Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Superpero

Keyser Soze je jeden z největších drsňáků na planetě, aneb Bryan Singer, jak ho ještě neznám. Líbilo se mi to...hodně. ()

Fr

RETRO Pět podezřelých, pět chlapů, kteří to nikdy nevzdávají, co se před nikým neohnou. Kdo je KAISER SOZE? Do prdele!!!…. Velmi ,,pohodový“ film, kriminálka, nebo mýtus, strašidelný příběh, který říkají zločinci dětem… Tehdy v roce 1995 ještě neměl každý druhý film překvapivý konec. A B.Singer si o X-menech mohl maximálně číst. Perfektní obsazení, režie, hudba a dokonalá závěrečná třetina! NEMŮŽETE ZRADIT ČLOVĚKA, KTERÉHO NEZNÁTE! ()

Dever

Parádny herecký výkon Kevina Spaceyho, úžasný scenár Christophera McQuarrieho, dokonalá réžia Bryana Singera a krásny soundtrack Johna Ottmana....................... Soundtrack John Ottman: 1. Main theme ,2. Getting on board ,3. The story begins ,4. Payback time ,5. Farewell Fenster ,6. "He's here" ,7. The garage ,8. Verbal Kint ,9. Keyser appears ,10. "It was beautiful" ,11. The arrests ,12. Redfoot ,13. New York's finest ,14. Kobayashi's domain ,15. The killing of a rat ,16. "I work for Keyser Söze" ,17. The faces of his family ,18. The plan begins ,19. Back to the pier ,20. Casing the boat ,21. A gift ,22. The greatest trick ,23. The water ,24. Les sons et les parfums tournent dans l'air du soir, ()

EvilPhoEniX

Tak tenhle film mě nechal absolutně chladným. Pro mě velmi nadhodnocená záležitost. Herci nezajímaví, jediný kdo mě zde zaujal byl Spacey, zbytek mi byl ukradený. Zápletka se mi zpočátku jevila zábavná, po čase však otravná až nudící. Závěrečný zvrat je sice fajn, ale více než tři hvězdy dát nemohu. Nic pro mě.55% ()

Viktooorka

Může se stát z obyčejné detektívky neobyčejná? I když napíšete zapeklitý scénář a zakončíte to nepřekvapující ale dechberoucí pointou, neobyčejnost tkví v hercích. Charismatický Gabriel Byrne odvádí veliký kus práce, dobře mu sekunduje Stephen Baldwin i Del Toro, ale mou pozornost strhává excelentní Kevin Spacey. Většinu film prakticky jen prokecá, ale já hltala každé jeho slovo a každý jeho výraz v obličeji. Atmosféra by se dala krájet, a i když každý vnímavý člověk ví, jaký zvrat přijde, dojem to nekazí. Singerova hra s divákem se povedla, nemám co vytknout, nemám slov. Zbyly mi jen vykulené oči, vlhké kalhotky a pocit blaženosti. ()

novoten

Výsostné herecké výkony v čele se Spaceym a Byrnem podporované chytrou režií, nezapomenutelnou atmosférou a hlavně geniálním scénářem s pointou všech point. Malý kult pro všechny, kteří u filmu dokážou myslet. ()

tron

„Najväčším umením Satana bolo presvedčiť nás, že neexistuje.“ Výborná, vizuálne vymaznaná ostrá kriminálka Bryana Singera. Každý z hercov dostal dobre napísanú rolu, dokonca i tí, od ktorých obvykle nič fajn nečakáte (Stephen Baldwin). Nevraviac o šikovných rolách, aké získali Chazz Palminteri, Gabriel Byrne a samozrejme Kevin Spacey. ZVYČAJNÍ PODOZRIVÍ patria k snímkam so šokujúcou záverečnou pointou. Tú odvtedy mnohí parodovali (SPOILER Scary Movie SPOILER). Osobne si ale myslím, že i na druhý, či tretí raz je to vďaka kvalitnej réžii, napínavému scenáru, ostrým krvavým scénam a zaujímavým hereckým výkonom, hodné 80%. ()

dO_od

#80 "The man with the plan." Velmi dobrý krimi thriller, ve kterém nechyběla ani akce (vzdáleně jsem si při všem tom plánování vzpomněl na A-Team) ani dobrý scénář (v tomhle mi to zase připomíná Lucky Number Slevin). Plnou dávku (jako u předchozích filmů) tomu ale stejně nemůžu napálit, protože (to je mix obojího a plně se tak neukáže ani jeden z aspektů a navíc) jsem zhruba od poloviny věděl jak to dopadne a to je pak to celkové vyznění filmu o poznání chudší, bohužel. V budoucnu je možné, že ta jedna hvězda tomu ještě přiletí ;) Jinak ale rozhodně palec nahoru pro Singera a taaaaakhle velkeeej potlesk pro Kevina Spaceyho, jehož patolízalský výraz bude mít vždy můj respekt. ()

Slasher

Silně obsazená krimi a chytrá hra s divákem - konstantní neznámá, klam, dobře zasazená strašidelná báchorka. V podstatě je ten film úplně stejně podvodný, rafinovaný a podezřelý, jako sama pětice hlavních postav :) "The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist." ()

Marius

Keby som nečítal tieto komentáre naokolo, asi by mi tá pointa naozaj ušla, ale tak podvedome som vycítil odpoveď na otázku kto je Kayser Soze......Perfektne zostrihané flashbacky v kriminálke, v ktorej "sovy nejsou čím se zdají být" . Hviezdne obsadenie nezaváha ani nachvíľu a predvádza perfektné výkony, obzvlášt Kevin Spacey si toho Oscara naozaj zaslúžil (aj keď by som ho v tom roku dal Pittovi za 12 opíc), Byrne nezaostáva, Stephen Baldwin strieľa v štýle Desperada a Benicio je tak sladký :-)))))))))))))))). Najlepšie je keď o tom filme neviete vôbec nič. Potom to musí byť fakt bomba. Po LA Confidential asi najlepšia krimi čo som videl. ()

Boss321

Vynikající scénář, dokonalá režie, všichni představitelé podezřelých hrají na výbornou.... Naprosto bezchybná kriminálka s velmi nečekaným příběhem. ,,Šmantlající" Kevin Spacey je nezapomenutelný a Oscar pro něho zcela zasloužený. ()

Jara.Cimrman.jr

"Pokoušíte se ze mne něco dostat, agente Kujane?" Obvyklí podezřelí mě věrně doprovázejí mým filmovým životem. Oni mi ukázali, jak velký může být rozdíl mezi viděným, slyšeným a pravdou. Oni se po více než dvaceti projekcích proměnili z komplikovaně napínavého thrilleru ve výtečnou komedii. A to jen na základě drobných detailů, které v průběhu let pozvolna vyplouvají na povrch. Stojí za to se s tímto snímkem pomazlit, občas si ho promítnout před očima a nechat ho, ať si se mnou hraje. ()

CheGuevara

Trochu netradiční akční kriminálka s opravdu překvapivým vyústěním, skoro až Shyamalanovskou pointou. To vše skýtá inteligentní scénář. Jen velká škoda, že je tak prosťoučký a jednoduchý. Čěhož si byl vědom i Singer, a proto to má pouhých 106 neboli tak krátká historka se na víc minut roztáhnout nedá. Příběh je vskutku jednoduše imbecilní, plyne příliš chladně, klidně a bez pořádné atmosféry. Singer ve mě nedokázal vyvolat ten onen pocit, že ti titulní hrdinové jsou vážně v průseru. Toto je snímek, o kterém by se nemělo vědět nic dopředu (nebo ještě lépe neposlouchat uživatele Mr. Loba, který pointu vypráví na potkání :)). Už jenom ten pocit, že na konci čeká nějaké překvapení ubere na 50% zážitku z celého filmu. ()

H34D

Bryan Singer předvedl nečekaně vyzrálou režii (teprve 30 let + druhý film) a vytvořil geniální, detailně propracovanou kriminálku s dokonalým scénářem a extrémně přesvědčivým Kevinem Spaceym. Ačkoliv dechberoucí závěrečná pointa je vskutku nevídaná a je asi to hlavní, co Usual Suspects proslavilo, film zdaleka nestojí pouze na ni, divák si ho může bez problémů užít i po opakovaném zhlédnutí... "The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist" 9/10 ()

dobytek

Tento film se ke mně dostal až v roce 2007 a průser je, že jsem si tady nejdřív přečet několik komentářů, takže jsem už dopředu věděl, jaká je pointa. Lidi, nepište ty spoilery do komentářů, kurva!!! Jinak je ten film po všech stránkách špička. Jenom ta předem vyzrazená pointa mi trochu zkazila zážitek, ale zase by bylo nespravedlivý, abych kvůli tomu filmu ubral na hodnocení, takže s 5-ti hvězdama vůbec neváhám. ()

Shit

Na začátku jsem se nějak moc nechytal, ale postupem času jsem se dostal do děje. Nejdřív jsem si myslel že dám tak 4*, ale pak se to rozjelo a já rychle měnil názor, hlavně druhá pulka filmu je opravdu úžasná a začíná se projevovat dokonalý výkon Kevina Spaceyho a Gabriela Byrnea. Konec jsem bohužel čekal protože jasem si vzpoměl na jeden film, kde to bylo zparodovaný, který jsem viděl dřív než tohle, ale i tak nemůžu jinak než 5* ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)