Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

korbitch22

Kriminální dialogovka s perfektním prostředím, hodně dobrým obsazením a hlavně ctící opravdu skutečné události.Dlouho jsem se na film těšil a i přesto, že jsem čekal trošku akčnější průběh, na konci sem byl spokojenej jako už dlouho ne.Cage zase po dlouhéé době dokázal, že to v sobě pořád má, s Cusackova Hansena šel až mrazivý strach, takový cynický a zvrhlý bastard se jen tak nevidí a Cusack si z jeho ztvárněním poradil výtečně.Příběh sice nabídne minimum akce a přeci jen sem malinko doufal, že nabídne víc Hansenova řádění, ale o tom ten film není, díky bohu se nevěnuje vrahovi a sledování jeho zvrhlých činů ale věnuje se pocitům oběti a zoufalé snaze jednoho detektiva té oběti pomoci za každou cenu a udělat pořádně policejní práci.Za to před Walkerem smekám a jsem rád, že v dnešní době existuje ještě tvůrce, který celý film o masovém vrahovi nevěnuje pozornost masovému vrahovi, ale obětem a navíc úplně všem, kterým nakonec na konci filmu vzdá hold jejich popisem a informacemi o jejich nešťastném konci.Za to tvůrcům 1* přidám.Jinak jde o lehce nadprůměrnou kriminální dialogovku, která potěší prostředím a bezchybným hereckým obsazením, škoda je, že někomu prostě může film přijít nudný a nezajímavý, chápu takové diváky.Kdo ovšem trošku ocení snahu tvůrců a pochopí co bylo hlavním záměrem filmu, bude určitě nadmíru spokojený.Vlastně obyčejný film, který má důležitý smysl.80%. ()

Chrustyn

Jak Nicova, tak i Cusackova novodobá filmografie, čítá kousky, které už se do kin přes svou mizernou kvalitu, raději ani nedostávají a tentokrát se po dlouhé době (od dob Con Airu) setkávají v podobně "kvalitním" snímku, tentokrát založeném na skutečných událostech. Na první pohled by mohlo vypadat, že se může jednat o mrazivý, temný thriller, ale výsledek se nedá nazvat ani rutinní, jako spíše nepovedený, špatně zahraný a ve své podstatě i nezajímavý, protože film neprobíhá jako standardní kriminálka o honu na psychopatického zabijáka, jako spíše nudné čekání na náhodu. Ani tentokrát se bohužel kluci nevyšvihli. ()

Arsenal83

Hudgens v dokonalej polohe: hrať, to nevie, ale čo tak sfetovaná a zničená prostitútka? To je už rola na mieru. Cage s Cusackom si zase mohli kľudne vymeniť aj roly, obaja kľudne môžu hrať slizkého vraha, hoci Cusackovi to ide akosi úplne prirodzene. Film ponúka poznanie, že streľba v aljašských lesoch nemusí bezpodmienečne znamenať ohňostroj či reguláciu medveďov. A rovnako tak, že 50 Cent by nikdy nemal mať vlasy ani vo forme parochne. S nimi totiž pripomína španielskeho cavaliera a v jeho brandži je jediným psom predsa Snoop Dogg. ()

lillien

Námět se tvářil jako mnohem větší mazec, nicméně po slušném rozjezdu to v druhé půlce začne pokulhávat. Nejlepším Cageovým thrillerem s prvky brutálních vražd zůstává pořád 8mm, kterému Frozen ground ani nedýchne na záda. Výborně ztvárněné prostředí šlapek je asi to jediné, co stojí za pochvalu. Cage ze sebe rozhodně nevydal nic víc, než obvyklý průměr a pomalu začínám pochybovat, jestli ještě vůbec někdy překvapí. Štětka Cindy (Vanessa Hudgens) ho svoji rolí rozhodně zastínila. Dokonalý průser je John Cusack v roli zabijáckého psychopata. Tak ten by nikoho nevyděsil ani na mezinárodním srazu autistů. Možná se při castingu nechali příliš inspirovat podobou skutečného vraha a postavili to jen na tom, protože z matného dojmu nenápadného slušného občana se Cusack nevymanil ani při klíčové finální scéně, kterou by měl film vrcholit. Tam by měl divák konečně vydechnout, že je vrah usvědčen, no místo toho si spíš rozladěn uvědomí, že večírek je u konce, aniž by se vůbec rozléval alkohol. Za víc, než slušnou, ale snadno zapomenutelnou kriminálku to nelze považovat. ()

Flego

Hudba je najlepšou zložkou filmu. To ostatné je len priemernou ukážkou kriminálneho príbehu, hoci potenciál tu bol. ()

honajz

Magor někde u Aljašky unáší holky, znásilní, zabije. Polda s traumatem po něm jde a má jen jednu svědkyni, protože magor je jinak vážený občan. Celou dobu jsem čekal nějaké ozvláštnění, vykolejení z rutinní jízdy miliónkrát vyježděnými kolejemi, ale nic nepřišlo. Nic, co by člověka donutilo nadskočit překvapením na sedačce. Všechno v jedné lajně a jedině zimní atmosféra tomu dodává nějaký feeling. Jenže ten máte i v Insomnii, ta však navíc pracuje s určitými zlomy ve vyprávění a nejednoznačnou postavou policajta. Tohle je prostě jen standardní kriminální thriller na tak provařené téma, až bolí. Všechny ty pokusy o prvky sociologie a rodinných motivů jsou tady pak navíc a působí jako pěst na oko. Je to podle skutečné události a v závěru defilují fotky všech zavražděných dívek - je to smutné, je to šílené, ale film má používat filmařské prostředky. Tenhle prostě od začátku jede pořád ve stejné lince, nikam nevybočuje, ničím nepřekvapuje. ()

Roman.Ticka

Poctivá mrazivá kriminálka s hutnou atmosférou v temném prostředí, co rozhodně nemá v úmyslu diváka rozehřát. Jde si ve svých kolejích realismu, kde těžko najít nečekané zvraty, bouřlivé efekty, či šílené fantasmagorické prvky. Ona holá pravda je obvykle velice obyčejná, nenápadná, nečekaná a tak trochu nudná. Podobně jako život váženého kuchtíka Boba, či kdo to byl, nemám zájem jeho životopis dál pitvat nebo študovat. Co se cení kromě přirozených hereckých výkonů je vůbec počin natočit tak otřesnou skutečnost o lidech mezi námi. Budiž blahořečeno, že se občas najde někdo, komu záleží na své práci, na cizích osudech, na tom, jak o malé procento snížit statistiku zločinnosti nebo rovnou hnusné zlo zastavit. ()

SOLOM.

Když jsem se před časem věnoval sériovým vrahům a napsal několik článků pro Horror.cz, Robert Hansen samozřejmě neunikl mé pozornosti. Jeho příběhem se inspiroval třeba film Naked Fear (2007), který jsem rovněž zrecenzoval – nicméně ten byl drsnější a zajímavější než tento. Zmrzlá zem (Území mrazu) je spíše jen kriminálním dramatem (do hororového žánru správně nepatří), což však nějak nesnižuje samotnou zápletku a celkem slušné zpracování. Nicolas Cage i John Cusack podali dobré výkony, Vanessa Hudgens si taky nevedla špatně – jen mě trochu mrzí, že jsem od toho čekal trochu více akčnosti – kromě „jednoho lovu“ a páru nalezených těl, se všechno točí spíš jen okolo vyšetřování a chycení sériového vraha. Pro fandy hororového žánru to má nulovou hodnotu, pro fandy krimi dramat – thrilleru průměrnou. Na toto téma bylo natočeno několik zajímavějších filmů… ()

ARI50

Hodně slušný thriller který nabere skvěle tempo a dobře se kouka. Okoli které je zasněžené má príjemnou a napínavou atmosféru, celou dobu běží čas a ja čekam na další změnu v příběhu tohle se totiž hodně povedlo, herci zahráli hodně dobře. ()

JASON_X

Průměrný kriminální film o sériovém vrahovi mladých prostitutek, natočený na motivy skutečných událostí, který nad průměr vyzdvihuje několik hezkých záběrů aljašské přírody, ale hluboko do bahna podprůměru ho stahuje naprosto otřesná ruční kamera, za kterou by se patřilo tomu dementovi, který jí držel, mnohočetně zpřerážet obě pazoury. Nicolas Cage působí unaveně a nevýrazně, nemyslím že je to ten typ herce, který s přibývajícími léty zraje jako víno, ale naopak už má asi svá nejlepší herecká léta za sebou. Líbil se mi ovšem výkon Johna Cusacka, vraždícího psychopata zahrál dobře a věrohodně. Nečekejte ovšem příliš akce a napětí, pokud tedy pro vás není akční a napínavé neustálé sledování osudů jedné hodně ošklivé a hodně hloupé šlapky, prošpikované spoustou patetických a sladkobolných keců. Trochu překvapující je úplně samotný závěr, ve kterém jsou formou fotografické prezentace "představovány" skutečné Hansenovy oběti. Je to existenciálně silné a zajímavé, a zároveň možná tak trochu nekrofilní. Nebýt té úděsné kamery, dal bych filmu tři hvězdy. ()

Morholt

Poctivé krimi na téma zarputilý policista vs. psychopatický sériový vrah. Mrazivá atmosféra zasněžené Aljašky tomu strašně slušela a svoje dodalo i to, že se jednalo o příběh natočený podle skutečných událostí. A pozor, tady se tomu dá bez problémů věřit. Pro mě bylo pozitivním zjištěním, že mi tentokráte nevadily psí pohledy Nicolase Cage a John Cusack mi v roli vrahouna také sedl. Příslibem pro budoucnost je i Vanessa Anne Hudgens. Nejspíš se k tomu už nikdy nevrátím, ale jako večerní jednohubka je to v pohodě. 70% ()

6thSun

Cusack někde před lety poudal, že ze všech svých filmů, co natočil, může být pyšnej asi jenom na pět. Nemám rád podobný kecy, protože tím dost znevažuje nejen svoji práci, ale i snahu těch ostatních. Na druhou stranu bych se vůbec nedivil, kdyby někdy v budoucnu zařadil do oné většiny nepovedených snímků i tento. ()

Tommassi3

"Ona říká pravdu !!" - "Je to prostitutka, která nesouhlasila s detektorem lži !!" Filmy s nálepkou natočeno podle skutečných událostí mám docela rád, stejně jako ty s tématikou sériových zabijáků, nicméně s nimi bývá největší potíž, snadno totiž sklouzávají do béčkových až céčkových vod, pokud se nedostanou do rukou zkušeným režisérům, byť tentokrát je třeba maximálně ocenit novozélandského režijního debutanta Scotta Walkera, že se opravdu velmi věrně drží daných skutečností, které jsou v případu sérového vraha Roberta Hansena známy, čímž však na druhou stranu trpí snímek, potažmo i divák nucený sledovat idiotské jednání valné většiny všech zúčastněných, což jasně dokazuje, že i reální lidé se opravdu nezřídka skutečně chovají nelogicky až idiotsky, čímž se potvrzují mé teorie, že svět je plný idiotů !! ;) Srovnávat Zmrzlou zemi s Nolanovou Insomnií by zřejmě nebylo příliš dobré, ani nijak čemukoliv prospěšné, protože ačkoliv v případě obou režisérů šlo o jejich první, respektive druhý, snímky, Scott Walker opravdu nedosahuje ani zdaleka kvalit Christophera Nolana, ten totiž, co se týká vyprávění temných příběhů i budování atmosféry, patří k těm nejlepším !! Mimochodem je velmi zajímavé sledovat, že zde se většina scén na rozdíl od zmiňované Insomnie odehrává v noci, velmi by mě zajímalo, do jaké míry v tom byl záměr tvůrců se právě od Insomnie odlišit !! Ani Walkerova Zmrzlá země atmosféru nepostrádá, čemuž samozřejmě velmi napomáhá i bezútěšné zasněžené prostředí Aljašky, nicméně jsem měl po celou dobu pocit, že tvůrci nebyli schopni vytřískat z dané lokace, všudypřítomného sněhu a mrazu maximum !! Co se hereckého obsazení týká, pak ani k Nicolasu Cagovi, který si zahrál velmi lidského policistu Jacka Halcombea, ani Johnu Cusackovi v roli právě Roberta Hansena, přičemž oba patří k mým velkým oblíbencům, nemám výhrady, i kvůli nim jsem se na na The Frozen Ground tolik těšil, ačkoliv nakonec Cusack, u něhož jsme všichni zvyklí naopak na výhradně kladné role, proto mi casting tohoto filmu udělal neskutečnou radost, nedostal příliš prostoru, nicméně určitě nezklamal !! A nesmírně sexy Vanessa Ann Hudgens ?? Rozhodně bych neřekl, že by zrovna oslnila svým herectvím, ale moc hezky se mi na ni koukalo.. Určitě jsem nečekal, že by zde tvůrci divákovi dopřáli nějaké gore scény, protože násilná explicita u podobných žánrovek z produkce HBO bývá většinou samozřejmě naprosto upozaděna, nicméně snad i z tohoto důvodu jsem nebyl schopen cítit vůči Cusackovu Hansenovi nějaké výraznější antipatie, což mě dost znepokojuje !! Pochválil bych však Skota Lorna Balfea, který mě nadchnul už svojí hudební složkou k historickému kousku Ironclad, za opravdu velmi atmosférický soundtrack, ten se totiž maximálně povedl !! Ve výsledku The Frozen Ground určitě není špatným filmem, autentičnosti, a to i dobové, se tvůrci zhostili takřka dokonale, když pomineme ty prvoplánovité násilně vtěsnané akční scény, jinak je to už po všech stránkách o poznání slabší, jakoby si Scott Walker špatně zvolenou výstavbou příběhu ukrojil příliš velký krajíc, nedokázal totiž posléze divákovi nabídnout nic navíc, co by jeho snímek činilo nadprůměrným, čímž by mu vynahradil ty odkryté karty, a tak i absenci jakéhokoliv momentu překvapení, což film dělá v prostřední části dost často velmi nudnou podívanou.. () (méně) (více)

PROROK14

V jeden večer si len tak prezerám csfd a zisťujem, že nejak ignorujem najnovšie filmy s Mikim Cageom. A tak som sa rozhodol pre toto a Drive Angry. Bohužiaľ, nebyť Hanka a Janka Cusacka, tak by to bolo ozaj ako za trest. Som zvedavý na Drive Angry, ale mám vážne obavy, že to nebude ani na tie 3*. ()

Terva

Od jisté doby se mi už nechce komentovat, protože to neumím, tak jen nějaký CITÁTEK - Já nikomu nic neřeknu, pusťte mě........ ()

Johny_fork

Pokud bych porovnával Zmrlou zem s například podobně atmosféricky laděným Zmizením, tak musím samozřejmě uznat, že laťka je trochu níže. Nicméně se jedná o velmi slušnou kriminálku, která vás postupně vtáhne do děje a na konci předvede slušné napětí. ()

Lyli

Nicolas mě ztratil během první třetiny snímku.... Žel bohu, už mě nenašel a já jeho taky ne. Prostě, ke konci jsem se dostala jen díky tomu, že jsem utlumená Dithiadenem a nemám sílu se nějak rychleji rozhodovat. Možná bych teď vypadala skvostně u tyče, nebo na řetězu v nějaký pracovně zběsilého lovce. Bohužel, nic z toho se dnes nestane, a tak musím říct, že tohle mi jen připomínalo Zodiaca. ()

Marek1991

Podpriemerná kriminálka z prostredia blízko polárneho kruhu, kde je tma a zima a úchylák si odchytáva mladé prostitútky a po dlhej súloži sa ich zbavuje. Vo filme niet napätia, zaujímavých detektívnych ťahov, všetko to je zmrznuté ako tamojšie prostredie. Nuž ale čo, ak to tak zrejme skutočne bolo. Nie všetky masové vraždy vedia urobiť dobrý film. Možno tam mohli pripojiť niečo z vrahovho detstva alebo jeho motívov, prečo sa na to dal a nekonal inak, lebo to čo bolo vo filme sa dalo čakať. ()

PauloZ

Nejsem zastáncem škatulkování herců, abych pálil dvě * jen proto, že někde hraje Frnda Okatá. Obecně ale nemám problém ani s jedních z hlavních tahounů. Takže po herecké stránce si pánové odvedli svůj "standard", přičemž Cage umí zahrát víc a Cusack nedostal vlastně ani moc prostoru, vyjma závěru a to byť škoda. Jako celek obstojné, mrazivé, napínavé, atmosférické a nelítostné. Jenže stejně tomu chybí kapka režisérského umu, aby to vytáhla do pořádné, mrazivě sžíravé podívané, protože z tohohle skutečného příběhu by šlo vytřískat víc. Nelítostná zima a sníh by šel pořádně využít v režisérův prospěch a Cusackova role měla být charakternější. Minimálně to mohlo dopadnou podobně jako Cageovích 8mm a Cusackova Identita. I přes tu kritiku ale poštědřím 4*, protože 3* mi přijdou málo, bavil jsem se a závěr s titulkovým dojezd je velmi vlezlý. 3,75* ()

Marsik

Aktuálnímu hodnocení 63% rozumím velmi dobře a téměř se shoduji. Z počátku to díky rychlejšímu střihu, zajímavé kameře a hudbě vypadalo na solidní krimi, bohužel postupem času to ztrácelo na tempu. Po skončení hodnotím film tak, že mu chybí lepší tah na branku, vygradovanější závěr a naopak přebývá chaotičnost. Dle místních hodnocení vidím, že nejsem sám, kdo se v těch dějových liniích ztrácel. Pánové Cage a Cusack, které budu mít vždy spojené s filmem Con Air, mi zde opět sedli, bohužel však výše zmíněného. Jinak bych po 4 hvězdičkách určitě nešel daleko. Takhle musím dát Zmrzlé zemi (až v samotném závěru jsem konečně pochopil, proč se film tak jmenuje) pouhé 3 hvězdičky. 67% ()