Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

griff

Moc moc moc moc moc se mi to líbilo a kašlu na to, že tam jsou hackeři, který vypadaj nevěrohodně:) Jsou tam nádherný minicoopery a dokonalej soundtrack. A geniální loupež. To je všechno co mi stačí ke štěstí.:))) ()

zdepapepa

Už jsem viděl svůj 'fair share' heist movies. Tohle je jeden z nich. Sympatický cast, nezaměnitelné a ikonické jak prostředí, tak dopravní prostředky a ničím nerušící hudba. Někdy se doufám dostanu k původní verzi. Protože jestli platí, že remaky jsou horší než originál, tak ta 1969 verze bude bomba. ()

Krt.Ek

The Italian Job > Ocean's Eleven! Jak heist programově nevyhledávám - mám v něm oproti jiným žánrům pouze několik málo favoritů, na něž nedám dopustit a které můžu vidět opakovaně (vlastně mě momentálně napadá pouze Kubrickovo Zabíjení a Tarantinovi Gauneři) -, tak musím přiznat, že mě tento film bavil! Táhne ho za mě trojice Charlize Theron (nádherná a zároveň nebezpečná; narodit se o půlstoletí dřív, byla by to ideální představitelka femmes fatales), Edward Norton (se svou janusovskou tváří, skrze kterou mu nemám problém uvěřit, jak toho největšího sympaťáka široko daleko [viz Rabín, kněz a krásná blondýna], tak tu nejodpornější zrůdu, jako tomu je zde) a - poněkud překvapivě - Mark Wahlberg (kterého jsem vždy považoval spíš za "manekýna", než za herce; zde jsem mu toho chlapíka, který si bere za zodpovědnost za průběh celé akce uvěřil bezezbytku). Jak loupež v Benátkách, tak loupež v Los Angeles byly řemeslně výborně vyřešené, v tradici toho nejlepšího, co může akční film nabídnout, jedná se o skutečné highlighty filmu, konkurovat jim můžou pouze - divácky vděčné - hlášky nerda (jelikož každý správná zlodějská banda musí mít svého odborníka přes výpočetní techniku) Lylea "Napstera" (Seth Green). 75 % ()

Turiec

Slušná oddychovka o starej známej zrade a pomste. Film je natočený v svižnom tempe niekde na rozhraní krimi a akčného filmu. Hoci neprináša nič nové, či dokonca prevratné, k jeho pozitívam patrí to, že sa vyhýba násilnostiam a iba ich naznačuje. Všetci superodborníci na trezory, počítače, elektroniku a autá na rozdiel od mnohých iných filmov vyzerajú aspoň trochu dôveryhodne. Nemusíme sa pozerať na obrazovky počítačov s bežiacim množstvom nezmyselných čísel a do klávesníc nemlátia v náhodnom tempe punkeri. Nemám však rád, keď ma scenáristi tlačia do toho, aby som fandil rôznym živlom. Nezmeniteľným faktom zostáva, že hlavní aktéri sú zlodejmi a to že okrádajú iného zlodeja z nich nerobí kladných hrdinov. ()

Adman

Na první a povrchní pohledy by se nabízelo film zařadit mezi fádní, ohrané a příliš provařené kousky. Já to však vidím zcela odlišně, jelikož přesně takovéto filmy jsou moje krevní skupina, cítím to v kostech. Vyvolává to ve mě jakési slabé emoce a nepopsatelný pocit blaha :) Každopádně se ve filmu skvostně vyjímá krásná Charlize Theron. Její rozkošný obličej je doslova k snědku. Co se zpracování filmu jako celku týče tak je to prostě a jednoduše kvalitně odvedená práce. Nic víc, nic míň. Ze začátku to vypadalo na plný počet, ale s plynoucím časem se pomalu ale jistě nepřímo úměrně pohybovalo také hodnocení. Leč, nakonec se film rozhodně nemá za co stydět a řadí se mezi plnohodnotné snímky své celkem široké a pestré kategorie akčních dobrodružných filmů. ()

verbst

Slabší začátek, trošku lepší prostředek a celkem zábavná honička nakonec. A samozřejmě nádherná Charlize Theron 65% ()

Paxxx.cz

Hodně povedený akční film, který nabízí solidní zápletku a spoustu napínavých a akčních scén v podání Hollywoodských hvězd...7/10. ()

Džejkop

Jak tady všichni píšou, opravdu se to v lecčem podobá Danyho parťákům, narozdíl od nich je ale děj méně komplikovaný a více akční. Posunout to tímhle směrem mi nepřipadá vůbec na škodu. Opravdu zparchantělý Edward Norton, krásná Charlize Theron, stylový začátek z Benátek, solidní honička v podzemce (nebo kde to bylo). Já si to docela užil. ()

GodComplex

Strasne predvidatelny a Mark Wahlberg na utahnuti hlavnich roli proste nema, ale aspon ma v tymu Charzlie Theron v mini auticku, coz je hodne a cool a i jinak celkove v pohode koukatelna heist jednohubka. 5/10 ()

Laxik

Dannyho parťáci ze sekáče, kteří se vám možná kdysi zdáli cool, ale po těch 16 letech neskutečně zastarali. I přes charismatický áčkový ansámbl (a Marka Wahlberga se Sethem Greenem) nemají postavy moc co nabídnout. Příběh je rutina. Vlastní děj má pár pochybných momentů a najdete tam i zopár typických propriet přelomu milénia, které by dnes internetová kůltůra označila jako cringe. Aspoň že ta heistová akce i přes rutinní provedení většinou funguje (fajn soundtrack tomu při honičkách přidává pár koní). Pořád se u toho dá ale solidně vypnout ()

Vojcl

Podobné snímky mám rád, ale tenhle kousek je takový nedotažený.. Chybí mi tu nějaký originálnější nápad, všechny motivy mi přídou hrozně okoukané, místy je scénář hrozně nudný. Řekl bych, že hodně to zachraňují herci, ať už jako vždy vynikající Edward Norton, sympaťák Mark Wahlberg nebo krásná Charlize Theron... ()

Freemind

Tady nedokážu nijak trefně argumentovat - tenhle film mě prostě vždy dokonale uvolní a pobaví, v rámci žánru to je opravdu jedna z perliček. Jedinou citelnou bolístkou je závěr, jinak ale opravdu nemám výtek. ()

buldock

Jak zloděj napálil zloděje. Tak by se dal stručně shrnout ústřední motiv tohoto remaku filmu z roku 1969 (původní verzi jsem neviděl) , který se povedl skoro na výbornou , ovšem ten pověstný kousíček mu přece jen chybí. Velmi dobré obsazení , slušná režie , efektní akce s Mini Coopery a to vše v akurátní stopáži dělá z tohohle snímku velmi dobrou podívanou. 80% ()

zipper111

Hraje si to na Dannyho parťáky, ale není to tak cool. V hlavní roli je antiherec Wahlberg, kterej sice nebyl tak příšernej, ale i tak bych mu dal 5 zlatejch malin jen bych ho potkal... (smutná pravda je, že ho asi nepotkám:D) no a i ta Charlize tu byla taková... extra drsňačka, docela pipka a já sakra nevim, průbeh filmu mě docela bavil, začátek byl supr, Statham, Def a Green byli výborní, zbytek ale dost utrápenej a konec? Oh C'mon...3* ()

blackrain

Tahle loupež se mi líbila. Byla promyšlená do posledního detailu. Slušná reklama na Miníky. Mají ve filmu klíčovou roli, protože jde o velmi pohyblivá autíčka a dají se s nimi dělat šílené kousky. ()

Pilec

Tento film jsem viděl snad 50krát,a stejně bych se na něj zase podíval. Skvělé obsazení sympatickými(v případě Charlize Theron i sexy) herci,výborná muzika,ještě lepší zápletka a konec filmu. Nevím,jak více bych měl nalákat všechny, kdo chtějí příjemně prožít 104 minut akce a vtipu. ()

Bat55

Milo ma prekvapila táto lúpežnícka akčná jazda.Velký podiel na tom má aj herecké obsadenie,očarujúca Charlize Theron a jej partner Mark Wahlberg.Aj tak mi film stále pripadá moc priemerný,možno trošku nadpriemerný.No štyri hviezdy by boli až moc,tri sú ideál.Strhujúci záver pri lúpeži zlata v trezore.Celkom ma dostal aj Edward Norton,úloha zločinca mu pasovala. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)