47 metrů: Mimo klec

• Velká Británie 47 Meters Down: Uncaged (více)

Když se čtyři mladé dívky vydají potápět do zaniklého podmořského města, pochopí záhy, že se ocitly v teritoriu nejnebezpečnějšího druhu žraloků a motají se v klaustrofobickém labyrintu podvodních jeskyní a úkrytů. (Filmbox)

veverysiak

Pekná podvodná scenéria ozvláštnená mayskými stavbami, čo je asi riadna sprostosť, ale ako účel to beriem, no a inak riadna pakovina, chlapi si nedali záležať ani na kastingu, a tak sa tu vyskytnú aj neodpustiteľné podpriemery, aj škaredé dievky, no a to je v béčku neodpustiteľná nehoráznosť, takže 30%. ()

Scaevola

Odmyslím-li si naivní výchozí představu o čtyřech dobrodružství chtivých dívčinách, s radostí poukáži na povedené lekací scény, strašidelné, až nemrtvé žraloky a podmanivé prostředí zatopeného starověkého města, přičemž gradace děje je téměř bezchybná a jednotlivé charaktery více než sympatické. Jenže pak kdosi v mámivé a zcela zbytečné snaze natáhnout stopáž vymyslel bojovou finální scénu u výletní lodě, a všechen pozitivní dojem se rozplynul jako utržená ruka v žaludečních šťávách paryby. ()

Red.Dwarf

Ale jo, párkrát jsem se lekl. Jen mě zklamalo finále, ne že bych nebyl rád jak to dopadlo, ale bylo to trochu přitažený za vlasy.... ()

LucinkaMyska

Nevím, jsem v rozpacích. Špatně se mi na to trochu koukalo , v tom všem čeření vody a křiku - chápu, že není lehké to natočit ostře, ale některé záběry byly příliš orientaci ztrácející. Některé scény byly zajímavé a děsivé, jiné extra nudné a vyloženě hloupé. Prostředí jeskyně je nicméně fantastické a je škoda, že se tento námět více nevyužil i jinak. Finále je pro mě již velice přepálené a až superhrdinské, což tedy za mě ne. Půjdu si holt pustit první díl.. ()

Martens14

Sice mě ty čtyři uječené pipiny srali, ale jinak to vcelku díky tajuplnému prostředí ušlo, i když ten závěr....no, dál nekomentuji, za jedno zhlédnutí to ale stojí. ()

Bogrant

Kým prvých 47 metrov bola solídna žraločina, ktorá pôsobila v rámci možností minimálne digitálne či rušivo a v závere vytiahla nečakanú premisu, v jej pokračovaní to je presne opačne. O žralokoch sa tu hovorí a vie už od začiatku, no i tak sa to neberie veľmi na ohľad. Tí navyše pôsobia ako vzdialení bratranci Mega a hoci sa tu udeje zopár dobrých nervových pohnútok, celá posledná tretina to úpne zazdí, pretože je výsmechom logických pohnútok a jednou obrovskou "náhodou". ()

Mark1983

Přestože tento snímek má na ČSFD tak nízkou recenzi, tak já byl vskutku spokojen, což tento snímek řadím mezi ty lepší natural horory se žraloky, ale samozřejmě, že na první Čelisti zatím žádný žraločí horor nedosáhl, o tom ani potom. Ale i tak jsem se docela dobře bavil. ()

Fenk

Tak to sem ještě neviděl! Tady se hraje se žralokem doslova na Slepou bábu. Skoro celý se to odehrává ve tmě a v bedně to "šalamounsky" vysílali přes den, tak sem to sledoval spíš ušima. Závěr na světle byl téměř geniální. ()

Little_Sawy

Buddho taky jsi vidĕl to co já? Asi né, lebo by ses musel poblejt za to jaký pizdy dali do hlavní roly. Mé hodnocení si Zaslouží jen Katakomby, zaplavené mĕsto na které se dalo koukat, a samotný předátory, lidožravce, žraloky bílé. V takoví hloubce se museli přispůsobit a vyvynout podmínkám žijícim v straceném podmořském svĕtĕ. Ujĕčené krávy alespoň chcípali jedna po druhé, I když nĕkteré zábĕry mohli bejt krvavĕjší. Extra spomalený zábery vypadali extra k smíchu, tak že jsem nevĕdĕla, jestli chce dotyčná srát nebo ječet. ()

nagual2

Pár slovami: nuda, tma, hysterické puberťáčky. Presne také, ako jednotka. Postráda akúkoľvek filmovú nápaditosť. ()

Yuri_Boyka

Je to strašne debilné, ale zároveň dostatočné zábavné na to, aby som dokázal tú debilnosť prehliadnuť. Treba to brať s nadhľadom a pobavíte sa slušne. Jednotka bola síce uveriteľnejšia, ale zato o trošičku nudnejšia. Taktiež záver mala o triedu kvalitnejší. Tuto je záver až priam parodický, ale pobavil. PS: Ten Stallone sa nezdá, dcéra sa mu fakt vydarila. ()

DoktorSlovo

V tomto filmu se snoubí hned dvě ošklivé fóbie,tedy klaustrofobie se strachem ze žraloků ( mě by stačil i rejnok,nebo muréna) v takové míře,že jako jimi postižený nemohu dát méně než 4****.To,že příběh je plytký,předvídatelný a jednání postav nelogické je právě prostředkem k dosažení výše popsaných fobických efektů.Prostě příjemně nepříjemné. ()

Duffson

Graficky hroznej pruser..dej a postavy pitomy, o tom zadna(co taky chtit) ale to, jak jsou opet zoracovani “zraloci” , to je proste vysmech vsem divakum. ()

Lanco

ježiš to bola paráda :) možno tu bude nejaký málo stoporený pseudo-absolvent filmárčiny mudrovať ako to bolo plné klišé: 4 baby (3 jebačky jak hovado a čierne káčatko) idú do jaskyne kde príde velký hnusný biely slepý (ešte raz hnusný) žralok, čo im chce kúsnuť do ritky ...a pre istotu bere aj bratrancov na hody :-) ale ono to bolo fakt dobré :-) žraloci boli ešte naozaj správne zjazvení, velkí a hnusní, baby nie až tak uplne totálne stupídne, takže sa správali aspoň trošku tak, ako keď chcú prežiť ... velmi podobné ako Descent (pád do tmy). ()

sadsammy

Jedno z velkých zklamání mého života, ne že bych očekávala něco dobrého po prvním dílu, který btw byl velmi úspěšný, ale bohužel ty dvojky nebo pokračování asi vždy budou malým průserem. Takže máme klasický na dnešek příběh holky poruší pravidla a rozhodnou plout do zatopeného města a určitě nějaká jedna přitroublá holka udělá velkou ptakovinu a holky ted musejí se jakýmsi způsobem dostat ven. Já jsem film vypnula až po 37 minutách, které pořád přeskakovala. Nevím jestli bych někomu doporučila, obrovská ztráta času, podprůměrný "žralok-film". ()