Medicejové: Vládci Florencie (TV seriál)

Medici: Masters of Florence

Mediciovci: Vládcovia Florencie

Drama / Životopisný / Historický / Mysteriózní / Romantický

Velká Británie / Itálie, 2016–2018, 15 h 28 min (Minutáž: 56–60 min)

Povedome ulice, na zdech nedostavene katedraly znamy kazdy jeden kamen, strechy povedome do posledni jedne, perspektivni pohledy tak duverne pripominajici domov.... Ezio Auditore da Firenze... se tu tedy bohuzel neobjevi, ale atmosferou se serial ruku v ruce nese s assassinskou dvojkou. Chytry, dojemny, intrikarsky, herecky zvladnuty, dejove logicky, hudbou a prostredim podmanivy osmidilny vylet do sveta anglicky mluvicich italu (od Anthropoidu s tim mam proste problem). Kdyby to tak chtelo pokracovat..Rainman uz tu byl (a byl dokonaly), tak mozna prijde i Ezio... :)(7.3.2017)

Vskutku dobrý deriál, hoci je to len o počiatkoch mediciovskej vlády. Jej ďalší priebeh je šete zaujímavejší. Obsadenie Roba Starka bola výborná voľba, ten do dávnej Florencie výborne zapadol. Hlavná zápletka je zaujímavá a dievčatá sú väčšinou veľmi pekné. A keď od nich odvrátite zrak, tak máte možnosť vidieť jedno z najkrajších miest priamo na dlani.(14.12.2017)

• šarka

Po slibném začátku se to bohužel zvrhlo v trapnou telenovelu. Že to je historicky mimo bych zvládla, chci se přece jenom pobavit. Ale ty hloupé konverzace, šiblé dějové zvraty a nelogičnosti na všech plánech....a to jenom proto, aby to bylo drama a ještě větší drama, které se nakonec vystupnuje v to největší drama! a pak nám odhalí tu naprosto nejhloupější zápletku....no...doporučuju tak akorát na večer béčkových filmů s flaškou alkoholu ;)(20.8.2018)

Zatiaľ opatrne po dvoch častiach poviem, že som zvedavý na zvyšné. Dramaturg a scenáristi by si zaslúžili po papuli lebo ak skáčeme v dvoch dejových líniách, malo by to mať nejaký jednoznačný význam a prínos pre celok a divák by mal i po dvoch litroch vína vedieť, čo sa v ktorej línii odohráva. A irituje ma ako v moderných seriáloch musí byť každý génius cool. Veľké plus je že sa vyhrali s vizuálom najkrajšieho mesta na planéte a že exteriéry - hoci často CGI - vyzerajú verne a kto pozná Florenciu presne vie v ktorej budove sa čo odohráva. Zatiaľ 7/10.(27.2.2017)

Keď si to porovnám s inými podobnými historickými projektmi z poslednej doby, tak tento seriál je jasný víťaz. Tomu poviem šachová partia. Človek si tak niekedy povie, že ako je alebo bolo dobre takým boháčom, no obyčajne za ich bohatstvom je aj veľa práce a hlavne veľa intríg, ktoré treba od závistlivcov prekonať. A to boli presne Mediciovci - zaujímavé, atmosferické, dobovo reálne, historicky verné (nie ako napr. Da Vinciho démoni), poučné, napínavé a s výbornou muzikou, ktorá celkový obraz krásne dopĺňala. Druhá séria, ktorá sa venovala Lorenzovi bola absolútna bomba. Sledovať, ako na každý problém existovalo nejaké riešenie, pritom nikdy nemusel prekročiť tú pomyselnú hranicu svojho svedomia... nádhera. A záver bol asi najrealistickejšie spracovaný, čo som na túto tému videl. Žiadne čačky-hračky, iba realita, no zaujímavá ako fras. Jasný plný zásah.(23.5.2019)

• - Spoiler: V skutočnosti neexistujú dôkazy, že by Giovanni di Bicci de' Medici (Dustin Hoffman) bol úmyselne otrávený. Zomrel ako 69-ročný, navyše vo februári, keď si nemohol uzobávať otráveného hrozna z vlastného vinohradu. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Giovanniho synovia sú fešáci iba v seriáli. Bratia Mediciovci krásou nevynikali a k tomu ich sužovali artritída, dna a iné choroby. Nemali ani také sexi "talianske" brady, na dobových portrétoch sú dohladka vyholení. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)