Epizody(22)

Dlouho předtím, než se Liu Kang, Sonya Blade a Johnny Cage utkali s Shang Tsungem a jeho přisluhovači v turnaji Mortal Kombat, bojoval mnich Kung Lao (Paolo Montalban), zlodějka Taja (Kristanna Loken) a bývalý strážce Siro (Daniel Bernhardt) proti krvelačnému imperátorovi Shao Kahnovi, jeho mágovi Shang Tsungovi (Bruce Locke), jed plivajícímu Reptilovi (Jon Valera), čaroději Quan Chimu (Adoni Marapis) a jeho trojici nemrtvých vražedkyň (Dana Hee, Jamie Pressly, Renee Tenison), královně Kreeye (Fabiana Udenio) a její prvorozené dceři Vorpax (Tracy Douglas) či Scorpionovi (Chris Casamassa). Za podpory ochránce pozemské říše lorda Raydena (Jeffrey Meek) a princezny Kitany (Audie England) bojují o osud lidstva, rozhodnuti chránit ho za každou cenu, i kdyby jí měl být jejich vlastní život... (Chen)

Hapretor odpad!

Tohle je u mě shit. Ze zvědavosti jsem se podíval na první dva díly. A to hodně zběžně. Pak na díl poslední (kvůli zde opěvovanému závěru seriálu). Bylo mi jasný, že touto zkratkou o nic nepřídu. Nebýt Omegis, není na co koukat. Aspoň nějaká sexy vzpruha. Jinak děj na hovno. Dialogy stupidní a toporný. Herecký výkony na hovno - takhle to zahraje každej. Triky na hovno. A souboje hodně nudný, nenápaditý. Má cenu řešit logiku? NE! A ty masky? Trapas! Co se týče postav, se kterými jsem měl tu čest seznámit se: Kung Lao - vypadal jak přerostlý batole v posravačkách (ty jeho kalhoty byly nemožný). Taja - Kristanna Loken je opravdu hezká ženská, ale hrát neumí. Aspoň, že vypadala v tom oblečku "Amazonek" nejvíc normálně. Rayden - vypadal jako babka, co si nechala udělat trvalou (ten jeho účes? Nemožnej!). Shang Tsung - než jako mocný a nelítostný čaroděj mi spíš připadal jako čínský dealer marihuany. Vorpax - jako smyslnou a ostatními manipulující královnu si představuju podstatně víc sexy (ne jako kudrnatou kurvu ve vohozu, kterej vypadá jako že je šitý ze zelený deky). Shao Kahn - než jako císař mocné "JinoZemě" vypadal spíš jako hodně dobře živený lovec lebek v Amazonii (ta lebka na palici byla směšná). Scorpion - nemožná maska (kvůli debilním trikům to jeho hádě vůbec nevyniklo). Siro - nepřipadal mi jako bojovník, spíš jako mírně přiteplalý blonďatý manekýn. Nekromant - ten s tim bílym ksichtem a bodákama na ramenech, ten zrovna nebyl nalíčenej špatně, snad nejlíp, taky mě nejvíc zaujal, ale ten jeho projev byl hodně stupidní. A přišlo mi dost trapný, že je údajně nejmocnější - vypadal docela nadupaně, a když se objeví popravčí trio Ku-Klux-Klanu v černejch hábitech udělá pár kopů a zhebne. Tohle je seriál vyloženě jen pro "bigotní" fandy pc hry Mortal Kombat! Sračkovitost seriálu nezachrání ani, pro mě, opravdu nečekaný anti-USA-Happy-End. Pro mě nic zajímavýho ani zábavnýho. ()

Blue.Shark

Totální srdcovka. Tenhle seriál ukazuje, že i za málo peněz se dá udělat hodně zábavy. V hodně scénách zjistíte, že kouř, který se drží při zemi je tam jen kvůli skrytí koberců a celkově se zasmějete spoustě věcí. Bojové scény ale opravdu stojí za to a hlavně musím vyzvednout umírněné používání provazů, které, ač je vidět, většinou vůbec nepůsobí rušivě. Pak nemohu zapomenout na ultra-skvělého Chrise Casamassu (Scorpion), dokonalého Adona Marapise (Quan-Chi), hodobóžového Bruce Lockea (Shang Tsung), neuvěřitelného JJ. Perryho (Sub-Zero) a všechny ženské hrdinky až na Taju :)) A závěr seriálu, to není ani tak "tečka", jako spíš pořádná "teč" za dobrým, ale málo známým seriálem :) ()

Likan7

Papundekl všude kam se podíváš a příšerné epizodní příběhy. Několik stran proti sobě intrikují, někdo se chce pořád rozmnožovat, aby vytvořil armádu, ale v každém díle se najdou alespoň 2 týpci, co si chtějí dát do držky. Kamera je sice hrozná, ale choreografie je lepší než ve filmovém Mortal Kombat. A hlavně jak Montalban, tak Bernhardt se očividně umí pohybovat, takže jim ty souboje hned více věříte. Co je ale až zarážející je počet spoře oděných žen, které se v seriálu vyskytují. To je fakt neuvěřitelný a na každý díl to dělá snad 3 nějaký totální topmodelky. Když je Krisanna Loken ta nejméně hot, tak je to už co říct. Nebýt sympaticky špatného konce, který se jen tak nevidí, tak by seriál spadl do ještě většího zapomnění. Takhle ale za ten poslední díl musím tu 1* dát. ()

kwoky

Musim kompletne zmenit nazor. Hodnotil jsem tu pilotni dil a asi jsem to nepochopil ci co. Zkratka... nasel jsem v tomhle serialu zalibeni. Nektere bojove sceny jsou opravdu slusne, triky usmevne, ale efektni. Je to vlastne takovy "maly Mortal Kombat" v kazdem dile. Drzi se pevne schematickeho modelu: Krasne nove rano->novy nepritel->rvacka->druhy pokus->rvacka->konec :D Na tohle se neda divat kvuli nejakemu umeleckemu dojmu. Proste je potreba to brat jako odpocinek, relaxaci, unik do jine reality. Konec je opravdu necekane "zly". Posledni tri dily uz jsou maximalne vazne a uplny zaver je skutecne "ZAVER" jaky jsem necekal a take jeste nevidel. Doufam, ze se tematikou MK bude zabyvat jeste nejaky dalsi filmovy/serialovy pocin. ()

Stanley

Poněvadž jsem (byl) fanouškem fenoménu Mortal Kombat, vkládal jsem v tento seriál naděje a doufal jsem, resp. přál jsem si, aby se z něj vyklubala jakási věrohodně zfilmovaná variace herních soubojů a dějových linií. Z jedné části se mi to splnilo, z druhé bohužel rozhodně nikoli. Souboje a předvedené bojové umění se sice jeví obvykle kvalitně, pohodově, vcelku důvěryhodně a někdy až natolik energicky, že z toho člověk pomalu vyskakuje z křesla a kope po vzoru hlavních hrdinů do vzduchu po imaginárních protivnících. Magie se taky docela povedla, i když z toho smrdí klasické levné televizní počítačové triky. Dějové zápletky jsou však většinou natolik primitivní, že dokáží spolehlivě zabíjet jakékoli lepší pocity ze sledování dění na obrazovce. Další odfláknutí vidím v tom, že nebyl zdaleka využit potenciál, jaký seriál díky své celkové minutáži narozdíl od jednoho celovečerního filmu nabízí - bylo předvedeno příliš málo postav, z her se jich tam objevovalo v podstatě jen minimum(!), předvedlo se málo jejich schopností, zapracováno zoufale málo propojovacích linií v jednotlivých dílech, přestože části seriálu zpravidla na sebe navazovaly atd. Co se těch postav týče, jedno obrovské plus bych vyzdvihl, a to je BRILANTNÍ zhmotnění známých hrdinů Sub-Zero, Scorpion a také Reptile! A to jak perfektním vizuálním ztělesněním, tak i schopnostmi, použitou magií a dokonce i charaktery postav. Ti totiž jakoby přímo vypadli z monitoru počítače a nastoupili v nezměněné hrané formě na obrazovku - skutečně tak skvěle zde vypadají! Sub-Zero a Scorpion z filmové verze Mortal Kombatu se totiž zdaleka tolik nepovedli. Kdyby se tu vyskytovalo tradičních "MK" postav více, v podobném důvěrně pojatém bezchybném vzezření a chování, kdyby tam nedělali ze sebe jen kašpara pro efekty typu bum-bác a kdyby se všechno jejich snažení někam a k něčemu ubíralo, pak by to mohlo dopadnout mnohem, mnohem lépe, možná přesně tak, jak jsem toužil. Ale takto to zdaleka nedopadlo. Považuji tedy se slzou v oku celý seriál z větší části za promarněnou příležitost, na kterou sice má smysl se jednou podívat, ale v čem nelze najít nic hodnotného, co by pozornost diváka něčím rozvířilo. Kéž by se jednou natočil skutečně pořádný film nebo seriál, který by nesl ve jménu MORTAL KOMBAT, aniž by nezpůsoboval svému vzoru spíše ostudu než honosnou filmovou vizitku. Ještě si dovolím pozastavení nad debilním překladem názvu seriálu - díky českému 'Na život a na smrt' bych vskutku nepochopil, že se jedná o 'Mortal Kombat: Conquest', kvůli tomu mi to v době vysílání málem uniklo. Je vidět, že překladatelé neměli páru, o co se vlastně jedná, a stejný pocit mám popravdě i ze samotných filmařů - jakoby natočili něco, o čem ani pořádně nevěděli, co je vůbec zač a jak to pojmout - na což výsledek zhruba vypadá. ()

• V seriálu Mortal Kombat: Conquest (od r. 1998) se objevily 3 videoherní postavy, které do té doby nebyly ztvárněny ani v jednom z hraných filmů (Mortal Kombat – 1995, Mortal Kombat 2: Vyhlazení – 1997) – Kung Lao (z „Mortal Kombat II“), Quan-Chi (z „Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero“) a Reiko („z Mortal Kombat IV“). (Kenoth)
  • Postavy Siro, Taja, Vorpax, Qali, Kreeya, Omegis a Master Cho neboli súčasťou videohier, ale boli vytvorené len pre seriál. (jdavid)