V blízkej budúcnosti je Morgan Sullivan (Jeremy Northam), túžiaci po trošku vzrušujúcejšom živote, zamestnaný ako priemyslový špión spoločnosťou Digicorp, celosvetovou počítačovou spoločnosťou. Digicorp mu pridelí povinnosť zúčastňovať sa na rôznych schôdzkach po celej Amerike a zaznamenávať prejavy. Ale potom, keď Sullivan stretne záhadnú ženu, Ritu Foster (Lucy Liu), si začne uvedomovať, že jeho práca vôbec nemusí byť tým, čím sa zdá. Zostupuje do hlbokého podsvetia vymývania mozgov a bojuje, aby si zachoval svoju vlastnú identitu. (genetique)

IllIlIlIIl

Tento film bych shrnul v jeho kladech a záporech. Klady: Po celý film, zejména zpočátku, velmi zajímavý motiv pro film, kdy se jedná o tzv. brainwashing. Na konci i celkem zajímavá pointa. Zápory: Film na mě působí trochu amatérsky; výběr pro hlavní roli (J.Northam) byl velmi smutný (jeho divné grimasy např.); hlavní sídlo tzv. Trezor působil celkem komicky; místy chaotický příběh. ()

ja.rebel

Tímhle filmem Vincenzo Natali dokázal, že i "nízkorozpočťák" se dá natočit opravdu velmi slušně. Nápaditý snímek se opírá o víc než dobré herecké výkony J. Northama a jako vždy výborné Lucy Liu. Ke čtyřem hvězdičkám tomu ale jestě něco chybí. Nejspíš trochu víc překvapující a dotažený závěr. ()

m@rz

Chtěl jsem dělat agenta. Navrhnuli mi, ať pro ně dělám dvojtého agenta a získám informace. Souhlasil jsem. Proniknul jsem. Zjistil jsem podraz. Tak mi nabídli, ať dělám dvojtého agenta proti původní firmě. Souhlasil jsem. Tak se ze mě stal dvojtý dvojtý. Pak jsem začal dělat pro dva další, takže ze mě byl dvakrát dvojtý dvojtý. No a pak se mi zatočila hlava a bylo to. _______ Asi takhle nějak vypadá tento zmatený film, ve kterém až do konce netušíte, o co tam s*kra jde. Ale průměrného filmu to i tak dosáhlo. ()

honajz2

Jako jo, ze začátku mě to nebavilo, ale pak se to nějak rozjelo, začalo mě to bavit, nenudilo mě to a takhle to zůstalo až do konce. Ten film ale dokonale funguje po všech stránkách a i když rozpočet byl nejspíš nižší, vůbec to nevadí. Ono míň je někdy víc a tady je to vidět. Má to zajímavý příběh, napětí, atmosféru, Lucy Liu... I přes ten začátek jsem nakonec spokojený a dokonce to celé vidím i na 5*. No jo, tak když se toho chopí opravdu schopný režisér, kterým Vincenzo Natali bezpochyby je (a navíc natočil jeden z mých nejoblíbenějších filmů - Kostku), tak se vlastně ani není čemu divit. 5* ()

kombajn

Nemůžu si pomoct, ale můj hlad po kvalitní sci-fi byl ukojen tímto, sice občas viditelně nízkorozpočtovým, nicméně kvalitním filmem. To hlavní co od sci-fi očekávám, to jest příběh který dává smysl, film má. Trochu dlouho se hledal tajemný pan Rooks, já ho našel určitě daleko dřív než chudák Northam. Nicméně obsah disku mě doslova dojal. Film najednou dostal skoro romantický nádech. Naštěstí nebylo trikových sekvencí tolik, takže mohu dat s čistým svědomím 4*, protože jsem v poslední době viděl jednu blbější scifi za druhou a tenhle film si lepší hodnocení zaslouží... ()

Caminzind

Nechutně předvídatelný konec, což, vzhledem k tomu, že jsem vnímal jen základní kostru příběhu a o víc se ani nesnažil, o kvalitě snímku hodně vypovídá. 35% ()

Martin741

Tajuplne posobiaci film, s paranoidnou atmosferou, akurat, ze to v kinach komplet zhorelo. Lucy Liu to nezachranila, Northama mam na haku : 10 % ()

bourec

Tenhle film je jeden z mnoha,kterej u nás zřejmě nikdy nevyšel.Proto jsem ho i z důvodu žánrovýho zařazení,a hodně vysokýho hodnocení ,skouknul.Jenže je to přesně takový to hovínko,zabalený do oparu jinakosti,prostě ůplnej opak proti většině hollywoodský produkce.Pomalej,zamotanej děj,prostě nefalšovaná nuda.Nedoporučuju nikomu,kdo má rád dynamický,akcí načichlý filmy.Tohle je nic a špatně se na to kouká.30%. ()

Sandstorm

Po Kostce je tady další paranoidní scifi-úchylárna od V. Nataliho tentokrát zabalená do nápaditého stylově futuristického designu (svět v Cypheru mě dost připomínal svět v Equilibriu), kde vládne bílá, šedá a černá barva. Musím souhlasit s většinou uživatelů, že konec se příliš nepovedl a je předvídatelný, ale za ten průběh, kdy jsem z tohoto snímku ani na vteřinu nestrhl oko a stále si říkal WTF, si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Když k tomu přidáme sexy a výborně hrající Lucy Liu, stylizaci, originalitu futuro-vychytávek, tak není co řešit, zasloužené 4*. ()

humanbeing

V první polovině se jedná o skvělý špiónský thriller. Dále je to scenáristicky poněkud slabší a na rozdíl od originální první části chudé na původní nápady. Jeden z vykradených filmů je například můj hodně oblíbený Total Recall. I tak jsem se ale u jeho sledování bavil až do konce, protože natočené je to velice dobře. 7/10 ()

Silverluv

Jestli se u filmu rádi neustále ptáte "proč, jak, proč, co, proč...." a pokud máte rádi zamotaný děj s naprosto stupidní pointou, pak neváhejte a jděte do toho. ()

C0r0ner

Docela mě mrzelo amatérské zpracování tohohle filmu, které na první pohled ukazovalo velmi nízký rozpočet a bídné ambice celého projektu. Naštěstí byl příběh natolik zajímavý a stopáž natolik skromná, že to i tak ve výsledku stačí na nadprůměr. Konec byl takový očekávatelný, ale nakonec to do sebe pěkně zapadlo. 75% ()

Martrix

Zápletka natolik neoriginální, že by jako superspoiler stačil název filmu s CF (ať to není zase tak moc jednoduchý) Dvojítí, trojítí agenti, hrátky s myslí, korporace, tajné informace...jednou za čas ano, ale bez nějaké další přidané hodnoty, je to překombinovaná... a přesto paradoxně předvídatelná aktovka, kterou by šikovný filmař dokázal zredukovat na fajn dynamický dvacetiminutový kraťas. V okamžiku kdy se vysloví jméno dalšího hráče vám totiž dojde, že tento příběh vám žádné tajemství, nebo velké překvapení neodhalí. Takže se začnete nudit. Nicméně zase úplný průšvih Cypher není. Je tam Lucy a občas to mělo fajn atmosféru. ()

Rm.

Musim se priznat ze cast pointy jsem pochopil taktez na zacatku, ale ... co bylo na tom disku? Vi to nekdo? Zvlastni film. ()

kopfa

Elegantní vizuální i fabulační rébus, který nakonec režisér vyřešil pneumatickým kladivem. Gordický uzel není pro umění tou nejlepší inspirací. ()

sator

Chvilku baví ten vizuál, ten ale sám o sobě nevystačí, převládá nepřehlednost, schýzka a paranoia vše po čase ale přestává bavit... ()

Radiq

Když jsem to viděl kdysi, tak se mi to ohromně líbilo. Pak ale nastal velkej boom filmovejch zvratů a člověk se z nich stal ke všemu strašně předvídatelnej. A tak na druhé skouknutí po 15 letech (kdy jsem všechno už zapomněl), jsem předvídal až moc. Nic proti scénáři - většinu času zajímavě ubíhá a baví... a pak přijde docela stupidní konec, kdy si říkáte, proč to potřeboval na disku a nezničil to hned. Jinak je to sice levné, ale účinné - respekt, že za malé peníze se dá natočit solidní sci-fi (nečekejte ale žádné velké sci-fi scény, tohle je tak málo sci-fi, že jsem ze začátku ani nevěděl, že to bude sci-fi). Jeremy Northam mě touto rolí oslovil a je škoda, že ho není víc vidět. ()

Cedr

Nenápadné sci-fi, které začně celkem nemastně, ale postupem času si vás pomalu získá. Slušná paranoidní atmosféra při relativně velmi nízkém rozpočtu překvapivě funguje velmi dobrě a Cypher pobaví mnohem víc než "áčkové" sci-fi trháky. ()