Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Azrael

Další boxerský doják který se od těch ostatních v ničem příliš neliší. Pokud jste viděli trailer a četli obsah (a vlastně i kdyby ne) tak vám bude jasné jakým směrem se film bude vyvíjet a jaké části a „zvraty“ v něm máte očekávat. Tak že nečekejte nečekané boxerské drama jelikož scénář a režie si tu hraje na struny určité jistoty a nesnaží se v ničem inovovat a originalita tu leží na podlaze ringu a plive krev. A ne že by to bylo špatně..ono záleží na úhlu pohledu. Mě bylo jasné ještě než film začal jak skončí. Prakticky jsem šel na jistotu a dostal jsem přesně to co jsem čekal. Smrt milované, pád velké hvězdy, ztráta dcery, čelení realitě, nový trénink a postarší trenér s moudry, odplata a happy end. Navíc Jake tu hraje jak o život k němu se přidává Whitakeruv šilhající xicht a občas se tam mihne padesát centů a to jsem dva poslední zmínil jen že tam byly až do konce páč Jake je prakticky 97% filmu a to je dobře. Za mě maximální spokojenost jelikož jsem dostal přesně to co jsem chtěl a čekal. A právě proto tomu nejde dát plný počet proto že absence inovací a originality je znát jak úder do obličeje... ()

davistercz

Ty 2 hodiny utekly opravdu rychle. Fuqua po úspěšném Equalizérovi navazuje na další povedený kousek. Ano, není to bomba, jakou jsem očekával, ale i tak jsem spokojen. Film ze začátku působí jako tvrdé drama,které popravdě funguje, klobouk dolů. Všechny 3 postavy hrali výborně a emoce byly na každém rohu SPOILER, hlavně když umřela Marry Hopeová. Neskutečně sehrané a hlavně dramatické, jediná chybička byla snad to, že zápasy postrádaly takovou energii. Poslední zápas byl OK. ale že by to bylo něco extra? To opravdu ne. ()

t.b.kat

Skvěle natočené drama z prostředí boxu. Škoda, že konec neskončil podplacením zápasu, pak bych dal větší hodnocení (nebudu zde říkat důležitou část filmu), kdo viděl asi tuší. Obecně film vlastně se vezl na vlně podobně natočených a hlavně skvělých sportovních filmů z prostředí bojových sportů jako např. Rocky, Warrior, Million Dollar Baby, Mary Kom atd. Jake Gyllenhaal do filmu neskutečně zapadal. 3* ()

DonBraso

Film který mohl být hitem léta,ale bohužel se tak nestalo.Fuqua nedokázal vůbec pochopit box jako takový a ahlavně co tak chce divákům říct tímto snímkem.Vlastně jediný řemeslo,který se dalo čekat,bude,že se na to dobře dívá,ale tohle není akční film,ale spíše drama,až takové citové do morku kostí,kde se naprosto zbytečně přehání v klišé na každým rohu.Bohužel v Rockym se divák ztotožnil hned,vlastně mu fandil od prvních krůčků,protože režisér uměl navazovat scénky a koloběh života boxera.Tady přijde jedna smrt,najednou půlka filmu stojí jenom na skvělým Gyllenhaaalovi,který se potácí na pětníku.Už debilní je,že odvetný zápas je snad za 6týdnů,což asi v profi boxu nehrozí,ikdyž tohle je film,tak ho tak člověk bere a nejhorší je,že ikdyž se dobře na něj dívá,tak je obsahem totálně nezajímavý.Proč film nemohl být tak jako film Warrior z roku 2011.Tréninkové stopáži je tu tak 10 minut stěží,závěrečný fight jsem čekal jiný výsledek a dostavil se zas blbě utichající konec.Vlatsně s Billym Hopem je neradno si zahrávat,ale s divákama občas taky. ()

Cannonball

Je tam toho podstatne viac nez som schopny stravit v jednom filme, a podla mna scenarista a reziser su na tom rovnako. Kazdy sa strasne snazil ale to spravne slovo pre vysledok je plytkost. Forest Whitaker je hviezdou vecera. ()

Kytka08

Nechápu, že tohle se může i někomu nelíbit! Skvělej film, napětí, akce, emoce, prostě naprosto skvělá podívána!!! ()

pafka

Pokud mate male deti, zacatek (20minut) neni nic, co by vas tesilo. Dokonce jsem musel prerusit, jak neuveritelne nalehave to bylo. Pak se objevil Forest Whitaker. A ten, kdyz se nekde objevi, znamena to zkratka podivani. A taky to tak bylo. Finale skvele natocene. Netvrdim, ze je to neco objevneho, ale velmi poctiva filmarina, ktera vas zabavi na dve hodiny. Jake je skvely. ()

Facerr

Čekal jsem víc. víc boxu, víc trénování, víc Rockyho. Je jasný, že jakejkoliv film s touhle tématikou hold bude s Rockym Bramborou srovnávanej. A tady to SLY vyhrál jasným knockoutem. Přivést boxera do totálního psychickýho pekla a koukat, jak se s tím srovnává je sice ušlechtilá myšlenka, ale v tomhle případě celkem otravná. ()

elanista1

Mám pocit ako keby som to všetko už niekde videl, a veľakrát, hlavne záver. Tým ale netvrdím, že ma film nebavil, naopak. Scény v ringu dobre dopĺňa dramatická línia s manželkou a dcérou, a celkovo dobrý výkon Gyllenhaala. Jedna vec je otrasná na tomto filme - Curtis "50 Cent" Jackson, takýto ľudia by sa nemali srať silou-mocou do filmového priemyslu, lebo tu nemajú čo hľadať. Viem si na jeho mieste predstaviť oveľa lepších hercov, ktorí by sa hodili do jeho role, ktorá bola pre film celkom potrebná, ale čo už. ()

simoneo

Nebolo to zlé, no po toľkej reklame čo sa tomu filmu dostalo a pri takom hereckom obsadení, som čakal trochu viac. Film sa miestami venoval scénam, ktorým podľa mňa toľko nemusel, pretože potom musel iné udalosti prejsť z rýchlika. Celkovo to vo mne vyvolávalo trochu zmätočné dojmy. Za najväčší mínus považujem samotné boxovanie. Nie som síce žiadny odborník, no spôsob akým bolo prezentované mi skôr pripomínal Rockyho ako skutočný box. Nevnímal som ho potom vôbec autenticky a kazilo mi to dojem z filmu. Možno som príliš kritický, no čakal som 4-5* film a po zhliadnutí ho považujem za 3*. Na druhú stranu si tie 3* film určite zaslúži. ()

Spidey3

Skvěle natočené sportovní drama. Řekl bych, že nejlepší boxerský film od Million Dollar Baby a Rocky Balboa. Vynikající obsazení, skvělé zahrané a do konce napínavé. ()

Spilif

Lepší je o filmu nevědět a nebo se na něj netěšit. Tady je to pro mě trochu zklamání možná by to mohly být 4 hvězdy ale myslím že silné tři jsou lepší. Čtyři utekly o kousek. Pro mne je tenhle příběh až moc depresivní. Zahrané a dané dohromady je to za jedna ale šekal jsem tam nějak víc toho boxu a to prostě no nevím... Ale dobrý kouknout se na to dá ;) ()

rasto87

Bojovník je dobrým filmom, najmä vďaka vynikajúcemu a kvalitnému hereckému výkonu Jake Gyllenhaala. V tomto snímku som mu veril naozaj všetko. Bojovník jednak ukazuje život boxéra na výslní, ktorý ma všetko, či už rodinu, bohatstvo alebo priateľov. Tu však môžme vidieť ako málo stačí, aby človek spadol až na samé dno a začal od začiatku ak to vôbec bude možné. Bojovník je vynikajúci i keď mohla troška lepšie zafungovať réžia. Mnohí hodnotia, že film nemal pointu alebo nebodaj emócie, ale ja tvrdím že ak tento film nemal emócie tak ja som asi na práškoch, pretože emócie tu boli priam citeľne, avšak sa treba do toho vcítiť. Slušné. ()

Blazis34

Drsný příběh jednoho boxera u kterého je nejsilnější stránka jeho srdce. Filmovému Billy Hopeovi postavil osud do cesty ty nejhorší strasti, ale když máte kolem sebe dobré lidi a máte odvahu a vůli něco změnit k lepšímu, je to možné skoro ve všech případech. Toto tvrzení mi tento film znovu potvrdil. Největší plus Bojovník je sám Jake Gyllenhall. Zahrál svoji roli opravdu znamenitě, klobouk dolů. Film nenudil a pořád se bylo na co dívat. Dávám 75% - spodní hranice čtyř hvězd. ()

megajalec

V porovnaní s ostatnými podobnými filmami o boxeroch Bojovník prehráva. Problémom je podľa mňa trochu slabší scenár, ktorý neponúka (mám pocit, že sa o to ani nesnaží) ponúknuť niečo iné, nové, ktoré diváka zaujme. Každopádne, k lepšiemu hodnoteniu prevážilo to, že je to športový film a tie ja môžem. ()

ciki_69

Southpaw má tú smolu, že už som pred ním videl Warriora, ktorý bol pre mňa lepší, pocitivo viac prepracovaný a Rockyho, ktorý bol perfektný, ale v celku vôbec nesklamal. Páčila sa mi rola Whitakera a výborný soundtrack od Eminema. ()

stafino

Ďalší z ohraných bojových filmov, ale tento má tiež niečo do seba. Jacka Gylenhalla a dobrý soundtrack z ktorého ma v titulkách na konci najviac dorazil ten Eminem a jeho veldielo "Kings never die" 70% ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo