Tales of Halloween

• Velká Británie Tales of Halloween
Horor / Povídkový / Komedie
USA, 2015, 92 min

Jose Pablo Cantillo, Keir Gilchrist, Austin Falk, Gracie Gillam, Lin Shaye, Booboo Stewart, Greg Grunberg, Sam Witwer, Cameron Easton, Barry Bostwick (více)

Súbor hororových príbehov viažúcich sa k tematike Halloweenu.
1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovateľka so svojím priateľom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý natoľko túžil po sladkostiach, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween opäť a opäť pátra po svojich sladkostiach. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly.
2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu, a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať.
3. Trick - Partia priateľov sa na Halloweeu dobre zabáva. Na dvere každú chvíľu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom.
4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila.
5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ľudí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a tuší, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný.
6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna MacIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa koledníkom prizerá so slzami v očiach. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že to jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho.
7. This Means War - Medzi majiteľmi dvoch domov stojacich oproti sebe sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi.
8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol veľmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan, ktorý vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu.
9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna veľmi bohatého muža. Problém nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Pre únoscov sa, naopak, namiesto očakávaného zárobku začínajú obrovské problémy.
10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad, si najskôr myslí, že ide o vtip, ale po niekoľkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné. (Marceloo)

Trevor

Prekvapilo ma, že som nakoniec udelil až o 2* vyššie hodnotenie ako najväčší filmový fanúšik ktorý je zároveň veľkým priaznivcom Halloweenu. Je síce pravdou, že niektoré z desiatich poviedok neboli príliš vydarené, tie však vykompenzovalo minimálne 5 zvládnutých na veľmi dobrej úrovni. Už prvá poviedka Sweet Tooth naznačila, že v tejto kompilácii halloweenských príbehov pôjde do tuhého, avšak bude to podané humorným spôsobom a hororové komédie priam zbožňujem. A, prirodzene, nezabudla sa ani na Romerovu Noc oživlých mŕtvol a aj vďaka tomu takéto pozitívne hodnotenie. Mňa skrátka hororové kraťasy bavia. ()

Pirabin

Mám strašně rád povídkové filmy a mám strašně rád Halloween. Tenhle film trpí na jednu věc - a to, že je toho moc. 11 příběhů narvat do 90 minut je na nic. Zbývá cca 8 minut na příběh a než se nadějete jste o dva příběhy dál, aniž byste vstřebali třeba ten dobrý. A těch dobrých fakt pár je. Hned první díl je docela fajn Urban legenda, pak je tam úžasně vtipná srdíčková záležitost ohledně omáže k Pátku 13. (víc říct by byl spoiler) nebo pokus o Wanovinu. Nějaké věci mají času málo, nějaké jich mají zbytečně moc a navíc film nespojuje hlavní linka, ač jsou na jiné díly odkazy nebo se postavy potkávají, ale rozhodně to není na úrovni výborného Trick 'r Treat. Pokud hledáte dobré Halloweenské povídky, tak si dejte raděj ten. Alespoň nebudete muset koukat na podivnou povídku o dívce, která nemůže mít děti a je pavouk nebo čarodějnice a mučí Jeníčka a...jo vůbec nevím o co tam šlo. ()

TheDon

Devatero řemesel je desátá bída. To stejný platí i o tomhe spektáklu. Připomíná mi to ABC´s of death, kde z té přehršle povídek byly zapamatovatelný a koukatelný asi dvě. Bohužel je to tak i v tomhle filmu. Za zmínku stojí hned první Sweet Tooth, fajn lekačka v Grim grining ghost a bezva skřet co se vrací jako bumerang The ransom of rusty Rex. Na víc než dvě hvězdy to ale fakt nestačí. 40% P.S: A christmas horror story si najednou zaslouží o hvězdu víc a ty čtyřhvězdový hodnocení tady fakt nechápu. ()

peiton

O horore nemôže byť ani reči.Halloween story,kde jeden minipríbeh sotva začína a tretí už končí..WTF??Ani jeden nedokázal upútať moju pozornosť.Detskí predstavitelia tu hrali prím v rôznej polohe a verím,že si to aspoň užili.. Na spestrenie halloweenskej noci povedzme,že dobré,ale bonus v podobe vraždiacej tekvice a malého mimozemšťana snímok ešte viac udupáva do zeme.Natíska sa mi otázka či tento počin bol pokus o vystrašenie, pokus o vtip alebo len pokus??Každopádne hrôza tkvie už v samotnom zrode myšlienky. ()

honajz2

Stalo se jedné noci ve Městě Bláznů, 10 příběhu a to právě během Halloweenu. Pojďme si rozebrat tuto významnou a pro někoho i poslední noc: 1. Sweet Tooth - Tenhle příběh měl cosi do sebe, za tak krátkou dobu dokázal vytvořit celkem dobrou atmosféru a zajímavý příběh. Asi nejlepší příběh ze všech. (4*) 2. The Night Billy Raised Hell - Ne úplně zasloužený trest pro jednoho osmiletého kluka od jednoho zvláštního muže. Snažilo se to být vtipné - nebylo. Ale ten konec je celkem dobrý. (2*) 3. Trick - The Strangers s dějem. Na 10 minut dostačující (a pro mě důkaz, že by se i The Strangers dali shrnout takhle rychle a asi by to bylo i lepší). Sice to pak v tom finále působí lacině, ale co už, jeden z těch lepších příběhů. (3*) 4. The Week and The Wicked - Nic moc, teda... Sice ta zlá trojice mi tak strašně lezla na nervy, že jsem si přál vidět, jak to pořádně schytají, ale konec neukázal z jejich smrtí nic. I ta příšera vypadala celkem lacině... Ale dalo se to. (2*) 5. Grim Grinning Ghost - Nic o jakémsi duchovi, co se na konci prostě zjeví a dál... prostě nic. Snaží se to o vybudování atmosféry, avšak neúspěšně. Snahu ale ocením. (1*) 6. Ding Dong - Nejspíš nejhorší příběh, který sice má zajímavý nápad, ale je tak špatně a lacině provedený, že ani ta snaha se tu nedá ocenit. Ani vtipné, asi děsivé, spíše amatérské. (odpad!) 7. This Means War - Dopadlo to úplně jinak, než jsem čekal a o dost trapněji. Naprosto nevtipná blbost, která je jenom o něco málo lepší než Ding Dong, ale opravdu jenom o málo. (odpad!) 8. Friday The 31st - Trapné. Víc se k tomu nedá snad ani říct, možná bych ocenil ten nápad s mimozemšťanem, ale ono je to tak trapné,jak se to snaží působit vtipně... (odpad!) 9. The Ransom of Rusty Rex - Konečně zase něco koukatelného, tentokrát o dvou chlapech, co unesli dítě, jenže to dítě bude spíše věznit je... Pointa celkem dobrá, a kdyý už, aspoň jsem se pousmál. (2*) 10. Bad Seed - Vraždící dýně. Proč ne, tohle byla celkem sranda, zasmál jsem se u toho, tak proč ne, taky to hezky odkazuje na předešlé povídky, jsem rád, že aspoň na konci jsem dostal povídku z druhé poloviny, která by se vyrovnala té první. (3*). CELEK: Zklamání, zatímco první polovina celkem šla, ta druhá prostě ne. Hodnotím 2* ()

Martin741

Nejsem hororovy expert a nepovazujem sa za znalcu hororov - uzivatel Psychor rad o sebe velkohuba prehlasuje ze je hororovy expert. Ja ne. . Mam ich rad, napokon az horory ma naucili ze dobro bojuje so zlom /dobro ma zvitazit, to je jasne/. Tuna ide o 10  poviedok, ktore natocili rozni reziseri. Ta prva poviedka bola hororovo dobra, chlapec sa spraval dost netradicnym sposobom. Potom nasledoval tusim Bousman, ten reziser je ale len rutiner bez talentu, do hororov sa nevyzna, ukazala to napokon seria Saw. 8. poviedka bola doslova uboha, toho mimozemstana si mohli odpustit. 56 % ()

Rodriguez

Jeden z mála povídkových hororů, který mě opravdu bavil a nenudil (krom dvou). Velmi slušná kvalita zpracování i hereckých výkonů. Prostě horor jak má být a některým povídkám by to slušelo jako samostatný film! 80% ()

dubinak

Chtěla jsem jen neškodnou haloweenskou nálož a naštěstí jsem sáhla docela dobře. Nebylo to ani tak stupidní jako většina antologických povídkových kousků za posledních pár let. Sice Tales of Haloween nepobralo zrovna příliš rozumu ani logického jednání, ale jako takovému malému Trick 'r' Treat zpestření na dušičkovský večer jsem tomu nemohla moc křivdit. Navíc, stopáž není přepálená a pár pěkných monster se tu taky najde, takže já větší nároky neměla. ()

FAITH.BABE

Super odlehčená Halloweenská zábava pro celou rodinu. Zavolejte babičku i dědečka, pejska a kočičku, hoďte do mikrovlnky popcorn, otevřete beera a hoďte se do těžký pohody :)) Kdo čeká hluboká poselství a perfektní masky nechť se odvrátí od tohoto počinu čelem vzad a táhne do horoucích prdelí, neboť toto je dílo hodné béčkových milovníků :) ()

A.Fish

První dvě historky dobrý a pak ještě skřet kterého se nedá zbavit, zbytek je velice amatérsky působící bída bez náznaku pointy. ()

ecceHOMMO

Desať poviedok, že vraj hororových....Prvé dve mali aspoň pokus o myšlienku, potom to už išlo z kopca.....Druhá fantasy magorická polovica už bol vyslovene nepodarený vtip ktorému klinec zatĺkli mimozemšťan a krvilačná dyňa. 1-**, 2-*** , 3- *, 4-*, 5-*, 6-odpad, 7- odpad, 8- odpad, 9-*, 10-odpad. Resumé: stačí vidieť druhú poviedku. ()

Wade

Pro mě obrovské překvapení nečekal jsem až tak zábavnou vtipnou a krvavou sbírku povídek s pěkným vizuálem a dobrýma maskami. Původně jsem chtěl napsat ke každé povídce alespoň jednu větu no nakonec jen napíšu povídky podle hodnocení. Sweet Tooth,The Night Billy Raised Hell,Trick,The Weak and The Wicked,The Ransom of Rusty Rex,Bad Seed tyhle všechny povídky ode mě dostávají plnou palbu hvězd. This Means War,Friday The 31st dostávají 4,5 no a poslední dvě Grim Grinning Ghost ta to má za 3* a Ding Dong jen za 2*. ()

VasaX

Za prvé - pokud se na to chcete dívat, rozhodně nečtěte Obsah filmu, co tu sesmolil "Marcelů". Zkazíte si požitek přinejmenším v rámci překvapení. Všechno co potřebujete vědět je, že je to soubor Halloweenských příběhů, co se odehrávají jedné halloweenské noci v jednom městečku (předměstí, whatever). Samotné zpracování je hodně laciné, ale o to krvavější a evokuje klasické béčkové slashery a monster horory. Já jsem čekal více parodickou notu, ale to mě klamala ta laciná výprava a béčkové herecké výkony. Ano, dokáže to být docela děsivé. Ale ne, není to čistokrevný "shit-scared" horor, po kterém se budete bát dojít si na záchod po tmě. Spíš takový příjemně přepálený, na který si vzpomenete ve chvíli, kdy sami půjdete nocí opuštěnou ulicí, padne mlha a zhasne jedna lampa a vy přidáte do kroku. Pro fanoušky hororů je to oddechový filmový tip. Pro ostatní: stejně jako s pálivými jídly - když nejste milovníkem pikantního ale i přesto se odvážíte si dát netradiční pikantní jídlo, tak se pak nedivte, že je vám blbě a pro mě za mě se třeba pos****. :-) ()

jefff

Pár povídek dobrých bylo, ale celkově je to hrozná konina. Nejvíc mě pobavil předposlední příběh The Ransom of Rusty Rex, který je vtipný i děsivý zároveň. ()

Forsberg11

"Konečne" vyrovnaná hororová antológia. Vyrovnaná v tom zmysle, že všetky poviedky stáli takpovediac za prd. Trochu viac som sa pobavil pri Sweet Tooth a Friday The 31st, ináč sa jedná o viac menej podpriemerné hororové "kraťasy", ktoré vizuálom ako keby jeden druhému z oka vypadli. Po pár príbehoch som už nemal šancu spomenúť si na to čo sa dialo v treťom, či piatom. Ešteže boli jednotlivé poviedky tak krátke, aspoň to rýchlo ubiehalo a dalo sa to bez ujmy dopozerať do konca. Pochváliť určite treba masky a niektorých sympatických hercov. 50 %!! ()

DonQ

Některé pobavily, některé postrašily a některé se minulý účinkem. Vesměs všechny liché byly fajn. ()

Corpsegrinder

Samozřejmě to neni žádnej Trick 'r Treat ale i tak si myslim že je tohle nadprůměrná halloweenská záležitost s dobrou atmosférou a s humorem, kterej nespadá do trapnosti (i když v pár povídkách jo). Občas to vypadá krásně osmdesátkově a béčkově což mám rád. Naprostá spokojenost, letošní říjen to pokreje. Mimochodem k jedný povídce hraje grindcore jak hovado :D ()

kery-

Některé povídky jsou až příliš krátké a jejich obsah je velice přímočarý a uspěchaný. Ono v 10 minutách toho ani moc vymyslet nejde, no. Většinou je to tedy sotva koukatelné, ale najdou se i originální příběhy - např. Friday the 31st nebo The Ransom of Rusty Rex. Chyběl mi tam i nějaký hlubší smysl propojení všem příběhů (což mi poslední příběh opravdu nedal). Podruhý to už vidět nemusím.. ()