Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

tron

Ja neviem, už je to tak trocha nuda. Postavy mi pravdupovediac z dielu do dielu pripadajú nesympatickejšie a v neposlednom rade ma irituje, ako to Vin Diesel vydáva za príbeh o rodine, pritom sú to všetko do posledného kusa kriminálnici. Šestka už sa nemôže pochváliť ani prekvapením v podobe The Rocka, ktorý do hry nastúpil v piatej časti a prítomný je aj v šiestej, ale už to nie je ono (i keď bez neho by to bolo ešte o stupeň horšie). Nový zlosyn, tentokrát v podaní Lukea Evansa, slabo charizmatický. Príbeh sa snáď ani neoplatí komentovať. Občas je to sranda, ale na 4* to fakt nevidím (i vďaka perlám á la "Blízkym sa chrbtom neotočíš. Aj keď ona sa otočila."). ()

JFL

Grand Theft Auto meets Expendables v dalším díle filmového seriálu, který už před tolik oslavovanými marvelárnami přišel s konceptem spojení separátních dílů do velké týmovky. – Více v recenzi pro Cinepur. ()

dO_od

// So, we went big once. Then we went bigger. It's time to go the biggest! But wait, what the fuck do we do next time? Guys, I think we have run out of the adjectives! ...pakliže ale odbočím, přiznávám bez mučení, že to byla poměrně stejně hříšná zábava, jako v případě minulého dílu - s tím rozdílem, že pátý díl jsem neměl problém si pamatovat rok poté. V tomhle případě se mi vybavuje jeden lepší souboj koček v metru, xicht hlavního záporáka a matně scéna s tankem. A to je málo... bídně málo. 50% ()

Slasher

O třídu (nebo dvě) slabší zábava než posledně a film, který už absolutně nedává smysl i tam, kde by měl. Akční scény tak zmatečně točený, že jsem na velkém plátně půlku doby nebyl schopen rozeznat co se tam vůbec děje. Jediný větší plus a něco, co to u mě dotáhlo aspoň na slabý průměr, byl jako vždy bývalý atlet a dnes Bůh - Dwayne "Samoan Thor" Johnson, v teď už totálně monstrózní verzi na druhou. ()

Flipnic

Vůbec nechápu, co proti tomuhle akčnímu filmu někdo něco má...?! Jako střih je právě parádní, je přesně sekanej ve stejnejch intervalej jak v klidných, tak v akčních scénách, takže alespoň při domácí projekci mne osobně vůbec nerušil. Hodně se tam první hodinu kecá a je to takový samozřejmě teenagersky uhozený a trapný. Ale je to kvalitní, rychlý, Dwayne Rock vládne plátnu při každým nástupu, úžasný jsou fighty v metru (ten zápornej "Japonec" je fakt dobrej ... , sakra vždyť to je Joe Taslim z The Raid (2011), díky uživateli/kámošovi RAIMI za upozornění...!! ;-) )) ... závěrečná půl hodina, kterou jsem vůbec nečekal je pak opravdu hodně super. Sice to není tak dobrý jako pětka, ale je to parádní. Možná jsme čekali víc, ale ony ty "Furiousy" nikdy nebyly kdo ví co, jen ta pětka byla ohromným překvapením a té se už nic asi nevyrovná ... Za mě spokojenost. ()

Lateef

Všude na tuzemských webech se v článcích a diskuzích psalo, jak se u F6 nemá řešit logika a že scén popírajících fyzikální zákony bude hromada... Ty vole, ale tohle??? Tohle už je fakt dost! Už jedna z prvních scén, kdy Rock vyslýchá jednoho ze zadržených, vypadá jaksi divně, nevěrohodně a řekl bych zbytečně přehnaně. No a tak je to s celým filmem. Justin Lin se pro tuto sérii absolutně vyčerpal, přičemž pětka byla jeho vrchol. Zde se jen tlačilo na pilu v komponentech jako je: větší, silnější, rychlejší, přehnanější. Scénář, resp. dialogy a důvody k bleskovým přesunům z jedné lokace do jiné popsané jednou holou větou působí snad až směšné. Naštěstí se na to pořád dobře kouká, protože Linova režie je dynamická a hlavně mu před kamerou pochoduje hustá parta bouráků a drsňaček. Rock snad musí hrát jednoho z robotů v Pacific Rim, protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč je tak obří. Dieselův chraplák zase nikdy neomrzí. Evans zahrál slušného záporáka, Walker se naučil pár bojových komb a Gibson sype hlody a fakt baví. Akční scény udivují drajvem, monstrozitou a bohužel až přepáleností. Profláklá scéna "Guys, they got a tank" je pro mě akčním vrcholem filmu, ke vší smůle jí zakončuje let alá Clark Kent po trajektorii Charger Daytona - Michelle Rodriguez - protější strana dálnice. Závěrečné inferno s letadlem, které asi 12 minut sviští po ranveji, raději moc rozebírat nebudu, tam už jsem chvílemi nevěděl, kdo se kdy a kde pere s kým. Osobní fighty vcelku dobré, těšil jsem se na Kima Kolda, leč 140 kilová obluda z Dánska se neměla možnost příliš předvést. Soundtrack fajnový, We Own It fakt dobrá. Sedmý díl bude muset trochu ubrat z chamtivosti být co nejvíc cool a mega, protože ještě něco víc už se lidem líbit nebude. Nicméně to, že na něj opět půjdeme do kina, zaručuje Jason "vypadám už 15 let stejně dobře" Statham... 70% 160 miliónů dolarů(rozpočet)/787 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Zeck odpad!

Pětka byla totální sračka, která těžila z přehršle akce, stříleček, nového prostředí a zahraní na nostalgickou strunu uceleným hereckým castem. Díky tomu jsem v rámci "filmového zážitku" přehlížel to ignorování fyzikálních zákonů a jen tupě čuměl na obrazovku. Pokud ze mě ale chtějí tvůrci udělat úplného debila tím způsobem, že v pokračování nabídnou ještě více sci-fi, ale zároveň směšně primitivní scénář s předvídatelnou sterilní akci a mizernými efekty, tak co kurva čekaj? Že se z toho opět poseru a vyplácnu prachy v kině, aby mohli znásilňovat původní film donekonečna? Pokud se člověk při sledování vysloveně stydí za ten nával nelogických situací, rozhodování postav, smrtelně kreténských dialogů a nepovedených pokusů o vtipy a zvraty, díky čemuž se mu akorát znechutí samotné postavy, na které šel ve 12 poprvé do kina, aby je viděl túrovat káry, závodit, balit frndy a zabíjet, tak je scénárista diletantský kokot. Udělat z gangu zlodějů aut Rychlé šípy vykazující vlastnosti nezranitelných superhrdinů, to už chce velkou dávku tvůrčí krize. Hype jako prase (pětka), na kvalitativní úrovni Tokijské jízdy. Se sedmičkou si už laskavě vyližte výfuky! 10% ()

Jara.Cimrman.jr

"Jak se tak koukám na ty obrázky, jakoby jsme honili naše zlý dvojčata." Na dvě hoďky byla podmínečně pozastavena platnost většiny fyzikálních zákonů a já jsem za toto rozhodnutí vděčný. Zejména proto, že kromě úderů, nábojů či pneumatik se nešetřilo ani chlapáckejma hláškama a toho si já cením. Kromě toho si rozhodně budu dlouho pamatovat výjezd tanku z kamiónu na dálnici, skvělý bitky Michelle Rodriguez s Ginou Carano i skoky do hlubiny hluboký tak, že ani Hluboký hrdlo tak hluboký nebylo. Asi by nebyl problém najít ve filmu několik stovek nesrovnalostí, ale ty v dýmu z driftujících pneumatik není těžký přehlédnout. ()

EdaS

Lehkosti pětky to bohužel nedosahuje, ale zábava je to pořád víc než solidní. A dvojí cat fight dvojky Rodriguez Carino patří stejně jako absurdně přepálená tanková nebo letadlová akce k vrcholům téhle série. Wrong team, bitch! 70% ()

H34D

Rychlá pětka způsobila jedno z nejpříjeměnějších zjevení na poli akčních filmů za poslední roky, a tak není divu, že tvůrci se v dalším pokračování drží úspěšného konceptu zuby, nehty. Rutinní zápletka, vynucený "poslední" job, který je třeba splnit, stará dobrá parta, kladoucí patetický důraz na přátelství přerůstající v rodinu, Dieslova pseudomoudra a svaly The Rocka... Paradoxně do očí b(l)ijící popírání fyzikálních zákonů a nezranitelnost hlavních hrdinů příliš filmu neškodí. Všudypřítomná nadsázka a obrovksá chytlavost akčních scén úspěšně zamezuje těmto excesům, aby vám zkazily královskou zábavu. 8/10 ()

xxmartinxx

Zoufale nepřehledná a nudná akce, hodně mluvení. Několik povedených vtipů (tak pět) zabraňuje usnout, ale to je tak vše. Na sebeparodii to není dost odvážné a na funkční akční film to je moc obyčejné. A kdo tomu dal proboha 130 minut? Co to bylo za nápad? Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Djoker

Předchozí díl dal do kupy nejlepší možnou partu, která se po velkém úspěchu prostě musela vrátit. Navíc mají proti sobě konečně i pořádného záporáka a hlavně šesté pokračování nabízí jedno stylové zmrtvýchvstání. Lin musel změnit lokace, které nejsou tak atraktivní, ale akci v Riu už stejně nepřekoná. Stále se však i tady najdou momenty, které jsou tak daleko za hranou uvěřitelnosti, že zvedají ze sedadel. ()

choze

Tuhle partičku s jejím nevtipným hláškováním potažmo kecy o rodině jsem nikdy moc nemusel a za první a poslední nadprůměrnou věc, co kdy předvedla, považuju epesní honičku z trezorem z finále minulého dílu. Ne, nemám pocit, že by ji v šestce něčím trumfli, i když dovalili na plac tank a Antonov. Scénář nepřekvapí (odhalení zrádce jsem odzíval) a kratší stopáž by určitě neuškodila, stejně jako nějaká pořádná akce hned na úvod po vzoru předchozích dvou dílů. Záporák je vysloveně chabý - Luke Evans byl fajn ve TŘECH MUŠKETÝRECH, ale tady absolutně nemá co hrát a za neméně neodpustitelný považuju fakt, že kosti Jordana Brewster a Elsa Pataky jsou každá ve filmu asi jen na tři minuty! ()

Gilmour93

JARDAHONBA za body určitě vrněl blahem, jako by si na účet připsal další bod, leč mě tentokráte nechalo Linovo oktanové křepčení nezvykle chladným. Akce sice dosahovala velkoleposti bicepsu „Thora ze Samoi“, ale na rozdíl od pětky s ní nechutně kapal mazlavý olej neživočišné digitálnosti, co fyzikální zákony nepopírá, ale rovnou na ně sere a Pavlu Soukupovi dodává dosud netušená témata do minutek s Besipem. Navíc ten klišoidní bešamel kolem, když zrovna neburácely motory a civilisté stroze neumírali pod pásy tanku, budil subjektivní dojem, že je vše delší, než přistávací dráha při finální akční sekvenci. Jména Statham a Wan mě možná nalákají na sedmičku, ale něco mi říká, že se jim nepodaří splnit můj sen - hodit těm machos a amazonkám kostkový cukr do nádrže.. Apropo, kdyby prezident Zeman půjčil Dieselovi svou pihu, stačilo by už jen lízátko a je tu detektiv Kojak.. ()

somnar

Kdyby se vystříhaly záběry, ve kterých Vin Diesel dlouze civí a v hlavě mu šrotuje, co to ksakru v tom scénáři četl, stopáž by se zkrátila o dobrých 90 minut. Zbyly by tak akorát dvě závěrečné, naprosto over the top sekvence (tank, letadlo), které trikaři a akční choreografové přepálili takovým způsobem, že blednou i hranolky v Mekáči. Tady k nim ale chybí ta sladkokyselá omáčka okolo. U "mluvení" jsem spal, u akce se bavil, takže asi tak. Některé hlášky ovšem tesat. 60% ()

TeeAge

|| Scenár: Chris Morgan | Hudba: Lucas Vidal | Produkcia: Neal H. Moritz, Vin Diesel, Clayton Townsend | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Original Films, One Race Films | Rozpočet: 160 miliónov $ | Tržby: 317 mil. $ || Fast Five nasadil očakávania do nebies, takže bolo jasné, že to Lin napotretí krát nebude mať ľahké. Epické hlášky síce padnú (hlavne Dom) - ale na "This is Brasil" z 5ky to nemá ani zďaleka. A to aj presne vystihuje celok: Akcia prekrútená, hodnotový obsah neprekonaný, skôr omielaný. Ale aj napriek tomu je to dobre, pretože sa Lin nekopíruje, a pristúpil k materiálu viac tradične - pouličné naháňačky sú plnokrvné, s batmanovskými autami nepriateľa. Akcia je brutálna, občas na hranici neprehladnosti, Londýn chladný a vlhký ako sa patrí. Jediné, čo šiestemu dielu chýba, je beznádejnosť šíriaci záporák. Ale zo záverečného titulkového videa už vieme, že v F&F7 o to bude postarané :) Ps: Nutná druhá projekcia. Lin to s tým skokom Diesela nemohol myslieť vážne :D | Videno v CinemaCity Praha, 24.5.2013, sál 2 | ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film z tejto slávnej akčnej série. Má dobrý príbeh odohrávajúci sa krátky čas po udalostiach predchádzajúceho dielu, celá partia sa po dobre vykonanej práci rozišla po svete, aby si mohli užívať získané peniaze, ale keď sa Dom od Hobbsa dozvie, že jeho dávna láska stále žije a stala sa súčasťou mimoriadne schopnej a nebezpečnej zločineckej skupiny, rozhodnú sa zvolať celú partiu znovu dokopy, aby zločincov zastavili a ju zachránili. Spracovanie je celkom slušné, stále sa tu nájde dostatok scén, bez ktorých by som sa kľudne dokázal obísť, zápletka už nemá taký náboj, ako naposledy a navyše si nemyslím, že podobný typ filmu je vhodný pre takéto európske prostredie, ale aj tak to našťastie nenudí, je tu toho dosť, čo sa vydarilo, väčšinu času to príjemne graduje a tak sa je na čo pozerať až do konca. Akcie je tu dosť a je aj pomerne vydarená. Ako aj v predchádzajúcom diely je opäť veľkolepá, nadmieru deštruktívna a perfektne natočená, mnohí tvorcovia by si skutočne mali vziať príklad, ako sa má točiť veľkolepá akcia, prehľadnosť a množstvo strihov už takmer ani nemohli dopadnúť lepšie a ani tá prehnanosť mi vôbec nevadí, ale už nie je až tak nápaditá, nemá až taký silný náboj a navyše mi príde málo likvidačná, v obraze vidno len minimum usmrtených. Najviac sa mi páči celá situácia s tankom a pár celkom slušných súbojov, obzvlášť oba v metre, teda Gina Carano vs. Michelle Rodriguez, kde sa nájde viacero vydarených chvatov a samozrejme aj Joe Taslim proti dvom hrdinom, ktorý dopadol presne podľa mojich predstáv a zároveň opačne na pomery tradičných amerických postupov. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavná zostava sa prakticky nezmenila, The Rock je opäť výborný a poteší aj viacero nových tvárí, hlavne Joe Taslim, Gina Carano, ale aj Luke Evans, aj keď záporáci mi tentoraz neprišli celkovo až tak kvalitní. A ako bonus záverečné cameo. Réžia a technická stránka sú skvelé, iba o trošku zaostávajú za predchádzajúcim dielom, ale stále je to prakticky špička súčasnej americkej blockbusterovej produkcie. Piaty diel aj naďalej zostáva vrcholom série, mal zaujímavejší príbeh, nápaditejšiu akciu, lepšie lokácie a perfektnú chémiu medzi Vinom Dieselom a The Rockom, ale aj tak som spokojný, solídna akčná oddychovka, ktorú si ešte niekedy pozriem. 76% ()

Eliott

Pátý díl sem vynechal a pokračoval až tímto, ale myslím, že jsem o nic nepřišel. Akční scény jsou ucházející. Celkově však přišlo jen zklamání. Pokud však chci shlédnutí brát pozitivně, tak alespoň jsem se pobavil nad absurditami které se zde objevují. Jak dlouhé je pro boha to letiště? :D 50% ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson