Epizody(22)

Dlouho předtím, než se Liu Kang, Sonya Blade a Johnny Cage utkali s Shang Tsungem a jeho přisluhovači v turnaji Mortal Kombat, bojoval mnich Kung Lao (Paolo Montalban), zlodějka Taja (Kristanna Loken) a bývalý strážce Siro (Daniel Bernhardt) proti krvelačnému imperátorovi Shao Kahnovi, jeho mágovi Shang Tsungovi (Bruce Locke), jed plivajícímu Reptilovi (Jon Valera), čaroději Quan Chimu (Adoni Marapis) a jeho trojici nemrtvých vražedkyň (Dana Hee, Jamie Pressly, Renee Tenison), královně Kreeye (Fabiana Udenio) a její prvorozené dceři Vorpax (Tracy Douglas) či Scorpionovi (Chris Casamassa). Za podpory ochránce pozemské říše lorda Raydena (Jeffrey Meek) a princezny Kitany (Audie England) bojují o osud lidstva, rozhodnuti chránit ho za každou cenu, i kdyby jí měl být jejich vlastní život... (Chen)

Ratemus

Zápletky jsou někdy vycucané z prstu a vymyšlené během ranní stolice, ale ty souboje jsou o několik tříd výš než v prvním filmu a to nemluvím o filmu druhém. Je zde rapidně více postav než ve všech filmech dohromady. Bohužel, malej rozpočet na tom jde vidět úplně všude, seriál je spíš opravdu pro fanoušky MK, kteří znají příběh, protože tomu se zde tak trochu seriál věnuje. Nejlepší je vyvraždovací poslední díl, nebejt těch propracovanejch soubojů, bylo by to na stejný úrovni jako druhý film, ale díky bohu není. ()

novoten

Zapomenutý seriál, který si k mé velké radosti bere z herní mytologie opravdu hodně a vše rozvádí do místy překvapivých rovin. Jenže časem ustupuje ústřední linie stranou a trojice poněkud mělkých hrdinů upadne do stereotypních epizod typu "dívka je nalákána do pasti halucinací svého zemřelého otce", které jako by vypadly z laciností typu seriálového Pána šelem. O to větší překvapení bylo pak finálové zakončení, které kromě silně duchovní linie přidává i téměř neustálou akci a hlavně konec, u kterého budete přemýšlet, jak je možné, že vám nedošlo, že zkrátka přijít musel. ()

stub

Na tohle jsem se začal kdysi dívat úplně omylem, když jsem večer usínal u televize. Možná jsem blázen, ale tohle je podle mě jednoznačně nejlepší adaptace světa MK na obrazovku. Totální béčko, se všemi šílenostmi a půvaby, co má pořádný brak mít - až se nechce věřit, že je to až z roku `98. Parádně temné prostředí, slušná akce, komiksová stylizace postav, až nevysvětlitelná chytlavost a hlavně (byť to už mnohokrát padlo, nelze to nezdůraznit) našlapaný, nečekaný a hvězdu navíc zasluhující konec! ()

Her0.89

Zapíchl jsem to u 5 dílu. Ne protože bych už neměl chuť se na to dívat, ale proto, že mi prozatím (a troufnu si říct že napořád) zrušili megavideo :-(. K věci. Bylo to strašné béčko, kulisy byly otřesné a některé momenty až příliš umělé. Ale na druhou stranu kvůli tomu jsem se na to začal dívat. Shang Tsung byl neskutečně drsný a proto dávám 2* (ale myslím si, že bych to mohl s dalšími díly vytáhnout výš, ale na to si budu muset počkat). ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "V každém z nás hřmí duše bojovníka. V každé generaci je pár vyvolených, aby to dokázali. Před stovkami let, v temných dobách plných násilí, byli pro tento úkol vybráni tři cizinci. Mnich, Kung Lao. Vykázaný strážce, Siro. A zlodějka, Taja. Oni musí chránit naši Pozemskou říši před silami Jinozemě. Zápasem za své životy. Zápasem za svou čest. V turnaji zvaném Mortal Kombat!" Choreografie soubojů je taková, že každý saltuje a všichni bojují úplně stejně. Scénář je takový bez nápadu a provedení je mizerné. Poslední díl překvapil, protože všici klaďasové byli povražděni. Vydržel jsem jen kvůli herečkám, které toho na sobě moc neměly. "Tvá duše je má!" - 50%. ()

• V seriálu Mortal Kombat: Conquest (od r. 1998) se objevily 3 videoherní postavy, které do té doby nebyly ztvárněny ani v jednom z hraných filmů (Mortal Kombat – 1995, Mortal Kombat 2: Vyhlazení – 1997) – Kung Lao (z „Mortal Kombat II“), Quan-Chi (z „Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero“) a Reiko („z Mortal Kombat IV“). (Kenoth)