdnýho realismu a trochy mystiky. Když ochranka sáhla po taseru, oči mi zasvítily víc než Raidenovi a koutky šly nahoru v očekávání věcí příštích :). Přesně takhle jsem si to představoval, a v přesně takovým stylu chci celej film, a to HNED!!! 5/5 ()

Vimrak158

Mortal Kombat Legacy je skvělý seriál, který dokázal, že i za málo peněz, s oficiální licencí a s troškou šikovnosti se dá vytvořit vynikající seriál, který je zábavný, zajímavě udělání s kvalitními digitálními triky a troškou té brutality, která ke hře už prostě patří. Seriál má celkem 9 dílů a každý byl zajímavě provedený. První díly byly spíše na rozjížďku ale pravý masakr přišel s šestým dílem a až do konce nepolevil. Těším se na druhou sérii .. ()

Jak to vypadá s Mortal Kombatem?

Jak to vypadá s Mortal Kombatem?

11.03.2019

S remakem filmového Mortal Kombatu byl před časem spojován režisér Aquamana James Wan, ten ale po nějaké době projekt opustil a od té doby se toho kolem filmu moc nedělo. Tedy až doteď. Podle… (více)

Mortal Kombat nanovo a brutálně

Mortal Kombat nanovo a brutálně

02.10.2011

Režisér Kevin Tancharoen loni natočil promo video Mortal Kombat s cílem zaujmout studio Warner Bros. a ukázat, že je vhodným kandidátem na režii nového filmu. Povedlo se: studio zafinancovalo… (více)