• dopitak
  ***

  Gangsterský víkend, vol. 1. A hned zklamání, roztahaná polívka by snad nevadila, kdyby WB hrál postavu, již stojí za to věnovat pozornost. Jeho pošuk Ben, který ale suverénně zabíjí před svědky, a pak se třese před kdekým, nechá se fackovat od ženský, je postava rozporuplná, a pro mě nepochopitelná. Kolegové se rozplývají na jeho charismatem, je prý tahounem. Já viděl jen unaveného starého muže, jemuž zůstal ve tváři už jen zatuhlý škleb někdejší mužnosti. Dabing vyrobený Bontonem brzy po premiéře filmu tomu všemu dává korunu - bez přehánění mluví Tonda Navrátil asi 25 postav, čili každou druhou mužskou, v ženách to samé Eva Spoustová. Pokud si toho někdo nevšimne, je hluchý, já ale sleduju filmy všemi smysly a tohle mi vadí.(28.6.2015)

 • Kaka
  ****

  Originální, zajímavé a nápadité nejen díky skvělé režii, ale i hercům (Warren Beatty, Annette Bening) a hudbě, která je sama o sobě těžko poslouchatelná, ale ve filmu působí výtečně a příjemně podbarvuje už tak skvělou atmosféru 40. let. Akční scény jsou bravurně zvládnuté a k celkové dokonalosti moc nechybí. Snad jen občas trochu rozvláčnosti mi kazí celkový velice kladný dojem.(3.7.2005)

 • genetique
  ****

  Levison už zašťuchol asi do každého žánru a dokazuje, že ani gangsterky mu nerobia žiadny problém. Nejde však o typický film z tohto žánru, čo potvrdzuje aj účasť Warrena Beattyho. Beatty je kapitola sama o sebe a osobitý výber jeho filmov by som v súčasnosti prirovnal k Day-Lewisovi. Veľmi zaujímavý námet, od začiatku by ma ani nenapadlo, že pôjde o budovanie a premieňanie ľudských snov. Prekvapujúco málo premenených nominácií len potvrdzujú jeho kontroverznosť v súvislosti so všetkými súvislosťami. Tunajší divák ako ja tiež ani nie veľmi dobre vie ako reagovať na spojenia (mafia-Las Vegas-Mussolini). Ale je to zaujímavé a pekne sa na to pozerá. 80%.(22.6.2008)

 • Aky
  ****

  Zajímavý, osobitý film žánrově na pomezí gangsterky a životopisného dramatu o silné osobnosti, která je současně nemilosrdným zabijákem a také originálním snílkem. Kombinace vitality, fantazie a cílevědomosti mu umožní uskutečnit tak bláznivý projekt, jako je založení prosperujícího a miliardy vynášejícího Las Vegas uprostřed hladové pouště. Že by to nikoho jiného nenapadlo, že by to nikdo jiný nebyl schopen uskutečnit, že za to osobně vrchovatě zaplatil, dnes už nikoho nezajímá. Warren Beatty, Harvey Keitel, Ben Kingsley - tahle trojka to podala skvěle.(3.7.2011)

 • danecek24

  49. Zlatý Glóbus za rok 1991 - cena (1) - *Nejlepší film (drama) + nominace (7) - Nejlepší herečka (drama) - Annette Bening, Nejlepší herec (drama) - Warren Beatty, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Harvey Keitel, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Ben Kingsley, Nejlepší režie - Barry Levinson, Nejlepší scénář - James Toback, Nejlepší hudba -Ennio Morricone(13.12.2008)

 • - Po natáčení filmu se Warren Beatty a Annette Bening vzali. (Xixao)

 • - Kritikou byl film dobře přijat, kasovně však očekávání nenaplnil. (džanik)

 • - Barry Levinson požádal Ennia Morriconeho o hudbu poté, co viděl film Stav milosti (1990), k němuž skladatel složil hudbu. [Zdroj: Jan Šmíd - Ennio Morricone a jeho filmový svět] (major.warren)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace