Naruto

• Japonsko Naruto (více)
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe (více)

Epizody(220)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

Stefi.

Pokud nebudu brát v potaz celosvětově známý seriál Pokemon, který většina lidí mojí generace vlastnící TV prostě miloval, byl Naruto první větší Japonské anime se kterým jsem se setkal. Člověk se do toho rychle dostane, sympatické postavy, poutavý příběh a nádherná hudba, to všechno zabalené do světa ninjů. Jediná škoda, že studio bylo tak strašně nenažrané a celý seriál v podstatě potopilo neustálými vsuvkami a brakovými epizodami odlišujícími se od původního komixu ( mangy ). Ve výsledku kvalitní kousek ale ani zdaleka ne nejlepší, za který je často neprávem považován. ()

Hell_ena

Fakt jsem nevěřila, že by mě něco takovýho mohlo zaujmout! :D Páni, už jsem skoro na konci seriálu a furt mě to děsně baví! Většina dílů je opravdu vtipných; každá postava má něco do sebe a to je fakt pecka! :) Naprosto super :D (zhlédnuto: 9/9 sérií) ()

raelz

Komenář upravený po čvrté: Teď jsem někde u 110 dílu. Můžu říct, že Naruto do 80 dílu patří mezy ty seriály jejichž genialita mě ke konci hlavně štve, protože vím, že to jednou skončit musí. Lidé sice říkají, že "pravý" Naruto pokračuje až do 130. dílu, ale pro mě skončil s dílem 80. Ačkoliv se na další díly asi kouknu, tento komentář a ani hodnocení s největší pravděpodobností nebudu měnit, narozdíl od filmu seriály nemohu (ne spíše nechci) hodnotit "celkově". ()

Grimlok odpad!

Odpad jak vyšitej. Nedokázal jsem zkouknout ani jeden díl celej. Viděl jsem jich asi deset a v půlce dílů už jsem přepínal s ohlodanejma nehtama do krve. To se prostě nedá. A teď si představte mé muka, když mě vytáhne ven kámoš a hodinu kecá o tom, co se stalo za posledních milion dílů Naruta. Nakonec mě dostal smíchy do kolen, když přišel s tetováním. A to s tetováním ne ledajakým. Tři kapky na předloktí (ještě okolo toho chce udělat nějaký kolečko, nebo co). Když jsem tu kérku viděl, smál jsem se jak šílenej (a nebyl jsem sám) a když řekl, že to je z Naruta, tak mi málem prasklo srdce. Asi si nechám na čelo vytetovat jitrnici. ()

TylerGage

Zábavná japonská animovaná pohádka,která dokáže pozvednout náladu i v těch nejhorších situacích. Osoby v Naruto mají vlastní charakter a vlastní životní příběh. ()

Asertio

Musím uznat, že Naruto je velmi rozporuplný seriál. Na jednu stranu se nikomu vůbec nedivím, že ho po pár okamžicích odvrhne a zatratí, ale na druhou stranu je velká chyba nedat mu druhou šanci, kterou si určitě zaslouží. Po prvním dojmu je snadné zařadit Naruta do kategorie seriálů typu Pokemon a dát mu nálepku odpad!, ale pokud mu onu druhou šanci dáte, velmi příjemně vás překvapí. Naruto i přes občasné velmi trapné dětinské scénky rozhodně není seriálem pro děti. Jeho příběh je místy velmi temný a ponurý, celý svět je do detailů propracovaný a mnohé vedlejší dějové linie by byly dobré sami o sobě. A to je důvod, proč jsem ochoten leckteré chyby přehlédnout a sledovat několik desítek dílů tohoto animovaného seriálu. ()

LyBerion

Prvních pár dílů se mi potvrzovalo že jsem Naruta odkládal právem, ovšem s postupem času kdy se hlavní hrdina zlepšuje mě začal dost bavit. Neobvyklé je, že na anime má dost negativních emocí, ale skrze ně jsou o to jasnější chvilky vtipné a radostné. Ten kdo tu mele cosik o špatné animaci a hodnotil odpadem přičemž viděl jen pár dílů by zasloužil Rasengan do hlavy :). ()

SamanthaM.M

Keďže fillery som rovno preskočila, tých 5 hviezdičiek si Naruto jednoznačne zaslúži. Za soundtrack, postavy, dej (samozrejme, bez tých fillerov). ()

CharlieSs

Hm. Tenhle serial mě nepřestane bavit nikdy, i když mi z toho trnou zuby a krev vře, když vidím tu pitomou růžovou špinku, která je totálně zbytečná a seriál je kvůli ní místy neskutečně nesnesitelný. Kdyby určité postavy zmizely, bylo by to nejlepší. Tenhle serial ale obsahuje tolik emocí, které snad v realném světe neexistují, proto to má u mě značné plus. A mínus je to, že začínám bláznit a nemyslím na nic jiného, než na toto, ale to myslím, má každý fanoušek. ()

Bollek

Naruta vnímám jako takové své guilty pleasure. Je to první anime (vyjma těch vyloženě dětských), které jsem viděl, a zaujalo mě hned v prvním díle. A pokud jsem si zpočátku nebyl jist, zda na to vůbec chci koukat, tak jsem se zcela rozhodl během první pořádné mise. Není to zdaleka bez chyby: některé díly by si zasloužili úplné vymazání ze světa, chování postav (a to i hlavních) je občas strašně otravné, neustálé opakování scén a vět vám taky dost často radost neudělá. Klady jsou ale tak velké, že nad těmi zápory velice rád zavřu oči a stále mi to celkově přijde jako skvělý seriál. K těm nejvýznamnějším plusům patří bezpochyby hudba Tošio Masudy, způsob zpracování akčních scén, příběh a (nejen) Narutovo odhodlání pro věc. Seriál rozhodně doporučuji i těm, kteří k anime zatím nepřičichli, což jsem byl před Narutem i já. ()

Mianelia2050

Tak tohle je asi mé nejoblíbenější anime. Sice zdlouhavé, nemuseli tak protahovat některé souboje, ale budiž... Samozřejmě se mi více líbil japonský dabing, ale jelikož jsem byla líná číst anglické titulky, musela jsem překousnout ten český... Ale ušel taky :). Příběh skvělý a originální, udělal na mě opravdu velký dojem. Hudba nádherná, dobře se poslouchala :). Navíc jsem neodolala a nějaké ty soundracky jsem se naučila i na klavír. Moc se mi líbilo, že každá postava má svůj styl, žádná nevypadá stejně a každý je tedy originální. Nejvíce na mě udělal dojem Kakashi Hatake (jak jinak, že... :D). Některé části mi lezli na nervy, to přiznávám. Hlavně zdlouhavé boje. Co mě ale iritovalo, byla věčně uřvaná Sakura. V bojích nic moc nesvedla a spíše sloužila jako povzbuzovací figurína, která nehnula ani prstem, když byli její přátelé v nebezpečí. Co mi trochu začíná lézt na mozek je ta úvodní znělka... :D. Pamatuji si, jak jsem se ještě před pár lety Narutovi velkým obloukem vyhýbala... myslela jsem si, že je to ptákovina. Jsem opravdu moc ráda, že jsem se mýlila. Proto existuje dobré pravidlo nesoudit podle obalu ;). Dávám plný počet shurikenů i přes některé nedostatky, jelikož ty kladné věci to vyrovnali úžasně :). Doporučuji, první zkuste, než suďte podle plakátů a komentářů. ()

Rado H.

Zprvu dost nezvyklé, po pár dílech velmi chytlavé. Člověk se až sám sobě diví že ho začne zajímat příběh dvaníctiletého japonského bláznivého blonďáka(?!). Ale je to tak. Na jednu stranu má seriá všechny typické dobré i špatné znaky anime a záleží na nás zda je milujeme či si na ně musíme zvykat, což byl můj příklad. Co je ale stěžejní síla Naruta, jsou příběhy. Příběhy jednotlivých postav, odhalující postupně celý ten, zcela jiný, ale tak poutavý svět ninjů, démonů i obyčejných lidí pijících čaj a ládujících se ramenem :) Nesporným negativem jsou ale příšerné a opakující se vycpávky v ději, tzv. fillery..Přesto pozitiva převažují a tak nezbývá než říct......DATTEBAYO ! :D ()

Jenislávek

Skvělá propracovanost a různorodost postav, výborné prostředí, souboje, hlášky, originalita a životní hodnoty, to vše vykresleno v (pro mne) jedné z nejlepších záležitostí, jež sem měl tu čest shlédnout. ()

Respex

Tutová kultovka. Má to mnoho chyb, ale také velmi mnoho kladů. Animace řekněme od druhé série není špatná, příběh je skvělý (fillery prostě jsou a budou, někdy v pobaví jindy naštvou), překvapením je i velmi slušná hudba atd. Suma sumárum se jedná o velmi nakažlivé anime. Za mě 4* a doporučení. Nenechte se odradit první řadou a Sakura-chan :) ()

Claude Speed

Ne. Nečekejte tady nějakou podívanou ve stylu Pokemonů. Naruto je zcela nové, neokoukané a precizně vymyšlené fantasy, které si musí získat každého. Největší kladem je pravděpodobně to, že jsou v Narutovi desítky perfektně vymyšlených postav, jejichž příběhy zasahují hluboko do minulosti i budoucnosti. Je to anime, ve kterém se nekladou meze na fantazii, je to vizuálně krásné a jako doprovod slouží perfektní soundtrack. Neduhem může být paradoxně trojlístek hlavních postav, které si buďto zamilujete, nebo jimi budete opovrhovat.. ()

Mik_e

Dva roky jsem se svýmu bráchovi smál, že kouká na tu barevnou taškařici, kde maj všichni číra jak v japonskejch videohrách a chovají se afektovaněji než svého času Strážci vesmíru s Opičím králem dohromady. No, pak jsem si stáhnul pár dílů a...právě dokončuji první stovku a jsem beznadějně ztracen. Mám k tomu pár výhrad, ale i tak se ten seriál nebezpečně přibližuje slovu geniální. Promakanej svět, zajímavé schopnosti jednotlivých postav a navíc je to velká legrace. Jsi borec, Uzumaki Naruto. ()

Crixus

Jeden z mých nejoblíbenějších anime seriálů. Vím že spousta lidí si to spojuje s Pokémony a z části má i pravdu. Ano, je to japonský. Ale to je tak vše. Naruto je malý kluk, který chce jen pozornost lidí ze své vesnice a chce, aby ho celá vesnice uznávala jako hrdinu. Ale všichni se na něj koukají s nenávistí a nebo strachem. Jenže Naruto má zásadu, že se nikdy nevzdává a tak se nepřestane snažit svého cíle dosáhnout. A i když je to dlouhá cesta (nyní odvysíláno cca 600 dílů), jemu se to daří! Už jsem přemluvil plno lidí, aby to zkusili a koukli na pár dílů a jakmile se dostali přes první díly, tak prostě museli pustit další a nedokázali přestat. Tohle anime určitě doporučuji i lidem, kteří nikdy na tohle nebyli... zkuste si to, díl má dvacet minut, tak si jich třeba pusťte pár za sebou a uvidíte zda vás to chytne. Maximálně to bude jen další seriál z mnoha, který odložíte stranou a nikdy si ho už nepustíte. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)