Ils

BoPo

Určite máte vo svojom okolí minimálne jedného človeka, ktorý dokáže všetko, ale naozaj všetko robiť tým najhlučnejším spôsobom (možno ním ste práve vy, takže vlastne celý život robíte casting na Ils, a teda vami hlboko opovrhujem). A prečo tieto otravné formy ľudskej existencie spomínam? Ústredná dvojica Ils sa totiž vyžíva v tom, robiť v najmenej vhodných situáciach tie najhlučnejšie pohyby, úkony, reakcie. Trieskať dverami, udierať do drôteného plotu, vypínať nahlas pustené TV (upozorniť teda každého v dome, že som práve u TV), šuchotať so všetkým, čo bolo k šuchotaniu vyrobené. No a kedže Ils stavia atmosféru predovšetkým na zvukoch, že neznáme zlo nevidíme, ale jasne počujeme, že sa blíži, že číha, tak táto zvuková stupidita mileneckej dvojice všetko podkopáva. A keď ešte prihliadnem na samotnú pointu príbehu, tak musím tento "horor" označiť za dosť prechválený. ()

Litsarch

Po zvukové a atmosférické stránce je to parádní záležitost... Herci sympatičtí a své role zahráli dobře a přesvědčivě... O scénáři se bavit nemůžeme, jelikož zde psal scénář sám život... Parádní Rumunsko/Francouzský horor s dusnou až nervy drásající atmosférou... Kam se na takovéhle filmy hrabou klasické, pro mě někdy až dementní, vyvražďovací "horory".... Při závěrečných titulcích jsem nevycházel z údivu, co je všechno možné... ()

moviesfan

I přes velmi krátkou stopáž není nouze o hutnou atmosféru a lekačky. Bál jsem se solidně. Ils je velmi dobrý hororový počin, který stojí za vidění. ()

JohnCZ

Bezkonkurenčně jeden z nejděsivějších hororů, co jsem viděl. Alespoň tedy do poslední čtvrtiny filmu - potom už se pomalu začne odhalovat tajemný nepřítel. Dvojnásobný efekt má hlavně to, že je film prý natočen na základě skutečných událostí a tedy i závěrečná pointa je dost mrazivá. Čert vem logiku, Ils chce hlavně děsit a to díky perfektním zvukům, minimalistické hudbě a výborně kameře umí skvěle! ()

Seabeast

Ils bude zřejmě hodně názorově rozdělovat lidi. Můj dojem je někde uprostřed, protože jsem díky sympatické stopáži nenašel místo, kde bych se nudil. Avšak po skončení zůstal odér jednohubky, která mohla dopadnout lépe. S propracovaným příběhem vůbec nepočítejte, protože je ve své podstatě velmi strohý a přímočarý. Ils je orientovaný na atmosféru a hlavně na pocit "všudypřítomného neznámého nebezpečí". Zlo sami nevidíte, ale víte, že má náskok a může se objevit kdykoliv a kdekoliv. Vsadím se, že už jste taky měli sny, kdy jste věděli, že vás něco pronásleduje a nemůžete utéci. A přesně tyto dojmy navozuje sledování Ils. Veškerá logika samozřejmě musí jít stranou a holt chování postav je také dost rozporuplné, ale nevadilo mi to. Ten strach z neznáma jsem si moc užíval, ale jak jsem řekl na začátku, nejedná se o takovou pecku (proto má trojhvězda). Škoda, vypadalo to zpočátku dost obstojně. ()

Nick Tow

Ils je rukolapným dôkazom, že TO ide aj bez tučnej produkcie, prešpekulovaného scenára či celeb-ritných ksichtov. Ils je ale zároveň dôkazom, že pokiaľ ZLO funguje ako čosi bezmenné, neznáme a metafyzické, je to vždy omnoho silnejšie, než keď nám pointa prezradí jeho meno a adresu. Ak ale naozaj ide o "based on the true story", nezostávalo zrejme tvorcom nič iné, než vyklopiť "holú pravdu". A tá je svojim spôsobom šokujúca, hoci nie tak, ako to máme v horrore najradšej. P. S. Čítajúc komentáre k remaku Oka, pod ktorým sú podpísaní aj Palud s Moreauom, oblúkom sa vrátim k úvodu tohto komentu: Oko je zrejme dôkazom, že napriek tučnej produkcii a celeb-ritným ksichtom to aj talentovaní chlapíci môžu úplne dokurviť. ()

Padme_Anakin

Slibný rozjezd, atmosféra skvělá, zvuky + hudba parádní. Jenže ono to hnedle vezme za své. Učitelka a spisovatel, snad ujmuti vzděláním, začnou se chovat jako děcka z mateřské školy a to je fuck(t) trabl. Tiše to vše podtrhne Parkinsonova kamera a pečeť je zřejmá. Potenciál pohřben, zaživa. Třetí hvězdu přihazuju za nesmlouvavý závěr, drsný. ()

corpsy

Ach to Rumunsko. Bašta béčkových ( céčkových ) filmárov a krajina s pohnutou minulosťou. Následky zrejme ostali a tak sa jeden z jej hrôzostrašných príbehov dostal do pazúrov francúzov, aby z neho vytrepali slušnú napínačku na krátkej ploche. To strašidelné, ale príde až v záverečných sekundách. Ako nenápadne môže zlo vyzerať. ()

Hoyt

Tak já nevím. Viděl jsem dřív The Strangers a i Eden Lake, který u mě jasně vítězí. The Strangers je skoro to samé. Ils se mi ale líbilo o kousek víc. Je to kvalitně atmosfericky natočený snímek s vynikajícím zvukem. Odehrává se na výborném strašidelném místě, ale už nic jiného mě nezaujalo ani nepřekvapilo. Všechno bylo moc předvídatelné a nelogické. No a konec to dodělal nejvíc, když se hlavní postava chtěla procpat skrz mříž, místo aby se pokusila o obranu. Mírné zklamání, ale pořád je to jeden z těch lepších hororů. ()

sidzej

Žánrová chuťovka s neuveriteľne hutnou atmosférou. Strach z neznámeho dokonale zúžitkovaný a v závere navyše geniálne vypointovaný (pri uvedomení si že ide o true story dokonale zamrazí). Dej sa síce točí len okolo dvoch postáv no na pôsobivosti to snímke neuberá. Dôkaz že na dobrý horor netreba peniaze. ()

PauloZ

Stejně jako u Eden Lake, na tyhle filmu se prostě nemůžu dívat, protože se u toho dycky tak naseru a vytočím, až to možné néni. Režie je skvělá a Atmosféra výtečná! Ovšem naprosto znepokojující je, že se tohle ve světě vůbec děje. Ty děcka bych postřílel jeden vedle druhého a tým pohrabáčem bych jich všecky rozsekal na padrť! A ten konec jak si vesele naskáčů do busu ... !!!...čirá zloba pro díváka, když ví že s tím nic nemože udělat. ()

ledzepfan

Bože to byla blbost :D Dva nesympatičtí hrdinové s IQ houpacího koně věčně dělají hluk a volají na sebe,když mají být potichu,utíkají po cestách a stezkách,když by se měli radši schovat ve tmě někde v křaku.....A ty děti=jsou tak démonické,všudypřítomné,strašidelné,neviditelné a věčně o krok napřed-huůůůůůůů=no úplný reál-fakt-tohle bude určitě dokonalá rekonstrukce děsivého kriminálního činu :D.......To už bylo lepší to nesmyslně akční Eden Lake ()

hous.enka

Ona je ucitelka francouzstiny, on je spisovatel. On zrejme prochazi tvurci krizi a oba ziji v Rumunsku. Jejich celkem nudny zivot se zmeni jedne noci, kdy se ona probudi s pocitem, ze v jejich dome je nekdo cizi... Musim ale uznat, ze zaverecne rozuzleni bych necekala a rozhodne si zaslouzi hvezdicku navic. Chyba ve filmu: Zahada s klikou, kdyz jsou oba zpet v loznici: napred klika vypadne, pak se zazracne v jednom zaberu vrati zpet a pak opet zmizi. ()

schizmo

Je ostuda, když až v půlce filmu zjistíte, že jste ho nejspíš viděli :D, ale Ils opravdu nepatří mezi ty, o kterých by jste si ještě dlouho povídali s přáteli při čaji o páté. Snímek je stylově spřízněný například se Strangers či Eden Lake, kdy parta neznámých chuligánů terorizuje pár hlavních hrdinů. Bohužel francouzsko-rumunská produkce tomu nepřidává ani zbla autentické atmosféry, ždibec původnosti či jakékoli přidané hodnoty. Naopak, trochu předvídatelně se dostáváme k neinvenčnímu scénáři či velmi obyčejným hereckým výkonům. K tomu očekávatelný fatální konec a šmitec. Jinými slovy nic, co by jste si s radostí museli ještě někdy pustit znovu a koneckonců, jak už jsem zmínil, co by jste si vůbec pamatovali :D. ()

ladko

Tých príbehov o terorizovaní vo vlastnom dome som v poslednom čase videl nejako veľmi veľa (a žiadny sa v mojich očiach nevyrovná Funny Games U.S. - ani čo sa týka atmosféry, ani originality...). Ils je ale sympatický pokus, práca s kamerou a zvukmi je na veľmi vysokej úrovni, úvod s autom je VEĽMI atmosferický, potom to už ide však dole kopcom, ale vďaka krátkej stopáži nudiť nestihne a to sa cení. ()

Zayl

Nebývá pravidlem, že hned úvodní scéna je natolik atmosférická a dýchne na vás nepříjemné dusno. Jenže po dobrém úvodu se atmosféra vypařila. Ils stojí na jednoduché zápletce, které napomáhá krátká stopáž a nevzniká tak násilné natahování, ale i přesto jsem odpočítával každou minutu. Nečekal jsem při takto nízkém rozpočtu nějakou strhující jízdu, tenhle snímek si zakládá spíš na strachu z neznáma, ale je to všechno nijaký, předvídatelný... Doporučuji raději šáhnout po 'THE STRANGERS', kteří jsou ve všech ohledech lepší. ()