Novela „Black Beauty“ od Anny Sewell patří již od prvního vydání knihy v roce 1877 celosvětově mezi nejoblíbenější příběhy se zvířecí tématikou. Příběh je vyprávěn hlavní postavou, jedinečným černým hřebcem s bílou "hvězdou" na čele, kterého životní pouť zavede z idylické vesnické krajiny, plné potěšení, do ulic Londýna, dlážděných kočičími hlavami. Verze režisérky a autorky scénáře Caroline Thompson (Tajemná zahrada) patří bezesporu mezi nejvydařenější. Jistě si oblíbíte vzdorovitou kobylku Ginger, škodolibého poníka Merrylegse i galantního hřebce jménem Beauty, jehož velkorysé srdce mu pomáhá vycházet s ošetřovateli, ať jde o ty laskavé, jakým je bezesporu kočí Jerry Barker (David Thewlis), i ty hrubší, počínaje farmářem Greyem (Sean Bean) nebo mladým čeledínem Joe Greenem (Andrew Knott). (Magic Box)

wdc

O životě jednoho koně z doby, kdy byli koně používány k práci, přepravě. Občas smutné a dojemné, asi podle skutečnosti. ()

PTuranyi

Príjemný, pokľudný konský životný príbeh a hoci ho v živote nestretli len pekné veci, dej si udržiava rovnaké tempo aj atmosféru. Produkcia je kvalitná, ale dej veľmi nedramatizuje a skôr necháva priestor emóciám, ktoré viac-menej smutný život Krásavca sprevádzajú. Herecké obsadenie tvoria v dobe vzniku pomerne neznámi herci, no dnes už môžeme povedať, že sa veľmi dobre osvedčili a  minimálne Sean Bean a David Thewlis sú veľmi známi. Deti a milovníci koní ho určite ohodnotia aspoň na 80%. Film je predovšetkým určený deťom a pretože ma ničím nezaujal dávam 60%. ()

Sorna

Ještě než jsem viděla film, četla jsem knihu od Anny Sewellové, což byl opravdu dechberoucí příběh. Obávala jsem se, aby ve filmu tvůrci dokázali vystihnout radost právě narozeného hříběte nebo smutek ze smrti. A povedlo se. Natočit film, kde hlavní příběh je ze strany zvířete je velmi těžké, protože my, lidé, jen stěží můžeme pochopit, co zvířata cítí a vidí, ale tady v tomto příběhu se to zdařilo. Vše je navíc tak reálně podané, že neznám nikoho, kdo by u tohoto filmu neutřel slzu. Krásné. ()

Vanila01

Na mě možná až moc smutné i když se šťastným koncem, ale nevím proč smutné příběhy o zvířatech snáším mnohem hůř než smutné příběhy o lidech. Někteří tvrdí, že je to proto že mám zvířata radeji než lidi. :D ()

Monikastu

Začala jsem brečet po třetí větě :) Sice jsem film probrečela, ale moc se mi líbil. Určitě si ho ještě někdy pustím. ()

valinka

Nádherný a zároven smutně dojemný příběh o životě nádherného koně. Pro mně srovnatelný s knížkou,kterou jsem kdysi četla několikrát. ()

demovka

Konečně poklidný a oddychový film. Přitom nenudil. Chvilkami byl milý a chvilkami nepříjemný podle děje, který řešil životní útrapy jednoho, potažmo dvou koní. Zaujala mě přítomnost Davida Thewlise. Ze všech těch vedlejších lidských postav je nejvýraznější, přitom dlouho na plátně nevydržel a hrál velice kladnou roli. ()

Paja1215

Krásný příběh o silném poutu mezi zvířetem a člověkem. Jak už se někdo v komentářích podemnou zmiňoval,i já jsem po shlédnutí filmu byla psychicky úplně mimo. Prostě pecka,která si pět hvězdiček určitě zaslouží.. 90% ()

borboleta

Tohle je film mého dětství, pouštěla jsem si ho vždycky, když se mi podařilo probojovat se k videu. Teď se ale trochu bojím podívat se na něj znovu, protože mám strach, že viděno dospělýma očima to už nebude ono. ()

sininka

Krásný a dojemný film, který poukazuje na to, jak ohavně a neuctivě se dokáží lidé chovat k bezmocným zvířatům. ()

oli1va

Po shlédnutí jsem byl ještě půl dne emocionálně vyčerpaný. Zvíře jako němý tvor si nemůže stěžovat, chtít, nebo cokoli žádat a musí se tak přizpůsobit osudu, který mu život připraví. Je nanejvíc bolestivé sledovat, jak se někteří lidé chovají ke zvířatům jako k věci bez citu a o to víc vás zasáhne, když jiní se naopak snaží připravit jim důstojný život a stáří. ()

Konarka

Výborný nápad na film! Kůň vypravěčem! Prostě bomba! Sice jsem u tohoto filmu brečela ale nakonec dobře dopadl a takhle to má být! Doporučuji skouknout. ()

ceda1987

Nejneuvěřitelnější zvířecí příběh všech dob - vzrušující dobrodružství černého hřebce. Tak tohle vystihuje vše. :-) ()

Ganka

Málokdo by řekl, že koňská pohádka může být citlivá a chytlavá i pro dospělé. Myslím, že je to skvěle zpracovaný snímek, který nejednoho milovníka zvířat téměř dovede k slzám. Zajímalo by mě, jak se některé scény (porod, ztráta podkovy, nakopnutí zadní nohou) natáčely. ()