Filmy o vzostupe a páde slávnych gangstrov nie sú ani tak o nich, o tom, akí boli vlastne zlí ľudia, respektíve až tak niekedy úplne neboli, ale o tom, ako by sme sa chovali aj my, ak by sme mali takú moc a peniaze v rukách. Čiže čo robí moc s ľuďmi. Medzi Bugsym, ostatnými gangstermi a nami je rozdiel iba v cieli našej ctižiadosti. Levinson príbeh zakladateľa Las Vegas obliekol do obrazovo mierne štylizovaného, až komiksového hávu. Ukazuje jeho záporné, ale aj kladné stránky a nezabudne pripomenúť, že v tejto branži z vrcholu nasleduje vždy iba pád a to bez výnimky. To pokiaľ by vás náhodou napadlo založiť nejaké mesto na poli a zaplietli by ste do toho naše podsvetie.(20.7.2015)

7/10 - Výbornej film kterej strhne především skvělym příběhem zakládajícím se na pravdě o šíleném Benovi Sieglovi a jeho vizi o městě hříchů. Celkovej vývoj filmu se vše krásně stupňuje a v některých momentech je Warren Beatty vopravdu výbornej, například ve scéně narozeninové oslavy s nečekanou návštěvou, kde lítá a kloubí pracovní povinosti s přípravou dortu své dcery. Jeho výkonu si zde nejvíc cením, ale za další zmínku rozhodně stojí výkon Harveyho Keitela, který na vedlejší roličku předvedl svoje velký kvality... Flamingo je modla a tohle je kurevsky zajímavej film o vývoji nejblikajícího města světa... Barry Levinson takovýhle filmy umí a já nemůžu nic jinýho než doporučit.(1.7.2011)

Barry Levison si respekt určitě zaslouží, ale Scorsese z něj už asi nebude. A ani Warren Beatty není Niro. Přehrává, repektive hraje stejně jako před čtvrtstoletím. Jenže Benjamin Siegel není Clyde Berrow. Levison natahuje a jinak nepochybně zajímavý příběh se zbytečně vleče. Přitom ještě o něco delší Spáči rozhodně neuspávali. Tak čim to sakra bude... zkrátka to nemá ●● Občas mě ale z letargie probral brutální dabing (Zabiju Mussoliniho až se z toho posere!) takže snad lepší 3.(6.12.2010)

,,Give me a chance. Everyone deserves a fresh start once in a while." Film, který těží především ze zajímavého příběhu a hlavní postavy, ztvárněné perfektním Warrenem Beattym. A třeba říct, že z toho opravdu dokáže vytěžit hodně. Tato gangsterka na rozdíl od mnohých filmů tohoto žánru takřka vůbec nestojí na násilí, vydírání či úplatcích, ale snaží se zachytit vývoj postavy zakladatele Las Vegas, a daří se mu to výborně. Díky výborné atmosféře 40. let, charismatu celého hereckého obsazení a promyšlenému scénáři jsem se opravdu bavil a do plného hodnocení mi chybí jen nějaká ta silnější scéna, která by se vryla do paměti. I tak ale spokojenost a silné 4 hvězdy.(21.3.2015)

Mafiánské účetnictví na filmovém plátně mne nikdy nepřivádělo do extáze, takže s potěšením stříhám ušima při zjištění, že Bugsy se vydal jiným směrem. Občas sice proběhla povinná účetní uzávěrka něčího života, ale daleko zajímavější pro mne bylo zaměření na Bugsyho posedlou vizi a jeho žhavý vztah s Virginií, která mne vzrušovala snad v každém okamžiku, přestože plakát Annette Bening v civilní podobě bych si na dveře nenalepil ani v nadržených pubertálních letech.(15.2.2012)

• - Po natáčení filmu se Warren Beatty a Annette Bening vzali. (Xixao)

• - Barry Levinson požádal Ennia Morriconeho o hudbu poté, co viděl film Stav milosti (1990), k němuž skladatel složil hudbu. [Zdroj: Jan Šmíd - Ennio Morricone a jeho filmový svět] (major.warren)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 10. prosince 1991 v New Yorku. (Stoka)