Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

Imyourmather

Tak tohle patří k velkým zklamáním, moc jsem od toho nečekal, ale přece jenom.... Možná mě až moc navnadilo srovnávání s již mnohokrát zmíněným Indiana Jonesem. Z velké části za to asi může český dabing, prorože já jsem téměř alergická na vysoce dabované idioty, kteří se chovají absolutně na ránu, naštěstí poměrně brzy vymřeli, takže druhá půlka filmu už se vcelku dala snést. ()

Ospalek

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů o historii. Kevin J. O'Connor si zde zahrál jednu z nejsympatičtějších rolí padoucha, jakou jsem kdy viděl. Všechno do sebe tak nějak zapadlo a vznikl z toho skvělý akční film. Brendan Fraser s Rachel Weisz se tímto pro mě staly jedním z typických filmových párů. ()

Jensenka89

Od začátku, až po konečné titulky jsem se skvěle bavila. Špičkové obsazení! Prostě žádná nuda a hlavně Brendan Fraser! :D ()

TheBlizard

Prima film třeba na sobotní večer, když je venku nevlídno a nemáte nic důležitého na práci :-) Děj jede svým příjemným tempem, a pozornost Mé osoby bez problému drží až do samotného závěru. Ani v nejmenším také neurazí občasné komediální nádechy, které jsou do snímku hezky vpraveny a vždy se k nim budu rád vracet. ()

otacz

Indiana Jones byl méně násilnický, více vtipný. Ale atmosféra faraonů a kouzel je přijemně mrazivá. ()

TONYNKO

WOW! Sommers prekvapil. Priniesol nam vybornu akčnu oddychovku, ktora očarí snad každeho. Podarilo sa mu ziskat vyborne obsadenie, napriek malemu rozpočtu sa podarily aj triky a humor na každom rohu. 9/10 ()

Keledaia

Kdo se chce v sobotu večer pobavit u telky, je to ideální. Dobrodružná (pro mě) komedie se špetkou starověkého Egypta, kterou si užije celá rodina. Hodně akce, fantasy prvky, baví mladší i starší. Já se dost nasmála. ()

neo_ap

Moc pěkný film. Každý si tu přijde ne své. Napínavé okamžiky se tu střídají s vtipnými dialogy. Obsazení se také povedlo. Rachel Weiss, jako moc krásná egyptoložka Evelyn, Brendan Fraser, John Hannah, Arnold Vosloo. Všem role padla. Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Komedi Thriller, který všem doporučuji. Nudit se nebudete. (95/100) ()

Evellin00

Od tohoto filmu jsem moc nečekala, ale výsledek byl rozhodně jiný, než očekávání. Příběh to rozhodně nepostrádá, trochu těch mumii nechybí, vtip také ne, no a nakonec i románek tam máme, sečteno podtrženo film se dostává do mým oblíbených. ()

bratr_jezek

Velmi zdařile se podařilo skloubit historii, humor a akci s nádechem tajemna. To vše znovu oživí mumii velekněze a hlavní představitelům, mezi kterými funguje krásná chemie, nepřestanete fandit až do konce. ()

ronaldmekdon

Skvělá oddechová jednohubka, pěkné prostředí i záhady Egypta a hlavní zloduch je vyloženě krasavec, hlavně ze začátku. Bohužel po více shlédnutích mě film přestává bavit, kromě zápletky, prostředí a triků na něm není zajímavého vůbec nic a jediný charakter, který mi zůstal po x shlédnutích v paměti je přítelíček Benny. Ale pro neznalé určitě doporučuju. ()

Linduna

ano, nejde se na to nepodívat, když vidíte, že tam hraje Brandon. já si ten film zamilovala. a úžasný John Hannah dodával filmu tzv šmrnc. opravdu dokázal řáct vtip i v nejvážnějších situacích. opravdu se vždycky moc bavím. v porovnání s Indym sice trošku slabší, ale i tak patří k mým oblíbeným filmům. ()

Freakyy

►◄✔S★☆PO★IL★ER✔ ▬▬▬▬►◄◄◄◄◄◄ Můmie ožije a bojí se koček.... no neskutečný...fakt ale, super film, viděl sem asi 5x, nejlepší je stejně Patricia Velasquez.:P ()

SoHai

Na mumii jsem se díval před několika lety a moc mě to bavilo. Teď jsem se podíval znovu a opět mě to baví, ovšem zcela jiným způsobem. Po přednáškách o pojetí magie ve starověkém Egyptě a náboženství ve starověkém Egyptě vás mumie bude bavit úplně, ale úplně jinak. Je to prostě keckařina nad keckařiny. Jen pro příklad: Trest "mumifikace za živa", kdy kněží, pečlivě balzamujíce tělo živých u toho poctivě provádějí obřad "otvírání úst". Proč bych měl někomu dávat naději vejít v posmrtný život, když ho chci zatratit? A proč plýtvat na zločince drahým balzámem? ()

Niko_DA339

Veľkolepý film s dokonalým obsadeným a myslím, že keby som to mal chváliť, sme tu až do roku 2016. Scenár bol napísaný na dokonalosť a obsadenie bolo viac než uspokojivé. Pre nežnú časť tam je Brendan, pre nás - mužov - zasa neuveriteľne krásna Rachel Weisz. Myslím že dokonalosť to rozhodne je. Začiatok filmu nás zaviedol do doby okolo roku neviem presne kedy, potom sa ocitáme v roku tisícdevätsto neviem kedy a potom je všetko také... oprášené zlatým prachom. Všetko sa točí okolo starovekého egypta a jeho temnej histórie, veľkého bohatstva a desivej kliatby, ktorá sužuje celé legendárne mesto Hamunaptra. Proste, bez nejakých dlhších komentárov - Dokonalosť a ukážková verzia toho, ako by mali filmy, ktoré idú do histórie vypadať. 10/10 ()

knedliiicek

Většinou v každé filmové scéně se rozhoduje o celkovém hodnocení když na plátně vidíte někoho kdo vám sedí, jak vystupuje. A toto Brendan Fraser dokáže. Zbožnuju tenhle filmový kousek. Je to plné skvělého humoru a tajuplnosti a co si víc fantasta jako já muže přát. Než vidět mumienky, které sou velkolepou součástí čar a kouzel dobrodružství. Děkuji za scénáře, texty a opět NESKUTEČNÉ gesta a herní projev všech herců včetně Johna Hannaha.A jako třeba Rachel Weisz pronesla svůj slogan ""co by taková poušť jako Já, dělala na týhle holce "" =) Moc moc moc hezký. Úplně. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014