Mafián (TV film)

Gotti: The Rise and Fall of a Real Life Mafia Don

Gotti

Krimi / Drama / Životopisný

USA / Kanada, 1996, 116 min

Nic nevídaného. Na ty opravdu dobré filmy o mafii, kde se mi hlavní představitel(é) dostal(i) až "pod kůži", to nemá. (viz např. "Neúplatní", 1987). Zabaví, neurazí. Armand Assante měl na tuto roli velmi vhodný look. Opět závěrem plyne ponaučení: když jseš až nahoře, můžež spadnout a pěkně si rozbít hubu. A že jak si začneš myslet, že už jsi nedotknutelný, jsi najednou v base.(14.7.2013)

Konverzační film, odehrávající se povětšinou v interiérech, nepotěší dost často nezáživnými rozhovory. Taky mi v něm chybělo VÍC zajímavých scén a VÍC napětí, které mohlo obstarat třeba sledování ze strany zákona, kdyby dostalo VÍC prostoru. A tak film stojí hlavně na skvělém hereckém výkonu hlavního protagonisty.(8.8.2010)

Televize je z toho sice cítit na sto honů, ale i tak se jedná o výborné gangsterské dílko. Tedy především první polovina, která se zabývá Gottiho vzestupem z pozice kapitána až na samý vrchol mafiánské organizace. Zejména to, jak svět starých členů Cosa Nostry naráží na dravější mládí, je tu vyobrazeno celkem věrně. Druhá část zabývající se taháním Gottiho po soudech a jeho následným uvězněním už takové grády nemá a je tu víc než kde jinde vidět, že tvůrci měli své rezervy. Ale i to bylo celkem snadno stravitelné. Povedl se i casting a mě potěšil i překvapil Assante v hlavní roli. Normálně ho moc nemusím, ale tady se blýskl. Bavil i Forsythe Slušná práce, ale doufám, že se v budoucnu Gottiho ještě někdo chopí. 70%(15.1.2018)

Pred nedavnom som mal moznost pozriet film Svedok Proti Mafii, ktory je tiez o '' nepriestrelnom '' Johnovo Gottim, a jeho pravej ruky Salvatore Gravanovi, z ktoreho sa nakoniec vyklula ta najvacsia krysa v historie americko-talianskej mafie. Tento film sa pacil o malinko viac. Aj ked sa v podstate jedna o ten isty pribeh tento je ovela lepsie podany a ma o trosku lepsich hercov. Armand Assante podava priam oscarovy vykon. Veril som mu kazde jedno slovo ci gesto. Svoju malu, ale velmi zaujimavu si tu strihol aj vyborny Anthony Quinn, ktory sa podobnych filmov velmi hodil. Film Gotti je vybornym televiznym pocinom, ktory sice zdaleka nekonkuruje slavnejsim filmom Scorseseho, Copoolu ci de Palmu, ale milovnikov zanry urcite potesi.(28.7.2010)

Autenticky zpracovaný život pravděpodobně posledního pořádného mafiánského bosse. Film ovšem není jenom životopisný příběh Johna Gottiho, jako je to spíš náhled do pomalého pádu rodiny Gambino. Hudbou a hereckými výkony se vyrovná i té totální špičce mezi mafiánkami. Což bych rozhodně od filmu, který ani nešel do kin, nečekal. Armand Assante jako Gotti a William Forsythe jako Sammy Gravano naprosto excelují. Chybělo málo a mohlo se jednat o jednu z kultovních mafiánek.(20.3.2017)

• - Film je inspirován životním příběhem známého mafiánského bossa Johna Gottiho, zvaného také The Dapper Don. (Sufferer)