Původní trilogie KMOTR je zde sestříhána v chronologickém pořadí. Ode dne útěku malého Vita Andoliniho z rodné Sicílie roku 1901 až po smrt dona Michaela Corleona v roce 1997. Do děje byly vloženy i některé scény, které byly v původních verzích vystřiženy. (3DD!3)

Hanes88

Tohle se prostě už navždycky zapsalo do kronik filmů s mafiánskou tématikou. Prostě to nemělo chybu. Celkově se to ani jinak hodnotit nedá než 5 hvězdami. ()

.MJ.

Musím přiznat, že se mi první a druhá část po druhém shlédnutí velmi líbila. Pane Coppala máte být na co pyšný, vytvořil jste dílo hodné obdivu, které si najde svoje příznivce i za několik let! 90% ()

Jespi

Kmotr je naprosto kultovní film a tento skoro 10ti hodinový maraton, který jsem nikdy nedal na jeden zátah, si nikdy nemůžu dost vynachválit. Al Pacina zbožňuju, a proto ho v této, pro něj životní roli, vždy naprosto hltám. Způsob jakým Coppola film natočil se může někomu zdát nudný, vleklý a táhlý, ale mně naprosto sedl a kromě dlouhé svatební scény hned na začátku filmu, jsem se ani jednou nenudil. Film nehodnotím zvlášť na díly, ale jako jeden velký celek, stejně tak jak bylo zamýšleno jeho vytvoření. Proměna Michaela Corleona od začátku až dokonce je naprosto fascinující a vždy mám skoro orgasmus s jakým kamenným klidem ve tváři (a jak přesvědčivě) ho Al Pacino zahrál. Pohled do drsné, ale rodině věrné mafie, už nikdo nikdy nedokáže natočit lépe a já si jen přeju, aby se udělalo nějaké promítání v kině, na které bych si koupil lístky mezi prvníma. 95% Za všechny tři díly. ()

Honzeek95

Po dlouhé době jsem se opět během krátkého intervalu podíval na všechny Kmotry a musím uznat... Pět hvězd je málo. ()

Rozjimatel

Slabšie 4  Hoci s veľkou nevôľou, musím tomuto dielu priznať vysokú kvalitu, aj keď nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené. Mám totiž odpor ku gangsterským filmom, konkrétne k takým, ktoré približujú gangstrov z tej ľudskej stránky (gangsterské komédie sú úplne iná kategória, mnohé z nich milujem). Veď ako možno hľadať nejakú ľudskosť u takýchto neľudských kreatúr? A potom sa mi rozum zastavuje z toho, akú šialenú popularitu majú tieto postavy a ako ich ľudia považujú za strašne "kúl". ()

Vejrrr

Tři díly ve třeh dnech ...... Ale týden má přece dní sedm. A má ted vubec smysl dívat se na jakýkoliv filmy, když jsem tohole tak plný? Ne! Tak si to jdu dát ještě jednou ........ :) ()

TwoFace

— It's not personal. It's strictly business. — Legendární, nesmrtelná, kultovní a dokonalá klasika. F. F. Coppolovi se povedlo skvělé a věrně zfilmovat úžasnou knižní předlohu a celá trilogie Kmotr je naprosto zaslouženě jeden z klenotů kinematografie. Moc, respekt, zrada, pomsta, ale hlavně rodina. Kmotr je především příběhem o rodině a o tom, že rodina je silnější, než vše ostatní. Příběh dynastie Corleonů je jako z vystřižen z antického Říma. Perfektní hudební doprovod (který úžasně vyčnívá především ve scénách na Sicílii) na diváka skvělé přenáší atmosféru cti, respektu a tradic. Život organizovaného zločinu je sice zidealizován, přesto však končí tak jako vždy – smrtí, zničenou rodinou a mocným a respektovaným mužem, který ale ve skutečnosti ztratil vše. Síla Kmotra kromě dokonalé režie, perfektního scénáře a skvělé hudbě tkví hlavně v bezchybných hereckých výkonech. Al Pacino a Marlon Brando (a Robert De Niro) jsou ve svých rolích dokonalí. Proměnu Michaela z nevinného a slušného mladíka v nejmocnějšího mafiánského bosse je Pacinovou zásluhou a zásluhou bezchybného scénáře naprosto dechberouci sledovat. Závěrečné scény všech tří filmů jsou i beze slov a podkresleny pouze hudbou, jedny z nejlepších a nejsilnějších a o Michaelovi vypovídají naprosto vše. Kmotr je zkrátka nezapomenutelnou, věčnou a dokonalou trilogií, a především první dvě části jsou kulturní povinností pro všechny. ()

Inferno

pro mě absolutní modla a nepřekonatelný dílo... miluju tuhle dobu a prostředí... v týhle trilogii je taková spousta skvělých hereckých výkonů a silných scén, že i přesto že už jsem jí viděl třikrát, se pokaždé když se dívám znova všimnu nějakých nových věcí... opravdu si nedovedu představit že by u mě někdy něco tenhle film překonalo... ()

Atheas

Nezapomenutelné, moje oblíbené. Vyrost jsem vedle špaget a překřikujících se Napolitanů, docela mi to přišlo jako by jsem se vrátil a ohlédl zpět. Hlavně když jsem koukal na jedničku. Dvojka je samozřejmě vynikající, ale trojka si mě získala. Možná skvělá Sofie Copolla. ()

ChillThomas

Absolutně nejlepší zpracovaný film podle knižní předlohy je i znát že u natáčení asistoval Mario Puzo, kniha byla super a film též. Líbily se mi všechny díly, nejvíce asi druhý díl kde si zahrál ještě mladý Robert De Niro mladýho Vita Corleoneho. Film naprosto skvěle zobrazuje sicilskou mafii a jejich tradice. Má to sice delší stopáž ale ta je vyplněna nepopsatelně výborným dějem. V jedničce se ukáže Marlon Brando který si zahrál prvního kmotra s chraptivým hlasem který mě už na začátku jednička dostal na kolena .. v trojce se zas blýskne Andy García. Každý ví že filmy od Francise Forda Coppoly jsou záruka kvality a to že díl jedna a dva je v TOP TEN asi o něčem svědčí !! čas od času mě překvapí když se doszvím že to někdo neviděl a nebo to nejhorší že se mu to nelíbilo to bych trestal :D . ()

S.per.T

Úžasná trilogie, které nejde nic vytknout bravůrně zachyceno prostředí s neskutečným hereckým obsazením, které vás chytí a nepustí. ()

Ramone11

Naprosta filmova klasika a povinnost kazdeho, ktery si mysli ze ma rad filmy. Zde se vytvari a ukazuje prave filmove umeni, prave herecke vykony, prava atmosfera! Nejlepsi filmova trilogie co byla kdy natocena, ktera nema defakto chyby, toto je ten film kteremu udeluji sest tajemnych hvezd!:) ****** ...Jak jinak - jinak to proste nejde.. Toto je nabidka , ktera se neodmita! ()

Han-cock

Pane Bože..... to bolo ale fajnové. V jeden deň som si poyrel všetky 3 Parts no a ako inak by to bolo kebz sa mi o tom aj nesnívalo. Neskutočné, neuveriteľné, vynaliezavé, neprekonateľné a fascinujúce. Napadá ma toho ešte o niečo viac ale to by sa sem všetko nezmestilo. Coppolovka tak ako sa patrí. Celý dej má hlavu a pätu. Premena Michaela počas celých troch Partov je skutočne obdivujúca. Vzrovnáva sa s otcovou smrťou a preberá velenie rodiny Corleoneových. Tak precízne vyjadrený a natočený dej sa fakt málo v ktorom filme vidí. Som z toho celého vedľa. Part I je samozrejme najlepší ale povráva sa že podľa Coppoly je Part II ešte lepší ako sám PÁN režisér povedal. No a v treťom Parte sa objavil mladý Andy Garcia... tak to ma šokovalo (pozitývne), pretože najskôr som nevedel či je to Michael za mlada alebo čo? Taká podaoba... to sa nevidí každý deň. Moje pocity sa veľmi prejavili pri všetkých troch Partoch na konci. Neviem prečo ale asi preto, že som bol tak silno zažratý do pozerania že som si všetko nechal na koniec. "Dám mu ponuku ktorú nemože odmietnúť" ... keď som toto počul prvý krát hneď som vedel že ide do tuhého. Ako može niekoho toto napadnúť, je to geniálna veta ktorá v sebe zahŕňa všetko (Život)!!! ()

Mr.Hudson

Kmotr je bezesporu nejlepší mafiánský film všech dob. Francis Ford Coppola se v prvním dílu této trilogie výborně zhostil předlohy Maria Puza a natočil neskutečný skvost. Jednička je téměř stejná jako knižní předloha a to jí jenom prospívá. Na dvojce je vidět veliký rozmach a děj neuvěřitelně graduje. Trojka, která je na rozdíl od prvních dvou dílů časově trochu jinde jim zdatně sekunduje a režisérský um Coppoly se s přibývajícími léty rozhodně nevytratil. U všech tří dílů jsem hodnotil maximálním počtem a zde nemohu jinak. ()

Heavyman

Dlouho jsem řadil mezi své nejoblíbenější pouze první část, ale postupem času jsem zjistil, že jako komlet je to nejlepší. ()

rekkky

Triologie o mafii, společnosti, Italech, Americe, kriminalitě, násilí, politicích, rodině, manželství, .......... ()

Nabídka, kterou nemůžete odmítnout

Nabídka, kterou nemůžete odmítnout

13.11.2006

O pokračování kultovní trilogie Francise Forda Coppoly Kmotr se poprvé začalo hovořit už před dvěma lety, kdy na pulty knihkupectví dorazila kniha The Godfather Returns autora Marka Winegardnera.… (více)