Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Flav

Zřejmě spoustu komixáčů tímhle naštvu, ale není k tomu moc co říct. Přidejte tam ještě Godzillu, sedm statečných , rytíře kulatého stolu, mimozemštany a mate to už konečně všechno. Celý film je opětovně protkán podprahovým cílením na nejnižší lidské pudy. Vyvolat strach, paniku, beznaděj a zároveň nabídnout okamžité a jediné správné řešení. Jenže to co je pro někoho dobré nemusí být dobré taky pro druhou stranu. Američtí filmaři si už nějaký čas nedělají žádné vrásky se strukturou a sledem příběhu. Naprosto triviálně podané rozdělení na záporné a kladné. Jinak řečeno jak se nám to dle namodelované situace hodí )). Jednostranná propagace nadřazenosti, nezničitelnosti a jediného správného názoru už leze na nervy. Ukázky mega katastrofických scének k vyvolání sounáležitosti aby se ospravedlnilo další brutální počínání a následný děj příběhu, který stejně žádný není, jen vynuceně vyvolává další otázky nutné k pokračování nepřeberného množství nesmyslů a slátanin do dalšího dílu. Nekončící pobíhání, rozbíjení, ničení, mučení čeho nebo kohokoli dnes již patří k naprosté normě. Snaha o zvrat v nalezení vlastního „Já“ hlavního hrdiny vyznívá naprosto ironicky. Neustálé opakování beznadějných klišé typu „Musíme všechno a všechny zachránit“, i když o ostatní jim vůbec nejde, což je vidět téměř z každého záběru, nebo „My jsme ti jediní a jedině po našem je to správně“ atd. Velmi ubíjející filmařské politikaření zatažené do snahy o nadčasovou linii opatřenou spoustou nesmyslů které neexistují a nebudou existovat ani v té marvelo-americké nabízené budoucnosti, ale důležité je, že to má spád a hromadu akce. )) Výkony herců nemůžou ničím překvapit natož oslnit. Žádné nové tváře a o originálních prvcích nelze vůbec mluvit. Další dílko s cílem vytáhnout obrovskou hromadu peněz z kapes náctiletých, kteří z nudy půjdou na cokoli a na to další co bude následovat po tomto kýči také. Marvel nad tou debilitou musí jásat. ()

movie_fan

Do kina som sa tešil, ako keby boli Vianoce :D A pre mňa vážne prišli. Tento film mal všetko čo som očakával a dokonca viac. Spider-Man zvládnutý bravúrne, Maguire a Garfield môžu plakať a schovať sa do kúta, pretože Holland je Spidey, na ktorého sme čakali. :D Panther super a Downey podáva zas a znova neuveriteľný výkon. Musím taktiež pochváliť scénar a celkové prepojenie všetkých filmov. Dlhá stopáž by podľa mňa mohla byť ešte dlhšia. Videné v IMAX 3D a bolo to super. Jediné čo mi prekážalo, bola občas roztrasená kamera a tie nápisy cez celé plátno. Inak bezchybné. ()

ExtrezyCZE

Film byl skvělý ale nějak mi tam chyběla ta akce na souboj mezi avengery jsem musel čekat až skoro ke konci a navíc nebyl ani tak brutální jak jsem si představoval. Ukázal se tady i spiderman zase s jiným hercem a ted ke všemu ještě otravnější než předtím. Příběh byl zajímavý ale proto že jsem se na film moc těšil přečetl jsem si online komiks tak jsem od filmu očekával to samé jenže jsem se zmýlil. Film byl dobrej i přes nějaký věci co mě srali jsem si film užil 5/5* ()

harry456

Ve výsledku třetí díl Captaina Americy s podtitulem Občanská válka hodnotím jako jeden z nejlepších superhrdinských blockbusterů vůbec. Překonal totiž veškerá má očekávání a ani na vteřinu jsem se nenudil a nemusel se dívat na hodinky. 148 minut uteklo jako voda a přiznám se, že takovou radost jsem měl naposledy po projekcích druhého dílu Návrat prvního Avengera a prvních Avengers. Snímku nechybí napínavá akce, výborná choreografie, opojné vizuální efekty, skvělý scénář, perfektní režie, střih, zajímavé lokace, nádherné kostýmy a charismatičtí herci. Čeká vás tedy nezapomenutelný akční zážitek roku! ()

Icewalk

Brutální nářez. Spojení převážné většiny všech MARVEL hrdinů do jednoho epicky předraného souboje. Za velmi povedené provedení musím pochválit nejen scénaristy. Ve spojení geniálního střihu a vizuálních efektů s doprovodem neuvěřitelně gradující hudby nešlo při epických momentech jen nečinně sedět. Také oceňuji geniálně a napínavě zakončený konec. Tenhle film naprosto doporučuju; a to nejen všem fanouškům Marvelu. 90% ()

Callistor

První polovina filmu se až příliš vlekla. Ale příjemně mě překvapilo, že dějová linie směřovala jiným směrem, než jsem očekával podle traileru. Plusem tedy je, že Civil war není jenom o rvačce Kapitána a Starka. ()

JamesR

Kapitán America je zpět a je lepší, než kdy dřív, jo a hádejte kdo ještě, no ano, "Your friendly neighbour Spider-man". Bratři Russoové se nechali slyšet, že chtějí jiného Kapitána, takového, jaký tu ještě nebyl. A díky jejich skvělé režijní práci se jim to povedlo. Stíhají ve filmu sledovat osudy jednotlivých hrdinů, představení nových postav, vývoj postav již známých a spoustu skvělé akce a co víc, je to vážně zábava. První polovina filmu je hodně vážná. Koneckonců jde o rozpad Avengers a to nelze brát na lehkou váhu, ale lze brát vážně bitku, ve které je zároveň Ant-man i Spider-man? Bitka na letišti totiž nabízí skvělou kombinaci vtipu, akce i posunu v příběhu. Co se týče Spider-mana: tleskám. Trvalo pět filmů, než někdo konečně přišel jak na to. Konečně je to takový Spider-man, jakého jsme všichni chtěli. Stejné platí pro Black Pantera. Konečně slavný Wakanďan opustil stíny a vyšel na světlo a je to jen dobře. Brühlův Zemo byl jiný, než jakého jsem si ho podle komiksů představoval, ale jako pojící prvek a šedá eminence byl zajímavý. Určitě to není záporák Lokiovského typu, ani nemá být, ale dle mého názoru funguje výtečně. Ale co je nejdůležitější, Kapitán Amerika je výtečný, jeho vnitřní boj mezi přátelstvím s Buckym a Avengers je brilantní, obecně celý vývoj Kapitána v průběhu filmu je neskutečný (hlavně obě Carterové) a ač se říkalo, že s takovým množstvím Avengers v Kapitánově filmu se s z toho stanou Avengers 2,5, tak se Russoovům podařil udržet Kapitána v čele a na prvním místě. Film stojí určitě za zhlédnutí, ať už jste fanoušek Marvelu nebo ne. ()

ArchAngel_

Spolu s Guardian of Galaxy asi zdaleka nejlepší MARVElovka. Skvělý “hrdinský“ film … skvělé dialogy, žádná hluchá místa, všechny postaveny jsou tam přesně tak, jak mají být, a ty co tam nejsou tam nejsou správně :). Skvěle natočeno, výborné triky, prostě parádní podívaná … Scarlet Witch do toho!!! Mimochodem vedle tohoto filmu vypadá BATMAN vs Superman opravdu jako hodně nezvládnuté dílu. Velmi podobná tématika, jenže MARVELu souboj hrdinů funguje, stejně jako prezentace postav a celý film není zmateně a uspěchaně spíchnutý horkou jehlou. DC to nezvládlo a MARVEL jim ukázal přesně styl a cestu jak to mělo vypadat … Za mě 9/10. ()

Martin29

Je to mezi 3 a 4 hvězdami. Batman Vs Superman Úsvit Spravedlnosti mě přišel v tom tématu lepší a údernější. Spoilery Zemo je zde zbytečný jeho plán je blbost (proč chtít sejmout 2 avengery a Buckyho,když můžu sejmout všechny navíc Bucky v Sokovii nebyl ) scéna s supervojáky podobným Buckymu jde též do háje a je zbytečná jelikož se nijak nerozvine nemluvě o tom, že je to další z záporáků Hydry co půjde nejspíše do kopru celkově i Hydra je asi v háji. Celkově ta scéna co měla předzvěst Civil War je postavená na hlavu (ze všech možností co měla vyhodí Crossbonese zrovna do budovy nemohla ho vyhodit do vzduchu a sejmout ho tam). Některé scény jsou vyloženě blbé Vision s Scarlet Witch v jakémsi baráku a není schopná se z tama dostat, aby o několik minut později řekla, že potřebovala jít na vzduch. Scéna na letišti je hodně dobrá,ale kazí ji opět některé detaily (zrada Black Widow navíc tato postava mě čím dále více bere méně a méně) Předchozí Winter Soldier mě též moc neuchvátil, ale líbil se mě více. Z nových postav zaujal Spiderman (ne jako herec, ale ty vtipy Garfield i Maguire mě přišel lepší) naopak nějak mě nebere Black Panther Jinak Ross tam byl úplně zbytečný ()

jakubesd1

Mám rád keď sa film vydarí ako má a ešte prekvapí , ako by to malo byť . Film Captain America Civil War je asi od prvých Avengerov najlepšie režirovanou Marvelackou záležitosťou . Bratia Russovi si poradili veľmi dobre aj s charakteristikou postáv a diania celého , takého dlhého príbehu ktorý má dobré tempo . Takže ja som len vďačný že to nebola podobna "sračka" (sorry guys) ako bol Ant Man ale že to bola kvalitná práca . Diki moc -next stop- Doctor Strange- ()

VVee69

Ani ja sa nevyhnem porovnaniu s najocakavanejsou komixovkou tohto roku a CA:CW proste poraza Batman vs. Superman na vsetkych frontoch. Scenaristicky, efektami, spracovanim, bojovymi scenami, bad guy takisto lepsi. Vnutorny konflikt postav je podla mna vykresleny vierohodne a clovek chape postoj oboch stran. Je to posunute trosku temnejsim smerom, suboj kapitana a ironmana je takisto fajn. Suboj na letisku na jednotku. Co ma velmi prijemne prekvapilo je novy spiderman. Priznam sa, ze som sa trosku obaval pruseru ako v pripade Amazing Spiderman, ale v tomto filme dostal Spiderman viac ako slusny restart, takze som zvedavy aky bude solo film. Viac menej nemam ani velmi co vytknut a tento film by som radil medzi to nejlepsie od Marvelu. ()

Gwater

Tak jako po Vetřelci začalo být v dalších filmech "převetřelcováno", tak i tady je těch "hrdinů" přemíru (privela). Ale humor Spidermana a Antmana stojí za to. Škoda, že to nebylo korunováno tvrdším humorem Deadpoola. ()

NagatoPein

Naivné, detinské? Superhdinov môžem, keď sa neberú vážne. Guardians of Galaxy, Avengers a podobné humorné jazdy. Keď sa však snažia brať vážne a pritom sa nerešpektujú žiadne fyzikálne pravidlá, žiadna všeobecná ľudská psychológia a vôbec absolútne celý koncept akejsi vážnosti ala Rodinka Úžasných, že superhrdinovia robia viac škody ako úžitku tak ich treba skryť (aj keď ten fiktívny svet zachránili asi 5x pred totálnym zničením)... prepáčte ale vážne nemôžem keď sa vo filme vyskytne taký logický lapsus, citujem: ,,Čo s ním (Capitan America) urobíte, keď bude klásť odpor? Zastrelíte ho? - Áno " A v scéne kde bojuje s Ironmanom donho strieľa akési rakety alebo lúče a to mu vôbec neublíži, ale guľka ho zabije? potom preboha nech si ironman prerobí svoj future oblek na obyčajné sériové vyrábané strelné zbrane a nech strelí raz a svojho protivníka zabije. Ale nie, to by nebolo cool, to by nešlo. Asi som už príliš starý na také niečo a to mám 20 rokov. Akčné scény ala rýchlo zbesilo 7, chytím motorku v plnej rýchlosti a hneď na nu nasadnem a idem, scarlet bojuje proti 3krát tažšiemu súperovi a jiujitsu chmatom ho zvalí na zem, alebo ho proste udrie a on to nepredýcha a x ďalších vecí... To chcem naozaj tak veľa aby tieto hrdinské sériovo výrabané produkty aspoň trochu rešpektovali svet, v ktorom pôsobia? Niektorý tvrdia, že v tomto diele dostal každý charakter tak akurát priestoru. Ja hovorím, že každý dostal tak málo priestoru, že som ich všetkých znenávidel a to dokonca aj môjho obľúbeného Ironmana. Nie, tento koncept vôbec nefunguje, je to málo času aspoň na tretinové vykreslenie nejakého charakteru, nie to ešte celého tímu. Jasné, že to zarobí, lebo ľudí to momentálne baví. Momentálne... Ak ale budú naďalej vychádzať takéto braky ako Batman vs Spiderman, pardon Superman alebo toto tak trento žáner čaká skorá smrť. Chválabohu za to, teším sa na to. ()

JancakV

Skvělá akce, pro fandu komixu i fajn zábava, která si 5* zaslouží. I když půlku * bych ubral, protože nedorozumění mezi dvěma stranami superhrdinů by si nejpozději na letišti vysvětlili a k megabitce by nedošlo. Vadilo mi automatické obvinění a odsouzení WS bez dalšího zjištění detailů. Naopak chybějící záporák, jak tu někteří píší, rozhodně nechyběl, ale bylo jich tu víc. Ať už pomatený mstitel nebo pakt bůhvíkolika států s úřednickou snahou kontrolovat někoho, kdo se může kontrolovat pouze sám (jak už dávno ví Hulk). Prostě všehoschopnýmegapadouchsintergalaktickosilou se neobjevuje každou chvilku, na rozdíl od DC :-P, ale chystá se to každým filmem. Mimochodem například Hydra nebyla zrovna malým záporákem, i vzhledem k tomu, že stále není zdaleka zničena. ()

kareluh

Vynikající scény, parádní bojové scény, efekty, skvělá kamera. Když však od tohoto dokážete poodhlédnout, tak je tam? Důvod rozdělení "A" nijak extra nevytěžen. Nevytěžen příběh zabití rodičů Starka, což ani na konci onen vrah k tomu nic neřekl - např. že byl ovládán jinými. Nebo proč tedy měli podepsat onu dohodu? Prý dělali za sebou spoušť a bylo zabito mnoho lidí, což prý bylo špatně a trestné. Takže podepište = budeme vás ovládat a řídit vás = a světe div se, vaše zmiňované vraždy zlegalizujeme a světe druhý údiv - už vám nic nehrozí. Atd. Atd. Škoda. Snad 7 paralelních příbehů, které mohly být provázány nějakým osmým silným přéběhem, popřípadě některým. Snaha byla. Škoda, buď se nepovedlo, nebo je to výborný film alias předskokan pro další díl Spidermana. Jsem fanda těchto filmů, rád se na ně dívám několikrát, proto hvězdičky tři. Neb při odchodu z kina, jaký jste měli pocit z příběhu filmu? Z akčních scén určitě jako já famózní ;) ()

mareknovAk

Film byl po všech stránkách vynikající. Efektově úžasné a herecké složení jakbysmet. Podle mě nejlepší film od Marvelu vůbec. ()

Zerathus

Povrchně skvělé, ale pod povrchem to zas tak parádní není. Pomineme některé nelogické věci a klišoidní zvraty a vyjde nám slušná komiksárna. Trochu lepší než Winter Soldier. Mnohem lepší než BvS. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)