Souhlasím s komentáři golfista a Radyo. Beatty je pro mě představitel fešáka, který dostane každou a Bening je kočka, kterou se ani nedivim, že ve filmu i v reálu chtěl :) Ten film má skvělou výpravu, hodně postav a jediný sen - sen, který ale jeho zakladatel a i společník v podání jeho lásky, neviděl naplno uskutečněný. Kdyby tak věděli čeho dosáhli :) :) Pro mě nevýhodou bylo, že tam bylo tolik postav, tolik prolínání, každý byl gangster a já čekal z jaké strany přijdou nějaké výstřely :) Rozhazování peněz, touha mít svůj vlastní podnik, držet rodinu pohromadě a přitom se šplhat výš a výš...(31.10.2017)

Skvely film, ktory mi tak trosku pripominal Scorseseho LETCA (2004) o ropnom magnatovi, producentovi alebo leteckom priekopnikovi. Bugsy Siegel je ale o nieco drsnejsi gangster ale hlavne obchodnik, ktory si vysnival za nemale peniaze postavit na nevadskej pusti stredisko hazardnych hier - Las Vegas, avsak tento sen ho stal prilis vela. Skvele hviezdne herecke obsadenie a dobry scenar sa postarali o to, aby som bol s tymto filmom spokojny. Bugsy ziskal dvoch Oscarov za vypravu a kostymy a okrem toho mal este 8 nominacii vratane hlavnych kategorii najlepsi film a rezia Barryho Levinsona, avsak v tomto rocniku Oscarov bol favoritom thriller MLCENI JEHNATEK (1991) a tak v oboch kategoriach si tento film vybojoval Oscara, za reziu to bol Jonathan Demme. Warren Beatty bol za svoju rolu v hlavnej ulohe Bugsyho tiez nominovany, avsak Oscara mu suverenne vyfukol Anthony Hopkins za uz spominany Mlceni jehnatek, aj herci Harvey Keitel a Ben Kingsley boli nominovani za vedlajsie ulohy, avsak z Oscara sa tesil Jack Palance za dobrodruznu komediu DOBRODRUZI Z VELKOMESTA (1991)... 19.07.2010 _______ Warren Beatty - (Bugsy Siegel) +++ Annette Bening - (Virginia Hill) +++ Harvey Keitel - (Mickey Cohen) +++ Ben Kingsley - (Meyer Lansky) +++ Elliott Gould - (Harry Greenberg) +++ Joe Mantegna - (George) +++ Bill Graham - (Charlie Luciano) +++ Produkcia: Warren Beatty, Barry Levinson +++ Hudba: Ennio Morricone +++(19.7.2010)

Příznivci gangsterek si neodpustí srovnání s peckami v tomto žánru, nemusím jmenovat, a to je pak sakra těžké hodnotit. Nebylo to o čisté gangsteřině ve smyslu tvrdého vyřizování účtu a likvidace konkurence, ale určité "rodinné" prvky se tu našly. Jde hlavně o životopis a tato položka tu měla hlavní slovo. Formou u mě snímek vyvolával hřejivý pocit domácího prostředí, kde i já můžu být chvíli v Kalifornii v jedné z honosných rezidencí... Je až s podivem, jak mohl být Bugsy tvrdým mafiánem, který si nebral servítky a chtěl absolutně všechno a zároveň oddaným milencem, který se nenechal zviklat ani odradit. V tom byla zřejmě jeho největší síla a bez ohledu na neznalost problematiky financí, měl v sobě ducha myslitele a pokrokáře. Ostatně, stačí se mrknout do Las Vegas a všichni víme Vo Co Go!(7.1.2012)

Ďalší z nekonečného radu príbehov o vzostupe a páde nejakého gangstra. U týchto filmov je najväčším problémom odlíšiť jeden od druhého. U Bugsyho by to mohla byť najmä kadencia slov hlavného hrdinu, pretože príbeh, dobové reálie, epizódy a ani celková dĺžka filmu nevybočili z obvyklého rámca. Aj keď bolo dosť únavné udržať si pozornosť počas celého zdĺhavého filmu.(22.6.2014)

Organizovaný zločin já můžu, ale Bugsy není zrovna typickým představitelem tohoto odvětví lidské činnosti. Jde spíše o exkurzi do myšlenek a tužeb empatického kliďase a sympaťáka Benjamina Siegela, amerického občana, který měl svoji vizi, pro niž byl ochoten obětovat vše. Kromě Virginie Hill. Pokud přišel Dr. Radosta s největší akcí v dějinách stěhování, pak mi Ben Siegel předvedl tu nejrychlejší. Film je přímo luxusně obsazený, Warren Beatty se ve své roli přímo našel a ani ostatní nezaostávají a možná právě proto jsem filmu nedal plný počet hvězdiček. Od takové herecké sestavy jsem přece jen čekal ještě hlubší dojem.(23.7.2017)

• - Kritikou byl film dobře přijat, kasovně však očekávání nenaplnil. (džanik)

• - Barry Levinson požádal Ennia Morriconeho o hudbu poté, co viděl film Stav milosti (1990), k němuž skladatel složil hudbu. [Zdroj: Jan Šmíd - Ennio Morricone a jeho filmový svět] (major.warren)

• - Po natáčení filmu se Warren Beatty a Annette Bening vzali. (Xixao)