poster

Píseň pro Martina

 • Dánsko

  En sang for Martin

 • Švédsko

  En sång för Martin

 • angličtina

  A Song for Martin

 • Slovensko

  Pieseň pre Martina

Drama

Dánsko / Německo / Švédsko, 2001, 117 min

Komentáře uživatelů k filmu (22)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(11.5.2007)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $27,983Tržby Celosvetovo $900,000(24.8.2010)

 • emma53
  ****

  Depresivní příběh o nemoci, které by se každý vyhnul velkým obloukem, ale někdy si ona sama najde někoho a pak už žel, nejde nikam uniknout. Je strašně smutné, když je člověk naprosto bezmocný a není žádná šance pomoct člověku s takovým postižením, jak jsme viděli u Martina. Nejtěžší je to asi pro ty nejbližší a já litovala Barbaru, protože na ní leželo břímě, kdy se s tím musela postupně vyrovnávat a od neopodstatněných výčitek svědomí nakonec dojít ke smíření nejen se záludnou nemocí, ale nakonec sama se sebou. Nejvíc na mě asi zapůsobila po emotivní stránce poslední třetina filmu a rozhodně i vynikající výkon pro mě úplně neznámého švédského herce Svena Wolltera. 75%(19.12.2014)

 • flanker.27
  *****

  Osobnost, inteligence, charisma, to vše díky schopnostem orgánu zvaného mozek. Člověkem jsme, když mozek pracuje. Co jsme, když mozek odumírá a nám zůstanou jen nejzákladnější instinkty? Hodně sugestivní (zvláště poslední scéna v nemocnici). Něčeho takového bych se nechtěl dožít.(16.10.2008)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Štěstí na cestě k hranici sebezničení. I přes vedlejší konverzační a vztahová klišé - naštěstí střídmě předkládaná - jeden z těch must see filmů, protože život si nevybírá.(16.4.2013)

 • DwayneJohnson
  ****

  Jsem velmi na vážkách, hlavně co se týká hodnocení, Není to zdaleka tak bezchybné, jak to možná na první, procentuální pohled vypadá. Na druhou stranu nemůžu neocenit hlavně výkon hlavní herecké dvojice, která se s tím popsasovala opravdu se ctí a hlavně za ně pálím nakonec za čtyři. Jinak další, hloupý, spoleroidní text, který doporučuju vůbec nečíst.(17.2.2015)

 • eLeR
  ***

  Alzheimer je naozaj strašná diagnóza a príbeh Martina a Barbary bol naozaj smutný a silný. Herci to zahrali veľmi uveriteľne, ale aj tak to celé išlo nejako mimo mňa a celý čas som si pripadala, akoby sledujem film od I. Lindström na smutnú nôtu.(8.4.2015)

 • Ai.ma
  *****

  Nemám slov.(22.11.2007)

 • Karlas
  *****

  Film, který jsem chtěl po deseti minutách vypnout s tím, že nejsem zvědavý na avantýry zasněných umělců. Příběh se však náhle rozehrává do hlubokého a dojemného vyprávění. Přesto, že mi postava Barbary připomínala člověka, který přesvědčen o své výjmečnosti a síle, vstupuje do kolejiště s napřaženýma rukama, aby zastavil rychlík, hodnotím na závěr v plném počtu.(19.8.2018)

 • rt12
  *****

  Film, který mi bude ležet dlouho v hlavě. Otřásla mnou samotná nemoc, která se plíživě vkrádá do kognitivních funkcí mozku – myšlení, paměti, úsudku a končí demencí. Alzheimer je krutý i tím, že postupuje u někoho pomaleji a u jiného velmi rychle. Oslovila mě láska, která může přijít a zde přišla v pozdním věku a nebyla vůbec směšná ani odpuzující. Naopak byla čistá a bylo mi příjemné se na toto vzplanutí dívat. V žádném případě mi to jako klišé nepřipadalo. Obdivovala jsem vnitřní sílu a neutuchající lásku Barbary i v těch nejtěžších chvílích. Oslnily mě herecké výkony obou hlavních postav, o něco více vynikající Sven Wollter.(31.8.2014)

 • Fanucci
  ****

  Naprostý souhlas s kaygenem.it... Film je hereckým koncertem Svena Wolltera.(12.4.2006)

 • zette
  ****

  Dobre zahrane, na hereckych vykonech stoji cely film, protoze namet neni nijak originalni. Vztah manzelu bylo zajimave sledovat, bohuzel ve mne film nevzbudil vetsi emoce, jak by se na tento zanr sluselo.(31.8.2014)

 • laik_60
  *****

  Film, kde hlavnú úlohu hrá Alzheimer. Desivá to choroba, proti ktorej niet pomoci. Poznal to postihnutý Martin, napokon na konci aj jeho Barbara. Zase deň končí, do večnosti sa vlieva. Milostivý Bože, daj nech si v noci odpočinie. Ty nás poznáš pane Bože, noc nasleduje po dni. Postaraj sa o nás Pane, keď deň končí, keď sa stmieva. Tebe Pane ďakujem keď sa rozodnieva.(12.3.2020)

 • HonzaBez
  *****

  Říká se, že Alzheimerova choroba má být nejvážnější civilizační chorobou jednadvacátého století. Sám jsem s ní konfrontován od chvíle, kdy tato nemoc postihla moji babičku. Ale v 88letech to už možná tolik nebolí, jako ve věku, v jakém to postihlo postavu skladatele a dirigenta Martina Fischera a jeho druhou manželku Barbaru, se kterou se čerstvě oženil. Film v tomto směru nabízí opravdu silnou výpověď o tom, co s osobností člověka dokáže Alzheimer udělat. Pro Barbaru je opravdu těžké se vypořádat s vědomím, že "už to není Váš muž, muž za kterého jste byla provdána". Pro koho by bylo... Barbara to nechce vzdát, ale nakonec si musí s lítostí přiznat, že už se ji nedostává sil…Film je tak postupem času stále depresivnější a depresivnější a člověku se ani nechce zdát, že se ze začátku tak příjemně bavil a užíval si (spolu s hlavními protagonisty) všeobecné pohody a štěstí. Pro mě jako milovníka klasické hudby a opery je kouzelná třeba scéna, když Martin poutavě s nemalou dávkou žoviálnosti vypráví před celou rodinou o Mozartově opeře Kouzelná flétna, načež o pár desítek minut později je člověk konfrontován se scénou, kdy jde Martin se svou ženou již coby velmi nemocný na tuto operu do divadla a celou dobu se jí ptá o čem ta opera vlastně je a o čem tu zpívají. Ten kontrast je fakt síla...(7.8.2018)

 • Toto
  ****

  Smutné a ťažké pre obidvoch. Ona by urobila niekedy lepšie, keby si tú klapačku na chvíľku zavrela.(7.2.2010)

 • kaygen.it
  ****

  Film s brilantními hereckými výkony, místy však lehce klišovitý.(22.11.2002)

 • dormouse
  ****

  Krásné, smutné, pravdivé, i když rychlost choroby mi připadá trochu přitažená za vlasy. Je nádherné v poslední třetině života nalézt svou životní lásku a je strašlivé vidět, jak ji nemoc pohlcuje.(13.2.2014)

 • GrgaPitic
  ****

  Zde se ukazuje, jak moc je pravdivá otřepaná věta, že nejdůležitější je zdraví. Film má celkem spád, a to zejména na začátku. Během cca patnácti minut proběhla tak výrazná změna v životech hlavních hrdinů, že jiní by z toho jistě udělali samostatný film. Nejvíc si z filmu ale asi zapamatujete především výborný výkon hlavního představitele, který trpí Alzheimerovou chorobou. No závěrem musím dodat, že tak blbou náladu jsem po shlédnutí filmu už dlouho neměl.Nezbývá než doufat v brzké nalezení účinné léčby na Alzheimera.(3.11.2004)

 • Biopler
  ***

  Určite dobrý film, ale cítim premrhaný potenciál.(27.9.2010)

 • bllm
  ***

  Ani nevím kolikátý film na toto téma jsem už viděla, ale rozhodně vím, že tenhle byl nejnudnější a nejslabší. Působilo to na mě dost ploše, postavy (kromě Martina) se chovaly divně. Chtělo by to zkrátit a nějak prohloubit.(11.5.2014)

<< předchozí 1 2