V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

HiddenDragon

Primo navazuje na konec prvniho dilu, cili se jedna o jeden kompaktni celek. Josh sice vratil maleho Daltona do sveta zivych, ale Elise zaplatila zivotem a jeji smrt je stale podivna. Zasveti jeste nereklo posledni slovo... Za me opet solidni kousek, ktery ma takove Shining+Psycho vibes. Celkem me prekvapilo, ze i kdyz jsou mezi filmy realne temer tri roky casu, detsti herci vypadaji uplne stejne, cili to nekazi dojem z navaznosti. Nasel se i prostor na lehke vtipky, takze fajn. 70% ()

MareT.

Konecne!!!! Pokracovani meho nej hororu roku 2011 se dostalo ven a ja mel v gatich, ze se vse sesype do trapneho klisoviteho pokracovani a zdimani jednoducheho konceptu o strasidelnych domech. Jak se mi ulevilo, ze jsem si myslel spatne, si ani nedokazete prestavit. Film zacina tam, kde skoncil ten prvni. Jsme v jinem dome, a uz po prvnich asi 10 mintutach mame postavene vsechny chlupy na tele. Ani ve snu by me nenapadlo, ze Wan dokaze svou strasidelnou jizdu obohatit (po pribehove strance) a vymyslet nove neokoukane situace (po hororove strance). Pribeh si jde svou cestou a z jednicky si bere jenom postavy a hlavni myslenku. Znalost prvniho dilu je velkou vyhodou,protoze Whannel pribehy pekne propojil a vracime se dokonce do par scen z prvniho dilu stejne jako do minulosti nasich hrdinu. Chtel jsem dat 4,protoze je to prece jenom druhy dil, ale ten pocit z celkoveho vysledku je tak omamny,ze davam plnou bombu. Toto je muj salek kavy. Pravdepodobne nejlepsi hororovy sequel! Tak stejne kvalitni jako predesly a presto tak jiny jsem dlouho nevidel. Doporucuju vsem, kdo holduje prvnimu dilu! ()

Arach.No

Na úvod si dovolím jeden osobní vzkaz pro 4 kluky a holky, kteří v kině seděli vedle mě. Lidi chovající se jako vy by neměli být pouštěni do kina. Pokud tohle čte někdo z vás, kteří jste na Insidious 2 byli v pátek 15. listopadu v Cinema City Olympia, 17:20, sedadla B3-6, tak se nad sebou prosím zamyslete. Všichni kdo s vámi sedí v sále se přišli v klidu podívat na film, tak jim nekažte zažitek. Děkuju. A konečně k filmu. Kapitola 2 za prvním dílem většinou nezaostává a v některých chvílích je dokonce o něco lepší. Atmosféra se sice ze začátku nedaří ustavit tak rychle, ale později už nezmizí. Tento díl je pro jedničku v mnohém tím, čím byly (především druhé a třetí) pokračování prvnímu Saw. Příběh zde není variován, ale rozvíjen, prohlubován a doplňován. Oba díly se organicky spojují v jeden celek a dívat se na dvojku bez znalosti jedničky se tak stává značně ochuzujícím zážitkem. Zatímco první Insidious byla klasická duchařina ozvláštněná motivem astrálního cestování, dvojka dává vzpomenout jak na řadu klíčových hororů minulosti (za všechny můžu jmenovat třeba Vymítače ďábla, Osvícení a Psycho) tak zručné míchá prvky různých typů filmů - duchařinu, found footage, skládání minulosti z nalezených střípků a také suchý humor, kterého je tu výrazně víc než v prvním dílu. I přes několik vad na scénáři je výsledkem povedená, zábavná a strašidelná směs. V poslední scéně vidíme jasný náběh na trojku, který se však zdá být variací téhož. Vzhledem ke stejnému scénáristovi ale doufám, že i další díl přijde s prohloubením myšlenek a děje prvních dvou, tak jak tomu bylo u Saw. Snad bude trojku režírovat někdo podobně zručný jako James Wan, protože právě režie dělá z obou dosavadních kapitol Insidious silný zážitek. V rukou nějakého rutinéra by série mohla zdegenerovat do průměrnosti a nudy. ()

Corpsegrinder

Během výměny asi čtvrtejch posranejch trenek jsem přemejšlel co o filmu říct aniž bych moc nespoileroval, myslim že ale stačí říct že je druhej díl na stejný úrovni jako díl první, jen toho s sebou nese drobet víc. Sice tu trochu chybí ten bubáček/Darth Maul ale je nahrazenej doslova armádou různejch duchů. Lekačky jsou ošklivý. Taky jsem rád že se vysvětlilo hodně věcí ohledně prvního dílu kterej zůstal jaksi neuzavřenej. Pokud jste se báli u letošního Conjuring tak zde to bude dvakrát horší :) ()

Litvicek

Šikmovoko to zase dokázal. Je to pořád hra na stejnou strunu, nicméně je efekt a radost z filmu je zaručený. Jako u předchozího dílu nebo filmu v zajetí démonu, i tady jsem si to nemohl vynachválit. Prostě a jednoduše to bylo super, pokud bude další díl, už si sice nedokážu představit o čem a s kým to bude, nicméně se budu těšit. Práce od toho vietnamce zatím nese skvěle ovoce. ()

Hanys_

V rámci žánru pořád slušná práce, ale jinak asi nejslabší Wanův horror. Toho astrálního cestování už bylo na můj vkus chvílemi trochu moc. ()

dopita

Největší slabinou filmu je poněkud roztěkaný scénář. Jednička měla pozvolný rozjezd a s přibývajícími minutami bylo napětí víc a víc. Taky bylo od začátku jasné odkud a kam příběh směřuje. Tentokrát je ve filmu víc dějových linií, což ve mě budí dojem roztříštěnosti a tím pádem jsem z toho byl trochu otrávenej. Navíc BU BU scény jsou od samého začátku, což se časem přejí a film trochu nudí. James Wan samozřejmě umí natočit napínavou scénu skoro až k posrání, ale tentokrát film jako celek nefunguje tak dobře, jako u prvního dílu. ()

Junglista

Wane, já tě zabiju fakt... co je to za módu dělat z dnešních filmů seriály o deseti pokračováních? Prachy no... do tý doby, než mě to nasralo, tak sem si užíval perfektní horor, lehce zamotanější zápletku (jak to mam rád) a poněkud slabší hudební a zvukovej doprovod (podpora lekaček zněla jak ze 70. let). Taky se mi líbila výborná návaznost na jedničku. Ale ten konec mě tak vytočil, že tomu za 5* prostě z principu nedám. Mohlo to bejt pěkně uzavřený, ale ono nééé... :-( ()

Eamby odpad!

Tak jsem se tedy rozhodla po naprosto "děsivém" prvním dílu, přejít na druhý- v domnění, že to tedy bude mnohem lepší. Člověk by se měl z chyb poučit, proto třetímu dílu svůj drahocenný čas věnovat nebudu. ()

t.mon

Tak bychom tu měli pokračování jednoho z nejlepších hororů světa...a dopadlo skvěle! Nemá sice tak hustou atmosféru a tak ostré lekačky jako předchozí díl, zato ale film přesně navazuje na jedničku, strašáci jsou noví a originální (no ano, myslím tu "paní" :D). Akorát je film trošku zmatený, častý přesun od jednoho člověka k druhému moc nesedí, ale zato tu máme krásné vybarvení Joshové minulosti (scény v nemocnici jsou atmosferické a geniální) a dokonce i dobře vsunutý humor (ano, dvojice "pozůstalých" po Elise). Zkrátka druhé Insidious splnilo má očekávání a řádí mezi nejlepší horory letošního roku. P.S: tak jak jsem psal u jedničky, že absolutně netuším, co bude ve dvojce, stejně tak netuším, co bude ve trojce. Jamesi, překvap nás! ()

VIPerson

Nebýt jedničky (která nasadila laťku dost vysoko),pak bych asi neměl problém (krom té návaznosti) dát hodnocení vyšší, ale takhle nic extra...Conjuring jasně lepší. ()

ChrisBa

James Wan ukazuje, že to vie.. pre mňa ešte lepšie než jednotka.. v tejto dobe, kde je už ťažké prísť s dobrým hororom Wan nesklamal ani tentokrát.. atmosféra dobrá, ľakačiek požehnane, tempo celkom dobré.. 4* si to určite zaslúži ()

MatejNosal

Dvojka stráca dych oproti jednotke, nie je to také atmosferické a strašidelné ale zato sa tam dozvedáme kopu nových vecí. Komicka dvojka lovcov duchov je skôr trápna a jednanie matky nepochopiteľné, ak stále navštevujú duchovia jej dieťa prečo si ho nedá k sebe do spálne ale má ho na opačnom konci domu? Inak sa jedná o nadštandardný ducharský horor. (70%) ()

Pat.Ko

Príbeh nadväzuje na predchádzajúcu časť a všetko herecké obsadenie je späť. Hororové prvky neboli až tak veľmi veľa využité, no zas atmosféra mierne dramatická, počas celého filmu u mňa vládol pocit príjemného napätia. Cením, že dvaja detektívi sú späť, ktorí sú nástrojom na odbočenie z napätia a majú perfektné načasovanie na humor. Nebolo až také ako v prvej časti, ale stále je to dobrý horor. Týmto J. Wan dokazuje, že je soľou hororových filmov. ()

SHit4U

Asi o 15 mrtvých dívek schovaných za knihovnou lepší než jednička. Nemáte více méně ani na chvíli pokoj od nepříjemné atmosféry, která se lekačkami vybíjí hned ze začátku a pomalu se přeměňuje spíše do mrazivého thrilleru. Pro mě nádherně propojuje první díl s druhým scenáristickými libůstkami á la oni to vlastně pořád nestrašili ti zlí. Plus vynikají dávka humoru od Specse a Tuckera. Takže! všeobsahujících 5 hvězd za béčkovou úchylnost s vtipem britských parodií a zrůdně mrazivou atmosféru s lekačkami, kterých sice nebylo moc, ale když byly, cukal jsem se jak malé dítě na kolotoči, kterým právě projel silný elektrický výboj.... ()

Teabag

Po shlédnutí Insidious Chapter 2 už nemám nejmenších pochyb, že James Wan je jedním z vůbec nejlepších hororových režisérů všech dob. Možná, že jsem ještě příliš plný dojmů po návratu z kina, ale já tam prostě neviděl jedinou chybu! Tenhle sequel dokonce svou atmosférou ještě předčil předchozí díl i letošní The Conjuring! Zatímco v prvním díle Wan rozehrál napínavou hru, jeho pokračováním dokončil strhující představení. Ostatně v tom byla i jedna z výhod Chapter 2, protože díky rozdaným kartám v prequelu se mohl pustit ihned na věc a strašil a strašil... Herci, hudba, scénář, atmosféra, to všechno prostě ladilo naprosto perfektně. Od Kubrickova The Shining si nevybavuju žádný tak celistvě výjimečný film. Nejen Insidious Chapter 2, ale i jeho režisér, ode mě mají 10/10. ()

iampatrik

80% Wan opět boduje. V první řadě je třeba říct, že Insidious 2 není ničím novým, originálním v rámci žánru. To však nebrání v tom, aby si člověk užil kvalitní porci hororové zábavy. Co mě hned na začátku nachytalo je fakt, že navazuje na konec prvního dílu (který jsem si po příběhové stránce z počátku nepamatoval a nevybavoval) a myslel si, že jsem tak udělal chybu. ALE, film skvěle funguje i jako samostaný film pro ty, kteří první díl neviděli, ale také pro ty, kteří ano a rozvíjí takí tak prvotní příběh. Ti , co první díl neviděli mají trochu jinou výhodu - mohou si pak doma užít trochu jiný zážítek v podobě "spin offu"a dozvědět se více o vztahu syn-otec-mrtvá Ellis. To je věc, které je určitě skrytým plusem. Co se týká příběhu (četl jsem recenzi na oblíbeném webu moviezone a padlo tam, že se jedná o prakticky kopírák jedničky) s tím jako více lidí nesouhlasím. Těšilo mě, že je odlišný od prvního dílu, který je popravdě více hororový s popravdě osobitěji a stylověji podaným příběhem, tady však vyniká až jemně krimi dějem a zápletku s postupným poodhalováním "co jak proč". V čem u mě Wan boduje od Insidious 1, přes V zajetí démonů až po Insidious 2 je práce s napětím a správným timingem a dávkováním hororových prvků. Třeba taky ještě dodat, že se našlo i pár vteřin na vtipné scény, což určitě nebylo na škodu. Jsem konečným výsledkem velice spokojený a to i přesto, ž e nejde o nic nového a přelomové, přesto s osobitým stylem (bohužel ne tak osobitým jako v prvním díle nebo tak skvělé jako V zajetí démonů) a citem pro napínavý a děsivý duchařský horor. Závěr filmu jasně odkrývá otevřená vrátka k dalšímu dílu avšak s novým příběhem. Nebojím se, že bych se přejedl Wanových hororů, ale doufám, že nezklouzne k rutinérovi bez nápadu a jen figurkou studia pro vydělávaní peněz. To by však bylo už předmět jiné diskuze. ()

Harapes

A opět tu máme dobrou strašárnu.Určitě první díl byl kvalitnější,ale i tak je tento více než příjemnou podívanou...Párkrát mě v kině zaboleno u srdce šokem.85% ()

lucijelucije

J. R. Leonetti udělal obrovský kus práce, jeho kamera byla božská až neotřelá, vlastně se mi líbila až tak moc, že jsem půlku filmu koukala do polštáře. Ne, teď vážně. Výborně uměl pracovat s kamerou, pohrával si s diváky, tak že jim dokázal nahánět hrůzu po celou dobu filmu. Podle mého názoru je to jeden z nejlepších hororů společně s The Conjuring za poslední rok. J. Wan je osvědčený "hororista" =) tudíž mě jeho úspěch a tvorba nepřekvapila. U Insidious 2 uvidíte, že je mnohem víc propracovanější, než Insidious původní. Příběh je zamotanější, mrazivější, strašidelnější a hlavně má tento horor hlavu a patu, což zase taková samozřejmost u ostatních hororů není. A především mě bavilo u tohoto snímku to, že hledáte souvislosti, které nakonec nechtějí nedostát vysvětlení. Insidious 2 má prostě hlubší příběh a hrůznější příběh a za sebe můžu říct, že mě bavil i strašil. 7/10 ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012