8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

EvilPhoEniX

Skvělý Thriller!! Velmi mě zaráží chabé hodnocení na IMDB, které je ohodnoceno pouze 6,4, poněvadž tenhle film je výborný ve všech ohledech. Cage ještě ve formě, vynikající scénař týkající se velmi temné zápletky, což je pohled do podsvětí Porna ( Snuff!) a skvělé zvraty. Perfektní ve všech ohledech, nedá se nic vytknout. 95% ()

Viktooorka

Jistě se Vám již stalo, že Vás z nějaké nepříjemné situace mrazilo, nebo polil pot. Tak tyhle dvě situace se mi staly u tohohle filmu.. Vidět Cage, jak vyšetřuje z prvu snadný úkol, je fascinující.. Úkol, který se změní v poslání! Misteriózní thriller, která Vám svým koncem vyloudí úsměv na tváři. ()

B!shop

Naprosto spickovej thriller a jeden z nejlepsich Schumacherovo filmu. Film nespoleha na nejakej sokujici konec, ale celou dobu se deje neco napinavyho, ma to paradne temnou atmosferu, vygradovanej konec a i pribeh je celkem originalni, snuff se v moc filmech neresi. Navic zaporaci v podani Gandolfiniho a Stormarea jsou naprosto libovy. Taky me potesil uchylackej potetovanej Phoenix. Co se tyce Cage, ten rozhodne hraje nadprumerne, i kdyz za oskarovej vykon se to fakt oznacit neda. Mam k nemu jen jednu drobnost, kdyz poprve sleduje snuff, tak se tvari, jak kdyby ho nekdo mlatil do kouli. Pak mam jeste jednu vytku a ta se tyka postavy Catherine Keener, zatimco ze zacatku jsou jeji dialogy s Cagem lehce pripitomneli a je to furt dokola ve stylu miluju te a podobne, v druhy puli filmu najednou otoci a zacne vyhrozovat, ze utece a podobny kecy, protoze ji nezavolal nebo co, fakt sem doufal, ze ji Cage propleskne. Celkove krome techhle dvou malinkejch vytek jsem u filmu jinej problem nenasel a celou dobu jsem byl paradne napnutej, takze jasnejch 5*. ()

Slasher

Rozhodně slušný thriller s tématikou snuffu a Nickem Cagem v hlavní roli. Buduje atmosféru, napětí, odsýpá. S patnáctiletým odstupem mě ale přímo neoslnil. Zdá se být už malinko zastaralý, po stránce explicitního zobrazení zvěrstev je to pořád Hollywood, ne všechny motivy jsem hlavní postavě uvěřil. ()

Flipnic

"8 MM" je můj TOP 3 film, který jsem kdy v životě viděl. Ve třech prvních filmech mám naprosto jasno ... První "SEDM", druhý "KLUB RVÁČU" a třetí tento ... 8MM je úžasným mixem více žánrů, které nelítostně zaplétají diváka, stejně jako hlavního hrdinu, do totálně zvráceného světa pornografie, úchylek, peněz, prostituce, násilí, korupce, kriminality, brutality a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho ... ovšem zkrátit bych to mohl jako "nechutné peklo". Film je "dostatečně" natočen a i když nevsází na "gore", nebo snad něco takového, jasně sází na DOKONALOU atmosféru, jednu z nejlepších, co jsem kdy u filmu mohl zažít ... Cage se pouští lehkovážně do případu, který mu nekompromisně přeteče přes hlavu a sešrotuje jej tak, že z něj udělá vyšinutého, agresivního maniaka, který naprosto nelítostně, brutálně, napůl v sebeobraně, napůl z pomsty, v šíleném návalu hrůzy, děsu, nevěřícné agónie a vzteku rozstřílí, umlátí, rozseká a upálí partu "pornotvůrců", kteří se společně podíleli na vytvoření ultimátního pornofilmu - "snuffu". Úžasné je řešení jednotlivých postav, kdy každá měla naprosto jiný důvod pro tento odporný zločin, vyjasnění tak mnoha původů zla a zvrácenosti v nás lidech obecně, a nakonec možnou přeměnu decentního a velmi inteligentního detektiva ve vraždící monstrum ... Pro mne naprostá bomba, která mi ve všech ohledech naprosto sedla...Měl jsem pocit, že jsem pochopil naprosto každý detail filmu, každou větu a že i v nic neříkajících dialozích se skrývají velká moudra o životě, zlu a nás lidech ... ()

monolog

Podle starého pravidla by měl název na první pohled zaujmout. A to se tu daří, protože pod takhle nicneříkajícím názvem jsem si nedokázal nic představit a jen proto mě zaujal víc. Když jsem se na to díval poprvý, bylo to na neorigoš VHS od kamaráda a vůbec nic jsem o tom filmu předem nevěděl. A o to víc jsem byl překvapenej, co se z toho vyklubalo. Přiznám se, že po Batmanu a Robinovi a Batmanu navždy jsem k Joelu Schumacherovi žádnou velkou důvěru neměl. Dobře, Volný pád se mi líbil, ale to už taky bylo hodně let dozadu a všichni víme, jak je Fortuna v tomhle odvětví vrtkavá. Ale tato temná v první části kriminálka a ve druhé výprava za pomstou se mu vydařila až neskonale. Zápletka pravda ne úplně originální, kolikrát jsme už v detektivce viděli, že po smrti bohatého člověka vyplývají na povrch různá zvěrstva, která za života napáchal. A zvěrstva, která napáchal boháč zde jsou vážně uvěřitelná. A to je nejhorší, že se to může stát i vám (abych citoval název jiného filmu s Cagem). Vědomí, že vás klidně zítra může někdo nechat zabít, jen proto, že chce vědět, jestli mu to projde nebo zjistit, jaké to je zabít nebo jen vidět vaši krev. To je na tomhle filmu to nejhorší. Přiznám se, že jsem taky viděl snuff film, ale ten film byl hraný. Nepravdivý a ve chvíli, kdy jsem zjistil, co je to zač, tak jsem to smazal. Protože dívat se na to, to znamená podporovat tyhle nechutný individua, zde ztvárněné skvělým Jamesem Gandolfinim a spol. Z detektivky se stává honba za spravedlností, touha, kterou hlavní hrdina nedokáže potlačit, protože je součástí jeho podstaty. Spravedlnost buď musíme mít v krvi od narození, nebo nám tam už nikdy nevteče. Ale ztratit ji můžeme kdykoliv. Touha po spravedlnosti je jednou z mála věcí, které lidi odlišují od zvířat (pokud nepočítáme krutost a ostatní špatné vlastnosti) a měli bychom si ji všichni pěstovat. nejen touhu po spravedlnosti vůči nám, ale spravedlnost obecně. Film je skvělý, aůe rozhodně to není žádná oddychová akce, nebo pseudointeligentní filozofárna. Tohle je život a jeho nejtemnější stránky. ()

Boss321

Úžasný thriller s velmi hutnou atmosférou, kterou nás celý film deptá legenda Joel Schumacher. Velmi drsný příběh, kterému k dokonalosti možná chybí nějaký ten zvrat na víc, ale mě se to líbilo i tak. Nicolas Cage, Joaquin Phoenix a Peter Stormare předvádějí standartní výkony. ()

Faidra

Když Nicolas Cage natrefí na film, který mu sedí, je to paráda. Když se režie chopí Joel Schumacher, nemůžete čekat něco tendenčního. Když se s nimi veze Joaquin Phoenix, který je o dvacet tisíc procent víc sexy než jeho filmový sortiment, tak do toho vlaku do pekla naskočíte beze všeho sami. Ovšem nečekejte, že až z toho pekla po dvou hodinách vylezete, budete stejní lidé jako předtím. Protože "když tančíš s ďáblem, nezměníš ho. Ďábel změní tebe." ()

pan Hnědý

Joel Schumacher má krutou stránku filmu, jeho svět je tajuplný a dokáže diváka psychicky zdrtit. 8MM je temný, zvrácený a depresivní thriller, který vám nevyšumí z hlavy. ()

H34D

8MM je především hodně drsný film a takových moc není. Tolik omílané srovnání se Se7en mi přijde trochu mimo mísu, protože kromě toho, že jsou oba silné a působivé thrillery, nic dalšího společného nemají. Atmosféra je skutečně hustá a v ní Nicholas Cage působí jako jediný člověk, který nemá místo srdce kus krvavého ledu, (nejen) proto mu budete určitě po celou dobu filmu držet palce na 100%. Avšak pokud bych měl vyzvednout jen jeden herecký výkon, byl by to Peter Stormare, škoda, že nehraje ve více dobrých filmech, jako jiní top hollywooďáci. 9/10 ()

igi B.

Škoda slov. A k uzoufání tragický N.C. Kde jsou jeho časy Křídel či Zběsilosti v srdci... Jinak film jako celek jen naplňuje ta hrozná hovvniwoodská klišé, že když už chce se cosi kontroverzního říct - tak musí to být tak korektní - aby nikdo se moc nevzpouzel a vydělalo by to moře peněz... Výsledek je pak nijaký. No tak jo, je to taková ta americká masovka - jen nechápu, z čehože jsou tu někteří hodnotící tak odvázaní... Tři hvězdičky tak malé, že dal bych nejraději dvě a půl a se sebezapřením... ()

Shit

Po Sedm to je pro mě asi druhej nejlepší thriller, ze kterýho v každičkým kousku jeho stopáže dýchá úžasně temná atmosféra podsvětí a taková drsná syrovost. Tenhle thriller naprosto zbožňuju ()

gudaulin

Přívlastek, který si 8 MM zaslouží ze všeho nejvíc, je EFEKTNÍ. Příběh z oblasti pornoprůmyslu patřičně brutální a odpudivý svým námětem s řadou pokřivených charakterů z galerky i dekadentního prostředí vyšší společnosti. Energický a přitažlivý kladný hrdina v podání slušně hrajícího Cagea, kterého doplňuje snaživý polepšený poskok, několik řemeslně velmi zručně natočených scén a celkově depresivní vyznění filmu, to všechno vedlo k mimořádně velkému komerčnímu úspěchu a ohlasu filmových fanoušků. Není to nejlepší Schumacherův film, ale řadí se k tomu lepšímu ve svém žánru. Celkový dojem: 70 %. ()

choze

Dva roky po Batman a Robin natočil Schumacher tohle. To mi hlava nebere. Kéž by natočil Batmana takhle... Narozdíl od Schraderova Hardcore je to méně osobní (hrdina nepátrá po vlastní dceři), ale mnohem svižnější, napínavější, stylovější a temnější. A skvěle obsazené i zahrané. ()

Sarkastic

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale základní premisa je ošklivě vykradená z španělského filmu Diplomová práce (a co tak čtu, tak zřejmě nejenom z něho), za to palec dolů. Naštěstí ohledně dalšího dění a samotné pointy si jde 8 MM svojí vlastní cestou, a to velmi napínavou, Jde o docela atmosférický thriller s hlavním hrdinou, kterému divák hned od začátku začne fandit, a to se nezmění až do samotného konce filmu, který si i přes tu počáteční vykrádačku slabší 4* rozhodně zaslouží. ()

Gilmour93

„There´s three rules in life: One, there´s always a victim; two, don´t be it.“ - „And three?“ - „I forgot what three is.“ Schumacher, věren své režisérské kariéře Jekylla & Hydea, tentokrát ukázal svou lepší tvář a potopil rutinérské soukromé očko, sledující doposud leda tak nevěrníky, do stoky perverzního pornoprůmyslu a vražd. Vyplavat z ní ven bude vyžadovat rozhodnost s požehnáním, odpuštění, i smíření se skutečností, že nic už nebude stejné jako dřív.. K husté atmosféře vydatně přispěl scénárista Se7en A.K.Walker, který měl buď enormně krásné dětství a vše si tímto vynahrazuje a nebo jej naopak celé mládí ve sklepě zneužíval pedofilní otčím. Jednu z mála pih na tom krásném, ale pořád mainstreamovém hnusu bych viděl v osobě jménem Cage, která na podobné role prozatím herecky nedorostla, což je nejlépe vidět v jakékoliv konfrontaci se špičkovým J.Phoenixem. Jsem snad jediný, komu tady chybí biografie Dino Velveta..? ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher