Mandalorian

• USA The Mandalorian (více)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Série(3) / Epizody(24)

Kultak

Hvězdné války. Tak jak je pamatujeme. Tak jak je máme rádi. Kvalitně. Za zlomek rozpočtu Force Awakens.  Takže to jde.... Proč Disney udělá kvalitně seriál a jako blockbuster vyprodukuje takový hnůj, je mi záhadou... ()

Razzor_82

"Hej Mando!"  Zdařilý výstřel na starwarsovský vesmír. Úžasné triky a parádní masky. Mandalorian působí v první sérii díky málomluvnosti dost nepřístupně. Po odhalení obličeje už si Vás ale pustí k tělu. Grogu je kouzelný. Vše doplněno výtečnou hudbou. Viděl dvě série. 8/10 ()

Redix

Nejlepší seriál ze světa SW. Absolutní pecka která pravděpodobně nebude překonána. První 2. série naprosto parádní a už se nemůžu dočkat dalších dílů. This is the way. ()

Urukhaj98

S01: Mandaloriana můžeme považovat za zachránce Star Wars, jelikož je to první opravdu dobrý zářez do tohohle univerza pod taktovkou Disneyho. Je to skvělá kombinace stylů původní a prequelové trilogie. Zároveň se však jedná o mnohem přízemnější podívanou. Nehraje se tu o osud galaxie a příběh se mnohem více zaměřuje na životy obyčejných lidí (víte jak to myslím), kteří nejsou obdařeni citlivostí na Sílu a snaží se v galaxii najít své místo nebo prostě jen přežít. Ale jsou to Star Wars, takže i na tu Sílu a Jedie samozřejmě dojde, jen nehrají první housle. Tvůrci se zcela zjevně inspirovali westerny, jejichž prvky, atmosféra a někdy i styl vyprávění jsou z Mandaloriana velmi patrné. Na efektech se navíc nešetřilo a tudíž Mando i jako seriál bez problému snese srovnání s vysokorozpočtovými filmy, byť je stále spíše komornější podívanou. Mandalorian je zkrátka poctivé Star Wars, se vším dobrým (zajímavé postavy, fantastické světy, úžasné masky, triky a efekty, dechberoucí hudba) i špatným (občasná infantilnost, jasný kalkul spojený se snahou prodat co nejvíc hraček), co k tomu patří. 8/10 - - - S02: Druhá řada Mandaloriana s přehledem překonává tu první. Jakoby se tvůrci již takříkajíc otrkali a nyní servírují divákům mnohem jistější a na pevných základech postavený příběh. Zápletka je stále sympaticky komorní, nicméně s mnohem větším měřítkem co do kulis i vyprávění. Din Djarin jako titulní protagonista je i přes svou zachmuřelost stále velký sympaťák, nyní již pojmenovaný Baby Yoda se ukazuje jako mnohem důležitější postava, než by se z počátku zdálo, Moff Gideon Giancarla Esposita je správná svině, které přejete jen to nejhorší, ale stejně vás baví ho sledovat, a fandy velmi potěší i návraty postav známých z dřívějška, ať už z animovaných seriálů umně převedených do hrané podoby, záporáka z původní trilogie dočkajícího se konečně pořádné příběhové linky, či jedno skoro infarktové cameo ze samotného závěru. Kam se hrabe sequelová trilogie. 9/10 - - - S03: Nehledě na to, že se v samotném závěru ukázal smysl všeho, co se ve třetí řadě Manda dělo a působilo tak roztříštěně, převládá po shlédnutí finále spíše zklamání. Třetí série zkrátka až moc přešlapovala na místě, zápletka s obnovou ztraceného domova Mandalorianů zdaleka natáhla tolik jako pátrání po původu malého Grogu, příběhové odbočky, ač úsměvné, byly nakonec spíše rušivé a samotné finále, byť velkolepé co do měřítka, bylo naprosto vyprázdněné po stránce emocí. A to ani nemluvím o tom, jak nezdravě často se tu scénaristé při budování příběhu spoléhají na náhody. Úplně na úroveň The Book of Boba Fett (pozn.: pro pochopení příběhu nelze vynechat) jsme sice neklesli, ale na Mandův standard je to pořád přeci jen málo. Kvituji poslední záběr, kterým by to celé klidně mohlo skončit a divák tak není mučen nějakým laciným cliffhangerem vycucaným z prstu na poslední chvíli. I tak bych byl ale rád, kdyby si Din Djarin ještě stihl napravit pověst a skončit v tom nejlepším. 6/10 ()

Komar55

Mandalorian sice není tím nejlepším, nejemocionálnějším, ani nejbombastičtějším Star Wars seriálem, ale narozdíl od Andora, který se spíše soustředí na politiku a špionážní tématiku, nebo Kenobiho, který vše tlačil přes funservis a nostalgii k prequelům, se je jedná o seriál, který nejlépe zachycuje esenci původní trilogie a samotnou myšlenku Hvězdných Válek jako takovou. Silná atmosféra, skvělá výstavba světa a zajímavé, pro Star Wars ne až tak obvyklé charaktery, které prochází během všech 3 sérií znatelným vývojek, který občas trochu moc tlačí na pilu, občas zase stagnuje, ale z většího odstupu tam nepopiratelně je a je zábava ho sledovat. 8/10 ()

LordMysti

Určitě to není jeden z nejlepších seriálů celkově, není to ani žádná pořádná jízda, není to ani dle mých představ které jsem měl po shlédnutí animovaných seriálů kdy Mandaliriané za to uměli vzít neskutečným způsobem. Ale je to svým způsobem roztomilé, tajemné a osobité. Až překvapivě zajímavé na to jak rozvláčným tempem seriál odstartoval. ()

Withree

Tady pojedu proti všeobecnému hodnocení prvního hraného Star Wars seriálu. Mandalorain začal a skončil velmi dobře, ale za tu šíleně zbytečnou vatu uprostřed sezóny by se měl Favreau s Filonim stydět. Minimálně deset let překonaný scénář "case of the week" je třeba likvidovat z povrchu zemského. Navíc ani příběhy jednotlivých epizod nijak Mandalorianovi neulehčují práci. Minimálně dvě z nich jsou prdlé fanouškovské fanfikce, které od nudy zachraňuje Baby Yoda. Druhá sezóna už snad pojede ve více ucelenějším duchu, potenciál se zde samozřejmě nachází. ()

Sala1

Mandalorian je pre Disneyho a rovnako pre celé Star Wars univerzum veľmi dôležitým projektom pretože značka ako taká má v posledných rokoch problémy a to so samotnými fanúšikmi. Preto sa Kathleen Kennedy rozhodla zveriť projekt skúsenému režisérovi Jonovi Favreauovi, ktorý ale má rozbehnuté svoje vlastné projekty a tak musel pre seriál zohnať aj ďalších režisérov, ktorí by svojím vkladom obohatili toto univerzum. Pripomína vám táto situácia niečo? Vidno, že za povraz ťahá človek s víziou, ktorej základom je osamelý žoldnier brázdiaci galaxiu a jeho dobrodružstvá. Nič viac, nič menej. Favreau si uvedomil, čo je základom úspechu Star Wars ako takého a tak poetiku seriálu - a teda minimálne prvej série - ťahá do westernových vôd a do dobrodružných epizód v štýle krátkych filmových poviedok. A funguje to presne do takej miery, do akej jednotlivé časti ovplyvňujú rôzni režiséri. Mandalorian ako postava je naozaj premyslená, je príjemné prekvapenie vidieť ako si tvorcovia poradili s faktom, že si hlavná postava (skoro) za celý čas nezloží helmu a tak každý výraz a reakcia museli byť vyjadrené iným spôsobom. Sympatický hrdina narazí na osudovú prekážku, ktorá ho núti hodnotiť vlastné postavenia a minulosť. Všetko hrá, všetko sedí. Seriál pôsobí prekvapivo komorne. Čo nie je zlá vec, lenže paradoxom sa stáva pomyselná "prázdnota". Napriek tomu, že časti majú niekedy iba polhodinu, príbeh sa trochu vlečie a každá časť je ako jeden quest v RPG hre. Do očí bijúce sú predovšetkým epizódy v strede série, ktoré v niektorých momentoch vypálili nie najlepšie. Mandalorian tak ponúka naozaj jednoduchý príbeh, ktorý by vystačil na štyri časti a ktorého kvalitatívne spracovanie sa výrazne odvíja od práce samotných režisérov. Je to nádejný projekt so žiarivou budúcnosťou, avšak hype, ktorý sa mu dostal, sa mne osobne rovná neskonalej túžbe fanúšikov vidieť z tohto univerza aspoň niečo pre nich hodnotné. ()

Rawar

Westernovo-samurajská balada o Mandalorianském válečníkovi ze světa hvězdných válek. Přesně takhle na mě celá ta geniální podívaná působila. Příkladné filmařské řemeslo a příběh o staré hrozbě, nové naději, neoblomné víře a pravé cestě. A úvodní song Mandalorian? Dokonalost sama, úplný beskar. Nemyslím si, že by se mi kdy nějaký film z prostředí hvězdných válek, líbil více. A to je mám opravdu rád. Nicméně tohle byla cesta. ()

junglewar

Ani jsem to nevěděl, ale přesně jsem si vždycky přál aby vzniklo něco jako Mandalorian. Všechno dobře! A pokud se od tohoto roku začne SGI používat tímto způsobem, tak budu mit obrovskou radost. Fan service pro nerdské srdce. ()

RajAthen

Mandalorian možná není nejlepší seriál všech dob a má své mouchy (několik epizod by mohlo spadat spíše do kategorie průměrného dílu Hvězdné brány), ovšem komornost, jednoduchost a přímočarost se prostě vyplácí. Z nějakého důvodu fandíte chlápkovi, který má hlavě takřka celou dobu kbelík. A to již považuji za pořádný kumšt! Jak bolestné srovnání pro novodobé mega bombastické díly Star Wars, kde jsou Vám všichni ukradení. A to jsem ani nezmínil baby Yodu. Prostě film pro všechny mladé tatínky, a nejen je.:) ()

swiss

Parádní retro! Kovbojka občas připomínající dobré díly Stargate i Star Trek. A Firefly. A je to hodně zábavné! ()

waska

Naprostá paráda u které jsem víc a víc bavil s každým dílem. Atmosféra Star Wars na mě dýchala každým kouskem, zábavné postavy, skvělé souboje, vynikající hudba... A na závěr nelze opomenout Baby Yodu, který tomu všemu nasadil "korunu". Už se těším na další série. ()

Eventyrer

Na prvý pohľad sa seriál javí ako skvostné dielo, ale ak sa zamyslíte, je to nuda, dej nijako neplynie, nič sa o hlavnej postave nedozvedáme. Jediné čo diváka a fanúšika drží pri obrazovke je fakt, že sa nepozerá na tisíckrát prehrávaný star wars film a zíza do nových kulís. Nič iné. Baby yoda, ktorý zjavne nemá žiadne popredné miesto v deji je zlatý ale to je tak všetko. Škoda. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu