Vzneste se na kouzelném létajícím koberci a vydejte se na napínavý let plný legrace s Aladinem. Skvělé dobrodružství doplňuje podmanivá hudba, oceněná Oscarem. Aladin žije se svou rozpustilou opičkou Abu uprostřed kouzelného města. Jeho obyčejný život naruší dobrodružství, ve kterém se snaží zachránit princeznu Jasmínu ze spárů zlého kouzelníka Jafara. Aladin ale není na těžký úkol sám – má kouzelnou lampu. Stačí ji otřít a zjeví se džin, který má smysl pro humor a dovede měnit podoby. A splní i Aladinovo přání proměnit se v prince, aby okouzlil Jasmínu. Moc lampy však odhalí také Jafar a pokouší se jí zmocnit. Aladin musí nad Jafarem zvítězit a použít k tomu veškerou svou chytrost. (HBO Europe)

campix

Robin Williams. Tady stačí napsat jenom jeho jméno a prakticky jsme vystihli vše. To proč je Aladin dalším skvělým klasickým Disney animovaným filmem dělá voice-over Džina. ()

majo25

Animácia je krásná a príbeh je zaujímavý, akčný a sem-tam aj humorný. Ale to velmi divoké extempóre, hlavne pri Džinovi, si mohli autori odpustiť. Najprv som ako chlapec videl seriál, takže som vedel, čo mám asi očakávať. Hodnotenie: 75% ()

mortak

V první půlhodině dostaneme generický disneyovský příběh, ve kterém typická disneyovská hrdinka, silná, emancipovaná, utíká z paláce před svatbou... za svatbou (Disney-Orwellův ženský paradox: svoboda je manželství, emancipace je konzervatismus, síla je submisivnost), ovšem v té krátké chvíli svobody spasí a ukáže zbloudilému mladíkovi cestu k odpovědnosti a do manželství (be yourself, young man). Potud zívačka. Naštěstí se po půl hodině objeví ON - Robin Williams. A průměrná disneyovka se najednou dostane do neuvěřitelných otáček. Písničku "A Friend like me" můžu kdykoliv, a to i po nekonečném opakování na stepařském soustředění. Ta se neoposlouchá. ()

nineweh

Až moc kopíruje osvědčené modely z Krásky a zvířete, včetně hudby. Což neznamená, že je to špatná Disneyovka... Jen Beauty and the Beast je o třídu lepší. ()

otík

Pěkný animák ze staré Disneyho školy, místy však přeci jen hodně ukřičené a snad i dost strašidelné, ale ta strašidelnost není udělaná tak geniálně jako třeba ve staré Sněhurce. Pár hezkých písniček pohádku rozhodně nekazilo, dabing s Langmajerem je také příjemný. Dobrá volba. ()

Sabrewulf

Tady byl Disney (potažmo svět) ještě v pořádku. Milá, nezkažená pohádka, která se nesnaží dětem cpát do hlav zvrácenosti a prostě chce jen bavit. Písničky nejsou vlezlé, animace samozřejmě nádherná - mám slabost pro tu klasickou, kterou žádné polygony nikdy nenahradí. A hlavně se jedná o pohádku, která je primárně pro děti a jako bonus nějaké narážky i pro dospělé, zatímco dneska už je to přesně naopak = debilní parodie pro dospělé a na dětský svět se úplně zapomíná. ()

Columbus

Standartne nadherne nakreslena disneyovka, ale nejkrasnejsi jsou na ni dialogy a hlavne pisnicky. Dokonale dopadl i cesky dabing, ac ho casto nechvalim. Langmajer zpiva naprosto skvele. ()

Lachtaan

Hodnotných kvalit jako Sněhurka nebo 101 dalmatinů Aladin doopravdy nedosahuje, přesto je pohádkou, která má mezi těmi nejpodstatnějšími své zasloužené místo. Nevím, zda se nadále budu držet nedávného nápadu dohnat vícero animovaných disneyovek, ale rozhodně jsem nad nimi nezanevřel. Asi už na mě nemají takový vliv kouzla a opojení, když už dávno nepatřím do cílovky takových animáků. ()

filmmovier

Hned po Lvím králi nejlepší klasická disneyovka a i tahle je stejně dobrá, jako nová hraná verze. Džin je totální pán. Skvělá animace, naprosto vynikající hudba, báječné songy, hromada nápadů a hlášek, nejlepší záporák, nejhezčí princezna a to nejpoctivější dobrodružství. Dokonalost prostě. ()

Motinski

Aladina som si pozrel po veľmi veľa rokoch a musím povedať že ide (spolu s Levím kráľom a Herkulesom) o najlepšiu kreslenú rozprávku od Disney z minulého stroročia. Animácia jej sedí viac ako hraná verzia a pôsobí to oveľa prirodzenejšie. Piesne sú chytľavé a ako celok film takmer vôbec nezostarol. ()

Ryuuhei

Což o to, Disneyovka je to velmi dobrá. Tentokrát je méně písniček za cenu příběhu obohaceného až převršelu šíleností, tedy hlavně díky naprosto ujetému Džinovi. Ženská hrdinka zde hraje druhé housle a toho pravého hlavního hrdinu zaujímá Aladin, vč. i nejednoho sidekicku ve formě temperamentního opičáka, či létajícího koberce. I hlavní záporák plní svou roli skvěle, což je u Disneyho klasika, která nezklame. Rozhodně z Aladina nemám tak silný dojem, jako třeba z Malé mořské víly, či Lvího krále, ale protože si jej spojuji s hrou, kterou jsem hrával jako malý, velká sympatie a náklonnost tu samozřejmě je a jsem rád, že jsem prvně viděl i film, ze které ona hra jen úzce vychází. 80% ()

anli

Jedna z mých nejoblíbenějších kreslených pohádek a myslím,že i jedna z nejlepších.Skvěle zpracovaný orientální příběh,mistrovsky animovaný(jak to studio Disney umí) se spoustou skvělých a vtiponých nápadů.Džin tu dostal poměrně velký prostor a to byl opravdu mistrovský tah.Dále tu máme vynikající hudba Alana Menkena a spousta skvělých písní,které si člověk ještě dlouho prozpěvuje.Je to plné vtipů a nápadů,jak pro děti,tak pro dospělé.Ano,přesně takhle má vypadat rodinný film.A proto mu zub času nic neubírá a my se na něj díváme zas a znovu a zas a znovu říkáme nádhera!Takže u mě to má za jasně orientálních 100% a jdu se mrknout,jestli se na půdě neválí nějaká stará lampa. ()

Kmotr76

Film ničím nevybočuje z průměru klasických Disneyovek. Líbila se mi ta atmosféra blízkého východu, která byla cítit z každém záběru. ()

Zdeňka

Překrásná princezna Jasmína a ještě krásnější A Whole New World. Nádherná animace a velmi povedený Džin. ()

Dočká se Aladin pokračování?

Dočká se Aladin pokračování?

15.08.2019

Po obřím úspěchu hraného Aladina od režiséra Guye Ritchieho (Král Artuš – Legenda o meči) není divu, že studio Disney aktuálně zvažuje pokračování. Snímek několik dní nazpátek překročil miliardu… (více)