Levison už zašťuchol asi do každého žánru a dokazuje, že ani gangsterky mu nerobia žiadny problém. Nejde však o typický film z tohto žánru, čo potvrdzuje aj účasť Warrena Beattyho. Beatty je kapitola sama o sebe a osobitý výber jeho filmov by som v súčasnosti prirovnal k Day-Lewisovi. Veľmi zaujímavý námet, od začiatku by ma ani nenapadlo, že pôjde o budovanie a premieňanie ľudských snov. Prekvapujúco málo premenených nominácií len potvrdzujú jeho kontroverznosť v súvislosti so všetkými súvislosťami. Tunajší divák ako ja tiež ani nie veľmi dobre vie ako reagovať na spojenia (mafia-Las Vegas-Mussolini). Ale je to zaujímavé a pekne sa na to pozerá. 80%.(22.6.2008)

Director Levinson,ktorý po excelentnom Rain Manovi,kde exceloval Dustin Hoffman,tak tu si prizval Warrena Beattyho v biografickom snímku zo 40 rokov o Benjaminovi Siegelovi,alias Bugsovi,ktorý mal pekne maniere ešte väčšie vízie,ale skončil nakoniec na psí tridsiatok.Páčila sa mi Annette Bening s velkým sexepilom,s ktorým si podmaňovala Bugsyho. Kostýmy Alberta Wolskyho a výprava Dennisa Gassnera dáva vnuknutie doby 40 rokov a nákuk do dielne hollywoodskej smotánky alebo zmienka o nich dáva na zreteľ,čo ocenia priaznivci classic hollywoodu. Biografia s gangsterským nádychom nielen pre obdivovateľov Coppolovho Godfathera,ale pre obyčajných priaznivcov filmu,ktorí sa nudiť nebudú,pár hluchých miest sa nájde.(9.12.2013)

• BoPo

Kedysi som čítal časopis Premiere a tam celému národu zdelili názor, že Bugsy patrí v rámci mafiánskeho žánru medzi povinné jazdy, ako Casino či Mafiáni. Bugsy chcel všetko a hneď. Rozhodne nemal strach. Bol to typický príklad zlobivého chlapca, takže masochistické typy žien sa naňho lepili, ako muchy na kravské hovno. Hovorí sa, že čo sa stane vo Vegas, ostane vo Vegas. Režisér si to bohužiaľ nezobral k srdcu a vypustil nemastného, neslaného Benjamina do sveta. Pre mňa je to pomerne zdĺhavá púť večného dieťaťa.(26.3.2013)

Film se sice radi pouze mezi hodne nadprumerny mafianky, ne mezi ty nejlepsi, ale Bugsy Siegel se rozhodne u me radi mezi jednoho z nejlepsich filmovejch mafianu. Tenhle film sice uplne typickej mafianskej film neni, ten to pripomina hlavne v prvni hodine, ale rozhodne se jedna o perfektni film. Skvele natocenej, se zajimavym pribehem, kde nejde jen o nejaky gangy a prestrelky (ktery tu skoro nejsou), ale je tu i romanticka linie a linie se stavbou casina a to vse podle pravdivejch udalosti. A navic tu jsou spickovy herci. Warren Beatty je fakt naprosto uzasnej, obzvlast v momentech, kdy se nasere a ze se to deje casto. Ale Annette Bening za nim nijak nezaostava, vetsinu casu se spolu jen hadaj, ale tak nak to nezacne pusobit otravne. Z ostatnich stoji jeste za zminku perfektni Keitel s vyholenou pleskou. Takze celkove skvele natocenej a zahranej mafianskej film se zajimavym pribehem, ale tempo v druhy polovine je precejen drobet rozvlacnejsi, takze to nakonec na tech 5* nebude.(22.3.2009)

Režie Levinsona mi hodně šmakuje a pro mafiánské filmy mám rovněž slabost. Po projekci spokojeně prohlašuji, že mistr Levinson odvedl skvělou práci. Dějová linie je originální, poctivě se drží skutečnosti (obzvlášť závěr je velmi přesný) a Morriconeho hudební doprovod kompletně zdobí celý film (jak jinak). Warren Beatty hraje ukázkově, Annette Bening má sexy zevnějšek a Ben Kingsley spolu s Harveym Keitelem jsou mafiáni, jak mají být. Plné hodnocení nedávám kvůli poněkud chaotickému úvodu, ale přesto je to jedna z kvalitních gangsterek, která určitě stojí za zhlédnutí. A ještě bych měl jednu výtku pro pana Bugsyho. Pane Siegele, je sice hezké, že jste si užil s Virgínií, ale to jste musel během toho zvrhnout ten talíř s krevetami a rýží? Pohled na hromadu dobrého a navíc drahého jídla válícího se na zemi, mě docela bolí.(3.8.2011)

• - Po natáčení filmu se Warren Beatty a Annette Bening vzali. (Xixao)

• - Kritikou byl film dobře přijat, kasovně však očekávání nenaplnil. (džanik)