HonzyR

Dlužím Wanovy tu největší omluvu ze všech největších omluv! Poprvé před několika lety mě něchal tenhle film naprosto chladným. Všichni tehdy kolem mě říkali, že se v životě u filmu tak nebáli a mé očekávání byly tím pádem neskutečně nastavené. Zvlášť po naprosto dokonalém, infarktovém Insidious. Tehdy jsem byl v kině u tohoto filmu moc zklamaný, o hororovou událost roku se pro mě tedy rozhodně nejednalo, přestože mám Patricka a Veru moc rád a považuji je za skvělé herce. Nyní, dva dny před projekcí Conjuring 2 jsem se rozhodl dát mu znovu šanci. A sakra ono to tam bylo! Párkrát jsem se lekl, herci se mi líbili a příběh mě bavil mnohem víc než poprvé (a to včetně všemi zatracované Annabelle, která dostala svůj prostor až v roce 2014). A takhle to bývá, se správnou náladou se z tříhvězdy stane pětka a to s mým sakra černým svědomím! K dokonalosti mi chybí jen trošičku originálnější scénář (no jo, chci zase s Wanem a Patrickem astrálně chodit do jiných světů!). __90%__ ()

Gucak

Konečně horor , u kterého nechybělo moc a pokálel bych se strachy. Nečekejte žádný zbytečné nudný úvod. Už od prvních momentů tu je ta pravá atmosféra, která se ještě více stupňuje. Tolik nepředvidatelných a skvělých lekaček ! Kvaltika ! Díky tomuto filmu mám averzi k určitým věcem v realitě. Například skříně či věšení prádla. James Wan předvedl skvělou práci. To se dá říct i o hercích. Hlavně skvělá Vera Farmiga. Pro mě zatím nejlepší horor ( s Ženou v černém ). Teď sebrat odvahu na druhý díl. Což bude trošku oříšek. Jen po zhlídnutí trailerů se bojím jako malej fakan. Myslím si, že u 2 se povede i to pokálení. ()

Mlle

2013? To je překvapení. Myslela jsem, že sleduji dvacet let starou produkci. Víc usínací film jsem dlouho neviděla, pro děti ale zábavné. ()

Bozvav

Lekaček požehnaně, byť na rovinu, vlasně o nic nešlo. Jedna frustrovaná oběšná magorka se zjevnou nechutí k pokřikující mládeži, jeden mrtvý jinoch, co se bojí i vlastního stínu děsí početnou rodinku. Paní satanistka zjevně se svou obětí Satanovi moc neuspěla, když ji ponechal na holičkách a nechal ji uprostřed ničeho v americkém zapadákově. Já osobně bych se s ní domluvila na tom, že z baráku udělám dům hrůzy a za mírný poplatek tam můžou ponechat rodiče své nezvladatelné spratky k převýchově. Jinak atmosféra strachu výborná. Ústřední dvojice lovců veskrze sympatická, natočeno dobře, režie i střih je výborný. Snad jen hudba se mi moc nelíbila, přišla mi jak z Total Recall. ()

Aurus

Velmi výborný horor který každý musí vidět. Příběh je fantastický, postavy jsou sympatycké a hudba je velmi dobrá. Děsivá atmosféra nechybí. Tenhle film nemá ani jednu chybu za mě 11/10. ()

peetrejr

Som rád že som bol pred filmom na záchode. Taký horor som ešte nevidel. James Wan dokázal ovládnuť komerčný horor a predniesť ho na takej úrovni... Desivé a znepokojujúce udalosti sa začínajú diať hneď od začiatku. Film nám ešte predstaví Eda a Lorraine Warrenovcov, ktorí sú vyšetrovatelia paranormálnych javov. Celkom ma pobavilo že to je "podľa skutočnej udalosti".  Ak sa toto niekedy stalo, tak ja som znovuzrodenie Ježiša Krista. Príbeh nám predstaví rodinku, ktorá sa práve nasťahovala do nového domu. Prvé znamenie, že s domom nie je niečo v poriadku, zaznamená ich pes. Rodina je celá nadšená z nového bývania. Ich prvá noc by sa dala opísať ako pekne zlý sen. Čo pribúda nocí, tým sa dejú horšie veci. Rodina je v koncoch, a preto zavolá Warrenovcov. Tí hneď zistia, že ich tam straší silný démon. A začne sa časť, kde sa snažia zbierať dôkazy pre cirkev, aby mohla vykonať exorcizmus. A áno, že vraj sa dá uskutočniť aj exorcizmus domu. Táto pasáž filmu už nie je taká desivá ako keď sa nič netušiace deti, stávajú obeťami zlých síl. (to bolo fakt hrôzostrašné, jumpscare za jumpscarerom). Keď nazbierajú dostatočne veľa dôkazov idú za kňazom, ktorý ich nežne odmietne a jeho výhovorka je, že deti nie sú pokrstené. Ale nakoniec ho Warrenovci presvedčia. Avšak tak či tak, sa rozhodnú nečakať, a vykonať exorcizmus na vlastnú kožu. A vlastne prečo? No preto, lebo Lorraine zistila, že mama rodiny je posadnutá a má v pláne zabiť svoju rodinu. Exorcizmus je veľmi podobný tomu, ktorý sme videli v Exorcistovi. Všetko sa skončí šťastne. A tentokrát tu nie je ani otvorený koniec. To je trochu sklamanie (teda neviem či sa dá koniec filmu brať ako otvorený). Je to hneď iné, keď pozeráte Roasted! , a keď pozeráte už samotný film. James Wan je fakt úžasný režisér a ja som veľmi očarený. Dojem z filmu je perfektný a tá strašidelnosť a desivosť, ktorá sa nesie celým filmom je priam neodolateľná. Asi sa vo mne buduje Jamesov fanúšik. ()

molcan2

Práve včera som ho videl na festivale. Bol to vynikajúci film. Tak dobre urobený, napísaný a zahraný. Film nemá s divákom žiadne zľutovanie a je tak znepokojujúci, že neuveríte, kým neuvidíte. Nebudem sa púšťať do podrobností ani spoilerov, len vám prezradím, že je to film, ktorý vám zostane na nejaký čas po jeho zhliadnutí. Zároveň mi otvára dvere k tomu, aby som sa aj ja stal paranormálnym vyšetrovateľom, hľadal všetky detaily spomínané vo filme a žasol nad ich presnosťou. Tento film má na to, aby sa stal novou klasikou v hororovom žánri, a to nielen vďaka svojej kvalite, ale aj vďaka faktoru strachu. Prvá polovica filmu je to tempo dole, nech poznáte a milujete postavy. ale druhá polovica! oh boy! to je tak sakra mrazivé, že vám vyrazí dych a doplazí vás na ruky. Veľmi dobre urobené ()

Gumby

V rámci žánru je to jistě za 10/10. Je tu všecko, co dělá horor hororem. Krví se šetří a vlasy se opakovaně ježej hrůzou jen z vrzání dveří. A něčeho v koutě... tlesk.. Člověk má až pocit, že vidí horor poprvé v životě. Ale přeci jen nemůžu s čistym svědomim vpálit všech 5* něčemu, co zároveň obsahuje veškerý myslitelný klišé a demence, který, jak jsem doufal, už i tenhle žánr mohly dávno opustit. ()

Brousitch

"Nedivím se Jamesovi, že odmítl jít na návštěvu do toho skutečného domu. Já se tam ale budu muset jednou vrátit. Žádali mě už o to a ještě jsem jasnou odpověď nevyslovila, ale je jisté, že tím návratem si znovu prožijete celou tu minulost. Určitě se tam ale vrátím, ne se svým manželem, který už je po smrti, ale třeba se svým švagrem, protože nechci, aby mě to dále pronásledovalo. To se v tom domě totiž stalo, začalo vás to pronásledovat. Slýcháte lidi říkat: 'Nastěhovali jste se do strašidelného domu? Tak se odstěhujte a budete v pořádku.' Tak to ale nefunguje." - Lorraine Warren ()

SidneyP

Naprosto nechápu, jak může být tenhle film na tak vysokým hodnocení. Já se teď vrátil z kina a už dlouho jsem nebyl tak ospalej, znuděnej a vůbec lehce znechucenej ze snímku, který si zakládal na dobrých hereckých jménech a ještě lepších ukázkách. Strašně natahovaná kaše, po které jsem si myslel, že přijde konečně ono "něco", ale přišla akorát další natahovaná kaše, jen možná o trochu lepší. Okej, přiznávám, pár scén bylo zajímavých a i "bububu", ale to všechno jsme už viděli v traileru. Sorry Wane, myslel jsem, že tvůj horor bude fakt dechberoucí a vážně jsem se na něho těšil... ale tentokrát jsi zklamal. Tedy určitě alespoň mě. 65%. ()

Ydrosten

Opravdu mi tady chce někdo tvrdit že věří tomu, že je to natočeno podle skutečných událostí ? Ale no tak. V budoucnu budu z napětím očekávat kdy se podobná věta začne oběvovat i u sci-fi. Film je určitě zajímavý, ale bohužel ta věta ( true story ) mi akorát napověděla že chce opět někdo nalákat na film způsobem dosti kontroverzním. ()

dj.kouba

Opět jsem se přesvědčil, že chodit na horror do kina je celkem zbytečné, neboť si ho tam zkrátka neužiju. Nepochybuji, že při shlédnutí doma bych byl hodně posraný, páč horror to je dle mě vskutku kvalitní a velice dobře uchopený a zpracovaný, jeden z mála za poslední dekádu imho. Takže za pět. ()

boul

Wan popravdě překvapil, nečekal jsem, že se tolikrát leknu u filmu, naposledy se mi to stalo u The Others. Skvělá atmosféra, kvalitní filmařina a parádní výkony manželské dvojice Warrenových (Farmiga/Wilson) drží The Conjuring vysoko nad všemi horory a ani na chvíli film nepadal do nějakých sraček, ale držel napínavé tempo až do konce. Druzí dostali plnej náser, tihle exorcisti si to zaslouží taky! 85% ()

maxXxic

Pozor, muže obsahovat spoilery! Duchařina ve starém stylu. Režisér má zřejmě nějakou na panenky (břichomluvecké loutky). Velice se mi líbila propletenost filmu, hlavě ve finále, kdy probíhá ve stejném čase více věcí, takže se rozhodně nenudíte. Zůstala i nějaká ta otázka, ala "co viděla po doteku posedlého?". Ač si někdo může myslet, že je to slátanina všeho možného, tak se povedla. Horror je určen pro velmi široké spektrum diváků. Pro ty více "posedlé" bude stále lepší Insidious. //Viděno 31.07.2013 ve 2D (PalaceCinemas - Brno). ()

Rannveig

Ač se jedná o můj zcela neoblíbený žánr, který se mi až protiví, musím uznat, že po filmové stránce se jedná o vynikající snímek, který dokázal vtáhnou (i když až zhruba po druhé třetině) i někoho, kdo se během prvních dvou třetin v kině kroutí v konfliktu předsudku "vždyť je to přece kravina jak hrom" s objektivním "sakra, to vůbec není špatné"... Původně jsem chtěl dát jen čtyři hvězdičky, ale pak jsem si položil otázku - proč? Co tomuhle filmu v daném žánru, s výborným obsazením, brilantní kamerou a zvukem, který si nehraje na nic jiného ještě chybí, abych uznal že je takřka (až na pár drobných vyjímek) bezchybný? Musím říct že nic, takže objektivně všech pět - není to můj šálek, ale filmařina je to poctivá a na dnešní dobu až kouzelně staromilská. PanTumnus dobrý komentář. ()

Rockerman

Ano, takto podle mého názoru, má vypadat "prvoligový" horor! Tísnivá až děsivá atmosféra téměř po celý čas. Démon je spíše tušený a slyšený, než viděný. Jak skutečně vypadá, je nám odtajněno v pravý čas až ve druhé polovině filmu. A přitom tu není nic, co bychom už někde a někdy neviděli. Prokletý dům, skřípání dveří, strašidelné zvuky, posedlost ďáblem, exorcismus. Pokud je to však takto mistrovsky natočeno, tak mi to je putna, že to není originální. Zvláště závěrečná půlhodina je balzámem na duši hororového fanouška! K dokonalosti sice ještě něco chybělo, ale potěšilo mě to natolik, že jsem se rozhodl pro plný počet hvězd. I po druhém shlédnutí (28.10.2013) tvrdím, že The Conjuring je hororem roku!!! ()

vachi

Jeden z nejlepších hororů, který jsem kdy viděl. Jako lepší mě snad napadá jen Kruh, jinak si nedokážu vybavit horor, u kterého bych byl tak napjatý a srdce mi tak úzkostlivě bušilo. James Wan je na horory prostě frajer a tenhle je prozatím jednoznačně jeho vrchol... ()

Hapretor

Dokud se hrálo na tleskanou, měl jsem sevřenou prdel. Jak se začlo vymítat, začal jsem se smát a pak nudit. Škoda, že celý film nebyl v "duchu" první poloviny snímku. Jinak slátanina z více filmů je znatelná, ale co se dá vymyslet nového v daném žánru ?! Zabavilo, neurazilo. ()

Rami

Velmi příjemná duchařina s velmi dobrými hereckými výhony a efekty, které však dost ubližuje pomalý začátek. Taky je škoda, že nebylo využito více lekaček. Použité velmi kreativně pojaté scény, které měly napnout diváka, se opravdu povedly. Ale platí pro ně to samé, co pro lekačky. Celkově se tento film dá hodnotit horšími 4 hvězdičkami, přičemž lví podíl na čtvrté hvězdičce má scéna s šatní skříní. :-) (ta je skvělá) ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění