Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

InJo

SIMPSONOVI ve sci-fi hávu, jejichž (zdaleka nejen komediální) potenciál je takřka nevyčerpatelný (a tvůrci si to u nemála epizod velmi dobře uvědomují). Z hlediska humoru leckdy téměř nedostižné a genialitou některých scénářů často přesahující běžné lidské chápání (když dojde na klasická témata typu 'cestování časem', může se jít většina hraných filmů s obdobnou zápletkou zahrabat). Je zde sice neporovnatelně méně stálých postav, ale už jen Bender, dr. Zoidberg a příležitostně vystupující Morbo (bez diskuzí nejlepší televizní moderátor všech dob!) jsou tak ultimátní charaktery, že by si divák bez problémů vystačil i jen s nimi. Určitě jeden z vrcholů televizní tvorby (stejně jako SIMPSONOVI). 90 - 100 % ()

HoneyBunny

Na tenhle seriál se díváte a na tváři máte přiblblej úsměv, který se co chvíli změní v záchvat smíchu. Nějak se mi nechtělo věřit, že by Futurama mohla překonat moji oblíbenou žlutou rodinku, ale postavy má snad ještě lepší, humor ulítlejší a dokonce i ta animace se mi líbí víc (zvlášť "akční" nálety kamery na budovy). Postavy se tu vyvíjejí, hlášky jsou ultimativní a mnohem odvážnější než u Simpsonových, scénáře jednotlivých epizod jsou většinou vynikající. Ale nejvíc vás odzbrojí ten laskavý pohled na "retrobudoucnost", kde se roboti (design plechovka nebo automat na coca-colu) opíjejí do němoty, věhlasný kapitán má IQ tykve a nosí proklatě krátkou uniformu a lidstvo válčí s planetou obývanou koulemi. A aby vám v té tisíc vzdálené budoucnosti nebylo smutno, doprovodí vás hlava Richarda Nixona nebo holografický William Schatner. ()

ed_wood

Ďalšie geniálne dielo od tvorcov Simpsonovcov, ktoré ani netreba bližšie predstavovať. Niekomu možno sadne viac Homer a spol., a niekomu zas viac Bender a spol.. Ja som ale ten prvý prípad:) ()

LION-MR.T

O dost horší než Simpsonovi,ti jsou z animovaných seriálů ti nejlepší. Fry je jako mladej Homer za mlada,hodně postav je podobných ze Simpsonů. Seriál mě po třech,čtyřech séríí začal nudit,u Simpsonů se mě to nestalo ani po 22.sérii. Bohužel,Futurama průměrný animovaný seriál. Dokonce ten úvod s městem je vykradený ze Simpsonů nebo jestli je to tak schválně. ()

Anderton

Futurama nie je taká bomba, ako Simpsonovci. Určite nie. Možno pre mnohých ľudí áno, ale to bude spôsobené tým, že je to niečo nové a Simpsonovci si nedokázali v posledných rokoch udržať latku naj seriálu na tv obrazovkách. Odhliadnuc od tohto porovnávania mi Futurama pripadá vtipná, ale jej príbehy sú na mňa až príliš chaoticky napísané a nedokázal u mňa vyvolať onen pocit závislosti, pre seriály tak dôležitý. ()

Frajer42 odpad!

No, když člověk slýchá ze všech stran chválu na adresu tohoto seriálu, tak prostě nepřemůže nutkání se na tento seriál vrhnout. Budiž jsem si pustil první díl. Moje dojmy byly asi následovné: Nuda, nuda, nezajímavá animace, nuda, nesympatické charaktery postav, nuda, nesympatické osoby samotné. Že by všechen tolik slibovaný vtip unikl? Byl zde vůbec ten vtip? Pro jistotu jsem si v krátké době pustil druhý díl, a tak mohu s čistým svědomím prohlásit neunikl, on tam není. A fakt, že jsem útržkovitě od té doby viděl ještě pár dalších dílů v TV moje prvotní dojmy pouze upevnil. Seriál, který disponuje takovým počtem zajímavých charakterů(0), mi nedává sebemenší důvod ve sledování pokračovat. Takže mi nezbývá než se rozloučit se seriálem slovy ODPAD!!! Omlouvám se všem, které jsem urazil tím, že jsem si tenhle sračkoidní nesmysl seriálem vůbec odvážil označit. Chápu, že označení sračka je mnohem výstižnější, slovo seriál jsem použil jen z úcty ke jménům tvůrců. ()

boshke

Základní kostra seriálu je dobře postavená - outsider Fry se nedopatřením nechá zmrazit na tisíc let a probouzí se na začátku roku 3000. Najde svého vzdáleného příbuzného a nechá se u něj zaměstnat jako poslíček. To dává tvůrcům nekonečně prostoru, jak nesourodou posádku dostat prakticky kamkoli ve vesmíru; v šesti sériích seriálu navštíví nesčetně prapodivných planet s ještě prapodivnějšími obyvateli... Zarytí fanoušci Futuramy mohou dělat, co chtějí, ale Futurama bude vždy ta druhá; ať už chronologicky, v televizní úspěšnosti či v objemu fanoušků nikdy nepřekoná Simpsny. Má to ale také své kouzlo, mít v kolektivu pouze několik jedinců, kteří vědí, oč běží a spiklenecky si povídají o svých oblíbených postavách a gazích. Díky TV Cool se Futurama dostala trochu na výsluní, blíže k běžným smrtelníkům, přesto si myslím, že i nadále zůstane spíše v undergroundu. Což je škoda, neb se jedná o vskutku skvělý seriál, který však nikdy nepřekročí stín svého velkého sourozence... 90% (1.série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 60%) ()

MikeCool

TV-seriál. Z dílny Groeninga, další úžasná animovaná podívaná, avšak Simpsonovi u mě zůstanou číslo jedna. Nicméně o vtip a humor tu není nouze a líbí se mi propracovanost tohoto seriálu. PS: BEAUTIFUL THEME SONG. | 1.série(80%), 2.série(75%), 2.série(70%) > Průměr: 75% (4*) ()

Kothy

O něco slabší než Simpsonovi, ale pořád dobré. Seriál se odehrává o 1000 let později. Vypráví o poslíčku Philipu J. Fryovi, který je náhodou zamražen a probuzen v roce 3000. Tam se přidá k přepravní společnosti Planet Express. A spolu s jejími zaměstnanci a svým dávným potomkem profesorem zažívá spoustu dobrodružství. Společnost mu dělá jeho věrný robotí přítel Bender. Poslední série se celkem povedla. Bohužel po 7 sériích seriál končí. :( "Chtěl bych jeden hovor na účet volaného. Zvolil jste si pomalu a bolestivě." :D ()

swamp

Tak teď mi možná klesnou body v profilu, ale mně se Futurama líbí snad víc než The Simpsons. Důvodem snad buď absence morálních ponaučení. :D ()

Slartibarkfast

Výborné vesmírné dobrodružství od tvůrců Simpsonů. Díly na sebe nepřímo navazují a hlavní dějová linie je tedy velice zajímavá a v animovaných seriálech poněkud neobvyklá. I tak se v každém díle vydáme na dobrodružnou plavbu vesmírným korábem a prožijeme veselé dobrodružství s Frayem, Benderem a Leilou. 90% ()

Bachy

První serie mě vůbec nenadchla. Nechápal jsem lidi, kteří ve Futurámě viděli přemožitele kultu Simpsonů, ale již na začátku druhé se člověk víc vžije do jednotlivých postav a jakmile jsem si zvykl na charaktery a na typické hlášky už jsem v tom byl až po uši. Navíc ty konce dílů, které (po šílených 20ti minutách naprosto výtlemových vtipů) posadí na zadek. Geniální humor se Zoidbergem v čele. Nadupaný díl, kdy se basketbalisté z vesmíru snařží zabránit přeskakování času a nebo když je svět "more like video game" přesvědčí, že Simpsonovi padli a je zde nový král. Jen k těm filmům jsem trošku kritičtější. ()

Lenny.M

Přeúžasný, originální sci-fi seriál, který v sobě skrývá obří dávku humoru, diváka k sobě přitáhne a už nepustí. ()

klerik

Pomerne dlho som sa odhodlával k zhliadnutiu tohto seriálu. Ale je to bomba. Inteligentný humor, aj sprostý humor... skátka zábava, pri ktorej neprasknete, ale všetky tie premyslené drobnosti a odkazy dokážu veľmi príjemne potešiť a nútia vás k ďalšej dávke. Podstatne prijeteľnejšie a európskemu publiku bližšie ako SIMPSONOVCI... ()

Chrustyn

Výborný seriál plný neskutečně povedených scén, výborných fórů a výborných postav. Výsledek mírně kazí střídající kvalita epizod. Přesto se jedná o jeden z nejoriginálnějších seriálů ale Simpsonovi mi sedí o něco víc. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006