Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

kajda.l

Z tohoto výborného hereckého obsazení se dalo vytěžit jistě více.. Theron tentokrát pouze krásná, Statham nevýrazný, Wahlberg jako vždy průměrný, Norton jakožto hlavní záporák zcela nezajímavý a tak jediná postava, která mě skutečně zaujala byl Lyle(Green), což je trošku málo. Navíc některé scény byly dost postavené na hlavu, ale neznamená to, že jsem se nepobavil..prostě celkem pohodová, adrenalinová jednohubka na které si sice rádi smlsnete ovšem za pár dní nebudete vědět jak chutnala, což je trošku škoda, protože opravdu s takhle zajímavým hereckým obsazením šlo udělat jistě více.. ()

Ištván87

Je to zajímavé, jak se z krásně praštěné, ve všem odlehčené britské komedie, může díky remaku stát občas vtipná (v typicky americkém duchu, ovšem) variace na Dannyho parťáky, kde kromě značky aut a cca 10 vteřin ve druhé polovině filmu, absolutně nic nenaznačuje, že by se mělo jednat o remake (včetně toho, že v Itálii se odehrává jen 10 minut na začátku filmu). Nebylo to úplně špatné, ale rozhodně to nemá nic, co by nebylo v tisíci jiných filmů. Prostě průměr ve všech ohledech. Neurazí (jen to mohli přejmenovat, protože spojitost by si stejně nikdo nedal dohromady), ani nenadchne. Ale hlavně neurazí. ()

ARI50

Tohle je silnější káva jak si přivydělat a ne jenom to film nabízí slušnou pomstu která nemá chybu za zradu a chamtivost. Dostal jsem slušně rozjetý plán se skvělými herci protože každý musí být součásti tohohle mistrovského planu. ()

Bauer

Původní Italian Job z roku 1969 jsem neměl tu čest vidět. Myslím si, že při zdejším hodnocení původního filmu a tohoto nebude až tak velký rozdíl. Samozřejmě se na něj někdy podívám. Cinema byla velmi přísná, protože 40% je strašně málo. Loupež po Italsku se nese v duchu Dannyho parťáku s tím rozdílem, že pro mě osobně je tento snímek mnohem zábavnější a bez nějakého hluchého místa. Od začátku do konce nonstop akce se slušnou dávkou humoru. Závěr filmu s Mini Cooperama je luxusní záležitost, až jsem měl chuť si auto jít někam obstarat, sednout do něj a vlítnout do metra v Praze. Perfektní! Herecké obsazení je třešnička na dortu! Wahlberg je skvělý. Norton v roli padoucha, jenž nemá své nápady je také dobrý. Dále Green, Statham, Sutherland, Def a krásná Theron. To se jen tak nevidí. Je až iritující jaké režisérské výkyvy má F. Gary Gray. Jednou nahoře (Vyjednavač) a jednou dole (Osamělý mstitel). Dokola se opakující koloběh. Chtělo by to druhý díl této zábavné a chytré loupeže. ()

luka4615

Příjemně svižná akční záležitost, která zaujme především díky chytlavému příběhu, hereckým výkonům a lokacím, v nichž se celý tento snímek odehrává. The Italian Job má také díky své úměrné délce minimum hluchých míst, pročež Vám celý snímek uteče neuvěřitelně rychle. Jako nenáročná pohodová jednohubka tedy obstojí více než dobře. Skvělá práce! (Netflix) „Charlie, there are two kinds of thieves in this world: The ones who steal to enrich their lives, and those who steal to define their lives. Don't be the latter. Makes you miss out on what's really important in this life.“ ()

Morholt

Zábavná oddychovka se super obsazením v čele s krásnou Charlize a nezvyklým záporákem Edwardem Nortonem, který si ovšem tuhle roli užil. Sice to bylo občas trochu překombinované, ale to se dalo s lehkým srdcem odpustit. 80% ()

Lucasion

Svěží, neotřelé, vtipné. Zkrátka bombastická akční podívaná. Tým zatraceně sympatických herců dodává šťávu akční komedii se vším všudy. Mark Wahlberg, Jason Statham a Edward Norton jsou prostě herecká esa a jejich sraz v tomhle filmu znamená úspěch. Krádež - zrada - příprava na akci a závěrečná bomba honička s Mini Coopery. "Italské práci" jde těžko něco vyčítat. Film je správně vtipný a vy se u něj nenudíte ani chvíli. Film vyzdvihuje i neuvěřitelně sexy Charlize Theron, která v roli profesionálkyně na otvírání sejfů působí velmi dobře. Snímek tak je díky hercům, humoru, akce a povedenému příběhu skvělou oddechovkou, která se nemusí za nic stydět. Doporučuji. "Co jsem čekal na zelenou, umřelo pět lidí kvůli kouření." (82 %) ()

Lacike

Uvodna nahanacka na lodiach v Benatkach a zaverecna nahanacka s Minicoopermi je dobra. Ziadny vrchol zanru, ale ocenujem, ze je to natocene v reály bez digibordelu a vsetko je zaroven prehladne. Obsadenie sa tiez vydarilo a zapletka je slusna. Ale napriek tomu je vysledny kokteil bez chuti. Nejak to cele proste skripe. Ed Norton sa silou mocou chcel z filmu vymanit, ale zmluva nepustila, takze nahodil dokonalejsi mam vsetko v pici vyraz ako jeho vynalezca Seagal. So slabym zaporakom tazko dostanete napinavy film. Ale aj hlavna parta nie je nejak extra zohrata a mal som pocit, ze tiez idu iba na pol plynu. Asi najzabavnejsi je Seth Green. Ostatni vyzeraju jak keby len zarabali na najom. Na rozdiel od akcnych scen by tie dialogove potrebovali prestrihat a zvysit tempo. Zvlastne, ze pred par rokmi sa mi tento film pacil ovela viac a doteraz som si prial vidiet dvojku. Uz po nej nejak netuzim a Stathama a Theronku si snad lepsie uzijem v konkurencnej autickarskej serii FF8, kde sa presunuli spolu s reziserom Grayom. Najviac som zvedavy, ci Gray natoci nahanacky prehladne ako v tomto filme, alebo sa prispôsobi k zbesilemu stylu serie FF. 6/10. ()

BoPo

Charlize Theron+Jason Statham+Edward Norton. Pre mňa je to ako predčasný vianočný darček. Navyše dobrý film. ()

Tommassi3

"Víš, Charlie, na světě jsou dva druhy zlodějů !! Jedni kradou, aby si zpestřili život, a druzí, aby mu dali nějaký smysl.. Tak nebuď tím druhým !! Připravil by ses o důležitý věci.. Rodinu, děti.." Tak předně nechápu, proč máte všichni neustále potřebu každý film hned s něčím porovnávat, obzvláště s těmi nejlepšími, když se tak prakticky vždy musíte zákonitě dostat na nižší čísla, co se týká konečného hodnocení.. Co by vám řekla vaše současná přítelkyně, kdybyste ji začali porovnávat s tou poslední ?? To se přece ve slušné společnosti nedělá a ani to není vůbec hezké !! ;) Ale teď vážně.. Že F. Gary Gray není Steven Soderberg a Mark Wahlberg ani omylem není George Clooney, tak o tom se nemusíme vůbec bavit, o tom žádná, a pak tyhle počty má taky jeden pohromadě už při úvodních titulcích, takže se pak nedivte !! Na druhou stranu The Italian Job určitě vůbec nelze vnímat jako špatný film, když ho z těch vod průměrnosti táhne především velmi kvalitní režisér Gary Gray, sympatická herecká squadra a rozhodně ne překvapivě nesmírně kvalitně natočená akce, tak ono taky Nolanovu dvornímu kameramanovi geniálnímu Wallymu Pfisterovi už před těmi deseti lety nebylo moc co vytknout, na které však tenhle remake, nicméně určitě ne remake v tom pravém smyslu slova, původního Italian Job s Michaelem Cainem rozhodně nestojí !! V rámci toho srovnávání by bylo zřejmě vhodné připomenout pravděpodobně nejpovedenější Grayův snímek, totiž Vyjednavače s Kevinem Spaceyem a Samuelem L. Jacksonem, který jednoznačně dokazuje, že režisér právě na minimu akce staví úspěch svých filmů, paradoxně zde ta akce funguje bezchybně oproti zbytku, nicméně velmi slabý, takový dost polovičatý, nedotažený, byť do jisté míry dost originální a svěží, scénář manželů Wayna a Donny Powersových, u nich právě tu polovičatost snad lze označit už za jakýsi jejich trademark, i tuhle režisérovu snahu posílá do háje zelenýho !! Herecky se také nejedná o žádný průser, zejména na Charlize Theron se vždy moc příjemně kouká, tady jako Stella Bridger však nedostane příliš šancí ukázat něco jiného než bradavky, které se jí v každém druhém záběru rýsují pod tričkem, Edward Norton jako hlavní záporák asi taky musel při čtení scénáře nad svojí postavou Steva kroutit hodně hlavou, nicméně i na půl plynu si odehraje své a toho oknírovaného grázla bez fantazie mu prostě uvěříte, což se rozhodně nedá říct o Marku Wahlbergovi, kterého mám jinak hodně rád, v roli mozku akce Charlieho Crockera, ostatně by mě tuze zajímalo, koho napadlo z něj udělat geniálního zločince, tahle poloha je totiž hodně k smíchu !! Navíc ani netypicky jalový Jason Statham jako hezoun Rob, Mos Def s vizáží pana Kocoura z Červeného trpaslíka coby Levý ucho či velká spousta bizarních postaviček od ukrajinských polomafiózů po dvousetkilového golfistu zde nic nezachrání.. A tak v konečném zúčtování platí Loupež po italsku za velmi slušný a zábavný biják vyšperkovaný hodně pohodovým soundtrackem Johna Powella, který však doplácí především na ubohost scénáře, nesmírně nevyrovnané tempo a naprostý nedostatek chemie mezi charaktery.. [ Dabing 6/10 ] V důsledku vůbec ne špatná práce Tvůrčí skupiny Josefa Petráska, jen ten Statham s hlasem Antonína Navrátila, to byla tragédie.. () (méně) (více)

bouncer

Celkem pohodová popcornovka, která je prostě jen pro masy a jelikož je to plagiát, tak určitě nijak zvlášť nepřekvapí. Vychází, ale ze skvělé klasiky, tak má určitý bonus do začátku :-) No měl jsem velké štěstí, že jsem měl při ruce popcorn a docela odpočinkovou náladu... ()

Terva

Film je remake stejnojmenného snímku z roku 1969, v němž hlavní roli ztvárnil Michael Caine. Scénář : Donna Powers a Wayne Powers. Kamera : Wally Pfister. Hudba : John Powell - Ocenění - 2004 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz. CHYBA VE FILMU - Modrý mini byl vzadu nabouraný, ale jakmile vjížděl do vlaku, byl už zase jako nový -ani škrábanec. Někde to někdo vyměnil, protože během natáčení bylo použito 32 vozů MINI Cooper. CITÁT - A tobě teď přikazuju, zahni doleva. A zahnul, zahnul......... ()

Blofeld

Pravda je, že po Grayově Vyjednavači jsem čekal ještě větší nářez, ale pořád je to skělá zábava. A věčná hádanka o slepici a vejci našla následovníka: Je hezčí minicooper nebo Charlize? ()

Padme_Anakin

Tohle je oddechovka přesně podle mého gusta, skvělá herecká parta, Mark Wahlberg je jako Charlie Croker báječný a Charlize Theronová v roli Stelly nádherná, příběh o sympatických zlodějích zlatých cihel se mi líbí, honička v Mini Cooperech úžasná, k tomu všemu velice příjemný hudební podmaz.. No a nemohu nezmínit malou (ovšem krásnou) roli Donalda Sutherlanda a potěšil mě i Edward Norton jako luxusní slizák.. U mě opakovaně filmová spokojenost a takový ten přiblblý úsměv na rtech, asi nostalgie.. ()

DDT

Spíš než loupež po italsku je to klasická "loupež po hollywoodsku". Tvůrci filmu jsou na tom podobně jako hlavní padouch - nemají prostě žádnou fantazii (a to ve všech směrech - například ústřední písní filmu je "moderní" předělávka klasických Pink Floyd - fuj!). Škoda poměrně dobrých herců (Norton, Sutherland). ()

Marsik

Loupež po italsku má nápad, svižnost, akci a od začátku do konce jste v napětí, jak film dopadne. Pointa a zápletka filmu zajímavá a protože jsem se u toho rozhodně nenudil, tak nevidím jediný důvod proč nedat max. hodnocení. 86% // (27.12.2020) NETFLIX - Po mnoha letech jsem se k tomu opět dostal a pořád je to fajn záležitost o loupežích. Nutno uznat, že v roce 2020 se nejeví tak vyšperkovaně a překvapivě ako další podobné filmy, které byly po roce 2003 natočeny. Proto jdu s hodnocením mírně dolů. 80% ()

ConanVJ

Konečně jsem se k filmu dostal tak, abych ho viděl celej. Filmek má skvělý obsazení, pěknej příběh a slušnou akci, která by podle mě mohla být našlápnutější, ale pořád je filmek svižnější než Dannyho parťáci. Statham zde nehraje hlavní roli a ani se zde nerube, jak je u něj z první éry jeho kariéry zvykem. Ona zde na to ani nebyla žádná scéna. Celkově je to ale sympatickej filmek, kterej se mi dost líbil, nejen díky Charlize. Za mě 80% :) ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)