Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Marys

Film sa na môj vkus zbytočne preťahoval a nudil. Asi aj tým, že mi box neimponuje, tak som nejak neprecítil atmosféru a ani príbeh nie je žiadne terno. Ale nemôžem povedať, že boxerskí nadšenci si nemohli prísť na svoje. ()

cesky_hrac

Film vypráví o zápasníkovi v polotěžké váze, který přijde o svoji manželku a dceru. Nemůže se vyrovnat se smrtí(SPOILER!!!!) manželky, kterou velmi miloval.Má záchvaty vzteku. Používá skoro v každé větě sprostá slova. . Úplně se Přestane kontrolovat. Díky tomu je mu odebrána soudem jeho dcera. Je umístěna dočasně v dětském domově. . Billy Hope se musí vzpamatovat.( K tomu mu pomůže jeden starý černý chlap ve tělocvičně).. Dokáže to? Na tuto otázku vám odpoví sám film.Ptáte proč vám to neřeknu?(Tedy nenapíšu..Ehm..) Protože si tento snímek zaslouží vaši pozornost. Tento film nabízí velmi napínavý příběh a výbornou(podle mě) hudbu ale i dobré herecké obsazení. Ale jednu věc bych tomuto filmu dal do záporných bodů. A to ,že ve filmu bylo na mě až moc boxu.. Nevím jestli je toto správné odečtení procent ale... takhle to cítím. Na plný počet film rozhodně nemá. Film doporučuji všem, kteří mají rádi napínavý příběh plný sportu, který jmenuje BOX!! Moje celkové hodnocení: 92% Scénář:10/10 Poznámka: ,,Výborné!" Obsazení: 9,6/10 Poznámka: ,,Mohlo být lepší ale je dobré!!" Efekty: 8/10 Poznámka: ,,Nevím vážné co v tomto filmu bylo za efekty ale budiž! Ten snímek si to zaslouží!!" Hudba: 10/10 Poznámka: ,, Tátatáta! Dádadáda!TuTuTu!" ()

Erik7595

Priemerná boxerská dráma s výborným Jakeom, ktorý za to vynaložené úsilie, snahu a výborný herecký výkon, aký tu predviedol si zaslúžil omnoho pevnejšiu a schopnejšiu ruku režiséra, než je Antoine Fuqua, ktorému takýto žáner filmov absolútne nesedí. Samotný film neurazil, neľutujem jeho pozretie ale chýbal mi tam ten osobitý vklad režiséra, to niečo "naviac", čo by vyzdvihlo tento film z radu ďalších, podobných športových drám.. Keď to porovnám napríklad s mojimi obľúbenými filmami zo žánru boxerských drám - Million Dollar Baby a Cinderella Man - Southpaw nemá veľkú šancu. Veľká škoda, najmä pre Jake-a Gyllenhaala, ktorému by som aj nejaké ocenenie za tento výkon dal. 50% ()

JohnyD

Snímok do priemerných a lepších čísiel tiahne iba skvelý Gyllenhaal a hudba od Eminema. Súboje pôsobivé a ak by sa stal z Eminema Billy Hope ako sa pôvodne zamýšlalo, myslím, že by o to nikto nezakopol a ostalo by to v prepadlišti filmových dejín. Takto to bude iba ten film, kde Jake boxuje. ()

Randwulf

Ajajaj, ten konec to se moc nepovedlo. Všichni jsme sice na tu ránu čekali celý film, ale když přišla za moc to vlastně nestálo. Jinak to úplně špatné nebylo, ale ten příběh, jako bych měl deja vu. Do toho charitativní boxerská exhibice v odsvěceném kostele a navíc jak na 3 to i přes mého oblíbeného Jakea nevytáhnu. ()

fummyk

Je to fajn, nejvíce mě nadchly soundtracky - špica, ale ještě aby ne, když ve filmu jsou jména jako Roy Jones, 50 Cent, Rita Ora nebo Eminem. Líbila se mi ambicióznost Jaka Gyllenhaala. Dále mají super návrh hned na další díl a to o pár let dříve, tzn. dětství Billyho Hopa. Jediné co bych vytkl je znovu box, je strašně moc filmů s touto tématikou a zanedlouho to bude ohrané. Je to furt to stejné - boxer, který je na dně, chce jít na vrchol, najde si svého trenéra z nějaké "žumpy", do toho se hodí drsný a motivující trénink s dobrou hudbou, potom je zápas a ten vyhraje - šmitec, konec, všichni brečí, manželka/dcera/trenér se slzami v očích přiběhnou do ringu, oslaví to, zvednou opasky a my pohodlně doma brečíme, jak je to dojemné. Bla, bla, bla, neříkám, že mě to nebaví - naopak, ale je to tak. :-) ()

M1k9

Po druhém zhlédnutí mi došlo pár zajímavých detailů a celkově se mi film líbil mnohem více. Výkon vysportovaného Jakea a sexy Rachel byl přesvědčivý a hlavně ta tvrdá příprava. Stále trvám na tom, že scénář byl přinejlepším nudný. (Sh*t v konkurenci naprosto stejných filmů.) 7/10 ()

Illy

Příběh je strašný klišé, ale natočeno a hlavně zahráno je to špičkově. Gyllenhaalovi jsem ten vymlácenej mozek věřil na sto procent. ()

Gore

Zatím nejhorší film Fuquy (a to jeho filmy mám v celku rád), kdy vrší jedno klišé za druhým (ale to je spíš vina scénáristy), emoce jsou přitažené za vlasy, Gyllenhaalův výkon se mi vůbec nelíbil, někdy přehrával, jindy byl až moc v ústrání, McAdams mě snad poprvé za svou kariéru zklamala, ale to bylo zapříčeněno, že její role byla velmi plochá a neměla, co hrát. Nezklamal solidní Whitaker a mile překvapil 50 Cent, boxerské zápasy byly dobře natočené, ale to jsou jediná pozitiva. Příběhově je to až moc stereotypní až nudné a jinde tlačí nesmyslně na pilu. ()

Flopik

Boxerský film ktorý ale nieje len o boxe.Ide sa tu aj do hĺbky, vzťah otec a dcéra.Jake super tohto herca mám strašne rád a myslím že táto rola mu naozaj sadla.Hudba super, čo sa týka celého príbehu tak ani chvíľku nenudil.Chýbal mi tam trošku nejaký dlhší tréning kde by som si poriadne vychutnal motivačnú hudbu ale to by bolo asi moc klišé.Rachel tam bola síce iba chvíľu ale zato sexy.Súboje kvalitné, posledným to celé krásne vyvrcholilo.Ja som spokojný nemám čo by som kritizoval u mňa za plný. ()

husokachna

Jako boxerská mlátička docela nuda. Jako příběh člověka, co spadne na hubu je to v jednotlivostech nečekaně silné, až mi z toho do breku bylo. Ale možná to jen dělají hormony, nedávno jsem porodil a tak je tohle téma pro mě citlivá záležitost. Jake poprvé nevypadal a nehrál jako Jake, což mě příjemně překvapilo. Silná první půlka mi emočně vystačila i do druhého boxerského dějství, kde klišé mlátí klišé, a tak jsem se nestihl naštvat a poslat bodově film tam, kam patří, teda do průměru. ()

beniczech

Nebýt Gyllenhaala, který dokonale zvládl svou roli (vymaštěný rváč z ulice neschopný hospodařit s vlastními financemi), a vlastně i Whitakera, dal bych ještě o hvězdu méně. Neoriginální stokrát propraná zápletka plná klišé a stupidit doplněná o melancholické srdceryvné momenty. Až moc přímočaré a bez zajímavých dialogů. A jako třešnička závěrečný fight, ze kterého se dalo vytřískat mnohem více. Začátek snímku je slibný, ale během pár minut divák přijde o iluze. Škoda, být lepší režie a scénáře, mohlo se díky dvěma výše zmíněným hercům jednat o jeden z těch lepších fighterských filmů. /60%/ ()

Vilg

Ne úplně špatně natočené, ne úplně špatně zahrané (kromě Rachel McAdams, která je skutečně bolestivá). Ale scénář, který má emocionální hloubku a zvraty asi jako leporelo, to celé posílá do nejhlubších klišé sraček na dně temně hučící Niagáry. Rocky Blboa říznutý podivným, vyhoněnými city narvaným pseudo-dramatem o single-fotrovi s vymláceným mozkem, jehož papírová žena zemře po čtyřech minutách nesrozumitelného blábolení a slintání poté, co jí mistr Houdini (protože tak zvu člověka, který v Americe dokáže propašovat na benefiční večírek střelnou zbraň) prostřelí špek. Jenom aby svou smrtí zázračně odčarovala manželovi i všechny finance, takže člověk, který do té doby žije v multimilionovém sídle, náhle sedí na chodníku s taškou. Což je pořád větší zábava, než dosledovat zbytek filmu do konce. Nope. ()

theSaint

Gyllenhaal kvalitativně/herecky roste. Tentokrát film nezachránil od fajnového průměru, ale až se mu dostane do ruky vybroušená látka, tak se všichni posadíme na prdel. Jak mi tenhle kluk nebyl nikdy obzvlášť sympatický, tak v posledních snímcích dokazuje, že má v sobě potenciál, který bych před pár lety hledal jen marně. Keep going ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo