Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

offlineman

Dal bych 5*, jenže "úžasný" nový dabing s upištěným Teršem, který daboval Michaela Yorka celý požitek z filmu znehodnotil!!!! Zahajský jako Athos, Oliva jako d´Artagnan , Holý jako Richelieue....., to je to pravé! ()

Veniss

Tohle je jednoznačně nejlepší zpracování Tří mušketýrů, ani 3D film z roku 2011 ho nepřekonal. M. Yorkovi sedí d´Artagnan skvěle, hrdinné souboje, kamarádské špičkování, velká láska, všechno je přesně tam, kde má být. ()

PlayEasy

Takhle improvizovat na hranici parodie a zároveň zachovat jedinečnou atmosféru geniální knižní předlohy, to chce nějaký ten um. Navíc je tu kord Michaela Yorka a tělo Raquel Welchové! Co víc si přát?! 80% ()

ostravak30

Neviděl jsem všechny verze Tří mušketýrů, a že by bylo náročné je shlédnout při tom počtu, ale můžu zodpovědně říct, že tuhle si pamatuji z dětství a považuji ji za jednu z nejslavnějších. Vedle slavných herců a krásné Raquel Welch si filmaři pohráli hlavně s komediálností celého příběhu. U mušketýrů jsem se rozhodně pobavil. Nechybí napětí, drama a kvalitně vykreslená dobovost. Francouzi historické filmy prostě umí. ()

Pete

Lehkonohá komediální adaptace Dumasovy klasiky působí svěžím dojmem i po 50 letech. Stylem to trochu připomíná naše české filmové pohádky, což někomu nemusí sednout, ale já se vcelku bavil. Casting je skvělý (a že je tam v Paříži málo Francouzů vem čert), hraje se trochu jako na divadle, přitom výprava a kostýmy dechberoucí. Touché. ()

dražis

Film mého dětství, který znám na zpaměť. Výborná výprava a výkony herců vytvořili tu nejlepší adaptaci. Příběh plyne naprosto přirozeně a číší z něj zpousta nápadů, vtipu a napětí. Šermířské souboje zasazené do nejrůznorodějšího prostředí jsou nezapomenutelné stejně jako směšný Planchet, krásná Constance, zbrklý D´Artagnan, protřelý Richelieu, vtipný Portos, ctnostný Atos a hrdý Aramis. ()

krivkin

Angličani si dělají srandu z francouzských mušketýrů :-) nicméně román sám je psaný také s jistou dávkou nadhledu a humor tam určitě nechybí, pro mě jednoznačně nejlepší zpracování ()

Gig

Chemie mezi herci hraje jedna báseň. Dvojka je o mě o chloupek lepší. Ale stejně jako jsem psal u Bidníků, že nejlepší pro mě jsou a zůstanou ti z Linem Venturou a nej Valjean je Jean Gabin, tak i tu to platí, že nej DArtagnan je Gerard Barrey. Ale, protože vždycky existuje nějaké ale, je nejepším Athosem Oliver Reed.  No a finále je přesně jak má být v půli filmu. Ty dlouhé pohledy všech aktérů, beze slov, ale přesto významné. ()

sunjata

Jeden z prvních filmů, které jse viděl na plátně, a nejspíš vůbec první. I když to bylo plátno provizorní, pověšené na stěnu v kuluráku. A taky možná můj první barevný flm. Tenkrát jsem z toho příběhu byl plný emocí. A tak z nostalgických důvodů jasně za 5*. ()

calculus

Nestárnoucí a zdaleka i nejlepší filmová adaptace slavného Dumasova románu. Knihu jsem kdysi se zaujetím četl možná třikrát, ale tento film dal postavám takovou tvář, jak si je vybavuji dnes. Michael York v roli d´Artagnana je nezapomenutelný, nádherná Raquel Welch jako paní Bonacieux rovněž. Hraběte Rocheforta určitě ještě nikdo nezahrál lépe než Christopher Lee. Dále Olivier Reed, Richard Chamberlain, Faye Dunaway, Charlton Heston a další. Skvostná záležitost. ()

Pajislav

Pro čtenáře hrůza a zklamání. S filmem je to jak s filmem Vinnetou. Zustal jen název a víceméně osoby. Jediný klad je nahraný humor. Dumasova genialita nezachycena... škoda. Za mne zbytečný paskvil, udělali z toho grotesku, bez příběhu, který by člověka vtáhl. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch