Monster (TV seriál)

• Japonsko

モンスター

Monster

Animovaný / Drama / Psychologický / Thriller

Japonsko, 2004–2005, 29 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Naoki Urasawa (komiks)

Nozomu Sasaki, Hidenobu Kiuči, Mamiko Noto, Hidejuki Tanaka, Ičiró Nagai, Mami Kojama, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Bin Šimada, Hóko Kuwašima, Iemasa Kajumi, Ikue Ótani, Džunko Noda, Kazuo Kumakura, Ken Narita, Megu Aširo, Romi Paku, Šigeru Čiba, Šózó Iizuka, Šúiči Ikeda, Takeši Aono, Tamio Óki, Tomokazu Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Melodee Spevack, John Snyder, Akemi Okamura, Hiroaki Hirata, Kazuki Jao, Džunko Takeuči, Kjóko Hikami, Hiroši Naka, Rei Sakuma, Aja Endó, Fumihiko Tačiki, Hiroši Janaka, Takaja Kuroda, Kóiči Kitamura, Osamu Saka, Bandžó Ginga, Hirohiko Kakegawa, Juriko Fučizaki, Masaši Hirose, Jósuke Akimoto, Rino Marimo, Hisajoši Suganuma, Takehiro Murozono, Kódži Išii, Kazuko Janaga, Hidenari Ugaki, Kacuhisa Hóki, Kazuhiro Nakata, Takajuki Sugó, Masa'aki Cukada, Šigeru Ušijama, Micuru Mijamoto, Rjúdži Nakagi, Jošito Jasuhara, Tomohisa Asó, Širó Saitó, Ikuko Tani, Nobuo Tanaka, Nači Nozawa, Kunihiko Jasui, Micuaki Madono, Nobuaki Fukuda, Masahiko Tanaka, Minoru Hirano, Jóko Sómi, Jošio Kawai, Masa'aki Jadžima, Júdži Mikimoto, Kinrjú Arimoto, Misato Fukuen, Edži Hanawa, Takkó Išimori, Mijuki Ičidžó, Cutomu Isobe, Kijonobu Suzuki, Kei'iči Sonobe, Masaru Ikeda, Kijoši Kawakubo, Kumiko Takizawa, Čie Kódžiro, Džunko Asami, Mičio Hazama, Micuru Ogata, Rjúdži Saikači, Jasuhiko Kawazu, Hiroši Ito, Ken Jamaguči, Rjúnosuke Óbajaši, Naoko Kóda, Misa Watanabe, Sajuri Sadaoka, Kazue Komija, Takajuki Okada, Motomu Kijokawa, Ricuo Sawa, Goró Naja, Isamu Tanonaka, Čiaki Morita, Kazuhiro Jamadži, Sajaka Aoki, Hiroši Arikawa, Sajuri Ikemoto, Júto Uemura, Taimei Suzuki, Šintaró Óhata, Taiten Kusunoki, Hikaru Mijata, Mami Macui, Kjóko Hamura, Rikija Kojama, Tošihiko Nakadžima

Masao Marujama

Uznávám, že ta délka je příliš. Ale s odstupem (dokonce píši tento komentář po pár letech od zhlédnutí) musím Obludě smeknout. Takto rozsáhlý EPOS jsem nikde jinde nezažil a neviděl. Pomáhá tomu naprosto originální prostředí - střední Evropu očima Japonce často nezahlédneme, a hlavně DĚJ, který dokonale bruslí na hradě uvěřitelnosti. Ten pocit, že doktor Tenma je jenom malým šroubkem v obrovském stroji, že je v popředí obrovských událostí, které opravdu mohou změnit mnohé. Tenhle atmosferický feeling i dnes cítím - a běhá mi mráz po zádech. 90 %(5.7.2008)

Perfektní anime z prostředí Německa a ČSR, které si každý milovník dramat a detektivek určitě vychutná. Velkým překvapením celého seriálu je, že v průběhu 74 epizod se nebudete nudit, budete pohlížet na stálý pokrok v příběhu se zajímavými zápletkami, nad kterými musíte přemýšlet (hlavně v první polovině série). Někomu jen možná nebude vyhovovat velké množství postav, mezi kterými můžete mít později chaos, když seriál nebudete sledovat opravdu pečlivě. ;)(22.6.2010)

74 dílů? Na anime celkem dost (samo, Naruto, Pokémon atd. mají daleko víc, ale víte jak)... Nicméně pustil jsem se do tohoto kriminálního thrilleru a s přestávkami ho dokoukal za 4 dny celý... Zajímalo mě jak to celé dopadne, co se stane, jak to Kenzo vyřeší či nevyřeší, kdy se zase vynoří jeho ex-snoubenka Eva, jak to je s Johanem, co se stalo v sirotčinci atd... Nicméně celý seriál se netočí jen kolem Kenzoa... V některých dílech vůbec není a je vyprávěn příběh postavy úzce s ním spjaté... Zaujalo mě taky "reálné" prostředí... Zajímavě a pokud si dobře pamatuji, tak i dobře udělaná Praha a i další města... Celkově je seriál laděn do temna se světlými okamžiky a drží si, dá se říct, po celou dobu napjatou atmosféru... I když někdy poleví a zvolní temto vedlejších příběhem, ale to spíš beru jako klad, jelikož mi tyto momenty nevadili a víceméně fungovali tak, že jsem byl na další děj ještě více napjat... Ano, seriál má pár jistých chyb, ale ty mu odpustím, protože to ostatní se mi velice líblo a nesmím zapomenout na hezké spracování a hudbu...(14.3.2008)

Monster dokoukán a doufejme, že tím i končí mé noční můry, protože budování napětí jde tvůrcům extrémě dobře. Překvapilo mě, že tolik lidí přerušuje seriál kolem dvacátého dílu. Sám jsem to také provedl a moc mi není jasné, proč. Ta černobílost postav v první polovině je podle mě dost záměrná, aby člověk mohl líp přemýšlet, co je tím "Monster" vlastně myšleno. Co bych vytknul, je jeden ze způsobů posilování napětí, který rozebírá yenn. Mimo to ještě jednu "skladbu" ze soundtracku, která zní jak rádio s proraženým reprákem, a fakt, že všechny nevýznamné postarší páry vypadají úplně stejně. Prostě samé maličkosti, které jsou bohatě kompenzovány atmosférou, příběhem, postavama a tou dobrou hudbou. Hlavně druhá polovina seriálu je skvělá.(8.2.2009)

Monster je muj skoro nejoblibenejsi anime serial. Tajemny pribeh i vytvarna stranka me proste nemuzou neoslovit. Dej se opravdu odehrava castecne po Nemecku i v Cechach. V uvodnich tytulcich jede tramavaj po prazskem Namesti republiky a hlavni hrdina stoji na Karlove moste! Serial je samozrejme japonsky a svou japonskost nezapre, stredoevropskou realitu ovsem podava velmi autenticky.(27.11.2007)

• - Ve 45. epizodě mají schůzku detektiv Suk a novinář Grimmer v kavárně na Staroměstském náměstí. Policista, který je sleduje, ale do vysílačky hlásí, že jsou na náměstí Republiky. (La_Valette)

• - V sedmé minutě 31. dílu se v polici u psychologa nacházejí složky nadepsané jmény významných osobností německé kinematografie: Werner Herzog, Wilhelm Wenders, Nastassja Kinski, Wolfgang Becker a Bruno Ganz. (Subjektiv)