Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

Aurus

7/10. Jo tohle je nejslabší díl hororové série Halloween ale a to velké ALE za mě jde o dost dobrý hororový film který má hodně originální ďej. Po prvé když sem tento film viděl tak to pro mě byla to pro mě automatická sračka ale když takzvaně čas plynul tak sem ten film začal mít rád za to co je než za to co není. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je masterpiece, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Škoda je toho že není pokračování. ()

stepankoby1 odpad!

Pro mě rekordní počet wtf momentů ve filmu. Kompletně prosté dobře provedeného nápadu, absolutně příšerně zrežírované (dialogy jsou na rvaní vlasů) a s extra chabými postavami. Film si v zahraničí v průběhu let vybudoval so bad it's good reputaci, a asi to dokážu i pochopit, jen ne sdílet, protože jednička je opravdu vynikající horor. Asi jen v jediném se film trefil - skutečně jde věřit tomu, že opakované pouštění písničky Silver Shamrock mohlo v člověku vyvolat tendence chovat se jako Michael Myers. ()

Andronikos

1. Ako zdôraznili mnohí z kolegov, ktorí dali filmu viacero hviezdičiek (CharlesL, helljahve, charge, Pumiiix, JohnnyD, Ruut, oLí, Andersis, Opsha, pfa, Kubaso, BoredSeal, Louie, Allan, john.h, Dinsberg a iní), film vyvoláva amok diváckej obce preto, že v ňom nefiguruje istý Michael Meyers. Ľudia, už sa na toho mumáka v mizernej bielej maske vykašlite, videli ste ho minimálne v 9 filmoch a v bohviekoľkých ďalších ešte uvidíte! Sám som tento kúsok začal pozerať pred vyše desiatimi rokmi a sklamaný ho nedopozeral, ale nenechal som sa úplne premôcť emóciami a časom vo mne prevládlo odhodlanie pozrieť si film ešte raz a tentokrát až do konca. A musel skom skonštatovať: dobré! 2. Dôvod je jasný. Ten námet je skvelý. Síce nevierohodný, ale šokujúci. Keď si ten otravný ryšavý faganisko navlečie masku a sadne pred televízor... No, nebudem spoilerovať, ale rozhodne by som na jeho mieste byť nechcel. A hoci nie je ani mne celkom jasné, prečo hlavný zloduch vo filme usiluje o to, o čo usiluje, jedno mi zrejmé je: náš dekadentný svet plný halloweenskej a neviemakej komercie by si takú nejakú facku zaslúžil. :) Nechcem tým tvrdiť, že ide o film vizionársky a naplnený myšlienkovým bohatstvom, ale s akýmsi hororovým humorom predsa len k podobným úvahám nechcene ponúka. 3. Pripúšťam, že film má svoje muchy. Tie lasery a postavy s imageom rokov osemdesiatych dnes už pôsobia rozpačito, lasery prípadne až trápne. Ale to nie je rozhodujúci dôvod na odsudzovanie. To, že tu hrajú neznámi herci, je podľa mňa naopak plus, pôsobí to vierohodne. Myslím si, že keby film bol prepracovaný do modernejšieho strihu, gore scény lepšie využité, scenár prepracovanejší (myslím tým zhruba záverečnú tretinu, keď hlavný hrdina usiluje o útek a záchranu situácie) - a iste, keby to nemalo trademark "Halloween" -, bolo by to veľmi zaujímavé. 4. V tejto podobe, s ohľadom na zmienené nedostatky, by si film zaslúžil bohužiaľ len dve hviezdičky, ale s ohľadom na davovú "odpad!-ovskú" hystériu dávam tri. ()

J. T. Kirk

Tento díl nemá nic společného s předchozími díly.. Naprosto nudné a trapné.. Jedna * jen proto, že jsou i mnohem horší filmy.. ()

Wolvie

Ten film jsem nikdy nechápal.Možná se za ním skrývá nějaký rafinovaný tvůrčí záměr,ale v tom případě jej nepochytil asi nikdo. ()

GOREGASM

Nebudu chodit kolem horké kaše. Je to sra*ka a nepochopitelný fuck-off spin celé série. Opravdu nechápu, z jakého důvodu se to jmenuje Halloween III, když to s kultem Michaele Meyerse vůbec nesouvisí a především zůstává rozum stát, proč se na tom podílel Carpenter. Jmenovat se to kupříkladu Shamrock Toxicity, tak to bleskurychle zařadím to zetkových vod (woman facelift gore efekt za jedna) a s nadhledem tam plácnu čtyřicítku. Podobné prznění kultovní značky je ale neodpustitelné. 10% ()

Raziel_cz

Parádní halloweenský horor, disponující obdobně snovou atmosférou jako třeba Carpenterova Mlha. Scénář je sice občas trochu jednodušší (a zápletka je vyloženě divná), ale drží pohromadě a je v něm dost místa pro překvapivé zvraty, mrtvé děti a explicitní násilí. Dolů film táhne motivace záporáka a nahoru výborní herci s Tomem Atkinsem v hlavní (a jeho možná nejsympatičtější) roli a jako vždy skvělá hudba od Carpentera a Howartha. A ve výsledku pozitiva dalece přesahují. | A teď hlášení pro všechny postihy, co tomu dávají odpad, protože tu není Michael Myers: Původní Carpenterův záměr byl vyprodukovat každý rok pod značkou Halloween horor s tématikou daného svátku, který ale jinak funguje naprosto samostatně. Takže Season of the Witch má větší právo na existenci než těch vašich šest sequelů. Nehledě na to, že jde v každém směru o lepší film. Zduř. ()

JankaJBLK

Tak toto bolo dosť zle...úplne mimo...jedna hviezdička len za tekvicu, ktorá pripomínala Halloween...chýbal tam Michael...:( ()

Rathalos

Tak trojka vobec nesuvisi s Michaelom Myersom,uplne odbocenie od temy,takze ak to mam hodnotit ako horor,tak je to bieda,ako nejaka nevydarena komedia,dam jednu hviezdicku za aku taku snahu...:-) ()

fablefavorit

Asi mám na tu černotu slabost, ale tohle mi prostě nepřipadalo jako TAK špatný film. Zápletka jak z nějaké úchylné Kingovo povídky (což jsou všechny), komicky špatné speciální efekty, brutální smrti.. A ten odvážný cliffhanger? Možná, kdyby se to nejmenovalo Halloween... ()

MickeyStuma

Velice diskutabilní filmové dílo a není divu. Námět není špatný, ale je bohužel dějově velmi špatně nastavený a dát to do série ´Halloween´ byl nesmysl už úplný. Michael Myers byl v předchozím snímku sprovozen ze světa a tak si tvůrci zřejmě mysleli, že mohou přijít se zcela rozdílným příběhem. A ono ouha. Ukázalo se to jako ohromná chyba. Naštěstí byli tvůrci konkurenční série ´Pátek třináctého´, jehož trojka vznikla ve stejném roce jako tento, daleko rozumnější. Jason tam vesele řádí dál. Ale zpět k tomuto. Už podtitul ´Season of the Witch´, tedy v překladu ´Sezóna Čarodějnic´, je zcela mimo, když tu o žádné čarodějnice nejde. Máme tu pouze nějakého majitele továrny na výrobu halloweenských masek, pochopitelně se snažící je prodat, vlastnící také roboty, kteří nějak nepochopitelně vraždící. A do televize se nasadí reklama na jeho masky, která má hypnotický účinek. A co to má způsobit? Snímek prozradí, ale tak, jak je to napsáno a natočeno to logiku nemá žádnou. Námět je zpracovaný zkrátka tak, že tomu chybí nápad a žánrová atraktivita, aby to po divácké stránce zaujalo. A to na scénáři pracovali tři autoři, kupodivu včetně Johna Carpentera, který v tomto roce natočil do dnes úžasný remake ´Věc´. Zkrátka a dobře, touto halloweenskou trojkou bylo šlápnuto hodně vedle. Kdyby autoři vice zapracovali na scénáři a nasadili jako samostatný film, tedy bez spojitosti na nějakou sérii, mohlo to dopadnout daleko lépe. ()

kkarx

Přes všechna negativní hodnocení to nebyla taková katastrofa, jak by se mohlo zdát. Po druhém díle (a leckdo by mohl říci, že už po prvním) tahle série neměla čím moc zaujmout. Prostě dalších x dílů se stejným schématem (nedá se to ani moc nazvat zápletkou) úplně o ničem. Halloween 3 sice není top horor, ale rozhodně se může pyšnit solidní atmosférou, nese jisté sdělení a vypsychovaný konec stojí za vidění. Velmi podobné hororům jako například Westworld, který tu je ovšem v červených barvách. ()

panvasik odpad!

Já vlastně, ani nevím co k tomu napsat.. je to už sice nějaká doba, co jsem to viděl, ale pořád to mám nějak v paměti a tak si říkám "proč?" Přemýšlím jak to podat, ale vůbec nechápu proč, to nese název Halloween, protože to vůbec nic nemá s touto značkou. Možná by to jako samostatný horor fungovalo lépe, ale člověk se nemůže divit proč to má tak špatné hodnocení, když se to jmenuje Halloween 3, kdyby to byl čistě Halloween, tak možná neřeknu nic, tak špatného na to, ale to že to má tam tu trojku, je asi všem jasné, že se jedná o pokračování, které bez Michaela očividně nemá smysl. Film působí hrozně hloupě a ti pánové, kteří se celý film objevují s kamenným výrazem v obličeji a naprosto rovnou chůzí, působí spíš komicky, než aby z nich šel respekt a strach. Nějaká ta zápletka okolo masek mi vůbec nedávala smysl a já tak spíš doufal, že tam někde, ten Michael  vykoukne a začne klasický Halloween. 1,5/10 ()

Empire odpad!

Kristovanoho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Toto snad není ani film.Nechápu proč to nese název legendární série. První a poslední film, kde nehrál Michael a přesto měl film v názvu slovo Halloween. ()

dainio

No tak tohle se tedy opravdu nepovedlo..nesympatický Tom Atkins se sice snaží ale úroven filmu je na hranici únosnosti..Tohle "pokračování" nemělo vzniknout...ale něco bylo i dobrý...a za to dávám aspon jednu hvězdičku. ()

Utero

Happy, Happy Halloween Silver Shamrock! :D ... No původně jsem chtěl tento díl vynechat, ale nakonec jsem si říkal, že bych měl skouknout celou sérii, tak jsem si ho teda nakonec splašil. Musím uznat, že na to jaká je to vyhlášená hovadina to až tak špatné není.. ()

Al44...

Každá filmová série má v nějakém svém dílu svůj vrchol nebo naopak může přijít opravdu strašný díl, na který se téměř ani nedá dívat. Toto je bohužel ten druhý případ. V tomto filmu nalezneme - stupidní děj a dialogy, hloupé a nelogicky se chovající postavy, strašnou a neustále se opakující reklamní znělku a nesmyslný konec. Místy se objeví mírné gore scény, za ty dávám tu jednu *. ()