Příznivci gangsterek si neodpustí srovnání s peckami v tomto žánru, nemusím jmenovat, a to je pak sakra těžké hodnotit. Nebylo to o čisté gangsteřině ve smyslu tvrdého vyřizování účtu a likvidace konkurence, ale určité "rodinné" prvky se tu našly. Jde hlavně o životopis a tato položka tu měla hlavní slovo. Formou u mě snímek vyvolával hřejivý pocit domácího prostředí, kde i já můžu být chvíli v Kalifornii v jedné z honosných rezidencí... Je až s podivem, jak mohl být Bugsy tvrdým mafiánem, který si nebral servítky a chtěl absolutně všechno a zároveň oddaným milencem, který se nenechal zviklat ani odradit. V tom byla zřejmě jeho největší síla a bez ohledu na neznalost problematiky financí, měl v sobě ducha myslitele a pokrokáře. Ostatně, stačí se mrknout do Las Vegas a všichni víme Vo Co Go!(7.1.2012)

Gangsterský víkend, vol. 1. A hned zklamání, roztahaná polívka by snad nevadila, kdyby WB hrál postavu, již stojí za to věnovat pozornost. Jeho pošuk Ben, který ale suverénně zabíjí před svědky, a pak se třese před kdekým, nechá se fackovat od ženský, je postava rozporuplná, a pro mě nepochopitelná. Kolegové se rozplývají na jeho charismatem, je prý tahounem. Já viděl jen unaveného starého muže, jemuž zůstal ve tváři už jen zatuhlý škleb někdejší mužnosti. Dabing vyrobený Bontonem brzy po premiéře filmu tomu všemu dává korunu - bez přehánění mluví Tonda Navrátil asi 25 postav, čili každou druhou mužskou, v ženách to samé Eva Spoustová. Pokud si toho někdo nevšimne, je hluchý, já ale sleduju filmy všemi smysly a tohle mi vadí.(28.6.2015)

Barry Levison si respekt určitě zaslouží, ale Scorsese z něj už asi nebude. A ani Warren Beatty není Niro. Přehrává, repektive hraje stejně jako před čtvrtstoletím. Jenže Benjamin Siegel není Clyde Berrow. Levison natahuje a jinak nepochybně zajímavý příběh se zbytečně vleče. Přitom ještě o něco delší Spáči rozhodně neuspávali. Tak čim to sakra bude... zkrátka to nemá ●● Občas mě ale z letargie probral brutální dabing (Zabiju Mussoliniho až se z toho posere!) takže snad lepší 3.(6.12.2010)

Skvely film, ktory mi tak trosku pripominal Scorseseho LETCA (2004) o ropnom magnatovi, producentovi alebo leteckom priekopnikovi. Bugsy Siegel je ale o nieco drsnejsi gangster ale hlavne obchodnik, ktory si vysnival za nemale peniaze postavit na nevadskej pusti stredisko hazardnych hier - Las Vegas, avsak tento sen ho stal prilis vela. Skvele hviezdne herecke obsadenie a dobry scenar sa postarali o to, aby som bol s tymto filmom spokojny. Bugsy ziskal dvoch Oscarov za vypravu a kostymy a okrem toho mal este 8 nominacii vratane hlavnych kategorii najlepsi film a rezia Barryho Levinsona, avsak v tomto rocniku Oscarov bol favoritom thriller MLCENI JEHNATEK (1991) a tak v oboch kategoriach si tento film vybojoval Oscara, za reziu to bol Jonathan Demme. Warren Beatty bol za svoju rolu v hlavnej ulohe Bugsyho tiez nominovany, avsak Oscara mu suverenne vyfukol Anthony Hopkins za uz spominany Mlceni jehnatek, aj herci Harvey Keitel a Ben Kingsley boli nominovani za vedlajsie ulohy, avsak z Oscara sa tesil Jack Palance za dobrodruznu komediu DOBRODRUZI Z VELKOMESTA (1991)... 19.07.2010 _______ Warren Beatty - (Bugsy Siegel) +++ Annette Bening - (Virginia Hill) +++ Harvey Keitel - (Mickey Cohen) +++ Ben Kingsley - (Meyer Lansky) +++ Elliott Gould - (Harry Greenberg) +++ Joe Mantegna - (George) +++ Bill Graham - (Charlie Luciano) +++ Produkcia: Warren Beatty, Barry Levinson +++ Hudba: Ennio Morricone +++(19.7.2010)

Originální, zajímavé a nápadité nejen díky skvělé režii, ale i hercům (Warren Beatty, Annette Bening) a hudbě, která je sama o sobě těžko poslouchatelná, ale ve filmu působí výtečně a příjemně podbarvuje už tak skvělou atmosféru 40. let. Akční scény jsou bravurně zvládnuté a k celkové dokonalosti moc nechybí. Snad jen občas trochu rozvláčnosti mi kazí celkový velice kladný dojem.(3.7.2005)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 10. prosince 1991 v New Yorku. (Stoka)

• - Kritikou byl film dobře přijat, kasovně však očekávání nenaplnil. (džanik)

• - Barry Levinson požádal Ennia Morriconeho o hudbu poté, co viděl film Stav milosti (1990), k němuž skladatel složil hudbu. [Zdroj: Jan Šmíd - Ennio Morricone a jeho filmový svět] (major.warren)