Poněvadž jsem (byl) fanouškem fenoménu Mortal Kombat, vkládal jsem v tento seriál naděje a doufal jsem, resp. přál jsem si, aby se z něj vyklubala jakási věrohodně zfilmovaná variace herních soubojů a dějových linií. Z jedné části se mi to splnilo, z druhé bohužel rozhodně nikoli. Souboje a předvedené bojové umění se sice jeví obvykle kvalitně, pohodově, vcelku důvěryhodně a někdy až natolik energicky, že z toho člověk pomalu vyskakuje z křesla a kope po vzoru hlavních hrdinů do vzduchu po imaginárních protivnících. Magie se taky docela povedla, i když z toho smrdí klasické levné televizní počítačové triky. Dějové zápletky jsou však většinou natolik primitivní, že dokáží spolehlivě zabíjet jakékoli lepší pocity ze sledování dění na obrazovce. Další odfláknutí vidím v tom, že nebyl zdaleka využit potenciál, jaký seriál díky své celkové minutáži narozdíl od jednoho celovečerního filmu nabízí - bylo předvedeno příliš málo postav, z her se jich tam objevovalo v podstatě jen minimum(!), předvedlo se málo jejich schopností, zapracováno zoufale málo propojovacích linií v jednotlivých dílech, přestože části seriálu zpravidla na sebe navazovaly atd. Co se těch postav týče, jedno obrovské plus bych vyzdvihl, a to je BRILANTNÍ zhmotnění známých hrdinů Sub-Zero, Scorpion a také Reptile! A to jak perfektním vizuálním ztělesněním, tak i schopnostmi, použitou magií a dokonce i charaktery postav. Ti totiž jakoby přímo vypadli z monitoru počítače a nastoupili v nezměněné hrané formě na obrazovku - skutečně tak skvěle zde vypadají! Sub-Zero a Scorpion z filmové verze Mortal Kombatu se totiž zdaleka tolik nepovedli. Kdyby se tu vyskytovalo tradičních "MK" postav více, v podobném důvěrně pojatém bezchybném vzezření a chování, kdyby tam nedělali ze sebe jen kašpara pro efekty typu bum-bác a kdyby se všechno jejich snažení někam a k něčemu ubíralo, pak by to mohlo dopadnout mnohem, mnohem lépe, možná přesně tak, jak jsem toužil. Ale takto to zdaleka nedopadlo. Považuji tedy se slzou v oku celý seriál z větší části za promarněnou příležitost, na kterou sice má smysl se jednou podívat, ale v čem nelze najít nic hodnotného, co by pozornost diváka něčím rozvířilo. Kéž by se jednou natočil skutečně pořádný film nebo seriál, který by nesl ve jménu MORTAL KOMBAT, aniž by nezpůsoboval svému vzoru spíše ostudu než honosnou filmovou vizitku. Ještě si dovolím pozastavení nad debilním překladem názvu seriálu - díky českému 'Na život a na smrt' bych vskutku nepochopil, že se jedná o 'Mortal Kombat: Conquest', kvůli tomu mi to v době vysílání málem uniklo. Je vidět, že překladatelé neměli páru, o co se vlastně jedná, a stejný pocit mám popravdě i ze samotných filmařů - jakoby natočili něco, o čem ani pořádně nevěděli, co je vůbec zač a jak to pojmout - na což výsledek zhruba vypadá.(14.4.2004)

• Tony.cs

Takže, nejdříve stránka umělecká: Často tupé dialogy a stupidní zápletky. Pak také hodně nelogičnosti. Co se týče Martial Art tak ve své době to byl nej seriál, ale i oproti staré Hong Kongské tvorbě to bylo stále ubohé. Kulisy a kaskadérští "dvojníci" byli často hodně k smíchu. Pak je tu část Mortal Kombat: s příběhem hry to má společný jen základ a vzhledem k tomu, že seriál nepokračoval, zakončení je více než trestuhodně pitomé. Takže... Celkově sračka. Bohužel. Snaha asi byla, ale chyb je tu až moc. Hlavně ten konec, opravdu. Ten byl dutohlavní. Největší problém celého seriálu je, že se drží filmů a ne hry. Protože i filmy nemají se hrou mnoho společného. Příběh hry je super. Ve filmech a seriálech to už tolik nefunguje.(9.6.2019)

• Her0.89

Zapíchl jsem to u 5 dílu. Ne protože bych už neměl chuť se na to dívat, ale proto, že mi prozatím (a troufnu si říct že napořád) zrušili megavideo :-(. K věci. Bylo to strašné béčko, kulisy byly otřesné a některé momenty až příliš umělé. Ale na druhou stranu kvůli tomu jsem se na to začal dívat. Shang Tsung byl neskutečně drsný a proto dávám 2* (ale myslím si, že bych to mohl s dalšími díly vytáhnout výš, ale na to si budu muset počkat).(23.1.2012)

Pozrel som si to znovu, a aj bez uchvátenia z tínedžerských nedeľných predpoludní je to stále veľmi fajn! Originálne znenie dokonca ešte pridáva, zvlášť v prípade Shao-kana a Quan-chiho, ktorí tým pádom nedominujú iba vizuálne. Pekný dizajn, výborná muzika, na seriálové pomery parádna choreografia, sympatickí predstavitelia a ženy tak strašne sexy, až tečie plast z televízora. Príbehovo je to slabšie, ale obvykle aspoň tak akurát zašprajcované intrigánske scenáre, aby sa mohol pobiť každý s každým a dodať tak aj fanúšikom hry radosť z výmeny. Celá posledná tretina, na rozdiel od mdlého stredu, naberá poriadne obrátky a dáva tušiť, že napokon nepôjde tak úplne o tuctový bitkársky seriál v polystyrénových kulisách.. (spoiler) Je však nutné povedať, že to šokujúce zakončenie, aké si žiadny iný podobný seriál nedovolil, a ktoré ma kedysi donútilo nezúčastniť sa nedeľného obeda, ako som to nevedel rozdýchať, nie je vôbec scenáristicky podložené - ide o deus ex machina najtvrdšieho kalibru. Divák sa vôbec nedozvie nič o tom, odkiaľ sa vzali tí imperátorovi triumfálni "shadow priests", proti ktorým najlepší bojovníci všetkých ríš nemajú najmenšiu šancu, ani ako sa vládcovi Vonkajšieho sveta podarilo preľstiť Starých bohov... Skoro to vyzerá, akoby sa tvorcovia náhle dozvedeli, že druhá séria nebude, a chceli rozbehnuté dejové linky nejako epicky zakončiť.. - čo sa im podarilo rozhodne pamätným spôsobom!(2.5.2016)

Slušne rozpracovaný svet mortal kombatu. Seriál ma podľa mňa slušne spravené prostredie, kulisy, súboje su väčšinou na veľmi dobrej úrovni. Dosť ma však trápia povrchne prepracované postavy a dosť stupídny dej väčšiny epizód, ktoré sa začinajú opakovať podľa zabehanej schémy. Celkove sa však drží seriál celkom dobre až do prichodu Kreeye. Odvtedy idu diely dole vodou až po neskutočne dobré a prekvapujúce finále.(23.2.2008)

• - V seriálu Mortal Kombat: Conquest (od r. 1998) se objevily 3 videoherní postavy, které do té doby nebyly ztvárněny ani v jednom z hraných filmů (Mortal Kombat – 1995, Mortal Kombat 2: Vyhlazení – 1997) – Kung Lao (z „Mortal Kombat II“), Quan-Chi (z „Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero“) a Reiko („z Mortal Kombat IV“). (Kenoth)