Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Milda003

I přes mé vysoké hodnocení, cejtim zklamání.. Hlavní zaporak a zapletka je celkem dost neobvyklá.. Avengers když hodilo par lidem město na palici, tak zabili právě jemu rodinu a on se rozhodl, že se pomsti.. Ale nevynalezl super robota, kterej ničí město a je nezničitelný, ani se nespolečí s Bohem. Prostě odpálí bombu na jednání OSN a je převlečen za Buckyho a problém je na světě. Jeden problém je ten že při atentátu ukápne král Wakandy a schodou okolností je to fotr Black Pantera a druhá je, že Capitan Rogers je zbytečně moc zasadovej stane se z něho více méně zločinec a rozmrdá avengers na dvě půlky jen pro to, že chce chránit Buckyho před vězením.. Na 140 minut celkem nuuuuda nemyslíte? Ano je, tak tam přisrali Spiderboye kterej měl tu nudu asi zachránit, což se teda -alespoň u mne neosvedcilo. I Ant-man tam měl svých 5 minut slávy.. Celkově však film úplně špatnej nebyl, když si odmyslite tu absurdní zapletku, dozvíme se i trošku o okolnostech smrti staryho starka , což je celkem příjemné plus.. ()

Michal.Jezek

Nablýskané obleky, vynikající akční scény s luxusní kamerou, příběh, který měl smysl a pozvolna se rozvíjel, dialogy na velmi dobré úrovni, občas nějaký ten vtípek......jooooo.skvělá práce Russoovi, tohle mě bavilo. ()

boo-boo

Hneď na úvod to očividné - niektoré postavy by šli bez zásadného dopadu na príbeh vysekať a "záporákov" masterplan je prekombinovaná konina. Každopádne s nastavením, aké filmu predchádzalo a pravdepodobne aj značnými limitmi vyplývajúcimi z ďalšieho smerovania univerza si nemyslím, že šla Civil War natočiť oveľa lepšie. Vďaka fyzickejšej akcii je nielen autentickejšia ako takí Avengeri (hlavne tí druhí), ale zostarne pomalšie. Russoovci nesklamali, hoci Winter Soldier ostal v mojich očiach neprekonaný. ()

Lavinia

Na rozdíl od Age of Ultron únosné s pochopitelnou pointou, kterou jsem nezapomněla do 10 minut od shlédnutí. Spíš soukromá rvačka než občanská válka, prostě si sebraní superhrdinové dají do zubů z důvodů sentimentálně slabomyslných, jedni jsou pro to, dát se do služeb UNO (jako kdyby tato organizace někdy vůbec něco dokázala rozhodnout) coby nějaká policejní zásahová skupina na zavolání, druzí si na základě vlastní moci chtějí rozhodovat sami o sobě. Plno citovek o nebohých civilních obětech, záporáci na klíček, a ony bitky pro efekt a bez následků. Iron man prochází vývojem k totálnímu idiotovi. Celkem neškodná zábava. ()

Knor

A zase se povedlo. Bratři Russové to mají pevně v rukách a je to vidět. Vážnější ton mi tu sedí a dodává přece jen vyšší laťku a působivost celýho filmu. Superhrdinů je tu jak máku a i když mi to je už trochu proti srsti dá se to přehlídnout a užívat si to. Rozhodně prospěla přítomnost Spidermana a Antmana, protože oba jsou vsuvky na odlehčení a větší akčnost. Naopak Black Panther mi absolutně nic neříká a ten blbec s křídlama mě nudí k smrti. Každopádně se mi moc líbí propracovanej děj a pointa a bitky hrdinů proti sobě jsou luxusní. Finálovej zápas Kapitána a Iron Mana je epickej a z mýho pohledu tahle bitva naprosto rozdrtila letošního Batman vs. Superman, od kterýho jsem čekal právě takovouhle parádu. Výbornej komiksák, doufám, že se v tomto vážnějším stylu budou pohybovat i další Marvelovky ()

MickeyWolf

Rád bych Civil War neporovnával s BvS nebo Age of Ultron, ale asi to nepůjde. Protože tento film měl něco co ty předchozí ne: Hlavu a patu! Vše tu šlo přesně tak, jak jsem doufal. I přes rekordní počet postav byl film stále přehledný a nenudil, jelikož se tu stalo hodně zvratů, které divák potřebuje, aby se více soustředil. Krásně byli představeni známí i neznámí superhrdinové a herci se do rolí skvěle vžili, což nepochybně velmi pomohlo. Hlavně Black Panther byl skvělý a Spider-man, který poslouchá Alt-j? Co víc si přát... ()

Cooller

pro změnu začnu tou negativní kritikou a to směřovanou na toma hollanda... to jak spiderman vypadá a jak se chová je neskutečně hrozný až odporný a komixově neskutečně nepřesný a přesně díky němu beru novému kapitanovi tu jednu pomyslnou poslední hvězdu a jsem si naprosto jist že na nového spidermana do kina nepůjdu... zbytek měl přesně to co mít má... to co marvel tak dobře umí v divakovi vyvolat vyvolává i tady a nechybí ani sexy momenty svůdné scarlett x) ()

J.e.r.e.c

„I don't need your civil war!“ zpíval kdysi aktuální koncertní zpěvák AC/DC, ale já bych k novému marveláckému velkofilmu zase tak přísný nebyl. Ačkoliv, lhát se nemá, a tady se lže už v samotném názvu! A nejde ani tak o to, že žádná „občanská válka“ se ve filmu nekoná, to bych ještě prominul. Horší je, že tohle není Kapitán Amerika, jak ho známe z „Prvního Avengera“ a „Winter Soldiera“, tohle jsou prachsprostí Avengers 3! Film, který je, co se důležitých postav týče, bezpochyby tím nejpřebujelejším ze všech marvelovských comicsovek. Na rozdíl od jalových Avengers 2 ale tenhle stojí za vidění. Už jen samotná skutečnost, že přes (super)hrdinskou tlačenici na place se režisérům podařilo udržet celý ten nesourodý cirkus v jednom šapitó, dát každému z deseti principálů prostor pro jeho pár minut slávy a přitom neskončit s hlavou v záchodě jako nedávno kolega Snyder, zaslouží uznání. Bohužel, je to spíš uznání vyjádřené pokýváním hlavy, než nadšenými ovacemi, protože ten náboj, jaký měl Winter Soldier, tady prostě není. Místo do hloubky rozvinutých dvou tří linií jich tu máme třikrát tolik, ne úplně debilních, ale většinou pouze solidních. Na jeden mač je tu zkrátka příliš mnoho Kapitánů. Co mě překvapilo – konflikt dává smysl! Tohle jsem dopředu vylučoval, ale pletl jsem se jako trenér Vrba s nasazením Davida Lafaty na euru proti Chorvatům! Naopak, vnitřní pnutí mezi oběma hlavními borci je super a musím říct, že ve mně s odstupem od projekce dokonce celkem solidně rezonovalo, což bych u popcornové akce nečekal. Dál je tu pár východisek, která překvapí, zejména závěr, u kterého se dlouho zdá, že se stočí očekávaným směrem, a on místo toho zahne krapet jinam. Příjemné narušení stereotypu. Co mě naopak zklamalo, jsou bitky! Proti perfektně přehledným a nabušeným z Winter Soldiera je tady už moc trhané kamery a rychlých střihů, a v konečném důsledku i poněkud příliš „unreal akce“. Ale pořád je na co se koukat a ten ultimátní týmový gruppensex na letišti je nabitý nápady jako tělo atentátníka ISIS výbušninami všeho druhu. Celkově o něco slabší, než oba předchozí Capové, ale pořád lepší, než cokoliv jiného od Marvelu za poslední roky. 74 % ()

Majzlík

Nadbytečné množství postav je tu fakt spíš na škodu. Navíc boje mezi rozhádanými avengery jsou jako americký wrestling - jak vás to má bavit, když víte, že je vše jen na oko a že se v podstatě jen tak laškovně poplácávají po zadku, aby si pak za rohem řekli, že se vlastně mají rádi..? ()

DaweForeman

No tak tenhle díl byl trochu slabší, kdy onen příběh byl trochu vynucený, kdy mi to spíše připadalo tak, že si autoři řekli, že potřebujou nějak Avengery rozdělit na dva tábory a proč to neudělat takhlenc. Po příběhové stránce nic moc, kdy jediným zajímavým momentem byl akorát to zjištění na konci o historii Tonyho, Stevena a Buckyho. Jinak zbytek nic moc. Je taky hezký, že tak nějak postupně se ten tým lidí se superschopnostmi rozrůstá, kdy přidali i lidičky z posledních několika dílů univerza Marvelu, ale tak nějak v tomhle díle mi opravdu nesedl ten nový Spider-man a tetička May, kdy ani jednoho z těch herců nezvolili vhodně a ze Spider-mana vytvořili naprosto otravnou postavu. Samozřejmě jako obvykle si to udržuje super akci, spoustu zajímavý efektů a spoustu různých vtipných hlášek, ale jiné díly byly prostě lepší. ()

JohnZ87

Avengers 2,5? Rozhodně! Absence výrazného záporáka? Bohužel, ale tentokrát to až tak nevadí. Nicméně Daniel Brühl je velice charismatický herec a podobně jako v Rivalech to prokázal i tentokrát v roli Zema. Jeho motivy jsou po velkou část filmu zahaleny tajemstvím, ale nakonec jsou docela lidsky pochopitelné. A koneckonců dokonalá schopnost manipulace je velice silnou zbraní, která mezi Avengers zažehla ostrý konflikt. Nicméně kdo čekal démonického ultrapdaoucha, byl zřejmě zklamán. Další záporák Crossbones má bohužel zoufale málo prostoru a je odklizen ze scény dříve, než se stihne pořádně představit, což je velká škoda, protože v této postavě podle mě dřímal velký potenciál, který zůstal trestuhodně nevyužit. Zbytek děje se soustředí na vnitřní konfilkt mezi Avengers a současně jsou také představeny nové postavy - Black Panther, Spiderman (včetně nečekaně mladičké a sexy tety May) a generál Ross v podání Williama Hurta, který si tuto roli už střihnul v Incredible Hulkovi. Postava Black Panthera je velmi sympatická a podle mě s přehledem utáhne vlastní film. Od teenage Spidemana jsem toho příliš nečekal, nevyzrálost mladičkého Spideyho je nepřehlédnutelná, ale zjevně je to záměr tvůrců vtisknout postavě tento atribut, takže na Toma Hallanda se asi nikdo zlobit nemůže, ten svou práci odvedl dobře. Prostor dostal také Ant-man, který se konečně zvětšil a podle mě je to jeden z nejvýraznějších momentů filmu. Jinak se celý film točí hlavně kolem vztahu Captain - Bucky, od čehož se v podstatě odvíjí všechno ostatní včetně ústředního konfliktu hrdinů. Tony Stark mi svou občasnou umanutostí vůbec poprvé dokázal lézt lehce na nervy, což jen potvrzuje herecký rozsah Roberta Downeyho Jr.. Black Widow je svůdná jako vždy, tentokrát mi ovšem při granátové scénce v transportéru na chvilku zatrnulo... Filmařům se občas daří brnkout na divákovy emoce, stejně tak jako přijít s nějakým tím překvapivým odhalením (pravda o smrti Tonyho rodičů). Ostatní postavy si udržely svůj standard z předchozích filmů. Falcon dostal o něco více prostoru, Scatlett Witch také slušně vynikla a vidět Visona v civilním oblečení působilo trochu vtipně. Souboje jsou působivé, jen bych vytknul občasný nepřehledný střih, což trochu zabíjí vyznění některých akčních scén. V každém případě je Občanská válka o chlup lepší než letošní střetnutí Batmana se Supermanem na velkém plátně. 80% ()

darthhokro

Opět málo záběrů na prdel paní Johanssonový, takže dost zklamání. první půlka filmu je totální nuda, pak se to ale celkem vysmrdí, hláškama hmyzomužů. Tož 2,5 hvzdičky ať nežeru. ()

TommyDiamond

Marvel chtěl mít stůj co stůj trilogii Capitána Ameriky a po dvou úžasných dílech se suveréním a podmanivým příběhem to najednou vypadá, že není o čem natáčet a že stojíme kdysi v mrtvém bodě.... Možná by se stalo víc, kdyby si Tony se Stevem na pískovišti rozházeli bábovky a tak mě příběhově příjde třetí capitain amerika hodně slabý a v globálu, tedy alespoň v tom marvelovském se nikam neposouváme. Protože až se opět objeví ultron, tak na nějaký hloupý zákon osn si nikdo ani nevzpomene.... Neúnosné je i jak se naši avangeři při soubojích šetří a nedokáží zasadit eliminační úder. Celé to je takové kočkování na oko a jedno velkozbytečné divadlo. Hrůzu dějové linie tu tak zachraňují především superhrdinský humor, rozmanitost jednotlivých postav a skvělé akční scény... Nenudil jsem se ani minutu, ale na víc než tři hvězdy to bohužel nebude... ()

departed

Takže zase to, co se mi stalo u předchozího Capa. Technická stránka filmu skvělá (práce s kamerou a střih během akce), ale příběh opět jedna velká pojebanice. Ti spolu navzájem nesouhlasí, tak se jdou navzájem mlátit, stejně nikdo neumře a na konci jsou všichni zase velcí kámoši. Koloběh se opakuje. V tomto případě však s jednou velkou změnou. Řeší se tu dopad avengerovských akcí na společnost a lidské životy. A ubralo se na nuceném infantilním humoru. Óóó pozor, díky tomu je z toho hned dospělej film, i přestože tam jeden týpek nosí ,kočičí' oblek (z čehož si dělaj prdel i v samotným filmu). Na palici. Dejte Russoovým do ruky nějaký akční film z civilního zasazení prosím. Nebylo to sice takový peklo jako AoU, ale to fakt jen díky režisérům, nikoliv scénáristům. Avšak z nějakého důvodu jsem se na to i přesto koukl, i když jsem dopředu věděl, že přesně takovýhle pocity budu po zkouknutí mít. ()

Dampfer

Jsem už asi na Marvel zlý, ale hranice si přeci jen stanovuje sám. Civil War rozhodně překonává druhého kapitána vtipem i příběhem, snad ve všem válcuje hrozného Ultrona, ale stále mi nenabídl to, co možná až naivně očekávám od dalšího komiksového filmu. Buďto solidní pocit z vtipné a hravé komixárny, což snad přinesou opět Strážci galaxie, nebo epický WOW! výkřik, který naposledy u Marvelu na výbornou zvládla První třída. Jenže třetí kapitán je další "v řadě". Ne že bych se nebavil, jenže krátkou dobu předem jsem si dal příjemnou Antmanovskou jednohubku a očekával jsem nášup v podobě tohohle filmu. To byla chyba. Nový Spider Man a zapojení mravenčího superhrdiny skvělé, rozmanitost prostředí taky a Daniel Brühl sedl perfektně, ale co ta slibovaná gradace? Rozhádání týmu Avengers by se mělo založit na něčem lepším než vytahováním smetí z minulosti a i úloha Buckyho mě nechávala v klidu, i když jsem cítil, že toto tvůrci nechtěli. Holt, jsem přemlsaný komiksovými filmy, ovšem parta Stana Leeho nám své filmy dává v takovém tempu, že to nejde jinak. Jestli chtějí překvapit a vystoupit ze sobě samým naordinované lajny, ať se snaží víc. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Jó, akce a efekty dobrý, ale pořád dokola a nějak nepoznám rozdíl od předchozích dílů. Čím víc Avengerů, tím víc "slátanina". ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)