Neutečeš

• USA It Follows (více)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

jpacuta

Je to originální, pěkně natočený, pěkně zahraný. Tím pozitiva končí. Je to odosobněný do bodu, že vám na postavách nezáleží, není to děsivý a má to takovou premisu, že ani konec za to nestojí. Škoda. ()

Kosi..

Tomu říkám příjemnej teen horor! Zajímavě nastavený pravidla "hry", docela sympatická parta děcek, chladná atmosféra vylidněnýho Detroitu. Disasterpeace taky zplodil vskutku mrazivej materiál. Nechybělo málo a bylo to za plnej počet. ()

Sharlis

Chvilami to ma solidnu hororovu atmosferu, ale je tam i dost prazdnych momentov, ktore spomaluju tempo filmu. Vo finale to urcite nie je viac nez priemerny low budget horor. Ak si fanusik hororov, tak za jedno pozretie urcite stoji. ()

Lilith03

Připadám si, jako bych byla až ta špatná když čtu tak pozitivní recenze a já jsem přitom z filmu tak zklamaná. Nesedl mi prostě. Nebavil mě, přišlo mi to hloupé a postavy reagovaly divně. Nepotřebuji jednu lekačku za druhou, stačí mi napětí a zajímavý příběh, ale s tímhle prostě nemůžu být spokojená. Film mohl být o dost kratší, spoustu nudných scén. Jediné pozitivum je ta mě Maika Monroe, kterou mám ráda a hraje vsutku dobře. Hudba byla fajn a to už je asi vše co i filmu můžu říct. Ke zhlédnutí bych ho nikomu nedoporučila, možná tak někomu 12-16 let... ()

karnifex

To slabé hodnocení mě překvapuje. Já tedy nejsem hororový expert, ale tento film má podle mě vše, co se od tohoto žánru očekává a navíc skvěle zvládnuté: napětí, atmosféra, mrazivě strašidelné scény. Kromě toho je vizuálně výborný (tak dobré kompozice jsem viděl naposled v Barry Lindonovi), denní i noční scény jsou nádherné (projížďky městem, hřiště s houpačkou). A navíc to zvláštní bezčasí,  podivná absence dospělých a ještě podivnější výprava do "města" - zneklidňující, něco sotva naznačené, tajemné.. ()

F2003F

Ukážkový teen horor (teoreticky slasher), ukážková artovka, ukážková atmosféra, ukážkové obsadenie a výkony, UKÁŽKOVÁ MAKETA efektnej funkčnosti v kreativite prevedenia a štýlového rukopisu bez základovej originality, ukážkový des a hlavne ukážková KRÁSA žánru. Úžasne ponurý (tiež ukážkový) soundtrack ma natoľko dostal, že si ho občas musím zabrnkať na piane. S Ghostland top dekády 2010-20. Skvelá ukážka ako sa to má a dá robiť. ()

joslin246

WTF?!!! Jediné co mě zaujalo byla hudba, herecké výkony ok. Ale celkový koncept? Umírala jsem, kdyby to byla krátká povídka vyhráli by, takhle mě to mučilo k smrti. Na CSFD (tím nechci nikoho nas***) ale můj názor je, že spousta lidí neumí hodnotit horory a pak když jdu do kina podle zdejších komentů, brečela bych. Je to jen můj názor. ()

Lillyilly

Doprdele co to bylo? Tak tomuhle fakt nevím co dát za hodnocení. Když na to mrknu z pohledu dnešních hororů tak to byla uplná sračka. Když na to kouknu jako na starej total B horor - k čemuž by mi seděla i ta hudba - tak jako pecka. Tak co teď? Jinak ten nahej chlap na střeše bráku mě totálně rozsekal a začala jsem se chlámat na celý kino... ()

HororSamael

Viděno v kině - špatná volba. Ten film, ač má 70% stojí ani ne za 50%. Špatný úplně ve všem. Zvuk, kamera, herci. Nesmyslné přeskakování v obraze, pointa žádná, krom - bacha na sex, můžete si odnést domu nejen breberky.... ()

Mr.Spaghetti

Skvělá hudba, děj od postav naopak vůbec nikam neutíká. Příjemná kamera a jednotlivý záběry jsem si moc užíval. Jeden horor mi po delší době stačil a jsem rád, že to byl právě tenhle :) ()

n_n2

Naozaj sa mi to páčilo. Dej i vizuálna stránka po celý čas zostávajú mrazivé a vkusné. Možno to nebolo dokonalé, ale môj vnútorný hipster mi nedovolí dať ani o hviezdu menej. ()

Strid

Bylo to docela zajímavý ale mohlo tam bejt trochu víc lekaček, aspoň tak 3 by stačily ale jinak to bylo dost napínavý hrála u toho zajímavá a zneklidňující hudba ale moc děsivý to teda nebylo jen nějaký menší krátký scénky hlavně ze začátku. Čekal jsem na konci nějakou pořádnou brutální lekačku ale ono nic ten konec byl zajimavej ale ne desivej takže je to spíš zajímavý film než hororový film ()

Richie4422

Sexom proti duchom. Nudné a otravné dlhé zábery, ktoré sprevádza atmosfericky tváriaci sa podmaz. Hororových klišé tu nájdete ako húb po daždi a niekoľko nelogickostí tu zrátate tiež. Ale nápad fajn, pár scén je tu dobrých a teenage sex vždy zdvihne náladu. ()

zipS

Zaujimava vec.. urcite si to nezasluzi Odpad! a celkovo by som to zaradil ku tomu lepsiemu co sa da zhliadnut. Dnesne mystery horor movies su vacsinou pekne srajdy.. ale nastastie tento medzi srajdy nezapada ani zdaleka. Urcite odporucam pozriet. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015