Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

nascendi

Ani sa neodvažujem odhadnúť, koľko filmov o sofistikovaných zlodejstvách už bolo nakrútených. Aby som sa v nich vyznal, hľadám odlišnosti, ktoré film vyselektujú z masy ostatných. A u tohto filmu bolo, aj pri opakovanom zhliadnutí, moje úsilie márne. Možno tie malé autíčka, ktoré s tonou zlata uháňali po trávniku, stopy v ňom nezanechávajúc. Herci boli známi, Charlize pekná, chvíľami to bolo aj napínavé, tak čo? Tieto filmy potrebujú diváka ohromiť a ukázať mu, že keď sa dá dohromady niekoľko machrov, nič nemôže byť prekážkou. Na to sa dobre pozerá, málokto nad tým uvažuje a iba hlupáci by to chceli napodobniť. Nových nápadov je pri toľkých filmoch stále menej a tak sa treba uspokojiť aj s Lúpežou po taliansky. ()

Němi

Navyseni na maximum po zhlednuti originalu - je fajn videt smysluplny remake, ktery dava puvodnimu deji hlavu a patu. ()

nash.

Spolehlivá parta sympaťáků doplněná o bonus v podobě Charlize Theron, Norton jako další podrazák, skvělý benátský rozjezd, svižné tempo proložené občas lahůdkovými momenty a sem tam nějakou tou hláškou. Zkrátka nenáročná vydařená zlodějská pohodovka, která se objede bez laciných lákadel jako je obligátní sex, krev nebo samoúčelné filmařské kejkle. ()

Slarque

Taková lehce nadprůměrná žánrová oddechovka. Scénář není moc nápaditý, režie není moc svižná, akce je málo, herci představují jen prosté typy a žádné větší ambice nemají. Mini Cooper by si zasloužil lepší film. ()

Arsenal83

Osobne pre mňa jeden z najlepších novodobých filmov o vykrádačkách. Skvele spojená akcia s dôvtipom. A to napriek tomu, že z tých hlavných hercov v podstate Wahlberga ani Theron nemusím, za to Nortona som vždy mal veľmi rád. Lúpež po taliansky som videl snáď už desaťkrát a nikdy sa mi neošúchala, vždy som sa na ňu veľmi tešil. Niektorí miestni kritici vyčítajú filmu, že je vraj nereálny. Len neviem, kto im povedal, že film je podľa skutočných udalostí. Možno by boli prekvapení, ale nereálny je potom aj Avatar, Terminátor či Pán prsteňov. ()

Bachy

1) Pěkné, milé, oddechové / nenadchne, klišovité 2) obsazení Nortona, Statham, krádež auta pomocí zemní díry, semafory / Norton nakonec nic moc, finále, kdy se všichni usmívají ()

Happens

Film vtáhne do děje, propracovaný po technické stránce, krom jednoho a pár kulek do vody se ve filmu ani pořádně nevystřelí, takže to není akční řežba, přitom to má náboj, o hereckých výkonech se tu nezmiňuji, protože tu ani nebyl prostor. Takže film o perfektní krádeži a pomstě. 80% ()

eLeR

Celkom pobavil, ale neohúril .. tento čistý priemer. A čo sa hercov týka, tak tí si odohrali svoj štandard. A mini si vyberám biele. ()

Claw

Nelíbilo... Je to jen pustá přehlídka známých herců a Charlize Theronové, na které se kamera a maskéři opravdu vyřádili. Postavy mluví, usmívají se, všechno je tak nějak v pohodě, žádné napětí... pak zjistíte, že se v tom filmu skoro fakt nic neděje! Ano je tam pár honiček s auty a nějaké ty zlodějské vychytávky, ale nic převratného a zajímavého. Fakt nudný film, nemohu si pomoci... /40%/ ()

Chrustyn

Spíše podprůměrný akčňák s minimem akce, který více nudí než baví. Klasická verze je o dvě třídy výše. ()

klerik

DANNYHO JEDENÁSTKA+60 SEKÚND Osviežujúca, pozvoľna plynúca pohodovka, kotrá sa nezdržuje zbytočnosťami. Postavené na klasickom klišé, charizmatickí herci však tomu dávajú šmrnc "starej" školy, ktorý veľmi dobre funguje s moderným prístupom... ()

SeBig

Rozkoukal jsem to vždycky tak do dvaceti minut, pak jsem to vypnul, protože se mi zdá na tom nejlepší jen ten začátek a pak se to příšerně táhne. Po letech jsem to konečně dokoukal a verdikt zůstává stejný. Kdyby trochu tvůrci přiostřili na akci, hláškách a drsnosti bylo by to mnohem lepší. Tahle loupež mě nebavila. Herecké obsazení super a přesto nuda. ()

LaciLC

Aj mne to dosť pripomínalo Dannyho parťákov, ale pri tomto som sa bavil viacej, podľa mňa má Lúpež po taliansky o poznanie odľahčenejšiu atmosféru a celkovo je príjemná. Je to dosť akčné, svižné, vtipné a oddýchol som si pri tom dokonale. ()

Marze

Manželská scenáristická dvojice Donna a Wayne Powersovi si z původní britské verze filmu Loupež po italsku z roku 1969 (u nás však uveden nebyl) vypůjčili několik dějových motivů, aby napsali vlastní příběh. Režisér E. Gary Gray svěřil role do rukou známých herců, jako jsou Mark Wahlberg či Edward Norton, a situoval jej do malebných Benátek. Jejich geniální plán na loupež byl promyšlen do nejmenších detailů a proveden naprosto bezchybně. ()

sharky

70% Nemám rád remaky, ale tenhle se docela poved. pěknš se podařilo přenést děj do současnosti. Film má styl, šmrnc i svižnost, prďácký autíčka, vždy krásnou Charlize i sympatického Statham. jenom škoda, že donald tam není moc dlouho a norton chtěl dát mermomocí najevo, že o tuhle roli vážně nestál (roli chtěl odmítnout, ale měl podepsanou smlouvu a hrozila mu žaloba, tak to musel zahrát). ()

Flego

Hoci to pripomína Dannyho jedenástku, filmy sa nedajú porovnávať. Hoci Lúpež prehráva, myslím, že je to slušne natočený príbeh. ()

claudel

Pokud byl Ed Norton k natáčení donucen, není to teda moc poznat. Netradiční role záporáka mu náramně sedne, ostatní jsou uvrženi trochu do stínu. Dobrá zábava, nic víc, nic míň. ()

902 10

italian job je sice remake, ale original skoro nikdo nezna (pred natacenim remaku ho neznal ani nikdo z tvurcu a hercu) a dle jistych indicii to ani neni nic extra. takze zaciname s cistym stitem. ten dostava zlatavy lesk diky theron, marky markovy (jeden z mych nej hercu), nortonovi a vubec herecka sebranka byla vybrana na jednicku s hvezdickou a jablickem. herci navic prakticky vsechny kaskarerske sceny absolvovali sami, vcetne rizeni mini cooperu a pocitacove triky se prakticky nepouzivaji, takze stara dobra skola. k cemu to vsak je, kdyz film postrada jakekoliv tempo, ani ta honicka nema zadnou dynamiku. k cemu nam je vedet, ze ten smyk provedla charlize theron osobne. stit dostava trhliny, ze by jimi prolezl i pasovec. skoda, takhle se z filmu muzou radovat hlavne pohlavari z automobilky mini. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)