Medicejové: Vládci Florencie (TV seriál)

Medici: Masters of Florence

Mediciovci: Vládcovia Florencie

Drama / Životopisný / Historický / Mysteriózní / Romantický

Velká Británie / Itálie, 2016 - 2018, 15 h 28 min (Minutáž: 56 min)

Zatiaľ opatrne po dvoch častiach poviem, že som zvedavý na zvyšné. Dramaturg a scenáristi by si zaslúžili po papuli lebo ak skáčeme v dvoch dejových líniách, malo by to mať nejaký jednoznačný význam a prínos pre celok a divák by mal i po dvoch litroch vína vedieť, čo sa v ktorej línii odohráva. A irituje ma ako v moderných seriáloch musí byť každý génius cool. Veľké plus je že sa vyhrali s vizuálom najkrajšieho mesta na planéte a že exteriéry - hoci často CGI - vyzerajú verne a kto pozná Florenciu presne vie v ktorej budove sa čo odohráva. Zatiaľ 7/10.(27.2.2017)

Medičejští se sice nemohou pyšnit takovým rozpočtem, jako třeba Borgiové nebo Tudorovci, ale o to víc kladou důraz na příběh a navíc střídmější pojetí má ke skutečné historii daleko blíž, než pojetí pompézní. Tohle vlastně mělo všechno, co má historický seriál/film mít. Historickou věrnost správně proloženou fikcí, krásnou výpravu, dobové kostýmy i poměrně důmyslný scénář. A samozřejmě herce. Jen s Richardem Maddenem v hlavní roli jsem měl trochu potíž. Pokud zůstával v rovině chladného politika, bylo vše ok, ale jakmile měly nastoupit emoce, trochu to haprovalo. Navíc uvěřit, že by byl otcem dospělého syna a vlastně i dědečkem, byl docela problém. To vlastně platí i pro Annabel Scholey, ale tam se to dalo přehlédnout, protože to je prostě bohyně. Byl bych moc rád za další řadu, ale obávám se, že nepřijde. I tak ale letí na Ostrovy i poloostrov velký dík. 90%(25.4.2017)

• šarka

Po slibném začátku se to bohužel zvrhlo v trapnou telenovelu. Že to je historicky mimo bych zvládla, chci se přece jenom pobavit. Ale ty hloupé konverzace, šiblé dějové zvraty a nelogičnosti na všech plánech....a to jenom proto, aby to bylo drama a ještě větší drama, které se nakonec vystupnuje v to největší drama! a pak nám odhalí tu naprosto nejhloupější zápletku....no...doporučuju tak akorát na večer béčkových filmů s flaškou alkoholu ;)(20.8.2018)

Tenhle serial me dost oslovil. 8 dilu prvni serie se v prvnich 3 dilech pomerne vlece, presto jsem u toho sedel a byl zvedavy na pokracovani a to i presto ze vylozene sympaticka mi tam nebyla ani jedna postava. Charisma hlavnich postav z napriklad Borgiu nedosahuji ani zdalky, ale kdo muze konkurovat demonickemu Jeremy Ironsovi, zeano? :) Asi to je tim, ze ten sedrial je velmi uveritelny - intriky nejsou prekombinovane, davaji smysl a zaporne postavy nejednaji prvoplanove zaporne protoze to vyplyva z jejich ucelu, ale tak nejak je chapete, jejich postoj dava smysl, hlavni charaktery maji urcitou hloubku, V serialu neni zadny trapny patos, s nikym se moc nemazli. Samostatnou kapitolou je pak hlavni hudebni motiv, tak hudba je proste bez chyby, vzdycky me posoupla do spravnyho "moodu" a patou hvezdicku davam za ne uplne bezny ferovy pristup k divakovi, kde sice hlavni postavy se (zatim) nedopatrali kdo spachal ustredni zlocin, ale divakovi je to odhaleno a musim rict, ze me me osobne to prekvapilo a ze zpusobu odhaleni mne i trochu zamrazilo. Prvni serie je kompaktni, pekne uzavrena a to je taky fajn, zejmena v dnesni dobe, kdy je v mode nechavat konce serii brutalne otevrene a to i v pripade, ze se nasledne serial ukonci. Suma sumarum ve me serial nechal velmi prijemny pocit a budu se tesit na dalsi serii a pokud neprijde nebudu nastvany tak jako treba u Borgiu(24.1.2017)

A já tomu těch 5 klidně napálím. Má to úžasný exteriéry podpořený parádní hudbou (ač tam prakticky pořád dokola vyčnívá skoro jen jedno téma, který je ale nadmíru božský) a jako taková historická a realistická Hra o trůny (a to nejen kvůli Richardu Maddenovi) to funguje hodně dobře, včetně divácký nenávisti k některým postavám. Nejistota a paranoia prostupující některý díly je taky dobře zvládnutá, takže člověk drahnou dobu dost dobře neví, kdo teda koho vlastně zabil a komu se dá a nedá věřit.(4.6.2017)

• - Giovanniho synovia sú fešáci iba v seriáli. Bratia Mediciovci krásou nevynikali a k tomu ich sužovali artritída, dna a iné choroby. Nemali ani také sexi "talianske" brady, na dobových portrétoch sú dohladka vyholení. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Spoiler: V skutočnosti neexistujú dôkazy, že by Giovanni di Bicci de' Medici (Dustin Hoffman) bol úmyselne otrávený. Zomrel ako 69-ročný, navyše vo februári, keď si nemohol uzobávať otráveného hrozna z vlastného vinohradu. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)