Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

Shaleman

Průměrný horor založený na lekacích scénách a slavné panence, která má nakonec méně prostoru, než kolik by si svým zjevem zasloužila. Je poznat snaha maximálně napodobit Wana, který má kouzelnou moc seskládat z klišé žánru poměrně atmosférický hit, jenže tam, kde Wan začíná Annabelle končí, protože není schopna atmosféru udržet a jednotlivé klišé zdárně vypointovat a tak 90% strašidelných scén, když se konečně rozjedou, rychle skončí zavřenými dveřmi nebo strašně klišovitým závěrem. Prostě film, který ukazuje, že by měla panenka Annabelle ještě nějaký ten čas zůstat zamčená u Warrenů. ()

newer_more

Nevím, jestli je to tím, že jsem se dlouho na žádný horror nekoukala, nebo prostě stárnu, ale......jdu si vyměnit kalhoty :-D ()

dudo0606

Spracovanie, aj keď z veľkej časti bolo schématické, sa mi páčilo pretože bolo predsa len niečím obohatené. Začalo sa to vlastne skoro ako na konci a potom sa vrátili k úplnému štartu celého teroru, ďalej ma milo prekvapilo, že bábika nebola tá ktorá ich tam napadá a útočí (bál som sa toho po chuckym) ale tam zakomponovali mytológiu démonov. Avšak atmoška skutočne mohla byť hustejšia a dlhšie trvajúca pretože to boli iba sekané ľakačky a napätia, no plynule to netrvalo a dlho sa to rozbiehalo. Synergicky je to nadpriemer no určite nie špička. ()

lakart

Ve své podstatě se jedná o velmi průměrný horor, místy i podprůměrný a špatně zvládnutý. Když se na to ale podívám čistě ze svého osobního pohledu, musím dát o jednu hvězdu navíc za strach, který ve mě vzbuzoval pohled na panenku a plačící dítě. Tahle kombinace v některých scénách mě nenechávala v klidu. Nemám obecně rád panenky a malé děti v hororech, proto to na mě působilo děsivěji než na ostatní. A navíc jsem před projekcí zjistil, že se jedná o volnou inspiraci skutečné panenky. 50% ()

Demonic189

Tretia * za skutočnú šukandu v hl.úlohe. Inač hororový priemer ako vyšitý, a to najmä kvôli neschopnej réžií a neraz priam amatérskej kamerovej práci, vďaka ktorej film občas vyzerá až televízne...50% ()

holub109

Velká horrorová slabota od Jamese Wana cobi producenta, oproti špickovému V Zajetí démonů ze stejného unuversa až směšné 45% ()

Acrobat odpad!

Bez debaty mám pocit že zavedenie povinnej vojenskej služby by mohlo odbremeniť tvorcov od týchto hlúpostí a strach by nadobudol opäť aspoň reálny rozmer. Dôvodom by mohlo byť aj to, že ak okolo seba vidím báť sa chlapov či ženy, tak je niečo zlé. Totižto tu je to o statickej kamere na bábiku, ktorá vlastne nič nerobí. A toho sa väčšina bojí. Ja tiež. Lenže tých druhých. (október 2017) ()

gemi

A zase ty lekačky! Když dojde invence, nastupují lekačky. Jako, solidně mě mrazilo v zátylku, ale ten příběh je tak neoriginální, jak to jenom jde. A na hlavu. Už jenom to, jakou obludnou panenku ta rodina koupí a rozplývá se nad ní. ()

Hellknight12

Prvý film je aspoň za mňa najslabší článok z celej trilógie. Nie je to úplne hrozné spracovanie ale malo to naviac. Herecké výkony aj efekty sú fajn ale scenár je slabý ako čaj. Úvod je fajn ale celý stred je nuda a nezaujímavá. Záver filmu je tiež veľmi dobré spravený. Film môžem odporučiť ak vás zaujíma, čo sa dialo pred Conjuring 1 inak skôr asi nie. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

Dudackoo

Annabelle Wallis podala asi najhorší výkon zo všetkých. Vôbec som jej to neveril že sa bojí, že má strach a že sa okolo nej niečo vobec deje. Ďalší herci v tomto filme tiež nezaostali za hlavnou hrdinkou a celý film tak po hereckej stranke zasluhuje asi tak * hviezdu. Ďalším aspektom čo mi vadil bolo zasadenie filmu. Myslím že byt niekde v centre mesta v bytovke nebude nikdy také strašidelné ako osamotený dom ala The Conjuring. V zaporných postavách som mal občas zmatok bo sa zjavovali nejak nelogicky. Film však mal par svetlých scén a aj pár ozaj dobrých lakačiek, neodporúčal by som si však pred filmom pozriet trailler, ja som tak neurobil a nelutujem :) Skúsim to ešte doma na Blueray domácom kine ked to príde. Do vtedy to však ostáva ďaleko za pre mňa kultovým The Conjuring. ()

Zombiepod

Produced by James Wan. Ďalší z filmov, ktorý sa podpíše pod známe meno, aby prilákal do kín divákov. Annabelle si však z filmov majstra moderného hororu berie len značku a rekvizity. Obsahovo, i obrazovo ide o pomerne obyčajný haunted house horor, ktorý neprináša žiadne inovácie, žiadne nápady, a často pôsobí ako nízkorozpočtový film. Neospravedlniteľné je už len to, že takmer polovicu stopáže využíva na oboznamovanie s postavami a ich problémami, kde sa sem-tam prihodí nejaká tá lakačka (väčšinou však starý, dávno známy trik), a neprekvapí ničím zaujímavým ani podstatným. V druhej polovici sa však tvorcovia spamätali, a akoby sa snažili dohnať čo zameškali na atmosfére a hororových scénach, ktoré film chrlí jednu za druhou, väčšinou celom vydarene. Koniec samozrejme otvorený, pre možnú dvojku. Annabelle je filmom, ktorý sa hrdo pýši známou značkou, a aj keď je niečo viac ako priemer, peckám minulého roku ako Conjuring či Insidious 2 nesiaha ani po kotníky. Keby námet dostane do rúk James Wan, stal by sa možno z toho ďalší horor roka. Takto sa film zaradí do dlhej fronty démonických hororov, a čoskoro upadne do zabudnutia. ()

speedy7929

Prvá polhodina = hororový zážitok, drama, akcia, krv, hudba (husličky v hororoch to môžem) krv a dokonca som sa aj zľakol hneď na začiatku. Po presťahovaní do bytu sme vo filme stretli Whoopi Goldberg a čerta z filmu buď Z čerti nejsou žerty alebo Princezna ze mlejna. Skorej by som to tipoval na to druhé. Ale prekvapujúce bolo, že neskočila z okna daná slečna, lebo aj z Harryho Pottera vieme, že rodičovská láska je silnejšia ako čierna mágia. Potom už bolo jasné kto sa obetuje. Na to, že spolupracovali z Jamesom Wanom tak fakt dosť slabé. ()

El Patron

Sice film nenabídl nic moc nového, ale po hororové stránce splnil co měl. Autoři si dávali záležet na načasování lekaček, ale párkrát jsem si všiml špatně se pohybující kamery což kazilo pocit z filmu. Ale při srovnání s Conjuring to má opravdu jen společný příběh. Přesto jeden z nejlepších hororů 2014. ()

Amynka

No, tak původně jsem měla v plánu střelit sem mrtě nasr...komentář směřovanej některým uživatelům(hlavně jednomu, jehož koment po shlédnutí filmu fakt nepobírám)...ale kašlu na to!Napíšu jediný:"Běžte na to do kina, stojí to za to!Fakt!" ()

liberita

Škoda preškoda tak nevyužitého materiálu. Námet mal pritom film jasný, už k nemu potreboval len slušný a napínavý scenár a pôsobivé triky, elementy ktoré by spoločným úsilím vytvorili perfektný a desivý horor, ktorý zostane ešte dlho v pamäti a nedá spávať. K vytvoreniu podobného diela ale nedošlo. Namiesto toho sme dostali naservírovaný viac než priemerný horor, ktorý často skĺzava skôr do rodinnej drámy. Som toho názoru, že kvalitný horor by mal byť gradovaný od počiatočného pocitu napätia k bombastickému finále plnému strachu, prekvapení a zvratov. V Annabelle sa však desivejšie scény často miešajú s konverzačnými, kde postavy hovoria doslova o ničom. Ako by mal film pocit že nás priveľmi vystrašil, tak nás chce trochu upokojiť, aby sme stále zostali sledovať. Vzápätí je ale ďalšia scéna opäť hororovejšia, však zo žánru netreba vybočiť úplne. A potom zase niečo na ukľudnenie (alebo skôr na unudenie) a tak to ide celý čas. Ani herecké obsadenie to nezachraňuje, Annabelle Wallis bola obsadená zrejme len kvôli zhode mena, ale zniesť sa dá, naopak na jej hereckého partnera sa vôbec nedá pozerať, v každej scéne v ktorej bol ma svojou neskutočnou neschopnosťou a stupiditou poriadne vytáčal. Myslím si a určite nebudem sama, že z Annabelle by bol oveľa lepší film, ak by sa ňom podieľal ten istý producentský tím, ktorý poznáme zo Zajatia démonov. Aj v ňom boli scény s bábikou Annabelle a hoci ich nebolo veľa, spolu boli oveľa lepšie ako celý film Annabelle. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra