Natalie (Alicia Witt), krásná a inteligentní studentka Pendletonské univerzity, a její přátelé Jared, Rebecca a Michael chodí pravidelně na hodiny k profesoru Wexlerovi. Na jedné hodině vypráví profesor dávnou městskou legendu o někdejším profesorovi z Pendletonu, který před 25 lety zabil šest svých studentů. Natalii připadá celý příběh podezřelý a je přesvědčena, že je vrah i nyní v prostorách univerzity. Nikdo jí nevěří. Až když je příliš pozdě a její přátelé se stanou jeden po druhém obětí vraha, přesně podle předlohy v městské legendě. Tehdy Natalie zjišťuje, že se spolu se svými přáteli stala součástí pokračování těchto strašných událostí… (oficiální text distributora)

Raaavenek

Vcelku zajímavý námět totálně utopený v hromadě nesmyslů (vrah bez problémů holýma rukama zabíjí silné chlapy), vykrádaček a hororových klišé. Nejenže film není o nic lepší než libovolná vyvražďovačka kterých jsou všude mraky, ale navíc je horší než většina z nich. ()

Laca1313

Sice to neni nějaký skvělý film,ale musím říct,že jsem se nenudil,ani když jsem to viděl podruhý. Takže s úplně klidným srdcem dávam za tři. ()

helraiser

Já si nemůžu pomoc, ale mě se tahleta vyvražďovačka dost líbila. Zabiják který zabíjí podle legend je podle mě dost dobrej nápad a i samotná zabití jsou docela povedená takže já jsem spokojenej a nemůžu si stěžovat. V podstatě velice slušná zábava. ()

katmandzoo

ďalší z hororových filmov o vrahovi na strednej škole(miestami mi to pripomínalo filmovú sériu "Viem, čo ste robili minulé leto"), kde sa tentokrát záhadný vrah v kapucni nechal inšpirovať temnými legendami..podozrenia padli počas filmu snáď na všetkých hercov, no nakoniec to bol samozrejme niekto iný, kto bol spomedzi všetkých najmenej, no zároveň aj najviac podozrivý..veľmi častá predvídateľnosť deja a takmer nulová šanca("ako sa na správny horror patrí") zavraždiť tajomného vraha, ktorý aj napriek mnohým úrazom a zraneniam, ktoré by boli pre bežného človeka smrteľné prežije a chystá smrteľnú pomstu..film nevýrazný a neprekvapivý..silno uvažujem, či sa púšťať do dvojky a trojky.. ()

Rypley

za ten začátek filmu bych dal klidně čtyři hvězdičky, ale zbytek filmu je tak na dvě. Takže dávám průměr tři :-) Ale ten začátek je fakt super. ()

Scharra

Nápad použít jako hlavní motiv filmu urban legends je víc jak chválihodný,, jinak se ale film veze na vlně Screamu a celkově nepřináší nic nového ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Ďalší film na ktorom som vyrastal. Za mňa to vôbec nie je zlý film. Netvrdím, že je to lepšie ako Scream alebo I Know What You Did Last Summer ale je to celkom slušne spracované. Herci sú sympatický a svojích roli sa zhostili veľmi dobre. Ďalší film v ktorom sú zaujímavé mená. Ako sú: A. Witt ( Vanilkové Nebo ), J. Letto ( Klub Bitkárov ),R. Gayheart ( Vtedy v Hollywoode ), R. Englund ( Nočná mora v Elm Streat ) a mnoho ďalších. Príbeh je zaujímavý a celkom dobré natočený. Veľa ľudí zvykne prirovnať tento film k filmu Scream. Ja to aj chápem ale pri zrovnani tento film upadá, čo je chyba. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Film môžem odporučiť. ()

Luki.V

Upřímně lituji všech kdo měli tu možnost vidět tenhle vcelku povedený horor v TV, protože tak otřesný a směšný dabing a primitivní ořezání obrazu kde všem postavám chybí polovina obličeje jsem ještě neviděl. Díky bohu za DVD. ()

Cortesz

Je to vykrádačka mnohem lepších podobých teen slasherů, který se snažil svézt na vlně slávy vřískotu, který zapříčinil ten "BOOM" těchto filmů. Na tento film se dá koukat, je zde pár lekaček, které teda moc nevylekaj, ale být mi o pár let míň tak možná jo, známé seriálové hvězdičky a Jared Leto. Příběh se závěrečnou pointou není špatný, ale nějak se mi nechtělo věřit tomu, kdo ty vraždy páchal, ovšem scénář má svoje mouchy tak je zde opět jako v ostaních hororech plno nelogických dialogů, chování postav a snad to nejhorší, vrah se snad umí teleportovat. Ty krajové legendy co si studenti vyprávěli byli asi to nejzajímavější na celém snímku. Jinak čstej průměr. ()

Pitryx

Vyvražďovačka bez gore efektů je na nic. Nemá to ten pravý šmrnc. Je ovšem fakt, že jsem nepoužil rychloposun. Zato na čas jsem kouknul asi pětkrát, a dost se u toho nudil. Velmi slabý film, při kterém jsem nebyl na konci ani překvapen. ()

mark9th

No logic or brains. That's how I would describe all the characters along with their scriptwriter and director. Best performance goes to a gas station worker in the beginning, poor mumbling fella. Kinda hard to believe there is a second and third part to this. I think I'll pass on that. ()

honzic

Pár dobrých zabíječek kazí dosti zmatený scénář a následný děj, který to celé kazí. Hodnocení: 50 % ()

Agonie odpad!

Dokázal bych přežít, že se jedná o vykrádačku Vřískotu, ale tak debilní scénář ne. EDIT: ty vole, ono to vykrádá ještě Candymana ()

J.Mayen

Wow, tady jsem se opravdu dokonale nudil, film jsem videl predevcirem,ale o cem ze to vlastne bylo? Mne se vazne nevybavi jedina scena, nebo vlastne lhal bych, nejakej blbecek zavesenej za krk na strome se spickama nohou na aute sve holky kterou prosi aby s tim autem ani nehla, no co myslite. Sracka jak noha, dalsi dily nebudu pokouset, kdyz uz tohle stalo za to. ()

Nikolas__

Mám rád tento styl hororových "povídek" a i když má Urban Legend k dokonalosti velice, velice daleko, tak se mi nějak trefil do nálady. Většina zvratů fakt dobrá a nečekaná. Dobrý slasher 7/10 ()

Elessar.

Ideálne na leto, keď má človek po skúškach a musi nechať oddýchnuť si mozgovým bunkám. Svoju úlohu filmik splnil dokonale. ()