Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

C0r0ner

Na začátku jsem byl nadšen z nelinearity vyprávění, která ovšem vydržela jenom tak třicet minut. Příběh jako takový to ale byl hodně zajímavý a neobyčejný, nicméně se nemůžu zbavit pocitu, že jsem všechno už někde viděl. A když se k tomu připočtou ty 2:20 stopáže, nemůžu jít výš jak na tři hvězdičky. 65% ()

Flynn

Tenhle film považuju za jeden z vrcholů v hereckém vyjádření Denzela, né nadarmo byl nominovám, myslím že by si zlatou sošku zasloužil spíše za výkon v tomhle filmu než v Training Day, ale budiž. Film běžel u nás v kině já se na něho těšil ale jelikož o něm moc lidí nevědělo a nezlákala je ani nominace či Zlatá Palma, tak do kina přišlo 6 lidí a nepromítalo se, pomohl by nám tak nějaký dobrák z Vesničko Má Středisková :) ale zpět k filmu hned jak se vyskytl na videu tak jsem ho shlédl, a to hned 2x a prostě zážitek vyníkající drama, skvělý Denzel se svými pravidly s kterými se osvobozoval od vězeňské rutiny. Prostě skvělý film, a těm ptáčkům na primě bych za jejcih vysílací čas v neděli v 0:25 dolámal hnáty.... ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - cena (1) - *Nejlepší herec (drama) - Denzel Washington + nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší režie - Norman Jewison ()

PROCESOR

……Potom nehodnotíme film, ale emoci na něj…. Dovolte mi abych oddělil tyto zásadní složky. Tedy životní osud nadějného boxera, který systém především z rasových předsudků semlel a uvěznil. A potom samotný film, který by měl pracovat s tím, že je to silný příběh, ale zároveň toho nezneužívá. Toho druhého se mi nedostalo. Když na to koukám, jako na film, tak za každým rohem vidím bohužel, kalkul, kýč, vypočítavost a jedno oko nezůstane suché. Máme silný příběh, takže to máme vlastně v kapse a ani se nemusíme moc snažit. Navíc hlavní postavu, ztvárnil populární černoušek v nejlepších letech, který co nevidět bude mít Oscara. Když k tomu přistupuju suše, jen jako k filmu, tak tam ty prvky kýčovitosti a vypočítavosti prostě jsou a to mi vadí. Myslím, že je důležitý na to jít obráceně. Tedy neznat příběh a nechat film, aby sám vyprávěl a odvedl veškerou práci, potom to má smysl. Já se nechám rád unášet. ()

Martrix

Před dvaceti lety byl Hurikán v ringu především film o křivdě a o rasismu sedmdesátých let. Ale obávám se, že v dnešní době, kdy si američtí běloši hromadně sypou popel na hlavu a celé USA se snaží vynahradit afroameričanům všechny křivdy na nich napáchané, je takový film vlastně genderově nekorektní. Že je režisér Norman Jewison běloch, by se snad dalo přežít, ale Rubinovi pomohli běloši a osvobodil ho bělošský soudce. Je jasné, že tvůrci se snažili ukázat, že bez hodných běloušů by se happyend nekonal. Fuj! Ostuda! Dnes se od takového filmu jistě všichni černí panteři distancují. Je mi vcelku putna, na čí straně je v případě rasismu pravda, takže Hurikán v ringu na mě v tomto ohledu body nezíská (zvlášť když se dá snadno zjistit, že Rubin "Hurricane" Carter byl pěkný gauner, o čemž film taktně neinformuje). No a kdyby jste se nad to všechno chtěli povznést, tak film je to velmi dlouhý, Washington standardně dobrý a příběh je slušně zpracovaný. Zapomeňte ale na to, že jde o sportovní žánr. Sledujeme spíš vězeňské drama, která je opentlené trochou boxu, nějakými vztahy a zakončené soudním procesem. Tyhle rádobykorektní filmy dělané na jistotu a s očividnými Oscarovými ambicemi (a la Green Book), na mě zpravidla dojem nedělají. A to i když je jim zřídka kdy co vytknout. Takových filmů prostě nejsem cílovka. ()

3n3my

Podľa hodnotenia som čakal niečo viac ako sa mi dostalo. Priznám sa, že hoci bol Denzel Washington po celý čas skvelý, väčšiu časť filmu som sa nudil. Začiatok filmu, zápasy, väznica, detstvo - to mi celkom ušlo, ale naťahovanie s prípadom v druhej polovici bolo už zjavné a pretiahnutá stopáž mi vadila. Hlavne pestúni mi prišli nejakí prispatí. Predsa len táto téma tu už viackrát bola a diváka musí zaujať pri takmer 2,5 hodinovom filme niečím viac. A na mňa opäť doľahol len závan Ameriky! Jedenkrát v pohode, viackrát si to už ale nedám. ()

Radiq

Nepochybně dobrej životopisnej film, kterej podtrhuje jako vždy vynikající Denzel Washington svým hereckým uměním. A může být pyšnej na to, že ve svejch letech dokázal zahrát i mladší verzi Rubina Hurikána Cartera. Je docela jasný, jak to celý dopadne a to filmu ubližuje. Pochybná partička kanadskejch dobrodinců + jednoho mladýho negerskýho ucha působila dost pederasticky a jejich záměry udělat dobrej skutek byl jak z nějaké náboženské sekty. Ale počítá se výsledek, kterej se jim poved a dát do držky americké justici vždy potěší. Akorát si nemyslím, že za pár let si na tenhle film vzpomenu a vzpomínat asi ani nebudu. Jednou vidět to stačí a tím mám splněno... ()

panMartin

Strhující příběh černošského boxera, který strávil většinu svého života ve vězení, kvuli rasistickým předsudkům.. Časy rasismu byly v USA hodně krušné. Vynikající životopisný drama o boxerovi, který neprávem dostal doživotní trest. Já se bavil od začátku až do konce, film mne nenudil, ani přes jeho dlouhou stopáž. Výborný herecký výkon Denzela Washingtona a stejně tak i výborná Jewisonova režie. Fakt nechápu, že jsem se k tomuhle filmu nedostal dřív. Rubin Carter (Hurikán v ringu) je bojovník. ()

Jizni Tlapa

Je to natažený, jak špagáty v zánovním ringu a je to vlastně ta jediná chybička, co na tomhle snímku shledávám.. Dokonalé propojení oblíbené boxerské tématiky s klasickým thrillerem je geniální a první hodina byla jasná pětihvězda! 90 % ()

viperDavid

Trošku mě zaráží fakt, že divákovi nedají moc na výběr, zdali věřit nebo nevěřit. Od začátku jde o jasnou nevinnu a film vám nedá naději na jiný úhel pohledu. To je škoda. Nechci dokument, ale chci opravdovou skutečnost ne jen náznak. To ale chybí u mnoha filmů natočených podle skutečných událostí. Denzela jsem měl vždycky rád a je celkem jedno v čem hraje. Přiznám se, že herecky se mi líbil víc v training day, ale tím nechci říct, že by si tady oscara nezasloužil. Ale asi to tak má být. ()

lennyd

Rubin Carter (Denzel Washington) měl už od dětství problémy s policií, hlavně s místním šerifem. Ten i nelibě nesl, že mu Carter utekl do armády, a po svém návratu se stal úspěšným boxerem, pod jménem Hurikán. Jednoho dne ale šerif ucítil příležitost - za pomoci zfalšovaných důkazů byl Rubin Carter odsouzen k doživotnímu trestu za vraždu. Rubin Carter se s vězením nehodlal smířit, a celý svůj život sepsal do působivého životopisu. Po několika letech se kniha dostala i k mladému Lesrovi, který vidí v Rubinovi svou inspiraci, a za pomoci svých pěstounů se pokusí obnovit Carterův případ a dokázat jeho nevinu ... Z tohoto filmu jsem měl z počátku docela obavy, neb nejsem velkým příznivcům ani životopisných filmů, ani filmů z boxerského ringu, a tato kombinace se mi zdála více než vražedná. Naštěstí tento film není ani tak moc o boxu, ale spíše vynikající soudní drama o hledání spravedlnosti. Kladné body film získává za skvělé herecké obsazení v čele s Denzelem Washingtonem, ale i další herci - Deborah Kara Unger, Liev Schreiber či John Hannah a nebo mladý Vicellous Reon Shannon byli výborní. Naopak mi trochu vadilo příliš černobílé vidění světa - všichni ve filmu byli buď idylicky hodní (ať mi někdo vysvětlí co byli ti Kanaďani zač -- trochu mi to připomínalo nadpřirozené anděly) a nebo zlí. Nic mezi tím. Více se o případu dá dočíst třebas na wikipedii... ()

venison

Hodně silnej a stylově výživnej snímek.. Strašně se mi líbí sledovat různé linie jednoho příběhu.. Denzel Washington hraje opravdu skvěle.. Zezačátku jsem čekala mix boxu a soudní síně, ale dostalo se mi pěkně propracované drama.. Fakt nechápu, že jsem se k tomuhle filmu nedostala dřív - vřele doporučuji tomu, kdo nezná! ()

dANo

Skutočné príbehy niektorých ľudí sú niekedy neuveriteľné a toto je jeden z nich... Rubin Carter si nespravodlivo odsedel vo väzení viac ako polovicu svojho života a keby sám nebol veľký bojovník, tak tam sedí ešte teraz. Ako tento pekný film ukazuje, tak by sa mu to samozrejme nepodarilo, keby nenapísal svoj životný príbeh a keby mu nepomohli viaceré iniciatívy za jeho prepustenie. Denzel bol za túto rolu právom ocenený nomináciou na Oscara. ()

JohnSmith

Opravdu příjemný zážitek,hlavně díky Denzelu Washingtonovi,nebýt jeho,bylo by to jen další průměrný vězeňský drama. ()

zdenny

Nejhorší pro člověka je bezmoc. Například bezmoc v případě, kdy je uvězněn na doživotí za vraždu, kterou nespáchal. Člověk žijící v takové situaci je hoden obdivu, když dokáže žít a bojovat. Skvělý Denzel Washington. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison