Komentáře uživatelů k TV seriálu (24)

 • Gemini
  **

  Na první podívání (začal jsem řádným druhým dílem, tzn. neviděl jsem pilot Once Upon A Princess a první epizodu Just One Of The Princes) mi přišlo fajn, že u Disneyho oživili takovou tu zdání kreslenosti budící CGI animaci (prostě tu jak obtáhnete objekt zřetelnější linkou...), a i když byly různé "kulisy" jasně placaté a v nižším rozlišení, a záběry z dálky plné statických figurek (čti: je to dost odfláknuté), nějak jsem měl za to, že jsem v titulcích viděl rok vzniku 1998, a proto jsem si říkal, že na tu dobu (pár let po první Toy Story) a na to, že je to TV/DVD produkce, je to celkem slušné. Jak jsem byl ale vůči Disneyho pohůnkům důvěřivý a naivní! Vždyť probůh TOHLETO SE DATUJE ROKEM 2013!!! Bohužel vidět to je až někdy od poloviny první řady, a ani pak se tvůrci nevyvarovali "drobných přehmatů", jako že jim "kompars" chodí uprostřed zimy po městě mezi hlavními postavami (ty jsou v zimních oděvech) podezřele nalehko:) A jak se dá dočíst na Disneywiki, je celý seriál Princezna Sofie jen další kousek recyklačního projektu Disney Princess, kde se tak "nevinně" - čti "naprosto bez souvislosti s čímkoliv, prostě se tam tak nějak objevují, protože jsou princezny" - využívají postavičky princezen z celovečerních filmů (Popelka, Ariel, Mulan, ...). A dokonce i Mary Poppins, které ale z nějakého důvodu říkají "tetička Tilly"... Nedosti na tom, dějově je to "typický Disney posledních let" v tom nejhorším slova smyslu, tj. naprostá náhoďárna ve stylu "však co, je to pro děti, tak ten medailon jednou bude kouzelný tak, pak zas jinak, pak pár dílů vůbec ne, hlavní je, aby to bylo tak roztomilé (mluvící zvířátka samozřejmě nemohou chybět;)), že se nikdo nebude zamýšlet nad tím, jestli to celé aspoň trochu dává smysl". Jistě je chvályhodné říkat dětem, že nemají zapomínat na staré kamarády, mají oceňovat "to, co je uvnitř", atd., ale proč je probůh problém, aby to dávalo smysl, a další "drobnosti", jako že celý ten svět je prostě splácanina, která dává ještě o řád míň smyslu než svět Harryho Pottera? A to jsem měl tak velké naděje, když na Déčku tímhle nahradili rozkouskované filmy se Zvonilkou:P Jenže filmům o Zvonilce jaksi šéfoval John Lasseter, že...:P Tohle je prostě další obchodní produkt značky Disney, a ne zábava pro děti, jak si ji já představuji. 50% za to, že od určitého bodu je to nadprůměrně vizuálně přitažlivé.(7.9.2015)

 • flanker.27
  ***

  Tak teda vám řeknu. Dneska jsem přišel domů z práce, mozek naprosto a totálně na sračky. Ty zasraný dveře na mě tak blbě čuměly, že jsem měl chuť je seřvat, že by se vo ně futra nevopřely. Zkrátka večer "nemluvte na mě a možná to přežijete". Pustim bednu a tam nějaký princezničky plněj nějaký úkoly a - a víte co? Ono mě to docela přešlo. Nevim jak, nevim proč, ale už jenom za záchranu života bližních si to nějaký ocenění zaslouží.(26.3.2014)

 • Segrestor
  ****

  Že by u Disneyho konečně přišli na to, jak dělat pohádku pro nejmenší holčičky? Ač se mi to osobně zdá naprosto strašné, kýčovité, užvaněné, náročné, příběhově slaboduché a motivačně zcela otřesné (ano, opět je hlavní postavou někdo nepředstavitelně bohatý a mocný), mou dceru dovede přikovat k LED obrazovce tak, že jsem rád, že nemám plazmu, bo by ji to ožahlo! Sofie je dobrosrdečná chudá dívka, která přišla k nesmírnému bohatství svatbou své matky s králem Nádhernie. Ten má dvě stejně staré děti. Na zápletku je zaděláno. Bohatí spratci nebudou chtít mezi sebe přijmout chudou holčičku. Bohužel není tomu tak. Půjde o něco úplně jiného, i když ta rivalita tam občas probleskuje. Z pohádky se nakonec vyklube fantasy, sice zjednodušené, ale ty prvky jsou markantní. Co říct víc, holku to dost vzalo, ačkoliv se divím "Déčku", že to nasadili v tuto dobu, dobu určenou spíše pro starší. No, to nechme Kubrickoňovi, ten má větší hlavu.(16.4.2014)

 • kulyk
  ***

  Ta sviňka si žije, ne že ne. Zatímco v pondělí létá v balónu, tak v úterý se potápí se Sirénami, ve středu trojčí na bále, ve čtvrtek drandí jednorožce, v pátek si třeba maluje s brontosaury a o víkendu zachraňuje svět za pomoci kouzel, kaktusu a želé, či co. Při tom všem je velice uvědomělá, drasticky empatická a až otravně hodná. Důležité však je, že ji déčko vysírá ve správnou hodinu, takže přitáhne dámičky k obrazovce a já mám čas na chvilku té kuchařiny, smýčení a dalších mužských záležitostí. V ideální den pak kolem půl osmé zvolám ,,Sofie prdni!", v pyžámkách nachystaný a všemožně vyčištěný potěr se seběhne, observuje, po ukončení zahlásí ,,Sofie prdla!" a odkráčí se bez keců zachumlati do pelechů. Jsou i neideální dny, kdy je doma též jejich milovaná maminka, to pak mám autoritu v prdeli a ony, s oporou své tvůrkyně, považují veškeré mé neumětelské pokyny za pouhý šum a kraví po bytě do půl jedenácté. Poslední dobou se v takové dny stahuji do temných zákoutí snažíc se být neviditelným, neboť, když spojí síly, dokáží mi seřezat jak psíka. A všechno mi snědí. Pomoc!(28.11.2017)

 • M-arta
  odpad!

  Esence kýče nejhrubšího kalibru. To, že ji ČT bez jakéhokoli varování nasadí v hlavním vysílacím čase jsem nečekala ani omylem a jako rodič to pokládám za neodpustitelné. V čase vyhrazeném starším předškolákům coby rozšířené součásti večerníčkového rituálu je to pořádný podraz. Netušila jsem, že i ve veřejnoprávní televizi bez reklam by člověk měl být v tomto směru ve střehu - zaskočilo mě to a opravdu hrubě nadzvedlo - nic podobného jsme si domů pouštět neplánovali ani ve filmové, knižní nebo jakékoli jiné podobě. Ano, Sofie se opravdu holčičkám líbí - přesně jako kterýkoli jiný cílený obchodní produkt, který je bohužel už od výroby sestaven pouze podle tohoto klíče/ kýče. Vnímám to jako kalkul nejhrubšího zrna - na stejné úrovni jako třeba i reklamy zaměřené na nejmenší. Celek dost připomíná známý dort, který upekli Pejsek s Kočičkou: osvědčené prvky ze Sněhurky, Shreka, Harryho Pottera a jiných zaručeně fungujících efektních momentů říznuté příchutí Rosamunde Pilcher a pořádnou dávkou růžové. Achjo...(23.3.2014)

 • otík
  ***

  Občas slušný mix písniček a příběhu, i když často opravdu hodně infantilního. Na druhou stranu malým dětem se to líbí (teda aspoň mým dětem). Animace je ovšem hrozná, počítačovější už to být nemohlo. Dnes je to ale asi moderní, tak raději zklapnu.(6.10.2015)

 • AdaMM
  **

  nebrat :/ většinou to nemá moc hlavu ani patu, klišé je tam v každém díle až moc, no prostě děs...(20.12.2015)

 • Master19
  ***

  Dokonale nevýchovný seriál. :-) Sofie se nějak (?!) stane z obyčejné holčičky princeznou a protože je realističtější a rozumnější než všichni ostatní v rodině, řeší problémy všech, včetně tatínka a maminky. Ségra s bráchou v každém druhém díle do zblbnutí stále znovu a znovu zjišťují, že zlato a krása není všechno, aby na to zase v příštím díle úspěšně zapomněli... Aby to nebylo málo pohádkové, Sofie ještě umí řeč zvířat, kterou nezískala pozřením hada, ale humánně s pomocí amuletu, který se jí pro jistotu snaží kdejaký obejda sebrat, včetně dvorního čaroděje o kterém to všichni vědí a stejně ho tam nerušeně nechávají. Mohl bych pokračovat ve vršení toho, co se mi nelíbí, ale když ono je to tak pěkně udělané...(6.9.2016)

 • ecceHOMMO
  ***

  Rozprávka o princezničkách je určená menším deťom, ktoré sa práve učia rozpoznávať čo je dobré, správne a čo nie. Má to poučný príbeh, peknú pesničku a samozrejme milú a rozkošnú princezničku Sofiu. Samozrejme ak to bude pozerať niekto, kto už má tých rokov viac, tak asi sa nevyhne zívaniu. Ale čo tam po takých divákoch, je to pre deti...( a tak to aj beriem a hodnotím).(26.11.2013)

 • rakovnik
  ***

  Z pohledu tříletého dítěte dokonalé. Musel jsem koukat také, jiný program nepřipadal v úvahu. Mně tolik dobrodružství malé slečny nebavila.(6.11.2018)

 • baiskon108
  ****

  Nevím jak Vy, ale i když je tohle spíš holčičí záležitost, mě to nadmíru bavilo - a navíc: Sofie je velmi sympatická, přívětivá a také na svůj věk velmi krásná:).(28.3.2015)

 • husokachna
  odpad!

  To je tak neuvěřitelně přeslazený a otravný.(11.7.2018)

 • avril4234
  **

  Nevidela som (len čítala), ako to celé začalo a tiež som videla len zopár častí. Úprimne, nieje to zlá rozprávka, má to istý druh hĺbky a oceňujem seriály pre predškolákov, ktorých postavy sa s nimi nezhovárajú, nekladú otázky a majú vlastný príbeh a dej. Čo na Sofii ďalej oceňujem, sú crossovery v niektorých dieloch. Avšak kde Sofia pre mňa upadá, je samotná zápletka a príbeh ako jedno veľké klišé o ďalšej Disney Princeznej. Princeznovské príbehy ma nikdy nebrali, takže nemôžem Sofiu ohodnotiť vyššie. A mínusom je aj to, že ju na Disney Junior strašne pchajú do tváre (ten kanál úprimne sledujem len kvôli Levej hliadke). Ale niečo to do seba má a úvodná pieseň (vrátane niektorých ďalších v jednotlivých častiach) je fakt strašne chytľavá. Dávam 2*.(27.6.2017)

 • maldoror16
  ***

  wow, už delší dobu jsem tu na čsfd nenarazil (naposledy u normalizačních seriálů) na tak ultra stupidní a omezené komentáře jako níže tři odpadové od uživatelů M-arta (tipuji fanatická intelektuálka čtoucí dětem pohádky asi od Kanta a večer sama potají Pilcher pod polštářem), stefi7773 (která nám v 15 dokáže napsat 7 hlubokých řádků, o tom jak viděla 5 min a jak je to hloupé, protože je to pro malé děti) a anousek (ano, to že se v pohádce děje něco nadpřirozeného jako je mluvení se zvířaty je vskutku neodpustitelné a mělo by se zakázat to pouštět dětem)...(3.11.2014)

 • kolly13
  ***

  Blboucke, skoro kycovite, ale pro mou dceru poucne (snad). Animace pekna, ale ne kvalitni.(6.4.2014)

 • unclejack
  **

  Nebyť vyslovene ohyzdnej animácie mohli by sme sa baviť o priemere v rámci daného žánru. Detské seriály by určite do istej miery mali byť naivné, ale mali by byť k sebe aj dostatočne úprimné a svoju povrchnosť občas narušiť napr. nejakým nečakaným posolstvom alebo vývojom zápletky. Niežeby sa Sofia the First ktovieako líšila od svojich papudeklových kolegov z produkcie Disney, ale aspoň sa na nič nehrá a po väčšinu času dokáže vyzerať úprimne - to sa seriálom ako napr. Lazytown alebo Imagination Movers nedarilo ani trochu. Fajn, je pravda, že najviac si sledovanie Sofie užije dieťa od troch po sedem, osem rokov - potom musí zákonite nastúpiť Hanka Montánka a sny o kariére celebrity - ale podarený český dabing či vcelku zaujímavé príbehy s akým-takým morálnym posolstvom posúvajú Sofiu do dvojhviezdičkovej sféry. Ako hovorím, škoda ohyzdnej animácie, inak by som zatvoril aj tretie oko a picol seriálu aj tú tretiu hviezdu - najmä vzhľadom na aktuálnu chatrnú konkurenciu...(17.7.2014)

 • Rhea
  odpad!

  Ach jo, jak mám teď takové blbé období, kdy nemám čas koukat na filmy, které bych opravdu ráda viděla a vybrala si je sama, čeká mě evidentně jen komentování a hodnocení na škále odpad až 2 hvězdičky :(. Kvůli kolektivu (abych nebyla za trhače party a věčného frflala) jsem musela přetrpět Mafianovy, Matky na tahu, Star Trek Discovery a také pár dílů téhle hrozné pohádky. Hrozné, skutečné hrozné. Jak už jsem psala v jiných recenzích, Disney je prostě kýč jak bič a komerce nejhrubsího zrna (ad ty vlezlé postavičky všude v hračkářstvích i papírnictví - človek dneska nemůže sehnat pomalu ani sešit, aby na tom nebyla hlava Mickey Mouse nebo Anna s Elsou). Působí to líbivě, ale je to chladné a vykalkulované až hrůza. Pozlátko bez obsahu. Asi to je tím, že jsem stará (ano, jsem, v první třídě jsem ještě chvíli musela učitelku oslovovat soudružko), přemáhá mě nostalgie a směřuji do věku "to za nás...!". Ale nemůžu si pomoct, ty dnešní deti jsou chudáci. Místo vlidných a jednoduchých příběhů, z nichž si mohou vzít nějaké poučení a které by byly propracované (dialogy a obsah), se na ně valí hromada pitvořivých, bláznivých a křiklavých nesmyslů.(11.12.2017)

 • rafzaw
  ****

  Náš čtyřletý syn je z této pohádky nadšený :-)(21.3.2014)

 • severus
  ****

  Mám pětiletou holku. Říkala super. Tak nechápu co tu kdo řeší. Fakt se ne to ti dospělí dívají, aby to mohli zplivat?(25.12.2015)

 • Warapeidza
  ****

  Dvouletá dcera to naprosto miluje. Těší se na mnohem víc než na Večerníčky, které dávají předtím...(19.12.2017)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace