Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

Trevor

Človek občas žasne aké filmy zabudne ohodnodiť. Tento patrí rozhodne k tým lepším, v tom čase ma ako teenagera ohromil a preto si to kúzlo ktorérozhodne mal nechcem pokaziť tým že ho pozriem ešte raz a možno by tentokrát bolo jeho hodnotenie nižšie. ()

Fanucci

Nejde o to, že by šlo o špatně natočený film. Ale jde o snímek strašně neoriginální a s některými hodně nepochopitelnými zápletkami v příběhu. Tou zásadní je neschopnost policie vypátrat identitu hlavního podezřelého. 50% ()

Parlay

Rozhodně se v daném filmovém žánru nepovažuji za odborníka, avšak – za mě palec nahoru. Snímek diváka udržuje v neustálém napětí, herci podávají kvalitní herecké výkony a bestiální vraždy svoji krutostí nenechají snad žádného diváka „nezúčastněným“. Za největší slabinu snímku tak považuji psychologické a motivační prokreslení postavy samotného vraha, který je tvůrci vylíčen jako „pouhý“ náboženský fanatik, který se zdaleka nemůže rovnat svým slavnějším filmovým „kolegům“. ()

dyfur

.....Christopher Lambert si zahral v priemernej detektívke, ktorá neskĺzla ešte nižšie len vďaka nemu.... ()

Katarine

Pravda, že něco z thrilleru Sedm si tvůrci vypůjčili, ale neřekla bych, že je to úplně kopie v horším podání, to ne. Vraždy podle Jidáše mají rozhodně něco do sebe a já bych tento krimi film určitě úplně nezatracovala. Akorát se mi nelíbilo obsazení Roberta Joy do role psychopatického vraždícího magora. Na něj by mi seděl někdo úplně jiný, tohle bylo až příliš okaté od prvního pohledu. ()

honajz2

Zajímavý velikonoční film... Ale tak jo, nic extra to není, ale podívat se na to dá, sice už to tady nejmíň jednou bylo, ale ten film nijak neurazí, navíc na nějakých místech je i celkem napínavý. Dokonce ani délka tady není překvapivě mínusem, jelikož to, co se tam děje, na tu stopáž tak nějak vystačí. Ale nic extra to fakt není, každopádně podívat se na to dá. 3* ()

M.i.k.e

jeden z titulů,kolem kterých člověk kroužil kdysi dávno ve videopůjčovně,aby nakonec zjistil,že na něj nikdy nedošlo...teď po letech jsou Vraždy podle Jidáše pořád solidní detektivkou,která se svezla na vlně Sedm,nicméně žádná klasika to pro mě nebude.Velkým mínusem budiž velký počet iritujících a prazvláštních pokusů s kamerou a obrazem...60% ()

Rocky88

Film rozhodně není špatný. Atmosféru nepostrádá a Lambert se ukazuje v roli, která mu vysloveně sedí. Jenže i když na film koukáte poprvé a v minulosti jste již viděli Fincherův Se7en, máte místo překvapení z dalšího děje velký smradlavý prd. Pokud se na to navíc díváte s českým dabingem, z těch jmen můžete jednoduše dostat dlouhotrvající střevní chřipku.....Režie není špatná a výprava tomuto snímku rozhodně také neubírá na kvalitě. Škoda, že ten scénář postrádá jakýkoli originální nápad. Mohlo to být s tím hodnocením lepší. ()

Petoss1

Lambert hrá dobre, príbeh má napätie a dosť mi to pripomínalo Fincherovu klasiku "Sedem", hlavne brutálnymi zábermi. 75% ()

Vojťas

Prvních 40 minut filmu je velice nudných, ovšem ve zbývající hodině začíná ten správný hon na psychopata. Thriller, který sice nedosahuje kvality nepřekonatelné žánrovky Sedm, ale díky překvapivému vývoji v ději nezaostává až tak daleko. Zvládnout lépe seznamování s případem a bylo by to na více procent. Takto musím dát nevyvážených 70% (a se zavřenýma očima se přikláním přecijen ke 4*). ()

ad

Poměrně slušnou vizuálně režijní složku táhne k zemi drtivě stupidní scénář!!! Herecké výkony také nejsou z těch lepších... a další hvězda by měla jít dolů za to, že celý film je vlastně pouhým plagiátem a ve výsledku nepovedenou kopií.... Velmi slabé tři* ()

Wormboy

Az na niekolko nelogicnosti ide o film s vybornou atmosferou, velmi slusnou rezijou a dokonca aj herci su pozeratelni. Napatie od zaciatku do konca a tie "temnejsie" sceny su zvladnute skutocne vyborne...skoda zbytocneho zaplietania sa so smrtou syna, kde v silnejsich emocionalnych scenach ocividne dochadzal Lambertovi dych, ale aj tak ide u mna o velmi prijemne prekvapenie... Po druhom zhliadnuti idem o pol boda dole. 3,5/5* ()

Flynn

Tenhle thriller se mi líbil. To jak si vrah vychytával oběti a jak to skládal se mi v té době líbilo možná ještě více než Sedm. Jde vidět, kde se inspirovali ale i tak se mi to líbilo. ()

Juto

Celkovo je film vynikajúcim thrillerom, ktorý by sa mal páčiť každému, kto chce vidieť viac filmov ako „Sedem". 7/10 ()

emo

Slušná atmoška, avšak film sa minul v dobe. Keby som si ho požičal z požičky po revolúcii, bola by to asi stvoka. V tej dobe som mal oveľa menšie nároky-nechce sa mi veriť, že Lambert je fakt taký toporný herec... Rozhodne to stojí za kuknutie, ale majstrovské dielo od toho nečakajte... ()

Šimpy

Zajímavé....když tak pročítám komentáře typu vykrádačka Seven, musím říct, že na Fincherův film jsem si několikrát vzpomněl při sledování tohoto, ale většinou hláškou typu, to je ještě krvavější a brutálnější než Sedm. Ale vykrádačkou bych to nenazval, je tu spousta nápadů, zajímavá práce s kamerou, super vrah, atmosféra a tak hodnotím 3 apůl hvězdičky, ta půlka je pryč za vzpomínky hlavního hrdiny na syna...to mohli tvůrci vynechat... ()