Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

Endyis

Nejlepší sportovní flák, co jsem zatím viděl. Pád jedné nadané sportovní hvězdy je v tomto sníku podáv vskutku strhujícně. Vyníkající dechberoucí film se skutečně pozoruhodným hereckým výkonem Roberta De Nira a jeho soukmenovce Joea Pesciho a Scorseseho režii, jak už je zvykem, nepotřebuje komentář. Tenhle cápek nidky nic neposere... Ten film má vše jak má být a proto plné hodnocení!!!! ()

Iroquaise

...blbý je, když člověk zná Scorseseho vizuální styl a přístup k látce z jeho novějších filmů... a De Nirovo herectví a typy postav, který ztvárňoval a ztvárňuje...zpětně to devalvuje...,určitě dobrej film, ale nijak ultra oslnivě to na mě nepůsobilo...spíš jako osahávání si určitýho teritoria... ()

mickyreed

Precizní režie. Nejlepší výkon Roberta De Nira. Psychologicky laděná studie o žárlivém rváči. Je to prostě v nás všech. Opravdu stojí za to vidět! ()

rockwoman

"Jednoho večera jsem si svléknul župan a zapoměl jsem si vzít trenýrky. Vybavuju si každý pád,každý úder,každý hák. Nejhorší způsob jak se chlap může zbavit svý slabosti. Můj život nebyl žádná nuda." ....Je znát jak usilovně se Robert De Niro na tuhle roli připravoval a obdivuji ho že se nebál přibrat tolik kilo. Docela by mě zajímalo jaký pocity měl skutečný Jake La Motta který příhlížel natáčení a radil Robertovi, protože tenhle životopisný film víc než boxerské prostředí rozebírá jeho povahu a osobní život a dívat se jak Jake ( Robert) v afektu žárlivosti fackuje svou ženu nebo zbije mladšího bráchu a vůbec mu nevadí že se na to dívají jejich děti hmmm být na jeho místě tak se za sebe stydím. Jake La Motta jako boxer prožil porážky i vítězství a dosáhnul vrcholu,ale v osobním životě selhal a to hlavně kvůli svý chorobný žárlivosti a podezřívavosti. Na druhou stranu i když skončil jak skončil tak si zachoval své srdce. A to je myslím to nejpodstatnější co chtěl Marty Scorsese jeho příběhem nastínit. ...."Dejte mi tedy jeviště kde by ten býk mohl zuřit a i když umím boxovat,mnohem raději chci recitovat." ...Bobe stejně jako v Taxikářovi tak i tady jsi zazářil a máš můj neskonalý obdiv! ()

elanius

(85/2015) / Tak znovu to zo Scorsesem nebude za plný počet. Forma dokonalá, filmársky je Raging Bull určite geniálne dielo. Na druhú stranu, ako sa mi to pri tomto režisérovi stáva často, film si ma proste nedokázal získať, chvílami to bola taká nuda na úrovni. Hlavne manželská línia bola dosť v popredí príbehu, možno sa mohlo ešte viac priestoru venovať boxu a zákulisiu zápasov. Ešteže De Niro valcuje herecky do absolútnych výšin. (7/10) ()

noriaki

Režijně a produkčními kvalitami dost možná nejlepší Scorsese, herecky nejoceňovanější De Niro a film který objevil Joea Pesciho - už jen to poslední stačí k tomu, abych kolem něho chodil v uctivém předklonu. K Zuřícímu býku jsem přistupoval skepticky, ale učaroval mi od první chvíle. Tenhle emocemi bublající životopis skvělého boxera, chronického potížisty a mizerného manžela je tak vtahující, že jsem občas zapomněl, že se dívám na film. Aniž bych chtěl přímo srovnávat, tak při pohledu na boxerské scény si uvědomíte, jak mizerná a nenápaditá je choreografie soubojů v prvních třech dílech Rockyho. ()

brando

Čistý osobitý styl génia režisérského řemesla,který vdechl tomuto snímku,s naprosto fenomenálním De Nirem,se staly hlavní kostrou úspěchu filmu,který je považován za milník světové kinematografie a nejlepší film 80.let!Film ,jehož hl. hrdina,díky své nevypočítatelnosti a žárlivosti spadne z úplného boxerského olympu až na samé lidské dno!Atmosféra i charaktery jsou načrtnuty jasně a čistě,zvlášte 40.léta jsou z filmu doslova cítit!Námětem snímku byla kniha Jakea LaMotty o níž De Niro prohlásil:"Není dobrá,ale má duši"!De Niro jednoznačně kraluje celému filmu,ale především Joe Pesci se mu hodně přibližuje!Do paměti se zapíší boxerské scény,kde Scorsese nehodlá ustoupit divákovi ani o krok a kdy po celou dobu je kamera spolu s boxery uvnitř ringu pro větší autencitu!Ranging Bull nám ukazuje svět boxerského šampiona úplně jinýma očima než jak nám to ukázali Avildsen se Stallonem ve svém Rockym,mnohem reálnějším,syrovějším a tvrdším stylem. -kino- ()

LeG!oN

Když si vezmu, že De Niro byl natolik oddán této roli, že kvůli ní raději přibral cca 22kg než aby používal maskérských triků, musim prostě konstatovat že je to Pan Herec. Přesto si ale nechávám plné hodnocení na později, přeci jenom je lepší tohle vidět vícekrát. Ostatně jako všechny Scorseseho filmy. ()

Diego

Jde o egoistického žárlivého chlapa, který nemá soupeře až do té doby než začne stárnout a tím se mu začne vracet, co si zaslouží. Prostě přímá uměrnost. Čekal jsem více. ()

dANo

Robert De Niro týmto hereckým výkonom postavil laťku mužského hereckého výkonu tak vysoko, že ju asi ťažko niekto posunie vyššie. Príbeh o skutočnom boxerovi a bývalom majstrovi sveta v strednej váhe nie je ani zďaleka len o boxe, ale je to štúdia o seba-reflexii človeka, ktorý svojim životným štýlom postupne stratil všetkých príbuzných, blízkych i priateľov. ()

Tomesh

Ono vlastně v tomto filmu o box ani tolik nejde. Scorsese je totiž machr a o tom není pochyb.. Geniální DeNiro boxuje jako o život, který se mu ovšem rozpadá před očima. Sobecký LaMotta tyranizuje svoje okolí (ženu, bratra). Pokáním se pro něj stává ring, kde si nechává namlátit. Pýcha v něm však vítězí. „You never got me down, Ray“. Tento film mě k zemi srazil a jsem za něj rád. ()

JohnSmith

Co se vám všem na tom filmu tak líbí?Je to naprosto nezajímavý a nudný. Není tam ani jedna postava,která by člověka vtáhla do děje nebo se kterou by člověk mohl sympatizovat. ()

Unnamed

Tento film (jako jeden z mnoha) potvrzuje obecnou domněnku, že všichni boxeři mají v hlavě tak trochu nakydáno... Natočeno to bylo vážně moc pěkně - u některých scén jsem skoro ani nedýchal - a výkony De Nira i Pesciho byly výborné. Není to ale film, který by mě oslovil natolik, abych mu dal hodnocení nejvyšší. Přesto velmi solidní snímek. 4* ()

Eleanor05

Pro mě opravdu neskutečně nudný film. Celkově mě Scorseseho styl nikdy moc nebral, ale tohle je jeho jasně nejslabší životopisný film, jaký jsem doposud viděla. Dvě hvězdy dávám za jako obvykle výborného De Nira, ale už to nemusím nikdy vidět znovu... ()

Jacob23

Je to spiz 4,5!K dokonalosti chybi malo,ale ikdyz nevim co malo-tak neco jo.)Jak je skvely De Niro,tak je stejne skvely i Joe Pesci(snad prvne si tu zahral maleho ,vytrznika,.)Kamera uzasna a ten zaber s narustajicim cernochem v ringu uplne dokonaly!az jsem hledel jak se to v te dobe podarilo natocit.Stejne jako Million Dollar Baby je tenhle film mnohem zajimavejsi nez ,opravdove, filmy o boxu..za tyden:uz vim co chybi k te dokonalosti-to ze to bylo podle skutecnych udalosti.)..Jednoznacne za 5*-jinak porad 90% ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)