Černé Vánoce

• USA Black Christmas (více)

Studentka Reily (Imogen Poots) má po lehce traumatickém zážitku ze střetu s opačným pohlavím pifku na všechny chlapy a její spolubydlící na koleji ji v tom mohutně podporují, protože od čeho jiného jsou kámošky, že? Všechny se těší, jak si užijí vánoční svátky ve vyprázdněném univerzitním kampusu, z něhož většina studentů odjela strávit prodloužené volno s rodinami. I proto, že kvůli nevraživosti vůči opačnému pohlaví začalo být tohle sesterstvo dost nepopulární. Dokonalou idylu plnou sněhu a blikajících světel naruší série znepokojivých textových zpráv, která jim začne chodit na mobily. Následně jedna z nich zmizí a další zavraždí maskovaný útočník. Než si Reily a ostatní dívky uvědomí, že jim všem jde o život, ztratí jakoukoliv naději na únik. Mají jen dvě možnosti – pasivně čekat, než si smrt přijde i pro ně, nebo se postavit na odpor. Klíčová otázka zní, kdo proti nim vlastně stojí, a jestli můžou věřit některému z kluků, kteří jim přišli na pomoc. (CinemArt)

borec999

Pomalší, ale inak kvalitný originál zo 1974 bol jedným zo stavebných pilierov slasher subžánru, remake z 2006ho "len" jednoduchým a krvavým slasherom s hlúpymi postavami. Nový remake od Blumhousu je jedným z mála totálnych prešľapov Bluma a spol. a za spomínanými predchodcami zaostáva o triedu. Úvodná vražda s cencúľom bola nakoniec vrcholom filmu, ktorý dejovo s predchádzajúcimi spracovaniami má podobnú akurát tak tématiku Vianoc, žánrovo to nie je ani slasher, ani strašidelný horor (vrážd minimum a väčšina mimo záber) ani kvalitná hororová komédia. Len zúfalo nudná a neskutočne nápadne feministická (nevadí mi zámer, ale jeho blbé, nenápadité a okaté spracovanie) agitka, kde doslova všetci bieli chlapi sú zlí a chcú ženy len znásilniť. Záverečné rozuzlenie s čiernou tekutinou a vysvetlením zámeru mužského spolku  bolo vrcholom trápnosti a čerešničkou na zhnitej torte. Jedna z  najhorších návštev kina, aké som zažil. 10% ()

666Carnage

Tak jsem se těšil na slasher a dostal jsem feministický horor o tom, že chlapi jsou kreténi atd.Natáčí to, ženská a hned se tam musí zdůrazňovat, že muži potřebují vládnout,plenit a znásilňovat. Škoda, že na tom byli postaveny nejen ženské role ale i mužské a celé to tam doopravdy vykreslovali. Slasher se konal ke konci a to nebyl žádný zázrak. Škoda toho a škoda Imogen Poots. 25% ()

ac3r odpad!

Tohle teda byla ale neskutečna debilita jakou jsem dlouho neviděl, nejenže to celý postrádá aspoň špetku logiky, navic samej nesympatickej "herec" co se chová jak idiot, že člověk těm županářům fandí ať už je sejmou a je konec. Jo a není tam vidět skoro ani žádná vražda, to je taky super :-) Nechápu co tehhle sranec vůbec dělá v kinech. Silně nedoporučuji. ()

S.Kok.i

Vzhľadom na to, že každý z mojich obľúbených užívateľov, čo tento film hodnotil, dal po jednej hviezdičke, som od Čiernych Vianoc nečakal nič, a dobre som urobil. Logika obišla tento film veľkým oblúkom, no za to prehnaný feminizmus a nesympatické postavy boli očividne viac ako vítané. Jediná pekná tvárička ktorá sa tu vyskytne je Madeleine Adams, no moc priestoru vo filme nedostala a jej postava vo filme je nakoniec len veľkým sklamaním. Ak ste tu niekto prehnaný feminista, vrelo Čierne Vianoce odporúčam, pretože toto je doslova porno pre extrémny feminizmus. Ja osobne nie som proti feminizmu, a som veľký fanúšik žien a zrovnoprávnenia pohlaví, no to ako je vyobrazený feminizmus a feministické postavy v tomto filme, na čele s Aleyse Shannon, je smutne prehnané, rovnako tak, ako je prehnané vyobrazenie nás mužov. Asi jedinou pozitívnou stránkou filmu je atmosféra filmu, ktorú ako vidím, mnohí z komentujúcich postrádali, no ja som spoko. O lakačkách sa síce hovoriť nedá, a mnohé scénky sú predvídateľné, ale napríklad pri scénke so svetielkami by sa napätie vo mne dalo krájať. Vcelku ako horor, je to ale slabunké, vraždy skoro všetky mimo záber a oproti starším verziám Čiernych Vianoc z roku 1974 a 2006, je to grc a najradšej by som bol ak by sa to s nimi nespájalo. Aj napriek všetkému čo som vyššie spomenul, musím priznať, že ušlo to našťastie celkom rýchlo, a aj vďaka fajn atmosfére je moje hodnotenie 30% => slabšie 2*. ()

Aurus

Za mě film velmi dobrý hororový slasher. Atmosféra tu nechybí, Postavy jsou simpatičtí a vraždy jsou velmi dobré. Nevím proč má tento film jen 30% zaslouží si 75-80%. Za mě film velmi dobrý a určitě se na něj někdy zase kouknu znovu. Moje hodnocení 8/10. ()

PanTumnus odpad!

Z filmu mě bolela hlava. Scénář si vystačí s výkřiky typu ''Boys will be boys'' nebo ''Not all men'' atd. Je to jako by někdo viděl původní snímek, nepochopil jeho feministické poselství a napsal svou vlastní fanfiction, ve které byl nepředvídatelný vrah Billy vyměněn za incelovský kult. Už nikdy více. ()

Jurkodak1 odpad!

Na poměry socialistického realismu to je skvělý film. Akorát tedy tento film neukazuje svět, jaký bude, ale jaký by mohl být, kdyby nenastoupily rudé brigády (čtěte woke úderka) a nezačala oprávněně strhávat sochy. Jednoduše: Všichni muži ve filmu jsou zlí, až na jednoho (ale ten není bílý heterosexuální muž, kteří jsou všichni nacisti, jak film několikrát naznačoval), všechny ženy jsou oběti a akademická půda je toxické prostředí. ()

Rathalos

No ku*va,to co bolo,prva polovica filmu sa este dala,aj ked velky zazrak som od toho necakal,no v druhej polovici to uz slo z kopca a ten trapny zaver,to bola katastrofa,je viditelne,ze to rezirovala zena,bieda,utrpenie...:-) ()

BOURQUE

Klasické prenasledovanie a postupné vyradenie jednotlivých postáv, koncipovaný do prostredia amerického dievčenského internátu. Príbeh (odohrávajúci sa cez Vianoce) bez dôraznosti a v mojich očiach proti feministický. Film drží nad vodou I. Poots, ktorej Reilyova rola sedí. Z pohľadu vedľajších postáv za zmienku stojí dôraznosť A. Shannon. P.S.: Keď pri záveru čakáte ešte nejakú ďalšiu scénu (ktoré niektoré veci dá od poriadku), tak myslite na to, že nie ste sám. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

helloween93 odpad!

Feministická sračka s dementním námětem, scénářem a dialogy. Film je slasher bez krve, vraždy jsou off-screen. Naštěstí odvážné sesterstvo porazí zlé bílé muže a zachrání svět. Doufám, že režisérka Sophia Takal shoří za tenhle film v pekle. Ještě horší kinohoror než Slender Man. Zaslouženě zapomenutý propadák Vánoc 2019. ()

panvasik

Vyloženě ne tak špatný film, jak jsem si myslel. Kdyby se klasicky neposral ten konec nemám problém s průměrným hodnocením, ale fakt mě ten konec mrdá.... Další krásné kulty a prokletí, které já miluji ve slasherech, protože se to tam jasně hodí, samozřejmě... :)  3,5/10 ()

Vabr

Za prvé, nechápu, proč dost scén z traileru ve filmu není, vypadalo by to o trochu líp. Nechápu, že je film tak špatný, když je od tvůrců Halloweenu. No, a ještě Uteč, ale to se mi nelíbilo. Už první kill je celkem nelogický. V traileru to vypadá, jako by se ta první zavražděná jmenovala Helena, ale ve skutečnosti je to jiná holka! Fakt sviňský od tvůrců traileru. Hlavní postava je podprůměrná. Ze začátku byla OK, ale pak začala přehrávat. Její sestry jsou fakt otravný, až na Helenu a na tu, co se snažila vraha zabít sekerou. Nejde si je vůbec oblíbit. Nejlepší postava byl ten týpek, co je tam fotil a randil s tou, co se snažila zabít vraha se sekerou. No, ale hlavně spíš proto, že tam skoro vůbec nebyl. Přibližovací a oddalovací kamera je strašná. Není častá a tak hrozná jako u Oni 2, ale vůbec se sem nehodila. Krev na přeživších se různě mění - v jednom záběru jí na sobě mají více, i když v předchozím jí moc na sobě neměli, mění polohy. Killy jsou hrozný. Snaží si hrát na originální a to je špatně. Ale ani nejsou tak originální. Celá zápletka je jasná od té doby, kdy spatří jejich obřad a je na hlavu. Tím vzniká 50 minut o ho*ně a posledních 20 minut se něco děje (to fakt nepřeháním, je to pravda)! Nešel jsem na to do kina hlavně z důvodu sekty, která byla použita fakt strašně. Film byl hrozně feministický, ale fakt moc. Musím uznat plus, že to bylo dobře koukatelný, ale těch mezer tam bylo moc! Opravdu těžce jsem uvažoval, jestli dát 1 nebo 2, ale filmy na 1 hvězdu bývají většinou nudnější, tak dávám příšerné 2 hvězdy. Nejlepší scéna ve filmu byla, kde zpívaly tu písničku. A to je dost divný, na to že je to horror a tohle by neměl být záměr. VYHODNOCENÍ: TEĎ UŽ HALSEY NIKOHO NEZNÁSILNÍ ()

helraiser

Tak tohle vážně ne. Na tohle se vážně nedá koukat. Nudné od děje, přes mordy až po postavy. Nene tohle je tragédie. ()

RypavaDvojka odpad!

Co to proboha bylo? Už dlouho jsem neměl chuť odejít z kina a tohle si o to doslova říkalo. Herci neherci a ty prkerné dialogy bily do uší. A ještě měli chyby v titulcích.... Po dlouhé době jsem holt šlápnul vedle. Čau čau muž mě bavil, Annabelle 3 byla taky koukatelná, ale tohle?! Nebýt mé milované přítelkyně bych to ani nedokoukal. ()

Maximilianus

Kto vyhrá tento súboj pohlaví? Ťažko povedať a čo sa týka filmu, pre mňa to bola taká oddychová jednohubka s kopou mladých slečien, nie bohvieakými hereckými výkonmi a zo začiatku to bolo také mysteriózne, čo sa mi páčilo, ale najmä koniec bol dosť pokazený. Nie zlé, nič super. 5,8/10. ()

viky13

Tak tenhle film byl opravdu o ničem, co mě ale opravdu dopalovalo byly hlavní hrdinky, které perfektně zastávaly role histerických kravek. Tvůrci se skrze tento snímek snaží propagovat svůj náhled na feminismus, bohužel toto téma neuchytili zrovna nejlépe, protože je feminismus a FEMINISMUS. Aneb buďto jsme si všichni rovni, nebo ženy jsou všechno a muži nicky, které ani nemohou otevřít pusu. Ženský by je totiž vypakovaly za ucho z domu. ()