• Her0.89

Zapíchl jsem to u 5 dílu. Ne protože bych už neměl chuť se na to dívat, ale proto, že mi prozatím (a troufnu si říct že napořád) zrušili megavideo :-(. K věci. Bylo to strašné béčko, kulisy byly otřesné a některé momenty až příliš umělé. Ale na druhou stranu kvůli tomu jsem se na to začal dívat. Shang Tsung byl neskutečně drsný a proto dávám 2* (ale myslím si, že bych to mohl s dalšími díly vytáhnout výš, ale na to si budu muset počkat).(23.1.2012)

Poněvadž jsem (byl) fanouškem fenoménu Mortal Kombat, vkládal jsem v tento seriál naděje a doufal jsem, resp. přál jsem si, aby se z něj vyklubala jakási věrohodně zfilmovaná variace herních soubojů a dějových linií. Z jedné části se mi to splnilo, z druhé bohužel rozhodně nikoli. Souboje a předvedené bojové umění se sice jeví obvykle kvalitně, pohodově, vcelku důvěryhodně a někdy až natolik energicky, že z toho člověk pomalu vyskakuje z křesla a kope po vzoru hlavních hrdinů do vzduchu po imaginárních protivnících. Magie se taky docela povedla, i když z toho smrdí klasické levné televizní počítačové triky. Dějové zápletky jsou však většinou natolik primitivní, že dokáží spolehlivě zabíjet jakékoli lepší pocity ze sledování dění na obrazovce. Další odfláknutí vidím v tom, že nebyl zdaleka využit potenciál, jaký seriál díky své celkové minutáži narozdíl od jednoho celovečerního filmu nabízí - bylo předvedeno příliš málo postav, z her se jich tam objevovalo v podstatě jen minimum(!), předvedlo se málo jejich schopností, zapracováno zoufale málo propojovacích linií v jednotlivých dílech, přestože části seriálu zpravidla na sebe navazovaly atd. Co se těch postav týče, jedno obrovské plus bych vyzdvihl, a to je BRILANTNÍ zhmotnění známých hrdinů Sub-Zero, Scorpion a také Reptile! A to jak perfektním vizuálním ztělesněním, tak i schopnostmi, použitou magií a dokonce i charaktery postav. Ti totiž jakoby přímo vypadli z monitoru počítače a nastoupili v nezměněné hrané formě na obrazovku - skutečně tak skvěle zde vypadají! Sub-Zero a Scorpion z filmové verze Mortal Kombatu se totiž zdaleka tolik nepovedli. Kdyby se tu vyskytovalo tradičních "MK" postav více, v podobném důvěrně pojatém bezchybném vzezření a chování, kdyby tam nedělali ze sebe jen kašpara pro efekty typu bum-bác a kdyby se všechno jejich snažení někam a k něčemu ubíralo, pak by to mohlo dopadnout mnohem, mnohem lépe, možná přesně tak, jak jsem toužil. Ale takto to zdaleka nedopadlo. Považuji tedy se slzou v oku celý seriál z větší části za promarněnou příležitost, na kterou sice má smysl se jednou podívat, ale v čem nelze najít nic hodnotného, co by pozornost diváka něčím rozvířilo. Kéž by se jednou natočil skutečně pořádný film nebo seriál, který by nesl ve jménu MORTAL KOMBAT, aniž by nezpůsoboval svému vzoru spíše ostudu než honosnou filmovou vizitku. Ještě si dovolím pozastavení nad debilním překladem názvu seriálu - díky českému 'Na život a na smrt' bych vskutku nepochopil, že se jedná o 'Mortal Kombat: Conquest', kvůli tomu mi to v době vysílání málem uniklo. Je vidět, že překladatelé neměli páru, o co se vlastně jedná, a stejný pocit mám popravdě i ze samotných filmařů - jakoby natočili něco, o čem ani pořádně nevěděli, co je vůbec zač a jak to pojmout - na což výsledek zhruba vypadá.(14.4.2004)

Trio hrdínu se pomláti s nějakým z intrikanských antihrdinů, všude okolo je spousta hodně spoře oděných bojovnic nebo servírek (ale vždy jsou hezké :) a tak nějak pořád dokola... ale i přesto má serial své kouzlo, hlavně pro ty kteří mají nějaké dočinění s hrou. Je nějaký důvod se ubec koukat na celý serial a neskočit hned po 5tém díle? Ano je, v ději je spousta zajímavých intrik a zauzlení a na konci se dočkáte neočekávaného konce který by asi nikdo neočekával. (Mě osobně překvapil a zároveň zklamal).(29.1.2012)

Slušne rozpracovaný svet mortal kombatu. Seriál ma podľa mňa slušne spravené prostredie, kulisy, súboje su väčšinou na veľmi dobrej úrovni. Dosť ma však trápia povrchne prepracované postavy a dosť stupídny dej väčšiny epizód, ktoré sa začinajú opakovať podľa zabehanej schémy. Celkove sa však drží seriál celkom dobre až do prichodu Kreeye. Odvtedy idu diely dole vodou až po neskutočne dobré a prekvapujúce finále.(23.2.2008)

• Hapretor

Tohle je u mě shit. Ze zvědavosti jsem se podíval na první dva díly. A to hodně zběžně. Pak na díl poslední (kvůli zde opěvovanému závěru seriálu). Bylo mi jasný, že touto zkratkou o nic nepřídu. Nebýt Omegis, není na co koukat. Aspoň nějaká sexy vzpruha. Jinak děj na hovno. Dialogy stupidní a toporný. Herecký výkony na hovno - takhle to zahraje každej. Triky na hovno. A souboje hodně nudný, nenápaditý. Má cenu řešit logiku? NE! A ty masky? Trapas! Co se týče postav, se kterými jsem měl tu čest seznámit se: Kung Lao - vypadal jak přerostlý batole v posravačkách (ty jeho kalhoty byly nemožný). Taja - Kristanna Loken je opravdu hezká ženská, ale hrát neumí. Aspoň, že vypadala v tom oblečku "Amazonek" nejvíc normálně. Rayden - vypadal jako babka, co si nechala udělat trvalou (ten jeho účes? Nemožnej!). Shang Tsung - než jako mocný a nelítostný čaroděj mi spíš připadal jako čínský dealer marihuany. Vorpax - jako smyslnou a ostatními manipulující královnu si představuju podstatně víc sexy (ne jako kudrnatou kurvu ve vohozu, kterej vypadá jako že je šitý ze zelený deky). Shao Kahn - než jako císař mocné "JinoZemě" vypadal spíš jako hodně dobře živený lovec lebek v Amazonii (ta lebka na palici byla směšná). Scorpion - nemožná maska (kvůli debilním trikům to jeho hádě vůbec nevyniklo). Siro - nepřipadal mi jako bojovník, spíš jako mírně přiteplalý blonďatý manekýn. Nekromant - ten s tim bílym ksichtem a bodákama na ramenech, ten zrovna nebyl nalíčenej špatně, snad nejlíp, taky mě nejvíc zaujal, ale ten jeho projev byl hodně stupidní. A přišlo mi dost trapný, že je údajně nejmocnější - vypadal docela nadupaně, a když se objeví popravčí trio Ku-Klux-Klanu v černejch hábitech udělá pár kopů a zhebne. Tohle je seriál vyloženě jen pro "bigotní" fandy pc hry Mortal Kombat! Sračkovitost seriálu nezachrání ani, pro mě, opravdu nečekaný anti-USA-Happy-End. Pro mě nic zajímavýho ani zábavnýho.(29.4.2011)

• - V seriálu Mortal Kombat: Conquest (od r. 1998) se objevily 3 videoherní postavy, které do té doby nebyly ztvárněny ani v jednom z hraných filmů (Mortal Kombat – 1995, Mortal Kombat 2: Vyhlazení – 1997) – Kung Lao (z „Mortal Kombat II“), Quan-Chi (z „Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero“) a Reiko („z Mortal Kombat IV“). (Kenoth)